Autor Wątek: Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...  (Przeczytany 44716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Borys

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 03, 2006, 01:03:59 am »
Cytat: "empro"
Cytat: "Louise"
Mega Marvele i wydania specjalne się całkiem dobrze trzymają jak na tyle lat. Były lepiej sklejone niż niektóre komiksy mandragorowe ;)


bo miały gorszy papier,
już sama jego "szorstkość" trzyma okładkę :)

Nie jestem fizykiem, ale to się nazywa "tarcie"  :lol: Sorry, za offtop
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Borys

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 03, 2006, 01:07:18 am »
Cytat: "Kriss"

Pamiętam pierwszego Spidera, jakiego widziałam,z podtytułem "Wielkie pytanie Pająka", jak Peter oświadczył się Mary.
Co do walorów edukacyjnych komiksów z Tm-Semica moim zdaniem przodował Punisher. Dowiedziałam się z niego m.in. kto to są Ghurkowie, co to jest kukri itp. "Złote myśli" Franka zawierały mnóstwo cennych spostrzeżeń  :)

Ja byłem ze TMsemiciem od początku... pamiętam jak tata przyniósł mi do domu pierwszego spidera i powiedział, że w księgarni jest jeszcze coś innego.... jezuuu, co to była za adrenalina dla mojego 12-letniego serducha:) Mało życiem nie przypłaciłem:)
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Michał Siromski

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 03, 2006, 07:31:17 am »
Cytat: "głowonuk"


Czy wie ktoś może, co po zamknięciu TM-Semica (i tego tam następnego stopniaka ewolucji... FunMedia ;) ) działo się z Arkiem Wróblewskim?
Normalnie szalałem za tym gościem... W najlepszych-komiksach-w-moim-życiu (czegokolwiek by teraz sobie nie wydawali  :badgrin:  ) czasami czekałem bardziej na jego tekst, niż na sam komiks. Pamiętam, że zawsze pisał z jajem ...i tak dużo wiedział o komiksach...  :cry:

Tak więc interesują mnie losy największego istniejącego idola mojego dzieciństwa :) (czy działał jeszcze jakoś w komiksowym półświatku, co się z nim działo i cokolwiek o nim wiecie).

(wszystkich wyżej wymienionych cech tzw. Marvel-Arka nie mogę i nie chcę weryfikować, bo boję się bezczeszczenia tych wspomnień)




Wczoraj na allegro ostro licytowałem kilka amerykańskich komiksów. Udało mi się wygrać dwie licytacje. Otrzymałem maila z danymi sprzedawcy i co się okazało? Że kupiłem je od niejakiego Arkadiusza Wróblewskiego... :shock:   :)
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline graves

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 03, 2006, 09:24:28 am »
Cytat: "Michał Siromski"
Że kupiłem je od niejakiego Arkadiusza Wróblewskiego... :shock:   :)

Słyszałem o 3 Arkach Wróblewskich, z czego dwóch zajmowało się komiksami :roll: To dosyć popularne nazwisko i imię (tak nawiasem mówiąc spotkałem w życiu 3 osoby nazywające się tak samo jak ja - nie mówiąc o gościu, który prowadzi reportaże w Wiadmościach z wszelkich "gorących" rejonów świata).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Michał Siromski

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 03, 2006, 09:55:21 am »
Cytat: "graves"
Cytat: "Michał Siromski"
Że kupiłem je od niejakiego Arkadiusza Wróblewskiego... :shock:   :)

Słyszałem o 3 Arkach Wróblewskich, z czego dwóch zajmowało się komiksami :roll: To dosyć popularne nazwisko i imię (tak nawiasem mówiąc spotkałem w życiu 3 osoby nazywające się tak samo jak ja - nie mówiąc o gościu, który prowadzi reportaże w Wiadmościach z wszelkich "gorących" rejonów świata).


Ale to TEN Arek, bo dopytałem...  :)
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 03, 2006, 09:59:54 am »
Cytat: "Borys"

Nie jestem fizykiem, ale to się nazywa "tarcie"


tak, tak :)
nie wiedziałem jak skonstruwać zdanie wykorzystująć "tarcie" więc została "szorstkość" :)
taki papier po latach ładnie pachie bardzo, jk otwieram szufladki z Semikami to się unosi zapach sprzed lat, lekko już pożółkłych stron,
kreda chyba się tak łądnie nie starzeje :)

Offline OOllaaffeekk

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 03, 2006, 10:58:10 am »
Cytuj
taki papier po latach ładnie pachie bardzo


Chodzi Ci o zapach kurzu :?:  :)

Offline True_Nuriel

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 03, 2006, 11:19:04 am »
Cytat: "OOllaaffeekk"
U mnie w mieście/na wsi (Kołobrzeg) nie ma żadnego komiksowego antykwariatu :cry: .
Wiem, bo sam szukałem, jak byłem przejazdem. Za to Kołobrzeg jest dużo ładniejszy od Szczecina. Psiej kupy na chodniku nie uświadczyłem na przykład.

Wpadaj do Szczecina, bo TM-SEMICów jest tu sporo. Jakbyś miał trzy ostatnie numery Spidera, to ja mam na wymianę trochę powtórek z rocznika '90 ;). Eh, jak dzieci.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 03, 2006, 11:25:53 am »
Cytat: "OOllaaffeekk"


Chodzi Ci o zapach kurzu :?:  :)


 :D
tak, w środku zamknięty komiks się bardzo kurzy :)

Offline OOllaaffeekk

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 03, 2006, 11:39:15 am »
Cytuj
tak, w środku zamknięty komiks się bardzo kurzy


Wiem, że wielki fan komiksów, taki jak ty, nie da zakurzyć sie komiksom.
Ja niestety połowe SEMIKÓK kupiłem używanych i chyba poprzedni właściciel nigdzie ich nie chował. :(


Mały OF:
Cytuj
Za to Kołobrzeg jest dużo ładniejszy od Szczecina.

Może i ładniejszy, ale nic nie można kupić, bo nic nie ma (można kupić muszelki nad morzem  :D ).

Cytuj
Jakbyś miał trzy ostatnie numery Spidera, to ja mam na wymianę trochę powtórek z rocznika '90 . Eh, jak dzieci.

A kapsle pokemony też ktoś zbiera?? Bo ja mam na wymianę. 8)

Offline kingquest

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 03, 2006, 01:28:54 pm »
Ale w Szczecinie są pewnie jakieś księgarnie z komiksami, nie to co w Radomiu. U mnie jest jeden Matras w którym raz są komiks, a raz nie ( doprawdy, dziwna sytuacja mi się zdarzyła, to było jeszcze w trakcie roku szkolnego. Wracam ze szkoły w poniedziałek, w kartonach leży mnóstwo komiksów, wchodzę w środę nie ma prawie żadnego, wchodzę w piątek, a tam znów te same komiksy. Takie sytuacje przydarzają się tam częściej  ;) ) No i w Kolporterach są zeszyty Mandragory.
Cóż jak na 200 tys. miasto to trochę mało.
Gdyby nie internet, wątpie czy wogóle zainteresowałbym się komiksami...

N.N.

  • Gość
Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 03, 2006, 01:52:59 pm »
Cytat: "kingquest"
U mnie jest jeden Matras w którym raz są komiks, a raz nie

Księgarnie Matrasu są podłączone do sieci i w każdej z nich można sprawdzić, czy w jakiejkolwiek księgarni tej sieci znajduje się dany tytuł. Wchodzisz, pytasz, oni sprawdzają i informują Cię, czy konkretna rzecz jest w sprzedaży, a jak jest, to mówią, kiedy możesz przyjść po jej odbiór.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 03, 2006, 05:22:45 pm »
Cytat: "empro"
taki papier po latach ładnie pachie bardzo, jk otwieram szufladki z Semikami to się unosi zapach sprzed lat, lekko już pożółkłych stron,
kreda chyba się tak łądnie nie starzeje :)


Lubię zapach komiksowej farbki :p Ale nie ten z pożółkłych semikowych kartek, który zresztą u mnie w segmencie przenosi się na inne komiksy ^^'

Offline dasst

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 03, 2006, 05:55:39 pm »
Dlatego Tm-Semicowe rzeczy trzymam w osobnej szafce - "izolatce". Czasami zastanawiam się ile lat przetrwają te zeszyty zanim ulegną całkowitemu rozpadowi. Niektórych historii byłoby mi szkoda, bo wydać tego już nikt u nas nie wyda.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 03, 2006, 07:41:31 pm »
Cytat: "Louise"


Lubię zapach komiksowej farbki :p Ale nie ten z pożółkłych semikowych kartek, który zresztą u mnie w segmencie przenosi się na inne komiksy ^^'


trzeba wietrzyć :)
albo trzymać gdzie indziej :P

 

anything