trawa

Autor Wątek: Thorgalowi stukneła trzydziecha !  (Przeczytany 12516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline c14

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2006, 03:40:18 pm »
czy to aby na pewno Thorgal? zupełnie inna morda.  :p

ja lubię malowane okładki Thorgala, ale sam komiks o wiele bardziej podoba mi się rysowany.
z drugiej strony myślę, że np. Skarbek wiele by stracił, gdyby był rysowany, a nie malowany.

Offline optio

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2006, 03:48:32 pm »
Cytat: "c14"
czy to aby na pewno Thorgal? zupełnie inna morda.  :p

Tiall juz napisał, że  Thorgal ma swoje lata.   Także poruszanie się pomiędzy różnymi swiatami może wiązac się ze zmianą fizjonomii, np. mordy. :lol:

Offline c14

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2006, 03:57:49 pm »
ok. lata latami, ale ta twarz wygląda zupełnie inaczej. obawiam się, że Thorgal z najnowszego albumu przestał być komiksowym symbolem seksu.  :lol:

Offline hans

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2006, 04:52:25 pm »
uczucie jak przy ogladaniu starego i lubianego serialu, w ktorym nagle zmieniono odtworcow glownych rol :?

Offline 4-staczterdzieściicztery

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2006, 05:14:10 pm »
Cytat: "hans"
uczucie jak przy ogladaniu starego i lubianego serialu, w ktorym nagle zmieniono odtworcow glownych rol :?

Wciórności! Istotnie!
Przedtem byłem pewien, że zmiana kadrów rysowanych na malowane, wyjdzie na dobre komiksowi, teraz ogarniają mnie wątpliwości. Na pewno trochę czasu mi zajmie przyzwyczajenie się do zmian w wygladzie postaci.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Belzebiusz

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2006, 06:41:05 pm »
Osobiście uważam, że zmiana techniki rysowania Thorgala wyszła mu na dobrze, bo to co robił Rośiński eksperymentując np. w Królestwie pod piaskiem wołało o pomstę do nieba. Takich koszmarków jak w tym komiksie u Rosińskiego jeszcze nie widziałem.
Nie chce mi się pisać...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2006, 06:55:30 pm »
po pierwsze, Thorgal ma zszargane zdrowie, nic dziwnego, że mu się twarz nieco zmieniła

po drugie, Thorgal nie musi być wcale komiksowym symbolem seksu - ma trójkę dzieci i coraz więcej lat na karku

po trzecie, malowane kadry wniosły niesamowicie dużo ożywienia w komiks, a postacie właściwie wcale nie zmieniły swojego wyglądu - chciałbym przypomnieć, że tak naprawdę to w "Krolestwie pod piaskiem" byli oni momentami najmniej do siebie podobni, tymczasem teraz wyglądaja bardzo dobrze

generalnie, jestm pod dużym wrażeniem, moje oczekiwania co do plansz nie zostały zawiedzione, a były duże

teraz tylko przyjdzie moment na weryfikację pracy Van Hamme'a (po lekturze całego albumu) - narazie trudno ocenić, ale myślę, że będzie to efekt wysoce satysfakcjonujacy i nie wiem, czemu tak wielu sceptyków wokół...

Offline c14

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2006, 07:34:20 pm »
po pierwsze - dostał w twarz, że mu się zmieniła?  :lol:

po drugie - a ja myślę, że jeszcze kilka albumów temu był komiksowym symbolem seksu - piękniś (jak by nie patrzeć), dobrze zbudowany, o zdrowych zasadach moralnych, wierny (cóż, niektóre kobiety lubią wiernych, żonatych facetów), silny, kiedy trzeba delikatny. normalnie kobiecy wzór cnót. zupełnie w inny sposób Kriss stała się kobiecym komiksowym symbolem seksu, wszak zaspokajała męskie perwersyjne żądze kobiety z batem, niezłą dupą i konkretnym cycem. ale o tym chyba gdzieś tam już ktoś pisał.
wracając do Thorgala - ok, nie musi być symbolem seksu, ale mam wrażenie, że on się starzeje trochę tak niefajnie. jak to się mówi - nie starzeje się z godnością, chociaż do nie do końca to, czego określić nie potrafię. nie wiem, czy ktoś ma podobne odczucie.

Offline optio

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 01, 2006, 07:42:30 pm »
Cytat: "Tiall"
po pierwsze, Thorgal ma zszargane zdrowie, nic dziwnego, że mu się twarz nieco zmieniła.

Do tych plansz Le Lombard dołącza krótki tekst. Tak więc jest racja z tym zszarganym zdrowiem u Thorgala.
Poza tym enigmatycznie pisze się,  że bogowie nie dają Thorgalowi więcej niz 2 dni życia.
To  nie ma się co dziwic takiej a nie innej twarzy u niego.

Offline hans

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 01, 2006, 10:23:18 pm »
Cytat: "Tiall"
generalnie, jestm pod dużym wrażeniem, moje oczekiwania co do plansz nie zostały zawiedzione, a były duże


ja tez sie nie zawiodlem, a Skarbek przypadl mi do gustu. bardzo ladne te plansze. jednak ogladajac je nie moge sie pozbyc tego specyficznego uczucia dyskomfortu, nachodzacego mnie kiedy ogladam ulubiony serial, pojawia sie jakas nieznana twarz i jakby nigdy nic przedstawia sie jako osoba, ktorej morda juz dawno mi sie opatrzyla ;)
a poza tym okladka slabiutka...

Cytat: "Tiall"
teraz tylko przyjdzie moment na weryfikację pracy Van Hamme'a (po lekturze całego albumu) - narazie trudno ocenić, ale myślę, że będzie to efekt wysoce satysfakcjonujacy i nie wiem, czemu tak wielu sceptyków wokół...


no coz, w ostatnich Thorgalach Van Hamme nie blyszczal.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2006, 10:36:58 pm »
Cytat: "hans"
pojawia sie jakas nieznana twarz i jakby nigdy nic przedstawia sie jako osoba, ktorej morda juz dawno mi sie opatrzyla ;)


ale przecież oni są do siebie podobni!
ja tam nie wiem, dla mnie to są właśnie Ci aktorzy ;)

Offline redkac

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 02, 2006, 12:48:42 pm »
oni może podobni ale za to Strażniczka Kluczy jakoś zbrzydła :/
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline Maciej

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 02, 2006, 01:26:56 pm »
Jak dla mnie, wygląda to bardzo ładnie :)
Od scenariusza ostatniego Thorgala (obu panów) nie wymagam zbyt wiele, więc na pewno się nie zawiodę.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 02, 2006, 02:48:59 pm »
Cytat: "redkac"
oni może podobni ale za to Strażniczka Kluczy jakoś zbrzydła :/


tak, tu sie zgodzę, już nie taka fajna
niestety :(

Offline Rorkas

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 07, 2006, 01:13:13 pm »
Cytat: "Belzebiusz"
Takich koszmarków jak w tym komiksie u Rosińskiego jeszcze nie widziałem.


To jesce zobaszys w 29 tomie.
Mam nadzeje zre to bedzie ostatni tom nie tylko z Van Hamme ale ostatni w ogule.