Autor Wątek: Polski Setting Mordheim (?)  (Przeczytany 7247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracon2

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2003, 01:05:29 pm »
Jeżeli chcecie jakiś teren nad morzem czarnym zwanym w świecie WFB sea of dread (terytoria krasnludów chaosu), na wysokości gdzieś tak naszego Kijowa jest "Plain of Bone", Ash Ridge Mountains , itp., oczywiście są tam siedliska skavenów, hałaśliwych krasnoludów, goblinów i orków, i hobgoblinów więc byłby to idealny teren akcji

Offline Mart

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2003, 02:56:34 pm »
Uwaga pruba zawiązani fabuły(w skrucie o co w tym chodzi):
Kislewem(lepiej Kijowem)rządzi jak wszem i wobec wiadomo caryca niestety rośnie zagrożenie kolejnym najazdem Chałasu w tej sytuacji zarówno prosty lud ,jak i szlachta oraz maganateria są za wzmocnieniem władzy carckiej(wszyscy przebąkują że carem powinien facet a nie kobieta) na tym jednak zgoda się kończy,każda z koterii chce wyswatać caryce,lub w inny sposób osadzić na tronie swojego kandydata,niektóre kniaziostwa prubują tworzyć własne państewka inne opcje to np. osadzenie cara pochodzącego z imperium, caryca terz ma swoje zdanie na temat mieszania się w jej życie osobiste itd.

Poszukiwany jest(a co tam)wyrston który spadł z deszczem meteorytów zwiastując jak wyjaśnili miejscowi wróże długą i krwawą wojne w której zginie wielu dzielnych ludzi.

Offline drachenfeles

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2003, 05:48:35 pm »
No to dlatego pytam jakie macie zdanie Mart chce kislev i zasady z mordki, dracon tereny z za gór krańca swiata, ja tam bym się całkiem ze starego świata wycofał. Zdania są tak jakby podzielone.

Offline nahar

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2003, 07:51:03 pm »
Panowei jaki stary swiat
Normalnie gramy w Rzeczpospolitej!!!!
Problem jest z  mechaniką (albo nowa albo modyfikowana lekko z Mordy.
A największy prblem jest z bandami, ja obstaje za tym zeby nie bylo band, tylko cos w stylu najemnikow dracha z jego mordheim ver 2.0 (nie wiem czy to czytaliscie).
No bo jakie moga byc warbandy w rzplitej: kozacy tatarzy  i lisowczycy (moze jeszcze pancerni husarze i dragoni), na koniec jeszcze banda chlopoów. i zeby zachowac jakies reali to lisowczycy kasuja wszystkich...
Chodzi mi o to ze bandy nie maja wiekszego sensu bo zawsze bede dominowaly profesje wojskowe. A jak sie bandy narodowe zrobi (szwedow, moskwe itp) to co z fabula??
Jak to osadzic zeby sie kupy trzymalo w raliach??
Co jest zaginione miast w stepach i tam wszyscy jezdzą???
paweł

Offline Mart

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 17, 2003, 08:25:51 pm »
Zgadzam się więcej niż 10 band będzi trudno wymyślić(co do ich profesji wszyscy to różne formacje wojskowe więc piniędze mogą otrzymywać za wykonywanie zadań tj rapt ,zajazd i inne rozrywki szlacheckie płacili by zleceniodawcy np dobrzy sąsiedzi albo nieodpowiedni narzeczony ).
Druga sprawa czy ktoś z was oglądał sarmackie figurki(jedyny wytwórca to Mmodel ceny wyższe niż GW i szkala 52mm).
Ps.Figurki poszukam jeszcze.

Offline Dracon2

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2003, 08:26:22 pm »
Ja bym był za kampanią na zasadach v2.0.

Ps. Drachu dlaczego napisałeś "Mart" z dużej, a już "Dracon" z małej?

Offline Mart

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2003, 08:32:47 pm »

Offline Dracon2

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2003, 09:01:40 pm »
dobre, dobre.
Ale bandy na końcu (chyba).
To by byli tacy berserkerzy, coś w rodzaju ludzkich slayerów :)

Offline drachenfeles

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 18, 2003, 12:11:10 am »
u wybacz, całkowity przypadek

Offline Mart

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 18, 2003, 07:05:17 am »
Czy ktoś z was szuka ewentualnie widział cikawe figurki szlacheckie i ile by kosztowały?

Co do lisowszczyków planowałem ich wykonać (imperial militia lekko skonwertowana np.płaszcze na żupany i kontusze +konie rohimów z lotra,co do konwersii to jeszcze nie robiłem i przy okazii tego gangu chcialem się podciągnąć) na razie nie mam na to kasy.

Offline skolo

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 18, 2003, 10:07:50 am »
eh..duzo pytan, a ja nie znam odpowiedzi ;)
Drach dostales mejla na skrzynke?

Co do pytania kto sie moze czym zająć - ja moge pomoc ci Drach w zasadach (proponuje dzialac we 2 a pozniej gotowe niech ujrza swiatlo dzienne), potem dobrze by bylo wymyslec tlo historyczne-fabularne, zeby nie bylo ze gdzies "niewiadomogdzie" to sie odbywa, potem bandy, scenariusze, najemnicy, postacie specjalne - w takiej kolejnosci, a potem zabrac sie za cokolwiek rozbudowywujacego zasady podstawowe.

Mechanike proponuje zastosowac z Mordheim2.0
Klimat - tu mam watpliwosci: cos nowego bylo by ok, ale moze fajnie by bylo zeby jednak pozostalo w swiecie Warhammera? nie wiem

Offline Dracon2

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 18, 2003, 10:33:37 am »
Cytat: "Mart"
+konie rohimów z lotra,


chyba lepiej nie, bo słyszałem iż rohimowie (czyli i konie) są trochę mniejsi od warhammerowych figurek

Offline Dracon2

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 18, 2003, 10:35:55 am »
Klimat musi (a przynajmniej powinien) pozostać w świecie Warhammera, bo wtedy to już nie byłaby to ta sama gra.

Offline Mart

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 18, 2003, 12:12:17 pm »
Co do koni z lotra to chciłem by były mniejsze(byle nie za małe) w końcu to były większe kucyki.

Chciłem tylko zwrócić wszystkim uwage ,że wszyscy mówią o zasadach ,a nikt o figurkach.Sam sprawdziłem oprócz "Death In The Dark"(system skrimiszowy o wampirach tylko kozacy),nie ma zbyt wiele odpowiednich figurek( 1 problem skala,2-gi mało firm jest zainteresowanych nimi).
Ja mam kilka(6) podstawek pod tekturki z magi i miecz(taka gra planszowa), do testów mogą się przydać.

Ps.Wygląda na to że próbujecie robić gre figurkową bez figurek.

Offline Dracon2

Polski Setting Mordheim (?)
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 18, 2003, 08:26:56 pm »
dlatego powinno być w świecie Warhammera bo są figurki

 

anything