Autor Wątek: Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA  (Przeczytany 17127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robert Zaręba

  • Gość
Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 15, 2007, 09:21:40 pm »
Cytuj
Robercie, proszę Cię. Niewiele mi brakuje do bana

Eee tam.
W naszym kraju każdy pomysł racjonalizatorski jest na wagę złota.

Offline Mysza_

Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 18, 2007, 08:07:33 pm »
Cytat: "Maciej"
Sądząc po liście autorów biorących udział w antologiach o Likwidatorze
Rycha lubi wiele osób.

 inaczej - Rychu lubi dużo telefonować.

Offline Maciej

Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 07, 2007, 02:04:39 pm »
Taki njus:
Antologia będzie kosztowała 40 zeta i pewnie miała 8-16 stron więcej.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Anonimowy Grzybiarz

Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 19, 2007, 08:13:36 pm »
Brzydką okładkę wybrali...
Poza tym to cieszę się, że będzie grubiej  :)

Offline ljc

Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 06, 2007, 07:51:19 am »
przyzwoita antologia
zdecydowanie chybionem pomysłem są te scenariusze, które bardzo dosłownie odnoszą się do polskiej polityki, bo po 21 października br. są nieaktualne, a za 2 lata pewnie nieczytelne - byłoby to uzasadnione, gdyby wyszło pod koniec wakacji, a tak to jest spóźnione
słabsze są także te "likwidatorowe", czyli anihilacja rzeczywistości
dobrze zaś wypadają te uniwersalne i parodysttyczno-humorystyczne
zdacydowanie najlepszy jest wystep Jeża Jerzego (choć to sary już komiks), drugi bardzo dobry komiks to Ćma barowa - kapitalny scenar, rysunki pasują i są dobre, choć komiks by nie ucierpiał, gdyby był czyściejszą kreską narysowany
dobry występ Gonzalesa i Gierka (zwłaszcza pointa)
potem się jeszcze zedytytuję i o każdym komiksie coś napiszę:)
tamtam!

Offline szorstkiman

Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:44:51 am »
Cytat: "ljc"
drugi bardzo dobry komiks to Ćma barowa - kapitalny scenar, rysunki pasują i są dobre, choć komiks by nie ucierpiał, gdyby był czyściejszą kreską narysowany


nudzi mnie juz czysta kreska, choc pewnie troszke mozna by to oczyscic ???

Offline ljc

Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 14, 2007, 09:21:34 pm »
Cytat: "szorstkiman"
Cytat: "ljc"
drugi bardzo dobry komiks to Ćma barowa - kapitalny scenar, rysunki pasują i są dobre, choć komiks by nie ucierpiał, gdyby był czyściejszą kreską narysowany


nudzi mnie juz czysta kreska, choc pewnie troszke mozna by to oczyscic ???

to do mnie? bo nie rozumiem...

to po kolei:)
1. nie kupuję L jako koksa z siłki, Hern Mignolowy taki, nieczytelne to trochę wszystko graficznie, sama historia i bez reweli i bez tragedii; 3-
2. likwidatorowe scenariuszowo szorciaki są słabe, bo nic nie wnoszą, a fakt, ze L wygląda nieco inaczej nic nie zmiania; 1
3. jw + komiksy dotykające bardzo mocno rzeczywistości politycznej strasznie szbko się dezaktualizują (w tej antologii sporo jest spóźnionych komiksów) i w końcu stają się nieczytelne; 1
4. klasa same dla siebie, najlepsze obok ćmy barowej; 5
5. przyzwoite, ale nie porywa: ani sprawny i z patentem scenar, ani wyrobiona kreska i ciekawe kadry, kolory jakieś takie na nie; 3+
6. bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten komiks, fajna historia z pointą, graficznie gierkowato, ale mniej płasko i kadry lepsze niż w gangach; 4+
7. grafa Gonzalesa zawsze mi się podobała i nic się nie zmieniło:) fajna laska:) niestety scenar - nomen omen - do dupy, 3
8. styl i humor Ostrowskiego nigdy mnie nie pociągał i nic się nie zmieniło:); 2
9. stylowa grafa, dobry kolor, pointa mnie nie śmieszy (czyli mój standard odbioru uniwersum Lachowicza); 4
10. wszystko na nie; 1
11. jw
12. mieszane odczucia - konsekwencja pociągnięta poza granice absurdu, szkicowe jakieś takie, Myszkowski to narysował?;3-
13. kompletna bzdura; 1
14. fajna grafa, kadr w plandece ciężarówki strasznie mnie jednak razi (nie na miejscu), scenar vide pkt. 3 po +:); 3+
15. nie przekonuje mnie koncepcja L jako psychola autostopowicza z mrokiem wokół czaszki, sama historia słaba, grafa brudna; 1
16. L 2, bunt maszyn:P nie porusza mnie to wykrwawienie, 3-
17. świetny scenariusz technicznie i konceptualnie - największe wrażenie na mnie zrobił (Jeża znałem od dawna); 5+
18. L w kolejce? e nie..., nic ciekawego nie udało i się znaleźc w tym komiksie (zabijaj, nie opierdalaj się jednak mocne), 1
19. spoko w sumie, choć razi strasznie brak tła, dobra pointa, 4-
tamtam!

Offline MK'WJT'C

Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 14, 2007, 09:44:19 pm »
w sumie najlepsze były historie najprostsze,
czyli nie Matka Natura, choć fajna ona była/tylko zła, a istoryjki:
Olaf Ciszak/Paweł Timofiejuk, s. 86
Maciej Pałka/Bartosz Sztybor,  s. 80
Filip Myszkowski s. 70

Offline Anonimowy Grzybiarz

Likwidator (antologia od timofa) - ANKIETKA
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 25, 2007, 12:52:07 pm »
Cytat: "ljc"

1. nie kupuję L jako koksa z siłki, Hern Mignolowy taki, nieczytelne to trochę wszystko graficznie, sama historia i bez reweli i bez tragedii; 3-
2. likwidatorowe scenariuszowo szorciaki są słabe, bo nic nie wnoszą, a fakt, ze L wygląda nieco inaczej nic nie zmiania; 1
3. jw + komiksy dotykające bardzo mocno rzeczywistości politycznej strasznie szbko się dezaktualizują (w tej antologii sporo jest spóźnionych komiksów) i w końcu stają się nieczytelne; 1
4. klasa same dla siebie, najlepsze obok ćmy barowej; 5
5. przyzwoite, ale nie porywa: ani sprawny i z patentem scenar, ani wyrobiona kreska i ciekawe kadry, kolory jakieś takie na nie; 3+
6. bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten komiks, fajna historia z pointą, graficznie gierkowato, ale mniej płasko i kadry lepsze niż w gangach; 4+
7. grafa Gonzalesa zawsze mi się podobała i nic się nie zmieniło:) fajna laska:) niestety scenar - nomen omen - do dupy, 3
8. styl i humor Ostrowskiego nigdy mnie nie pociągał i nic się nie zmieniło:); 2
9. stylowa grafa, dobry kolor, pointa mnie nie śmieszy (czyli mój standard odbioru uniwersum Lachowicza); 4
10. wszystko na nie; 1
11. jw
12. mieszane odczucia - konsekwencja pociągnięta poza granice absurdu, szkicowe jakieś takie, Myszkowski to narysował?;3-
13. kompletna bzdura; 1
14. fajna grafa, kadr w plandece ciężarówki strasznie mnie jednak razi (nie na miejscu), scenar vide pkt. 3 po +:); 3+
15. nie przekonuje mnie koncepcja L jako psychola autostopowicza z mrokiem wokół czaszki, sama historia słaba, grafa brudna; 1
16. L 2, bunt maszyn:P nie porusza mnie to wykrwawienie, 3-
17. świetny scenariusz technicznie i konceptualnie - największe wrażenie na mnie zrobił (Jeża znałem od dawna); 5+
18. L w kolejce? e nie..., nic ciekawego nie udało i się znaleźc w tym komiksie (zabijaj, nie opierdalaj się jednak mocne), 1
19. spoko w sumie, choć razi strasznie brak tła, dobra pointa, 4-


U mnie podobnie choć z kilkoma osądami się nie zgadzam (ale to sprawa gustu).
Komiksy Lachowicza, Myszkowskiego, Pałki/Sztybora,Kurta (szkoda, że takie urwane, jakieś...) podobały mi się, w przeciwieństwie do Ljca. Reszta, jak już wspomniałem podobnie.
P.S. Dużym rozczarowaniem dla mnie było, że w antologii nie znalazł się żadne komiks Śledzia (nie wiem, jakoś wydawało mi się, że będzie). A tylna okładka... respekt.

 

anything