Autor Wątek: "Eryk" - wpadka Myszkowskiego?  (Przeczytany 29176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 26, 2004, 04:09:06 pm »
Cytat: "wilk"
 Muza w Gdansku


Byłem, zobaczyłem, nabyłem. Ta księgarnia jest niezawodna.
Ku mojemu zdziwieniu komiks jest "dla dorosłych"
- fabuła jest równie prosta jak poprzednio, ale używają wulgaryzmów...

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 16, 2004, 11:26:08 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline VeN3p!s*

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 25, 2005, 10:18:38 am »
[Eryk] to bardzo dobry komiks wiem bo sam go ostatni kupiłem !!!
..zgadnij co było kiedyś...komiks...;]...

Offline Tkachoz

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 25, 2005, 04:29:27 pm »
i pierwsza i druga czesc nie jest swietna. ale Myszkowski to swietny rysownik dlatego czytam. gdyby tylko scenariusz. no wlasnie troche inny byl. przydalaby sie wspolpraca z innym scenarzysta jak juz pare osob pisalo. rysunki w porzadku sa fajne moze troche za bardzo napchane chwilami ale tak to super

Offline Jaszcząb

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 23, 2006, 07:38:49 pm »
No to ja podpytam, wykorzystując fakt, że się autor na forum pojawia, czy się szykuje w najblizszym czasie album jakowyś? Może tym razem w kooperacji z jakimś scenarzystą, może w kolorze, może z innymi bohaterami niż E,T i P?

Offline Mysza_

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 24, 2006, 10:56:29 am »
no to ja poodpowiadam :badgrin:
  album szykuje ale nie do druku tylko dla swojej dzikiej,egoistycznej satysfakcji.
  kooperacje interesują mnie tylko z koleżankami.
  jesli chodzi o bohaterów to TYLKO stara ekipa plus banda nowych popaprańców,no i jak najbardziej w kolorze bo sie zaprzyjaźniłem z panem PS 7.0. i tablecikiem pentagram(nazwa prawie tak ładna jak moje imie)
   :badgrin:
  no i oczywiscie całosć oblana sosem prostactwa,durnoty,NIEartyzmu.
  to nawet klasy B  nie będzie :badgrin:

Offline empro

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 24, 2006, 11:25:58 am »
Cytat: "Filon"

  no i oczywiscie całosć oblana sosem prostactwa,durnoty,NIEartyzmu.
  to nawet klasy B  nie będzie :badgrin:


to szkoda, że nie do druku :(

Offline Jaszcząb

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 24, 2006, 02:45:19 pm »
Cytat: "Filon"
no to ja poodpowiadam :badgrin:
  album szykuje ale nie do druku tylko dla swojej dzikiej,egoistycznej satysfakcji.
 


Ale to jak, w necie to opublikujesz czy z wystawą będziesz jeździł? ;) A jak ktoś będzie bardzo chciał to wydrukować to nie dasz?

Ja tam lubię te Twoje wariactwa i, żeby nie było, że Cię do tych kooperacji nakłaniam (ze scenarzystami) bo dla mnie kreska współgra z przygodami E,T i P wymyślanymi przez Ciebie i dobrze się całość sprawdza w tej rozrywkowej konwencji.

Acha, komiks w ostatnim Tforze to kawałek mocnego popraństwa. Kto nie widział a lubi ostrą pokreskowaną siekę niech nabywa. Chociaż nie wiem czy się jeszcze gdzie Tfur ten ostał.

Offline ljc

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 26, 2006, 11:55:34 am »
witam,
mnie się obie szramy podobały, sprawna i ostra kreska, scenariusz - jak przeczytałem jedynkę, to miałem wrażenie, że taki nieco dzieciny w sensie zbyt lekki, mało poważny - tzn. nie kupiłem specjalnie konwecji - ale i tak było spox, 2 natomiast przekonała mnie do stylu scenariusza - teraz uważam, że nie jest nadęty:)
co do kolorów, to sam nie wiem - te z okładek są do bani, trywializują całość...
P.S. przejrzałem poprzednie posty: pomysł z więzieniem bałwanów to majstersztyk!

pzdr
Julek
tamtam!

Offline Anonimowy Grzybiarz

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 17, 2007, 01:23:42 pm »
Nie znalazłem tematu o ogólnie Filipie, więc napisze tutaj.

http://komiks.nast.pl/artykul/2315/Spotkanie-z-Filipem-Myszkowskim/

Ja chcę do Poznania... :(

P.S. Pierwszy Eryk mi się podobał - pierwsze w ogóle spotkanie z twórczością Pana Myszkowskiego, z drugim było już gorzej...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 17, 2007, 08:47:18 pm »
"Eryk: Ostatni Szrama" to był całkiem przyjemny komiks. Dobrze się to czytało, rysunki robiły wrażenie, humor niczego sobie, jedyną bolączką zdawały sie być błędy ortograficzne.
A dzisiaj przeczytałem "Eryka: Ostatniego Szramę 2" i generalnie jestem rozczarowany. Oczywiście graficznie Filip Myszkowski nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ale scenariusz to już raczej takie... skeczowisko, które śmieszyło mnie tylko ociupinkę... A najpoważniejszy zarzut z mojej strony dotyczy rzucania mięsem w tym komiksie. Bo łatwo mogę sobie wyobrazić, że pierwsza część przypadła do gustu wielu bardzo młodym czytelnikom, którzy potem chętnie sięgnęli po kontynuację. I co? I na pewno im się to spodobało, a jakże! Ale przecież pewnych zasad trzeba się trzymać! Kompletnie nie rozumiem tej nieodpowiedzialnej wolty. No i jeszcze to: ochydny, dziub, pęcheż, pożądnych, prezęcik.

Mam nadzieję, empro, że w "MixKomiksie" macie sumiennych redaktorów zajmujących się korektą. ;)

Offline empro

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 17, 2007, 09:07:41 pm »
Cytat: "Dariusz Hallmann"


Mam nadzieję, empro, że w "MixKomiksie" macie sumiennych redaktorów zajmujących się korektą. ;)


hehe, mamy, mamy
chociaż sam ostatnio poprawiałem po nich jeszcze
eech...

Offline Mysza_

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 17, 2007, 09:56:54 pm »
jak dla mnie oba Eryki to crapy bez składu i ładu.  Zrobione pod wpływem zbytniego optymizmu chyba..nie pamiętam zresztą ale mi głupio za nie.
  a wydawcy je tylko wydrukowali. zero redakcji, nadzoru przy pracy i właśnie korekty o której powyżej pisze Dariusz Hallmann...
 
   To że robie byki to nie ma znaczenia ogólnie bo robiłem je zawsze ale wydawcy to rzeczywiście powinni już zadbać o to co sygnują własnym logiem.

 szkoda,że ten temat ze smutną recenzją w nazwie znów został odkpany:/
 cóż, wiem o tym że dałem ciała.  bywa.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 17, 2007, 10:20:10 pm »
Ja dopiero dzisiaj sięgnąłem po dwójkę. I zapytam krytykujących -> co wy gadacie, komiks super. W kilku miejscach naprawdę dobrze się bawiłem.
Znalazłem tylko jedną literówkę (to mało ;) )
Widać że pierwsza część była bardzo ugrzeczniona w stosunku do drugiej :D

Ja tam nie żałuje zakupu obu części.
A rysunek z ostatniej strony okładki (z drugiej części) gdyby był bez napisów powiesiłbym sobie nad wyrem (nie masz tego Filipie gdzieś w formie wirtualnej ?)

No to chłopaki -> "Hej lala hej, ulegnij słodziutka ku uciesze mej!! Hej tudiduda nie udawaj żeś tak harda" :D
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline zychu

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:39:33 am »
Filipie,a nad czym teraz pracujesz,jeśli można spytać?