Autor Wątek: "Eryk" - wpadka Myszkowskiego?  (Przeczytany 29181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« dnia: Kwiecień 16, 2003, 02:13:35 pm »
Po przeczytaniu nowego komiksu Filipa Myszkowskiego "Eryk. Ostatni Szrama" ogarneło mnie spore zdziwnienie. Kurcze człowiek zwiazany (wspłtworzący) "Produkt" który znany("Produkt") jest z dość "ostrego" stylu raczej nie przeznaczonego dla niepełnoletnich, a tu stworzył taka bajeczke!!! Szczeka mi opada  ze zdziwienia po prostu. Tym bardziej że wystepuja tu całkiem ciekawi bohaterowie jak niezwykła trojka łowców nagród(Emilia, Tank Profesor). Ich rola jest tu sprowadzona do (jak to się mówi)  kwiateka do kożucha. Albo weźcie te "okropne" wiezienie gdzie lepią bałwany!? Co to ma być panie Filipie? Dla mnie to jednak wpadka.

Offline yoxik

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2003, 03:53:27 pm »
Jestem zupełnie odmiennego zdania. Tak dobrego, lekkiego polskiego komiksu dawno nie czytałem. Jest to historyjka do pośmiania, ma wszystko co potrzeba komiksowi nawet sens, a nie we wszystkich polskich komiksach można go znaleźć.
  Jestem wielkim fanem Filipa Myszkowskiego
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline mykupyku

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2003, 04:22:06 pm »
Szrama ma bardzo dla mnie nieciekawy żart, mało smieszny, głupawy i bez polotu, dialogii też nie są zbyt dobre

fabularnie autor powinien się zdecydować, czy robi komiks dla dzieci czy dla młodzieży, skoro nie potrafi dla jednych i drugich

świat przedstawiony jest całkiem fajny, podpierają go niezłe rysunki

wniosek: niech sobie autor zatrudni scenarzystę to może coś z tego będzie

Mandragora wydała komiks bardzo dobrz, kreda i tanio, szkoda że treść odstaje od wydania
opyright by mykupyku

Mav82

  • Gość
"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2003, 05:24:20 pm »
komiks bardzo dobrze wydany, duzy atut to bardzo niska cena
co do tresci to nie jest az tak tragiczna, co miesiac ukazuje sie cala kupa o wiele gorszych komixow, ja w kategori 0-10 dalbym "szramie" 6.5 punkta
zaluje tylko, ze autor zupelnie odszedl od klimatow w jakich umieszczone byly pierwsze historie z T&E&P publikowane w produkcie (pastisz horroru jak np: "zdarzylo sie w ponurym miejscu po zmroku" lub lepskator), na rzecz bardziej bajkowego swiata (takich jakich w komixowych opowiesciach jest wiele...

Offline Kurczaczek

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2003, 06:26:27 pm »
No cóż podam Wam info z pierwszej reki, bo i mnie zdziwil ten brak klimatu znanego z P. Zainteresowalem sie czemu i oto czego sie dogrzebalem

Filip chcial zrobic komiks lekki- taki, ktory kazdy moglby przeczytac i potraktowac po prostu jaka mila lekture i nic wiecej... nic. To ma byc komiks dla kazdego- bez szokujacej fabuly, bez zapadajacych w pamiec prawd. Czytadlo na jedno popoludnie i tyle. Stad tez taka cena. Zamiarem tego komiksu bylo raczej przyciagniecie mlodych czytelnikow, ale nie dzieci, czy Was stare konie.
...

Offline freshmaker

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2003, 08:35:11 pm »
zgadzam sie z opinia ze myszkowski powinien dogadac sie z jakims scenarzysta, bo rysuje niezle. np. wampir+zombie z nowego produktu rzadza.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Macias

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2003, 08:58:41 pm »
eryka nie czytalem,ale przymierzam sie do kupna.ale co do tematu-paniwe, czy nie powinnismy sie cieszyc,ze myszko zrobil komix typowo komercyjny-dla wszystkich?przeciez takiego komixu w polsce brakuje

Offline freshmaker

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2003, 09:32:20 pm »
ja tam sie ciesze. 9,90 za komiks na kredzie. mozna kupic nawet z czystej ciekawosci
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Czopek Piotrek

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2003, 11:04:06 pm »
Bardzo sympatyczny komiks. Tyle czytania przy tkaiej cenie, to to co lubie :) A do tego nie jest to bynajmniej czytanie nuzace. Bardzo podobaly mi sie swietne rysunki szczegolnie przy scenach poscigow, pejzaze... Czasem sie nawet usmiechnalem i po przeczytaniu pomyslalem, ze moglbym poczytac jeszcze. I chyba o to chodzi :)

Offline Błendny Komboj

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2003, 01:28:58 pm »
Jak zawsze u Myszkowskiego bardzo dobre rysunki, ale to wszystko. Czytałem ten komiks z umiarkowanym zainteresowaniem i po przeczytaniu szybko zapomniałem. Nie ma jakichś tragicznych wad, ale nie ma też specjalnych plusów. Średni średniak.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline aegirr

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2003, 01:19:34 pm »
Ja też uważam, że jest to średniak, ale czyta się go całkiem przyjemnie. Żadna tam rewlka, ale osobiście nie żałuję tego zakupu. Tym bardziej, że jest to nasza rodzima produkcja, co cieszy w zalewie frankońskich, japońskich i amerykańskich pozycji. W każdym razie na pewno bardzij mi się podobał "Eryk", niż "Gail" Kowalskiego.
angsta srangsta dupangsta

Offline Błendny Komboj

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2003, 01:27:26 pm »
Cytat: "aegirr"
W każdym razie na pewno bardzij mi się podobał "Eryk", niż "Gail" Kowalskiego.

Mi też.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Maciej

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2003, 05:38:37 pm »
Komiks Myszkowskiego jak każdy inny(czytaj -typowy komiks Myszkowskiego). Raczej nie spodziewałem się czegoś innego...
Jak dla mnie wszystkie jego komiksy są takie jak "Eryk"-ino loda nikt nie robił(chyba),no i mniej k*rwowania było :P
 

   Miła lektura.
 a rysunkowo PROGRES!!! jeszcze kilka lat i Filip będzie na ŚWIATOWYM poziomie :twisted: (jeśli już nie jest).
           
no raczej nie jest...
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline graves

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2003, 05:55:57 pm »
Uważam (tak jak większość), że Szrama jest średni. Cena odpowiednia (byle więcej takich). Okładka mnie nie zachwyciła - środek jest OK. - taki do jakiego przywykłem u Myszkowskiego. Lubię jego styl.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Spajder

"Eryk" - wpadka Myszkowskiego?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 30, 2003, 04:09:38 pm »
Przejrzałem go i przyznam, że niezależnie od tego, polskie to to, czy zagraniczne, nie zachęciło mnie do kupna. Może za mało bajkowo narysowane, jak na bajkową historię. To może trochę zmylić. Ale, może się skuszę. Szkoda tylko, że w tej historii pojawia się ten kurdupel Eryk. 8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl