trawa

Autor Wątek: Cube  (Przeczytany 8273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fazimodo

Cube
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 15, 2005, 03:21:48 pm »
Cube Zero mi sie podobal, zostalo pokazane co sie dzieje poza cubem i ma fajne nawiazanie do jedynki, ogolnie to chyba najlepszy z cubeow, ale gdybym przed tym nie obejrzal 1 i 2 to by nie byl tak interesujacy bo strasznie mnie ciekawilo co jest po za cubem i gdzie to jest...

Offline Freudstein

Cube
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2005, 05:06:14 pm »
Film widziałem jakiś rok temu. "Cube" jest mieszanką horroru i sf, a to wszystko osadzono w klaustrofobicznej scenerii, co dobrze wpływa na atmosferę. Efekty specjalne są dosyć dobrej jakości. Może do filmów gore trochę brakuje, ale nie na tym rzecz polega. Najważniejszy jest klimat i uczucie duszności przez widza. Aktorzy też mi nie przeszkadzali. Wydawało mi się, że grali całkiem dobrze (nie jestem pewny, gdyż to jednak rok czasu). Zauważyłem tam Nicole De Boer, znaną z "Balu maturalnego IV". Akcja ciekawie się rozwija, aż do dziwnego i chyba jednak pesymistycznego finału. Ogólnie polecam ten film wszystkim, którzy szukają czegoś oryginalnego w klimatach horror sf i nie przeszkadza im trochę makabry. Minusy to same drobiazgi, które nie mają jednak większego wpływu na ocenę końcową.

"Cube"- oceny
aktorstwo- 7,5/10
dialogi/ scenariusz- 8/10
fx- 8/10
atmosfera- 9/10
napięcie- 8/10
reżyseria- 8/10
zdjęcia- 8,5/10
muzyka- nie pamiętam dokładnie.  :)
charakteryzacja/ lokacje- 9/10
poziom realizacji- 8/10

Ocena ogólna: 8,5/10 w kategorii HORROR


"CUBE DO KWADRATU (2): HYPERCUBE" to nuda. Widziałem to kilka dni temu. Strasznie się to oglądało. W pewnych momentach zamykały mi się oczy. Efekty specjalne są w całości komputerowe, a do tego jest ich niewiele. To żałosne. Jedynie zakończenie można uznać za plus. Nie polecam. 2,5/10.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Sukul Ankhadu

Cube
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 11, 2005, 07:07:22 pm »
Cytat: "Freudstein"

Ocena ogólna: 8,5/10 w kategorii HORROR


Ocena chyba zawyżona, wg mnie Cube był filmem co najwyżej średnim, tak więc postawiłabym mu góra 7. Chociaż jestem z natury bardzo tchórzliwa, momentami uśmiechałam się z pobłażaniem. Często z niesmakiem przyglądałam się jak ciała kolejnych ofiar zostają rozczłonkowane na różne sposoby. Jest to film, który mógłby być jednym z lepszych, ale... no właśnie czegoś mu zabrakło i najgorsze jest to, że nie wiem czego mogło mu zabraknąć - jak dla mnie.
Natomiast z oceną drugiej części w zupełności się zgadzam :)

Offline Freudstein

Cube
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 11, 2005, 08:20:14 pm »
Cytat: "Sukul Ankhadu"

Ocena chyba zawyżona, wg mnie Cube był filmem co najwyżej średnim, tak więc postawiłabym mu góra 7. Chociaż jestem z natury bardzo tchórzliwa, momentami uśmiechałam się z pobłażaniem. Często z niesmakiem przyglądałam się jak ciała kolejnych ofiar zostają rozczłonkowane na różne sposoby. Jest to film, który mógłby być jednym z lepszych, ale... no właśnie czegoś mu zabrakło i najgorsze jest to, że nie wiem czego mogło mu zabraknąć - jak dla mnie. :)


Właśnie, Ja też mam takie wrażenie, że "czegoś" brakuje, ale nie umiem tego określić. Chyba powinienem zobaczyć "Cube" jeszcze raz.  :) Jednak ocena pozostaje niezmieniona, bo tego "czegoś" było mało.

Freudstein
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Sukul Ankhadu

Cube
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 11, 2005, 09:39:39 pm »
Wiesz, to rzecz gustu jedynie. Komus może się podobać np. "Pasja", a mi się ten film zupełnie nie podobał. I jeszcze jedno, bo zapomniałam dodać - w drugiej części podobało mi się zakończenie... jak dla mnie było takie... niespotykane :)

Pozdrawiam

Offline kingquest

Cube
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 12, 2005, 12:51:50 pm »
Ja  Cube widzałem niedawno jakies dwa tygodnie temu.  Niezła gra aktorów , niezłe efekty specjalne , świetny klimat, a film ogólnie jest bardzo dobry.

 

anything