Autor Wątek: Maszin- zin komiksowy  (Przeczytany 41046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

.zent

  • Gość
Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 07, 2006, 09:02:42 am »
Nie pucuj się. Nie wszyscy skończyli.

Offline Maciej

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 07, 2006, 12:05:37 pm »
Ja skończyłem :D
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 07, 2006, 12:20:34 pm »
Maszin sie czyni, ostatnie komiksy sa robione (w tym przyznam sie, ze moj), ale juz skladanie sie zaczyna. jezeli wszystko pojdzie dobrze to przed swietami bedzie. jeszcze nie wiem jak to bedzie z drukarnia dokladnie, tzn ile im zajmie drukowanie. w kazdym razie numer juz ma 40 stron i troche, wiec jest lepiej niz z poprzednim :) i znacznie lepsze rzeczy przyszly, przynajmniej moim zdaniem :)

Offline głowonuk

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 24, 2007, 04:57:31 pm »
Jak na początku grudnia miał 40 stron, to teraz pewno ma już jakieś 50! 8)

---------------------------------------
Essential: Maszin.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2007, 09:56:04 pm »
sytuacja wyglada tak, ze mam gotowe 25 egz nr2 Maszina, ale okazalo sie, ze albo poznanscy znajomi juz pojechali na WSKa, albo nie pojechali i wlasciwie teraz cos probuje zeby Maszin dojechal, lecz ta osoba sie nie odzywa wiec raczej problem.
ja sam na WSKa nie jade, wiec nie moge wziac ze soba tego pierwszego nakladu.
w takim wypadku Maszin2 bedzie sprzedawany jak jedynka wysylkowo i w sklepach komiksowych. trudno, ale szkoda mi troche, bo dzis w ogole nie spalem i cala noc siedzialem nad ukonczeniem skladu :P coz tak sie zdarza.

Offline Jaszcząb

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2007, 06:48:08 am »
No i Maszin#2 na WSK nie dotarł. Ale jest już do nabycia. Można sobie przeczytać słów kilka od naczelnego o zawartości i obejrzeć przykładowe plansze:

http://komiks.polter.pl/Maszin-2-c8816

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 22, 2007, 05:24:18 pm »
dzieki Jaszczu za nadanie tu na forum wiesci o wiesci :)

poki co jest 25 egz ale jak najbardziej beda dodruki jesli bedzie trzeba. a mam nadzieje ze bedzie ;)

Offline asu_swing

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2007, 05:36:31 pm »
w poniedziałek miałeś Mikołaju mi wysłać - dziś wracam z szwablandii z nadzieją zaglądam do skrzynki... i... tylko rachunki :(

kurczę... doczekać się nie mogę!

Offline Jaszcząb

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 27, 2007, 05:51:47 pm »
No ja już mam i moim zdaniem jest przekozacko. Aż szkoda, że to tylko zin i że tylko kserowany. Pomimo tego jakość edytorska jest ok. Okładeczka sztywniejsza, czernie jak na ksero nie są jakoś bardzo przyszarzone. Na duży plus zasługuje już sam fakt, że numer drugi okładką, layoutem i tematycznością numeru świetnie zgrywa się z pierwszym. Szacun za konsekwencje. Komiksy bardzo różnorodne chyba ciekawsze niż w jedynce. Moimi faworytami są bracia Surma oraz mroczny Jacek Świdziński. Mam nadzieję, że Tkaczu będzie ciągnął dalej ten projekt bo warto.

Offline głowonuk

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 27, 2007, 08:44:03 pm »
Cytat: "Jaszcząb"
mroczny Jacek Świdziński


Sam w sobie nie taki mroczny :)

(...po prostu wiecznie zachłyśnięty noirowymi kreacjami i samą postacią Humphreya Bogarta. Zresztą zapomniałem gdzieś tam w rogu napisać, że ten komiks, to właśnie mój mały hołd złożony HB.)

Dziękuję bardzo Jaszcz :)

PS. Myślę Tkachozie, że mógłbyś zamieścić gdzieś (choćby tu, na forum) spis Maszinistów... wydaje mi się, że te nazwiska troszkę wpłyną na zainteresowanie M#2.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline Jaszcząb

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 27, 2007, 10:06:11 pm »
Tkaczu jest chyba lekko oderwany od sieci więc zrobię to za niego:)

Spis tresci Maszina#2:

"Najwydestyluchniejszy" Sc. B.Sztybor, Rys.M. Pałka
"Detektyw" Tomasz "Asu" Pastuszka
"W szklance whisky" Jacek Świdziński
"Obława na kawę" Sc. J.Olszewski Rys. P.Pyzik
"Pierwsze Starcie" Marek Turek
"Pierwszy raz" Przemek "Surpiko" Surma
"Herkules" Jarek Zielińśki
"Kapelusz Kupera" Maciek Banaś
"W poszukiwaniu straconego ego" Marcin Surma
"ZOO thriller" Sc. T.Kontny, Rys. M.Tkacz
"Tropem sobotniej nocy" Sc. B.Borsuk, Rys. P.Nowacki
"Śledztwo" Paweł "Szaweł" Płóciennik

Offline Maciej

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 31, 2007, 09:27:07 am »
Mam Maszina!
Wyjąłem go ze skrzynki wychodząc do pracy i przeczytałem w czasie jazdy miejskim autobusem. Jako że siedziałem tyłem do kierunku jazdy, po pewnym czasie zrobiło mi się niedobrze.

Na szczęście nie z powodu zawartości magazinu, gdyż ta jest wyśmienita.

1. Druk prezentuje się ładnie. Okładki i layout kontynuują linię pierwszego numeru i są na poziomie. Na okładce wyróżniają się zwłaszcza sympatyczne anegdotki o głowonogach.

2. Na otwarcie kolejny epizod destylucha, którego pozwolę sobie nie skomentować.

3. 3planszówka Asu - fajne, przemyślane, sympatyczne. Czyli Asowa norma.
W dodatku z morałem.

4. "W szklance whisky" Świdzińskiego - mroczna historia ciekawie rozrysowana w paincie (?) imitującym piórko i z ładnie rozplanowaną pointą. Graficznie nawiązuje do dzieła Franka M.
Jedno ale - prÓbuj!!!! nie prUbuj!!!

5. Pyzik i Olszewski - Śmieszne, absurdalne. Czekam na więcej.

6. Marek Turek - jak zwykle nie zawodzi.

7. Surpiko - pierwszy raz. Lubię dłuższe historyjki z Hmarrlowem. Pointa (na każdej planszy i ogólnie) mistrzowska. Lekko, śmiesznie, sympatycznie.

8. Janostaw z Herkulesem - szczupta czeskiego humoru.

9. Kapelusz Banasia - 8 stron bardzo dobrego, nastrojowego komiksu. Graficznie jest kilka zgrzytów (w ogólnej kompozycji plansz). Jedna z postaci kojarzy mi się z tworami Stana Sakajego :) Ostatnia plansza i samo zakończenie historii jest rewelacyjne. To co trąci u Asu tandetą pokroju Paolo Koelio, Banaś potrafi rozegrać z klasą. Widać niesamowite postępy (nawet bardziej w warstwie scenariusza niż obrazków). Jestem pod pozytywnym wrażeniem. Czekam i obserwuję, bo po Banasiu można się spodziewać czegoś na miarę najlepszych komiksów Skutnika.

10. Xulma zabawa z formą - jestem na tak. Wracam na stronę 34.

11. ZOO Thriller - Tkacza i Kontnego. Największe zaskoczenie numeru (scenariuszowe). Zajebista czterostronicowa sekwencja przesłuchania i mażdżąca pointa.  Kontny po dotychczasowych rozczarowaniach zebrał u mnie punkty. Niesamowicie śnieszny komiks. Kilka kadrów sponiewierało mną. Prawie dostałem skurczu przepony. Tak trzymać.

12. Po tak mocnym komiksie jak Zoo thriller ciężko byłoby nadal utrzymać wysoki poziom. Historyjka na poziomie frankońskich humoresek prezentowanych kiedyś w Swiecie komiksu. Sympatycznie.

13. Śledztwo Szawłowe - Te 3 plansze można było upchnąć w 1 planszy, a nawet w pasku. Mimo niemożebnego rozepchania i związanego z tym zmulenia, bardzo miło mi się oglądało snującego się detektywa Dżonego. Ma fajną blazę na ryju   8)

no i koniec. Sam finisz powodujący niedosyt.

Podsumowując
Jeśli chciałoby się porównać trzy obecnie działające ziny (b5, Jeju,Maszina) to porównanie zawartości merytorycznej wychodzi zdecydowanie na korzyść Maszina. Pisemko jest zrobione z pomysłem którego brakuje w pozostałych zinach.

Polecam.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline głowonuk

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 31, 2007, 07:15:21 pm »
Cytat: "Maciej"

Jedno ale - prÓbuj!!!! nie prUbuj!!!


To Tkachoz zmienił! To On!
Wydawca wie lepiej!


no dobra ...wstyd mi.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline Jaszcząb

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 21, 2007, 09:27:50 am »
Alejowcy ciepło o Maszinie#2:

http://komiks.nast.pl/artykul/2390/Maszin-2/

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 05, 2007, 07:08:09 pm »
Maszin2 będzie jutro do dostania na stoisku Kultury Gniewu.