trawa

Autor Wątek: Maszin- zin komiksowy  (Przeczytany 41366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolk

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 23, 2008, 08:12:13 am »
wg mnie masz zin wart jest mszy skoro Maciej o nim pisze w sumie aż tak pozytywnie

ale nie mogę powiedzieć tego co powiedziałem powyżej z dwóch powodów:

po pierwsze Maciej szarga merytorykę tego forum szarpie ją za grdykę i ucina skrzydła a polecieć ona może dalej wyżej lepiej prosto do tematu kto jest kim  w tym kadrze?

drugi powód powyższe zdanie jest o 50 znaków za długie (ze spacjami) niż to
powszechnienie akceptowalne przez moderatora

kto nie wierzy niech zmierzy

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 03, 2008, 02:16:24 pm »
znany jest juz temat kolejnego Maszina. tym razem będą to GUZIKI! wstepny termin do poczatku wrzesnia, komiksy w czerni i bieli, badz w szarosciach i do tego miniaturek na okladke (wielkości 2,9 cm (w poziomie) na 4,7 cm (w pionie)), które będą przedstawiać przeróżne guziki i oprócz tego takiej samej wielkości swój autoportret jako guzik. Gotowe materiały lub pytania proszę słać na: tka91@tlen.pl.

Linki ze sprzedażą w giełdzie
graves


z pozdrowieniami
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 06:27:01 pm wysłana przez graves »

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 10, 2008, 11:23:46 pm »
uwaga!

oto stwór guzikowy, który pożarł wszystkie 100 guzików przygotowanych do kolejnego Maszina! rzekł mi że odda je 15 września, więc do tego czasu przedłużam termin ostateczny nadsyłania komiksów guzikowych do nowego numeru. zapraszam wszystkich serdecznie! moge w tej chwilii zapewnic doborowe towarzystwo w postaci komiksów które już skolekcjonowałem.

a jesli ktos chcialbym pomoc w organizowaniu Maszina to potrzeba rysunków o tematyce guzikowej.  wystarczy wydrukować to i wrysować: http://img258.imageshack.us/my.php?image=ramkiee1.png rysuneczki wypelnia okladkowa przestrzen tworzac krzyżówkę obrazków, jak to ma miejsce od pierwszego numeru Maszina. rysuneczki prosze przesylac do niedzieli na moj adres mejlowy ktory jest w poscie wyzej.
pozdrawiam!
NikiTkacz

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 28, 2008, 07:48:59 pm »
Maszin nr4 o tematyce guzikowej na MFK! Najprawdopodobniej na stoliku Jeju i Hardkorporacji.

Na wstępie okładka:


Liczba stron: 56+8stronnicowa wkładka
Cena: 12zł

A oto opisiki i treści spisik:

"Guzikowcy" ośmielili tych, którzy dotychczas uważali za ryzykowne ujawnianie swoich pasji w materii tytułowej. W czwartym numerze Maszina znajdujemy tego pokłosie w postaci x komiksów na 54 stronach.

Spotykamy ponownie znajomych z wcześniejszych numerów: Gary'ego Glue, Najwydestyluchniejszego i Hmmarlowe'a. Jego pozycja najwspanialszego detektywa jest tym razem zagrożona przez Pana Zygmutna i Pankracego z komiksu Lobsterandscrimpa. Powracają też bezimienni przeciwnicy klepek, którzy muszą się zmierzyć z guzikożercami.

Wielu autorów wiąże guziki ze światem dzieciństwa i zabawy: Lobster w sposób raczej przewrotny i perwersyjny, podobnie jak Głowonuk, a Gizicki z Kozłowskim zastanawiają się, czy guziki bawiąc mogą uczyć. Do krainy wspomnień zabierają nas historie Olgi Wróbel, Ady Buchholc i Bartosza Sztybora, w których ten mały okrągły przedmiot jest niczym koło ratunkowe rzucone przez pamięć.

Z radością i dumą witamy nowych autorów: Mirta, Otoczaka i doktora Piicoklennego, którzy przynoszą na strony Maszina światy z krańców wyobraźni. Natomiast na krańce kosmosu wysyła Xulm (wciąga nas w niego od samej okładki).

To wydanie daje początek nowej tradycji specjalnych mini-komiksów. Na pierwszy ogień idzie praca Mariusza KCZMRKa, który przeprowadza testy wytrzymałościowe słowa "guzik". A do tego, jak zwykle, dodatek do użytku własnego wedle uznania.

Spis treści:
"Maj Kwiecień"- sc. i rys. Marcin Surma http://img99.imageshack.us/img99/3123/s03marcinsurmaas9.jpg
"Guzikożercy"- sc. i rys. Mikołaj Tkacz
"Bez tytuły 7"- sc. i rys. Skiee
"Oczy"- sc. i rys. Tomek Mirt http://img87.imageshack.us/img87/3853/s10tomaszmirtru2.jpg
"Guzikogeneza"- sc. Daniel Gizicki, rys. Marcin Podolec
"Handmade"- sc. i rys. Olga Wróbel
"Nitka"- sc. i rys. Jarek Kozłowski
"Hmmarlowe ratuje świat przed zagładą"- sc. i rys. Przemek Surma
"Najwydestyluchniejszy"- sc.Bartosz Sztybor, rys. Maciej Pałka
"Miś"- sc. i rys. Jacek Świdziński
"Się odpruł od koszuli"- sc. Bartosz Sztybor, rys. Ada Buchholc http://img81.imageshack.us/img81/9074/s31sztyborbuchholcwe7.jpg
"Mikrolegendy"- sc. Daniel Gizicki, rys. Jarek Kozłowski
"Guzik i guzik"- sc. i rys. Rim Kemott
"Atak klonów"- sc. i rys. Gary Glue
"Maszup Paranoia"- sc. i rys. Lobsterandscrimp
"Bi bułka"- sc. i rys. Rafał Otoczak
"Romantyzm"- sc. i rys. Dr Piicoklenny
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2008, 09:44:07 pm wysłana przez Tkachoz »

.zent

  • Gość
Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 28, 2008, 09:03:28 pm »
John Lennon! Yeah!

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 06, 2008, 05:49:11 pm »
hajhop 50 egzemplarzy poszlo w sumie na emefce ale polecam u mnie zamawiac jesli ktos nie zalapal sie na priva albo tka91@tlen.pl

 :!:

a jesli ktos przeczytal to moze powie coz sadzi o guzikowych komiksach?

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 12, 2008, 10:52:26 am »
dla ciekawskich miła recenzja od Arcza tutaj: http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2008/10/65-maszin-4.html :)

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 12, 2008, 11:20:32 am »
Nowy MASZIN mnóstwo okej.

Offline ljc

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 12, 2008, 02:33:43 pm »
hajhop 50 egzemplarzy poszlo w sumie na emefce ale polecam u mnie zamawiac jesli ktos nie zalapal sie na priva albo tka91@tlen.pl

 :!:

a jesli ktos przeczytal to moze powie coz sadzi o guzikowych komiksach?
a tylko u Ciebie można kupić, czy np.: w takim centrum komiksu też będzie można?
tamtam!

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 12, 2008, 09:47:20 pm »
jesli wzieli juz na emefka to pewnie juz mozna u nich kupic

jesli zechcą zakupić gdy bede mial dodruk to bedzie mozna i u nich kupic.


edit:

Głowonuk jako mój wysłannik dowiedział się że Centrum Komiksu nie opłaca się brać zinów więc Maszina nie wzięli i nie wezmą. jednak wiem, że trochę sklepów brało na MFK, więc można pytać. lecz za kilka dni bezproblemowo ja będę mógł również rozsyłać, więc decyzję w jakim przypadku wygoda staje się większa pozostawiam do osobistego rozpatrzenia
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2008, 04:01:14 pm wysłana przez Tkachoz »

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 22, 2009, 09:26:03 pm »
UWAGa!

Do 18. lutego zbieram prace do Maszina5, którego tematem jest DESZCZ. Tradycyjnie format A4 komiksy w czerni i bieli, bądź w szarościach.

Wszelkie pytania na tka91@tlen.pl

Tkacz z pozdrowieniami!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 10:35:26 pm wysłana przez Tkachoz »

Offline m010ch

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:22:44 pm »
A nie Maszina 5? ;)

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:35:53 pm »
hehe fakt, już zmieniłem

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 10, 2009, 12:19:05 am »
uwaga! termin przedłużony do końca miesiąca. gdyby ktoś tak czy tak nie zdążył zrobić komiksu a ma ochotę pomóc to proszę o pisanie na tka91@tlen.pl a ja powiem jak można wspomóc tworzenie okładki. pozdrawiam!

Offline Tkachoz

Odp: Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 12, 2009, 10:02:37 pm »
TADAM



Format: A4
Cz/b
Liczba stron: 52
Cena det: 11zł

Numer 5. zina "Maszin" choć nie przecieka to zawiera w sobie masę kropel deszczu- czasem wesołych, smutnych, zwariowanych czy też fikuśnych. Oprócz deszczu zawiera wyjątkowo dużo miłości zarówno do zjawiska deszczu, jak i międzyludzkiej. Oprócz tego zawiera w sobie dwa dodatki: jeden pod postacią książeczki Marcina Surmy, a drugi pod postacią dwóch planszy humorystycznych (Jakuba Grocholi oraz druga duetu Wyrzykowski/Podolec) w kąciku o nazwie "Szarny humor".

Zapraszamy do popływania w tej maszynie pełnej deszczu!

-Premiera na WSK 2009, do dostania na stoisku Dolnej półki-


Spis treści:

s.2 Aquarius- sc.Bartosz Sztybor, rys.Daniel Gutowski http://img27.imageshack.us/img27/8030/s02d.jpg

s.5 Grzybowa- Piotr Nowacki

s.9 Lubię deszcz- Unka Odya

s.10 Pamiętnik znaleziony w rynnie- Olga Wróbel http://img25.imageshack.us/img25/9941/s10x.jpg

s.14 Bez tytułu- Jarek Kozłowski

s.19 Deszczowe piosenki- sc.Bartosz Sztybor, rys.Maciej Pałka

s.23 Bez tytułu- Piotr Machłajewski

s.24 Bi Bułka- Rafał Otoczak

s.27 Deszcz po prostu- Marta Nieznayu

s.34 Sous Le Ciel De Paris- sc. Bartosz Sztybor rys. Anna Nowicka

s.37 Mokra sprawa- Przemysław Surma

s.38 Deszczowa Księżniczka- Mei Wong

s.41 Kochana Córka Chmur- Mikołaj Tkacz

s.44 Siąpi Mżawka, a Kapuśniak kwasi! sc. i rys. Ada Buchholc i Mikołaj Tkacz

s.46 Susza- Lobsterandscrimp

s.49 Autentyczny Zen Oświeconego Artysty- sc. Piotr Szreniawski, szkic:Daniel Gutowski, tusz:Anna Nowicka

s.50 Żyć jak dżdżownica- Jacek Świdziński http://img24.imageshack.us/img24/1933/s50f.jpg

a jeśli ktoś nie zapuka na wska a chciałby Maszina to proszę pukać na priva bądź mejla
z pozdrowieniami
wesoły Tkacz
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 08:04:17 pm wysłana przez Tkachoz »

 

anything