trawa

Autor Wątek: zbroja materiałwa. miecz i sztylety z drewniana [jak zrobić]  (Przeczytany 23652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michalkontra

 :D :D :D :D :D :D elo nie wiem jak zrobić tanią zbroje z materiału w stylu ninja i miecz z drewna . i sztylety do do treningu z kolegami pomocy

Offline Hunter Killer

Odp: zbroja materiałwa. miecz i sztylety z drewniana [jak zrobić]
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2010, 01:11:33 am »
miecz najtaniej jest zrobić z kija od szczotki, długość 60-90 cm (zakładam, że ma to być odpowiednik wakizashi lub katany używanej przez ninja), sztylety to pewnie tanto, czyli ok 45 cm.
Na początek starczy.
Chyba, że masz ambitniejsze plany, ale im bardziej coś ma przypominać oryginał tym drożej i wiecej roboty.
Najtaniej użyć kawałek deski, najlepiej z drzewa liściastego (nie powinno mieć sęków) i za pomocą piły/wyrzynarki i pilnika/szlifierki/papieru ściernego obrobić, by przypominało ostrze. Najdrożej, to kupić/wykuć sobie ostrze z metalu, tylko broń boże nie ostrzcie tego, krawędź tnąca ma być tępa i mieć ok 2-3mm.
Bo miałem już kilku co ostrzyli na brzytwę i startowali na gołe klaty  :shock: :-?

Co do zbroi nie bardzo wiem, a jaką Ci chodzi. Ninja generalnie nie nosili zbroi jako, że im chodziło o szybkość i ciszę, a zbroja jest hałaśliwa. Również nie prawdziwa jest teoria, że ninja biegali w czarnych strojach, znacznie częściej używali brązowych, zielonych, lub szarych strojów przypominające stroje robotników. Lub przebierali się za mnichów i innych dostojników, by dostać się do celu.

Jeśli jednak musieli użyć zbroi, to wg podań głownie stosowali kolczugi o drobnym splocie.
Wykonanie kolczugi nie jest mocno skomplikowane ale dość długotrwałe, zwłaszcza Japońskie. I nie mam tu na myśli różnych ich dziwnych splotów, ale nawet 4w1 jest dość czasochłonne (z tego co widziałem na fotkach), bo stosowano głównie gęsto plecione oczka, z cieńszego drutu.
Musiałbym się zagłębić ale wydaje mi się, że to był drut ok 1,5-1,8 mm i kółeczka o średnicy ok 6-8mm.

Po za tym taka kolczuga może ważyć od 10 do 15 kilo. A kolczugi nie zakłada się bezpośrednio na ciało, tylko najpierw idzie przeszywka która tłumi uderzenia, a to dodatkowe 3-5 kilo (zależy z czego zrobiona i jak gruba).


Myślę, że dość jasno odpowiedziałem, jak chcesz robić tylko strój ninja to poszukaj wykrojów stroju, na necie powinno gdzieś być, jak chcesz kolczugę to też jest tego sporo na necie. Jak wykuć miecz nie będę pisał bo ciężko to opisać, a przeciąć kijek drewniany chyba umiesz.  ;-)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline michalkontra

Odp: zbroja materiałwa. miecz i sztylety z drewniana [jak zrobić]
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2010, 09:41:47 am »
[a przeciąć kijek drewniany chyba umiesz ] oczywiście tylko żeby byłe ładny i leki



Offline fransi23

Odp: zbroja materiałwa. miecz i sztylety z drewniana [jak zrobić]
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2014, 07:53:52 am »
dzięki za pomoc miałem podobny problem. dałeś świetne wskazówki