trawa

Autor Wątek: Bractwa od 14 lat?  (Przeczytany 68823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł1

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 21, 2007, 09:42:53 pm »
Witam!
Ja mam 14 lat a w RR czynnie działam już od 2 sezonów. Odtwarzam saracena z XII i XIII w. Na początku miałem problemy z przyjęciem mnie do bractwa ale później znalazłem moje pierwsze bractwo, które właśnie się formowało. Jak na razie powodzi mi się dobrze. Mam już strój cywilny, niedługo zabieram się za szycie namiotu i sprzęt obozowy. Mój przykład pokazuje, iż jeśli ma się te 12 czy 14 lat nie oznacza, że nikt cię nie przyjmie.
Najważniejsze jest podejście i zapał. Przecież nie każdy musi być walczącym. Można strzelać z łuku, rzucać włócznia, toporem, nożem. Można zająć się jakimś rzemiosłem oczywiście.  Zachęcam wszystkich nastolatków do RR. Nie zrażajcie się, bo początki są zawsze trudne  :D


Pozdrawiam

Offline Dzwonsson

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 22, 2007, 01:15:41 pm »
Widzisz tu nie chodzi o to, ze my jestesmy przeciwni mlodziezy w twoim wieku w ekipach historycznych. Po prostu wladze poszczegolnych organizacji boja sie wziac pod opieke tak mlodych ludzi.

Offline Paweł1

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 23, 2007, 07:56:32 pm »
Witam!
Ja też nie twierdze, że niektóre bractwa są "antymłodzieżowe". Ale rzeczywiście czasami zdarza się tak, iż organizacje boją się przyjmowania młodych. Jest w tym też racja, bo jednak taką osobą czasami trzeba się "opiekować". A może dla osób poniżej 16 (18) roku życia ustalić jakiś okres próby. Zorganizować jakiś mały wyjazd w gronie bractwa, sprawdzić jak nowicjusz się sprawuje, czy nie sprawia kłopotów. Ale ja nic nikomu nie chcę narzucać lecz czasami osoba młodsza zachowuje się dojrzalej niż niejeden pełnoletni.

Pozdrawiam

Offline Dzwonsson

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 23, 2007, 09:35:42 pm »
Masz racje, takie sytuacje sie zdarzaja ale niezwykle rzadko. Natomiast co sie tyczy koncepcji wyjazdow tylko w gronie bractwa, jako proby dla mlodziezy, to jest to nieekonomiczne i prawdopodobnie sie nie sprawdzi. Na kontrolowanym wyjezdzie osoba poddawana probie bedzie spieta i potulna jak baranek. Trzeba pojechac na normalny festiwal, aby sprawdzic zachowanie mlodziezy. Tyle, ze na takim festiwalu po wymieszaniu z czlonkami innych grup dochodzi do dziwnych scen takich jak pijanstwo i zbojectwo:).

Offline Paweł1

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 23, 2007, 09:45:58 pm »
Czy ja wiem czy taki potulny... :) Ale chodziło mi o to czy nowa osoba potrafi  sobie poradzić w warunkach obozowych, czy jest w ogóle do czegoś przydatna. A wyjazd na festiwal to rzeczywiście ryzykowne szczególnie ze względu na to, że nie wiadomo co takiemu do głowy strzeli.

Pozdrawiam
Paweł

Offline Dzwonsson

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 24, 2007, 11:32:35 am »
I wlasnie o tym mysla dowodcy druzyn i innych organizacji tego typu. Mloda osoba, stwierdza, ze uwolnila sie spod jazma rodzicow i nauczycieli, wiec chulaj dusza, piekla nie ma. Alkohol, rozroby, a na koniec w najlepszym wypadku osobnik ma kaca i moze sie pozegnac z ekipa.

Offline Goran Shadowblade

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 30, 2007, 01:50:17 pm »
Nadal szukam bractwa.

Umiem się opanować mam doświadczenie jeśli chodzi o życie obozowe...

Zależy mi na trudnieniu się rzemiosłem i wytwarzanie najróżniejszych przedmiotów ( sam starałem wykonać jakieś elementy uzbrojenia , ale nie bardzo mi szło chętnie bym sie nauczył jak to pożądnie zrobić...)
I walka wiem , że w mojim wieku to sprawa raczej problematyczna lecz jeśli to problem może być w trening bronią ćwiczebną w gronie bractwa.

Offline Paweł1

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 30, 2007, 03:20:21 pm »
Wiesz, nawet nie wiem jak byłbyś opanowany itp. mogą Cię do bractwa nie przyjąć. Ale mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć grupę, do której Cię przyjmą. Polecam stronę www.bagrit.pl tam masz spis bractw rycerskich. A się zapytam skąd jesteś, bo jak byłbyś z Wrocławia to moglibyśmy razem poćwiczyć :) Jaka epoka Cię interesuje?


Pozdrawiam

Offline Goran Shadowblade

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 30, 2007, 03:31:25 pm »
Mieszkam w Warszawie. Ogólnie rycerstwo czyli może być np. XV w. albo X w. ale to już klimaty krzyzowców.

Offline Dzwonsson

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 30, 2007, 06:50:24 pm »
Cytat: "Goran Shadowblade"
Mieszkam w Warszawie. Ogólnie rycerstwo czyli może być np. XV w. albo X w. ale to już klimaty krzyzowców.


Dzisiatka to troszke za wczesnie na krzyzowcow ;) .
Pierwsza wyprawa krzyzowa miala miejsce w latach 1096 - 1099, wiec to juz koncowka jedenastki. Ale tak czy siak niewiele sie pomyliles, a ja sam musialem z pomocy wikipedii skorzystac, zeby dokladna date znalezc.

Offline maw

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 27, 2007, 12:03:03 am »
osobiście prowadzimy ze znajomym zajęcia dla dzieciaków 10-15 lat pod hasłem "szkółka rycerska" :) i mogę wam doświadczalnie powiedzieć, dlaczego do bractw od 16 ;)

jest widoczny wiekowy podział 10-12 (jeszcze zupełnie dziecko), 13 i 14
13 i 14 a 16 to wbrew pozorom duża różnica.. uogólniając (a przy uogólnieniu zawsze ktoś będzie poszkodowany ;) ) 13,14 totalnie brak dyscypliny ;) i praca z nimi to raczej ciągłe nie spószczanie z oka.... na prawdę duży zapał i brak świadomości, że coś może być groźne...
podczas gdy około 16 ludzie stają się bardziej kumaci ;) można im łatwiej wytłumaczyć, że jest coś poza łotaniem mocniej :D nawet w samej walce, a także co to znaczy nie stwarzać zagrożenia dla otoczenia... i siebie :D

poza tym przeciętny 14 latek właśnie urósł i jest baardzo chuchrawy ;).

nie wiem co poradzić młodym i ambitnym.. czasem szkoły fechtunku mają zajęcia dla dzieci - ale to tylko walka bez całej reszty radości rycerskiego odtwarzania.

Offline Dzwonsson

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 27, 2007, 04:23:43 pm »
Mimo, iz nigdy nie bylem zwolennikiem Opolskiego Bractwa Rycerskiego, nawet jako jego czlonek, to chwalilem ich za to, ze na zajecia mogli zapisywac sie mlodzi ludzie, bardzo mlodzi, bym rzekl... I o ile dobrze pamietam, to przy wykazaniu dobrych checi i dyscypliny mogli nawet na imprezy jezdzic, ja w wieku 15 lat w kazdym razie jezdzilem...

Offline Roland

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 06, 2008, 07:33:42 pm »
to prawda, sam się zapisałem do bractwa mając zaledwie 14 lat i jakoś jestem dalej, ale przy tym wieku nie należy się w żaden sposób wychylac, włączac się do przeróżnych kwestii, lepiej stanąc z boku i posłuchac rad starszych, ich opinii na pewne tematy a dopiero później gdy się bdzie wystarczająco wyedukowanym, dojrzałym zacząć zaberac głos w róznych sprawach

pozdrawiam
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Lu Tzy

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 07, 2008, 09:49:12 pm »
Sprobuje z grubsza opisac, jak to wyglada w Zjednoczonym Krolestwie.
Znam obywatela, ktory na dziesiate urodziny dostal od taty miecz.No i nastepujace lekcje zazywania tegoz. Obywatel byl gosciem na zebraniach bractwa, ba! uczestniczyl, jednak pojechal na pierwszy pokaz, gdy mial lat 16. W Brytanii to wystarcza. Odpowiednik naszych 18.
Nie wiem jak to w Polsce bywa, ale w UK obecnosc niepelnoletnich w bractwie oznacza klopoty z ubezpieczeniem. Powazne. Trzeba nagle miec wykwalifikowanych opiekunow i t d, a stawka i tak rosnie.
Z rodzicami: jak najbardziej. Na ich ryzyko. Bez: raczej nie.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Roland

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 19, 2008, 07:39:56 am »
i w tym momencie można zauwazyć kontrast pomiedzy bractwami z zachodu a tymi w Polsce, mysle ze też wiele zależy od postawy jaką soba dany kandydat prezentuje, jeśli już mówimy o bezpieczeństwie to uważam iż osoba poniżej 16 roku życia ( np w UK a 18 w Polsce) powinna przed wyjazdem uzyskac pisemną zgode na wyjazd rodzica zaznaczając  iż godzi się na warunki postawione przez załózmy namiestnika bractwa i że rodzic bierze pełna odpowiedzialnośc za czyny swojego wychowanka.
wtedy bym nie widział wiekszych problemów z wyjazdem nieletniego na turniej.

pozdrawiam
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie