Autor Wątek: Bractwa od 14 lat?  (Przeczytany 68838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lord Huor

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2006, 12:05:12 pm »
No zobacz. Nie wszyscy 15 latkowie są tacy sami... posturą i kondycją... ja na przykład mam 185 cm wzrostu i trenuję Taekwondo od 6 lat.. jest to sztuka walki, gdzie się walczy cały czas... jestem mistrzem pomorza w kategorii junior młodszy w roku 2002... więc to wiesz.. dla mnie problem kondycyjny.. albo to że obrywam nie jest problemem za bardzo...
iłośnicy RPG i Fantasy!!!

WWW.DARKACADEMY.FE.PL

Offline Volgrim

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2006, 01:48:00 pm »
No tak ale i tak mi się wydaje że nie bez powodu turnieje są dla pełnoletnich.  Może i masz predyspozycje żeby być dobrym fajterem, ale tu też chodzi o to, żeby twój dowódca miał do ciebie zaufanie, że np. nie odwali ci coś do głowy i polecisz w najwiekszy tłum bo tak(mieliśmy taki przypadek i gość dostał małą przekope od przeciwnika) . Tak jak mówił Roland trzeba pobyć troche w bractwie, potrenować zgrać się razem z chłopakami z którymi wychodzisz na bitwe. Bo nawet najlepszy fajter w pojedynke na polu bitwy nie da sobie rady. Uważem że wychodzenie na turnieje, bitwy przed ukończonym przynajmniej 17 góra 16 rokiem życia jest troche nie na miejscu. Bo gdyby Ci się coś stało to odpowiada za to organizator imprezy. A jak jeszcze jesteś niepełnoletni... :?

Offline zaciekawiony

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 09, 2006, 04:59:42 pm »
Ponadto w tym wieku się jeszcze rośnie, i jak sobie taki chłopak kolczugę na rozmiar sprawi, to i zaraz wyrośnie.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 09, 2006, 06:06:05 pm »
Cytat: "Lord Huor"
No zobacz. Nie wszyscy 15 latkowie są tacy sami... posturą i kondycją... ja na przykład mam 185 cm wzrostu i trenuję Taekwondo od 6 lat.. jest to sztuka walki, gdzie się walczy cały czas... jestem mistrzem pomorza w kategorii junior młodszy w roku 2002... więc to wiesz.. dla mnie problem kondycyjny.. albo to że obrywam nie jest problemem za bardzo...


Ale jak sobie w tym wieku pancerz ponosisz i sp.....lisz kręgosłup, to do kogo Twoi rodzice będą mieli pretensje? Szefowie ekip wolą unikać takich sytuacji. Poza tym jest jeszcze kwestia niedojrzałości psychicznej. Oczywiście nawet 50-ciolatek może być głupim gówniarzem, ale wówczas już odpowiada sam za siebie.
Poza tym nie myl kopniaków z ciosem górną brodą topora duńskiego, która pojedzie ci po twarzy, zostawiając pamiątkę na całe życie w postaci drętwej połowy buźki. I tu znowu - dorosły sam za siebie odpowiada...

Ramen!

Offline Volgrim

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 09, 2006, 09:20:33 pm »
Dokładnie, nie mówiąc już o innych uszkodzeniach rąk, które jak by nie było prędzej czy później uświadczysz :D połamane palce, żebra ...

Offline Roland

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2006, 07:54:50 am »
o tak  :)
pamiętam mój pierwszy trening na kije po którym mialem palce całe spuchniete przez tydzien  :p
miałem wtedy jeszcze zwykłe spawalki na rękach  :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline zaciekawiony

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 12, 2006, 05:06:48 pm »
Wy to chyba jacyś masochiści jesteście ;)  Tluczą was, łamią a ci dalej...
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Roland

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 12, 2006, 06:44:57 pm »
nie :P
poprostu jeszcze wtedy nie miałem rekawic pancernych  :p
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Hrackus

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 13, 2006, 12:25:56 pm »
Mówimy tu a bractwach czy o walce?? Nikt nie pomyślał o czymś takim jak łucznictwo? łucznictwo i rzemiosło powinno być conajmniej od 16 a walka nawet 25 bo nie chodzi tylko o kregosłup. większosć młodzieży mysli o walce (i tu przepraszam, że wyrzaże się tak a nie inaczej ale tylko tak można to okrelić) "wjebać debilowi bo przeciwnik"
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline Volgrim

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 13, 2006, 09:02:08 pm »
Niestety w tym właśnie kierunku idzie ruch rycerski  :(

Offline Gucio/Wojomir

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 15, 2006, 02:18:12 pm »
Mówimy tu a bractwach czy o walce?? Nikt nie pomyślał o czymś takim jak łucznictwo? łucznictwo i rzemiosło powinno być conajmniej od 16 a walka nawet 25 bo nie chodzi tylko o kregosłup. większosć młodzieży mysli o walce (i tu przepraszam, że wyrzaże się tak a nie inaczej ale tylko tak można to okrelić) "wjebać debilowi bo przeciwnik"

Dlaczego tak sądzisz , łucznictwo to można jeszcze zrozumieć ale biłem gdzerzemiosło eeee, ja wykonuje prostej budowy łuki i  zrobiłem z 40 takich łuków ,i do tej pory jakoś nic mi sie nie stało . Ja posługuje sie strugami i heblami dłutem i młotiem , to raczej proste do zrobieniania , jeżeli wiesz co tżeba zrobić i jak wystarczy poszperać po necie i masz łuk jak cholera.

Offline Gucio/Wojomir

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 15, 2006, 03:07:30 pm »

Offline Hrackus

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2006, 08:15:15 pm »
Cytat: "Solitaire"
A ja jestem za tym, żeby już noworodki się w grupach rekonstruktorskich bawiły.
Może wtedy dotrze do niektórych, że walka powinna byc tylko jednym z aspektów działalności takiej grupy i to bynajmniej nie najważniejszym. Próby odtworzenia kultury materialnej są dużo bardziej wciągające i pożyteczne niż uprawiany w większości polskich bractw sport, który coś tam ma z walką mieczem wspólnego, ale nie za wiele.
Przyjdź więc w wieku czternastu lat do grupy, wykaż się jakąś wiedzą o epoce, która Cię zainteresowała, spróbuj zrobić lampkę drewnianą, naucz się tańca a na pewno Cię nie wyrzucą. Jeśli zaś to zrobią, nie są wiele warci i zapewne cała ich zabawa sprowadza sie do okładania stalą i picia na wyjazdach.
Historia niejedno ma imię. Nie róbmy z niej "bractwowej" parodii według wciąż pokutującego modelu "rycerze i księżniczki".
Do tego dążcie. :)

przykro mi ale nie masz racji.tu chodzi o bezpieczenstwo. jak mama i tata sa w bractwie to ktos za malucha bierze opieke. bo bractwo ma przecierz inne rzeczy na glowie. a jak cus sie stanie to bractwo ma w sumie p***b***
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline Dzwonsson

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 22, 2006, 02:46:49 pm »
Powiem tak:
Ja jestem jarlem druzyny wczesnosredniowiecznej i mam lat 16.Mam dwoch rowiesnikow w hirdzie,reszta jest starsza.To jest ogromna odpowiedzialnosc dowodzic organizacja rekonstrukcyjna w tym wieku.Inna sprawa,ze ludzie daja mi na oko od 18 do 20 lat.Co do samej walki,to bralem udzial w kilku turniejach bojowych i bitwach.Jednak przez wlasna mlodziencza glupote zostalem ciezko raniony.Niewiele brakowalo,a nie bylo by mnie wsrod zywych.Ja lekkozbrojny wlazlem w najwiekszy mlyn puszek i dostalem w gola czache z poltorki.Po tym przykrym incydencie zrezygnowalem z walki do,conajmniej,mojej 18stki.Wtedy bede myslal.W tej chwili jestem zwolennikiem PELNOLETNICH WALCZACYCH!.
Ale jak slusznie tu zauwazono,rekonstrukcja historyczna to nie tylko walka,gdyby tak bylo,to stereotyp,jak tu orzeczono "o ksiezniczkach i rycerzach",przestalby byc stereotypem,tylko prawda.Sa jeszcze lucznicy,grupy taneczno-muzyczne i oczywiscie rzemieslnicy.Ja sam rozpoczalem praktykowac wyrabianie bizuterii wczesnosredniowiecznej.Sadze,ze wszyscy niepelnoletni czlonkowie RR(bo tacy sa oczywiscie potrzebni),powinni sie zajac ktoras z wyzej wymienionych dziedzin zycia sredniowiecznego(lub jakakolwiek inna,bo jest ich masa).
Ktos tu spytal,"dlaczego nie powinno sie przyjmowac nieletnich?".Powodow jest kilka po za sama walka.Alkohol,na czele listy.Ja sam,gdy zaczalem jezdzic(ze dwa lata temu),jak dorwalem sie do darmowego piwa,to zalalem sie w trupa.Teraz uwazam to za gowniarskie i prymitywne zachowanie.Oczywiscie dalej jestem skory do piwa czy dwoch,ale umiar musi byc zachowany.Przeciez jak jakis cywil,zobaczy,za przeproszeniem,spite dzieci w stroju historycznym,to albo pomysli ze to chore i niemoralne,albo wrecz wezwie sluzby miejskie czy policje.To samo tyczy sie papierosow.
Na szczescie jest grupa "mlodych"(czyli takze mnie i Rolanda),ktora w swoich bractwach czy druzynach,sprawuje sie dobrze i nie pozwala sobie na zbyt wiele z racji na wiek i pokazuja,ze mozna sie dobrze bawic i nie robic klopotow organizatorom.Dlatego ludzie,przyjmujcie mlodych,ale patrzcie na ich zachowanie i trzymajcie na przyslowiowej "smyczy".

Offline Roland

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2006, 08:08:26 pm »
na turniejach najważniejsza jest dobra zabawa, ale należy wiedziec jak sie należy bawic, spijanie sie w trupa nie jest przykładem zachowania jakim nalezy się odznaczac ( co nawet wcale nie jest powodem do chwalenia sie, gdyż  świadczy to o tym jak ta osoba jest ograniczona umysłowo )
 pomijam już sprawe wieku, nawet dorosłe osoby powinny się pilnowac, a pamietajmy że bycie dorosłym człowiekiem, nie znaczy bycie po 18 ale sposób w jaki sie prezentujesz  przed gronem znajomych i przyjaciół

BAWCIE SIE ILE CHCECIE, ALE NIE PRZESADZAJCIE !!!
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie