trawa

Autor Wątek: Wojenny Młot 2006 - Mordheim  (Przeczytany 28828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline the_one

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 04, 2006, 08:01:38 am »
Turniej rewelka, bardzo fajna atmosfera i świetny klimat, bardzo mi się podobało.
Z racji, że Mordheim jest systemem, w którym można się wyżyć „makietowo” nasz ciąg stołów budził powszechne zainteresowanie (bo co można zobaczyć na stole do lotra :)).

VI miejsce z siostrzyczkami uważam za sukces, może było by lepiej gdyby nie Motor i jego wściekły szczur (zaszarżował, podskoczył w locie przegryzł tętnice szefowej i wystarczyło żeby reszta dziewczyn wpadła w panikę i zwiała :()

A co do bitew
Siostry vs.

1.   Polowanie na wyrdstone z Witch Hunters – miło były ale Kacper podzielił bandę na dwie części aby zagarnąć jak najwięcej zielonego błyszczącego wyrdstona i to był jego błąd


2.    Treasure Hunt z Krasnalami Mecenasa – tu trzeba było się spieszyć a jak wiadomo krótkonodzy nie są w tym najlepsi. Z racji, że moja ślepa dostała sprinta zasunęła wraz z ogrem na stronę Mecenasa i razem przeszukali jego budynki. No i już na spokojnie wyniosłem skarb z pozostawionego sobie budynku tuż przy swojej krawędzi.

3.   Przypadkowe spotkanie ze Szczurkami Motora – no co tu dużo mówić szczury, szczury wszędzie szczury. Miało być tak pięknie ale zostałem ostro pogryziony no i oczywiście pierwszy Rout i dziewczyny uciekły do swojej warowni na skale liżąc rany i opłakując śmierć swojej przywódczyni.

4.   Occupy z Witch Hunterami Michała  – Łowcy dostali ostre wciry, ale zachowali przytomność umysłu i zajęli dwa budynki co skończyło się zasłużonym remisem.

5.   Na szybko wymyślony street fight no i znów trafiły mi się Skaveny. No niby takie normalne szczury ale okazało się, ze co drugi to rat ogre w wersji mini (nie ma to jak dobre rozwinięcia). Co tu dużo mówić, gwałt zbiorowy, płacz, zgrzytanie zębów i niezły lament. Ogr najemnik nawet nie wiedział kiedy padł, tilean marksmen zesrał się w zbroję (dwa razy)no i żadna z dziewczyn nie przeżyła tego spotkania ale za to miałem niezły ubaw.

Gratulacje dla zwycięzców, dla przegranych i tych remisujących również.
 


P.s.
Uratowaliśmy wam dupę z makietami bo było by krucho.
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 04, 2006, 08:37:21 am »
Uff... obawiałem się, że turniej nie wypali ... ale się udało. Dzięki za pomoc. Teraz zapraszam na oMTH!!! Dziewczyny i chłopaki. Czas na podbój Małopolski&Śląska :D:D

Wielkie dzięki dla Sędziów!!! Graczy!!! Modelarzy tzw. Terenowców!!!! Kierowców Graczy i Terenowców i wogóle dla wszystkich :)

Jedyne co mnie zasmuciło to... NIE BYŁO POKAZU :(:(:( Kurde ...  :evil: Muszę do Szamana napisać maila z przeprosinami.

Offline Skavenblight

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 04, 2006, 09:18:36 am »
Właśnie ściągam zdjęcia. Fajnie, że już są.

EDIT: Już mam. Są świetne :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - niedzielne pokazy
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 04, 2006, 10:02:57 am »
Dla zainteresowanych wrzuciłem zdjęcia z niedzielnych pokazów:

WM2006_Pokazy.zip

Na specjalne życzenie mogę podesłać kopie wybranych zdjęć w większej rozdzielczości.

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 04, 2006, 10:39:38 am »
Ja poproszę wszystkie fotki z Necromunda'ą i BFG ... jeśli takie są. :D Mój mail m_misio@wp.pl

Zdjęcia są Kacze, Bycze i Indycze!!! :D Chętnie dodam wybrane do Galerii TH. Za zgodą autora. Nawet wśród gających widziałem mojego "rywala" z Bazyliszka. Pamiętny Kislev vs Averland i długie poszukiwania bufetu :D:D

Offline Skavenblight

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 04, 2006, 10:58:13 am »
Bols: Coś się schrzaniło i mam transfer 8kb/s więc nie ściągnę tego teraz, jutro mi dasz na płytce.
MiSiO: Z BFG to dużo nie będzie.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:04:07 am »
Coś transfer umarł ale już 6mb z 36 mam :D

Spoko. BFG to od samych organizatorów powinno się udać załatwić :D

Offline nahar

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:32:26 am »
Cytat: "MiSiO"

Uff... obawiałem się, że turniej nie wypali ... ale się udało. Dzięki za pomoc. Teraz zapraszam na oMTH!!! Dziewczyny i chłopaki. Czas na podbój Małopolski&Śląska Very HappyVery Happy

Wielkie dzięki dla Sędziów!!! Graczy!!! Modelarzy tzw. Terenowców!!!! Kierowców Graczy i Terenowców i wogóle dla wszystkich Smile

Jedyne co mnie zasmuciło to... NIE BYŁO POKAZU SadSadSad Kurde ... Evil or Very Mad Muszę do Szamana napisać maila z przeprosinami.


Planowałem się nie odzywać na temat WM2006 i jego organizacji.
Ale po tym poście puściły mi nerwy.

MiSiU - chyba się pomyliłeś. Dzięki za pomoc?
Chyba dzięki za to że: "zrobiliście turniej ZA MNIE bo sam postanowiłem się zgłosić do jego organizacji via internet będąc ciałem na Zielonej Wyspie."

Troche pokory.

Cała kupa ludzi postanowiła zrobić ten turniej za Ciebie - bo chcieli się dobrze bawić.
Tylko nie chcę słyszeć że styrałeś kilka nocek na pisaniu regulaminu i scenariuszy bo już tak długo orgaznizujemy turnieje że obaj wiemy jaka to robota (łatwa - jak już masz na kompie regulaminy z x turniejów). Oraz jak to umawiałeś się z GW co do organizacji (o tym niżej).

A co do pokazów.

To że GW w osobie Szamana szuka leszczy którzy nie dość że za free to jeszcze płacąc za to robią coś na promocyjnej i marketingowej imprezie ogromnej i bogatej korporacji to ich sprawa. Ale to że zgłosiłeś bez żadnego zastanowienia klub TH do tego to już jakaś paranoia. Na każdym konwencie TWÓRCY PROGRAMU mają coś za to że się starają i pomagają. Albo wjazd za darmo, albo wjazd za darmo i zwrot kosztów podróży, albo jakieś upominik (podręcznki figurki książki, koszulki). A GW chciało za nic załatwić sobie woły robocze. I Ty się do tego zgłosiłeś. Więc może Ty musisz przepraszać Szamana. Ale dla mnie to niezła bzdura.

Ps.

Ja jako sędzia na Polconie miałem za Free wjazd, komplet bonusów konwentowych (jak każdy kto wykupił PEŁNĄ akredytację - nie na bitweniakową). I to jest porządne załatwienie sprawy. (pozdro Motor, Gonzo i Ludwik!!!).


Pps.

Miałem się pojawić na moment na WM 2006 (sorry Staszku...), ale byłem troche chory w sobotę i do tego miałem mało czasu, więc wyjechałem z Wawy bez odwiedziń na Koncertowej. Czego bardzo żałuję, bo chciałem spotkać się ze starymi znajomymi i poznać nowych.
paweł

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:43:57 am »
Cytat: "MiSiO"
Ja poproszę wszystkie fotki z Necromunda'ą i BFG ... jeśli takie są. :D Mój mail m_misio@wp.pl

Zdjęcia są Kacze, Bycze i Indycze!!! :D Chętnie dodam wybrane do Galerii TH. Za zgodą autora. Nawet wśród gających widziałem mojego "rywala" z Bazyliszka. Pamiętny Kislev vs Averland i długie poszukiwania bufetu :D:D


Cieszę się, że zdjęcia się podobają :D.

Jeżeli chodzi o dodanie ich do Galerii TH, oczywiście jak najbardziej się zgadzam :).

Natomiast co do Necromundy i BFG, niestety muszę Ci rozczarować :(, pierwszego z tych systemów w ogóle nie widziałem na niedzielnych pokazach (nie wiem nawet, czy był w sobotę na turnieju; było za to mnóstwo WH40k w settingu Cities of Death), natomiast w przypadku BFG zrobiłem jedno zdjęcie na niedzielnym pokazie - jest to image028.jpg z archiwum WM2006_pokazy.zip.

Ha! Bitwę z Twoim niepokonanym Averlandem, jak również przemierzanie szkolnych labiryntów w poszukiwaniu bufetu cały czas mam w pamięci ;)... A przede wszystkim nie zapomnę mojego Kislevu i niesamowitych figli, jakie płatały mi na Bazylu kości :lol:.

P.S. Niepokojące są wieści o zdychającym transferze... Gdyby nie udało Wam się ściągnąć tych plików, wrzucę je jeszcze raz na jakiś inny serwer.

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:50:33 am »
Jednym słowem mogłeś nic nie pisać.


Nawet nie chce mi się komentować "wkładu Nahara w WM".

Cytuj
Ja jako sędzia na Polconie miałem za Free wjazd, komplet bonusów konwentowych (jak każdy kto wykupił PEŁNĄ akredytację - nie na bitweniakową). I to jest porządne załatwienie sprawy. (pozdro Motor, Gonzo i Ludwik!!!).


Więc co stoi na przeszkodzie w Krakowie/Katowicach znaleźć hojnego sponsora? ... może BRAK sponsorów? Jest oMTH. Można się wykazać. "Wszędzie lepiej niż na swoim podwórku".


P.S.
Szkoda, że aktywność w komentowaniu imprez zwykle jest odwrotnie proporcjonalna do wkładu i ich organizację. Temat o WM na TH klubowicze potraktowali jak g... na drodze. Ominęli szerokim łukiem. Od lutego ilość postów może przekroczyła ... 1. Tak. Najlepiej być zajętym [bo wiadomo, że wszyscy zawsze są zajęci gdy trzeba coś zorganizować], a potem tylko wyrazić kilka cennych uwag co do organizacji.

P.P.S.
Ile razy ja już to pisałem. Wieczne krytykowanie GW jest śmieszne. Każdy wie jak jest. Jak mu się nie podoba to można zmienić systemy w które się gra. Nie bronie GW, bo sam miałbym parę uwag ale robi się dosyć nudno.


Cytuj
P.S. Niepokojące są wieści o zdychającym transferze... Gdyby nie udało Wam się ściągnąć tych plików, wrzucę je jeszcze raz na jakiś inny serwer.


Spokojnie. Już 36% :D

Offline Kapitan_Hak

Film z Wojennego Młota 2006
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:05:14 pm »
Jako dodatek do zdjęć wrzucam jeszcze filmik nakręcony przeze mnie po zwycięstwie Ludwika w ostatniej bitwie. Niestety serwis hostujący mocno zredukował jakość :/.

Oto link:


Offline nahar

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:12:11 pm »
Uwagi na marginesie WM 2006.

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. O elementarne poczucie przyzwoitości.

O to że trzeba umieć przyznać że się zawaliło i że inni zrobili coś za Ciebie.

Nie przeczę utrzymywałeś kontakt z chętnymi namawiałeś itp. Ale cały czas impreza stała mocno pod znakiem zapytania, a Ty tworzyłeś fikcję żę będzie.

A to że bez zastanowienia przyjałeś organizacje turnieju - Twoja sprawa. Miał być w kwietniu - ale go nie było. A jak się okazało że go nie ma w kwietniu a jest we wrześniu to chyba już wiedziałeś że będziesz w IR??

I tyle na temat organizacji. Pewnie więcej się nie dowiesz bo już poza mną nikomu nie będzie chciało się z Tobą polemizować.

Co do nagród i sponsorów - moje przemyślenia są takie. Kiedyś uważałem że robienie Mordheim w ramach konwentów mija się z celem. Po Obejrzeniu sobie Lubliniśkich turniejów zmieniałem zdanie. To że robimy turniej sami powoduje że nie mamy sponsorów. Bo gdy taki sponsor pyta: Ile osob będzie (czytaj ile osób zobaczy nasze logo) my mowimy może 24 (co jest niezłym łgarstwem). A Kretek mówi: 600. No i wszystko jasne.

Dlatego żeby robić turnieje z dużym wsparciem trzeba się wstawić Mordheim do programu Krakonu/Ilmadrisu itp, czyli krakowskich konwentów. Bo ja na nie chodzę i widzę grających tam ludzi w różne bitweniaki - Confra, Battletech, Warmachine, Chronopia itp (generalnie masa niszowych systemów jak nasz). Większość z nich ma nie pomalowane band/armii, zamiast makiet trochę drzewek. Czyli przy nas się chowają - my mamy kilka stołów domów, pomalowane bandy.

Pierwszy kontakt z Krakonem wypadł średnio. Ale może nie trzeba było się zniechęcać.

Niestety ja nie będę mógł tego robić (nie w tym roku). Przede wszystkim wyjeżdzam (raczej na dłużej) z Krakowa.

Podsumowując  - nie ma co liczyć na imprezy GW. Trzeba robić turniej na konwentach, ew małe samemu (jak np. kampania w Bardzie w te wakacje) nie licząc na nagrody itp.

No i pozostaje Bazyliszek - konwent gier bitewnych, gdzie jak na razie miał miejsce największy turniej Mordheim.

Cytat: "MiSiO"
Ile razy ja już to pisałem. Wieczne krytykowanie GW jest śmieszne. Każdy wie jak jest. Jak mu się nie podoba to można zmienić systemy w które się gra. Nie bronie GW, bo sam miałbym parę uwag ale są pewne granice.



Krytykuje nie sytem (bo bardzo lubie Mordheim) tylko to że GW sobie jaja robie z zaanagażowanych hobbystów którzy swój prywatny czas poświęcają po to żeby kabze im nabijać
paweł

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:20:23 pm »
Cytuj
Wielkie dzięki dla Sędziów!!! Graczy!!! Modelarzy tzw. Terenowców!!!! Kierowców Graczy i Terenowców i wogóle dla wszystkich :


To w wolnym tłumaczeniu znaczy "Dziękuję, że mi pomogliście ... ale sukces jest na moje konto a porażki związane z organizacją na Wasze?" ;)

W którym momencie ja napisałem, że WM to był sukces na miarę Polconu czy oMTH'04/'05? Do tego MÓJ? Nie można normalnie podziękować ludziom, który na miejscu trzymali pieczę nad turniejem? Oceny turnieju były bardzo pozytywne ale dla każdego kto czytał ten temat sprawa była jasna. Oceny były pozytywne UWZGLĘDNIAJĄC jakość imprezy. To zostało uznane za oczywiste. Po co ludzie mają pisać, że to było "fe" a to "be" ... skoro się dobrze bawili, a każdy widział jak było?! Przecież mogę wkleić zdjęcie z WM 2004 i komentarz nie będzie potrzebny.

Jaka fikcja? Każdy dobrze wiedział, że turniej wisi na włosku. Uważam, że miałem swój wkład w to, że się odbył. nawet jeśli mnie nie było na miejscu. Gracze doskonale wiedzieli jak będzie sytuacja wyglądała. Pisałem to otwarcie. Pisałem, że jeśli nie będzie chętnego na sędziowanie to nie będzie imprezy.

 
Cytuj
A jak się okazało że go nie ma w kwietniu a jest we wrześniu to chyba już wiedziałeś że będziesz w IR??


Nie.


Ostatnio Krakon zaoferował cudowną cenę za wejściówkę na Mordheim... dlatego nic nie wyszło.

P.S.
Czy ja Ciebie Pawle obarczyłem organizacją?
P.P.S.
Wiadomo czy w tym roku będzie Krakon?

Cytuj
Krytykuje nie sytem (bo bardzo lubie Mordheim) tylko to że GW sobie jaja robie z zaanagażowanych hobbystów którzy swój prywatny czas poświęcają po to żeby kabze im nabijać


Oczywiście jest to nie fair. Jednak pamiętaj, że cudze pieniądze się łatwo wydaje na organizację turniejów. Z drugiej strony koszty GW na organizację mogłyby się spokojnie zamknąć w ... 500-800 funtach :P

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:33:13 pm »
Cytat: "MiSiO"
Temat o WM na TH klubowicze potraktowali jak g... na drodze. Ominęli szerokim łukiem.

Ja forum TH omijam z powodu tego, jak ono chodzi i nie ma w tym żadnej filozofii.

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:35:42 pm »
Ostatnio są problemu z forum ale ostatnio. Zaczęły się dużo później niż temat WM.

Zresztą, nie ważne.