trawa

Autor Wątek: Wojenny Młot 2006 - Mordheim  (Przeczytany 28560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azaghal

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:44:38 pm »
Witam.
    Jestem w miare poczatkujacym graczem w Mordheim ale jesli nigdzie nie wyjade to chetnie bym zagral. Mam pytanie czy moge liczyc na odrobine wyrozumialosc,i czy beda grac sami wyjadacze,ktorzy mnie zagryza jesli nie bede czegos wiedzial?
Pozdrawiam
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Skavenblight

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:49:25 pm »
Ja na pewno nie będę gryzła, ja sama ostrzegam, że mogę się mylić [mylić się jest rzeczą ludzką... byle czynić to z wdziękiem :)]
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:53:34 pm »
Z mojej strony mozesz liczyc na wyrozumialość.. Od lat uczę ludzi grac w ten system i nie bede sie wyzywał na nowicjuszach. Tego typu zachowania są mi dalece obce :)

Wieczorem dodatkowo (po turnieju) mogę poświecic ci chwilkę i podszkolic w zasadach jak i w samej grze.
Jednym słowem bedziesz mógł pytac o co zechcesz.

Nawet teraz służe pomocą (priv)
Kamil. (miszczu)

Offline Azaghal

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:02:34 pm »
Tak milego odzewu to sie nie spodziewalem  :oops:   ;)
Dzieki, narazie jeszcze sie nie zglosze, zeby nie robic zamieszania na wypadek gdybym gdzies wyjechal lub nie zdarzyl z malowaniem figurek...
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:06:50 pm »
Nie ma pospiechu, wszystko w swoim czasie :)

Jesli masz jakiś jeszcze znajomych, to spróbuj ich nakłonić, żeby równiez wpadli zagrać. :)
Kamil. (miszczu)

Offline Azaghal

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:46:59 pm »
Moze namowie brata to bedzie nas dwoch...
Mam odrazu pytania bo nigdy nie bralem udzialu w turnieju:
- czy tworzac swoja bande juz odrazu moge miec najemnikow?
- w trakcie gry , miedzy potyczkami, robi sie normalne zakupy, dokupywuje nowych gangreniakow itp?
- bedzie oceniane malowanie , klimat itp jak to widzialem kiedys na turniejach WFB?
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Nazroth

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 09, 2006, 08:39:46 am »
Co do najemników - to zależy od treści regulaminu danego turnieju.

Między bitwami dokupuje się nowych gangersów i ekwipunki - jest w regulaminie "turniej rozgrywany będzie w formie kampanii... "

Malowanie jest oceniane, klimat itd też. (wszystko w regulaminie jest)

Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 09, 2006, 10:13:04 am »
Mam małą prośbę - jeśli macie jakieś pytania, to zadawajcie je PO lekturze regulaminu.  ;)

Poza tym zapraszam Wszystkich. I "wyjadaczy" i "początkujących". Turniej jest dla każdego. Do tego system ustalania par szybko postawi na przeciw sobie graczy o podobnych umiejętnościach ... miła zabawa gwarantowana!

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 09, 2006, 11:54:29 am »
Czy jest szansa na zmiany w zestawie scenariuszy, czy jest to już lista zamknięta i ostateczna?

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 09, 2006, 12:13:55 pm »
Raczej zamknięta - dlaczego pytasz?

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 09, 2006, 12:22:58 pm »
Przejrzałem temat o WM na forum TH i widziałem, że kwestia scenariuszy była dość często poruszana w dyskusjach, pytałeś również o propozycje scenariuszy autorskich.

Ja co prawda żadnego nie napisałem, ale sporo ich jest na stronach SG, Groana, Gildii, również na TH, poza tym dochodzą pomysły z innych turniejów - może coś oprócz "Pocałunku śmierci" dałoby się dołożyć zamiast scenariuszy standardowych?

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie jest to rzecz prosta, a scenariusze autorskie często się nie nadają na turnieje, są niezrównoważone itp. itd., a ja do tego nie znam się na organizowaniu turniejów, więc było to raczej moje nieśmiałe pytanie, niż konkretna propozycja...

Offline Skavenblight

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 09, 2006, 12:29:07 pm »
Scenariusze są faktycznie takie sobie... najmniej mi się podoba "occupy" choć jest to, nie wiedzieć czemu, stały punkt każdego turnieju [o ile dobrze się orientuję]...
Ale to tylko taka moja niechęć do "occupy", pewnie wszyscy uważają, że to fajny scenariusz.
Za to "Pocałunek śmierci" jest ekstra :)

[Bols, przez Ciebie mam 89 bluźniercze spojrzenie na minutę. Ślivhę sobie do podpisu wrzuciłeś!]
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 09, 2006, 12:38:33 pm »
Scenariusze są po prostu standardowe turniejowe. Jakie by nie były i tak z radością czekam na WM, choć sentyment do sceniariuszy z fabułą typu "przebudzenie wampira" skłonił mnie do zadania pytania o ewentualną możliwość ich wprowadzenia na miejsce dotychczasowych.

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 09, 2006, 12:48:11 pm »
Scenariusze na Gildii oglądałem. Również GW... niestety bez przeróbek nie nadają się na turnieje... dziurawe są jak sito!

Pocałunek Śmierci  - całkiem całkiem  choć ma swoje wady. Jednak klimat zupełnie inny niż "Skirmish". :badgrin:  :badgrin: Jednak nie jest łatwo napisać zrównoważony scenariusz na turniej. Jeśli ktoś podeśle mi jakieś autorskie scenariusze to postaram się zmienić te  "standardowe". Jeśli będą uczciwe. 2 autorskie i 3 standardowe to najlepsza proporcja.

W temacie WM na TH było o scenariuszach ... jeden zamieniłem. Jednak dużo łatwiej zaproponować scenariusz autorski niż taki napisać ... niestety.

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 09, 2006, 12:57:59 pm »
Cytat: "MiSiO"
Jednak dużo łatwiej zaproponować scenariusz autorski niż taki napisać ... niestety.


To prawda...

Porozmawiam dzisiaj ze Skavenblight (ona ma płodny umysł i umie pisać :D), może razem coś wymyślimy i Ci podeślemy w ciągu paru najbliższych dni. Jeżeli masz jakąś ogólną wytyczną co do tego drugiego autorskiego scenariusza, daj znać zawczasu.