trawa

Autor Wątek: Wojenny Młot 2006 - Mordheim  (Przeczytany 28770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 09, 2006, 01:17:24 pm »
Ja podchdze bardzo sceptycznie do autorskich, nieprzetestowanych wielokrotnie scenariuszy..
Tak było z Pocałunekiem Śmierci. Za pierwszym razem dszukalismy się (po jego publikacji) z Pawłem sporo błedów. Mimo ich porpawy na turnieju też były jaja. To już 3 wersja tego scenariusza i wydaje się nie mieć juz wad. (wydaje.. turniej pokarze)
Najlepszym przykładem jak bardzo niebezpieczne są autorskie scenariusze może byc obecna kampania. Gdzie bez ciągłej ingerencji mojej osoby, jako sedziego, niejasności psułyby atmosferę.
A trzeba pamietać, że jest to kampania i ludzie podchodza do gier bardzo luzno. Nie chciałbym wiedzieć co by sie działo na turnieju gdzie emocje daja o sobie znać.

Occupay jast jednym z najbardziej rozbudowanych technicznie scenariuszy. Trzeba w nim wykazac sie "odrobiną" sprytu i taktyki. Czesto wyłania się za jego pomocą tych naprawde najlepszych graczy. Uwielbiam go.
Jeden bład i moze bardzo wiele kosztować.
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 09, 2006, 02:17:08 pm »
Chyba troszkę przesadzasz z tym Pocałunkiem Śmierci. Na turnieju wyszedł tylko 1 byk. Zresztą przy twojej grze.

Autorskie scenariusze są DLA KLIMATU. Tylko taki scenariusz zmusza do wymyślania nowych zagrań. Standardowe scenariusze mają już opracowane dziesiątki rozwiązań taktycznych, które można, bardziej lub mniej udolnie, powielać i kopiować.

Jak pisałem. Najbardziej mi odpowiada 3+2. Jednak nie odchodźmy zbyt bardzo od tematu ... tematu :D


Bols. Akurat MW nie ma myśli przewodniej. Właściwie to regulamin oMTH zawsze jest z jakimś "motywem przewodnim". W przypadku WM chodzi raczej o nie za skomplikowane [może poza właśnie Pocałunkiem ... ] scenariusze, które pozwolą pograć nie tylko "wyjadaczom" ale i ze smaczkiem czy klimatem. O taki scenariusz chodzi. Prosty. Najlepiej prosty.

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 09, 2006, 06:09:11 pm »
Cytuj
Chyba troszkę przesadzasz z tym Pocałunkiem Śmierci. Na turnieju wyszedł tylko 1 byk. Zresztą przy twojej grze.


Przyznam sie szczerzxe że przy moim stole nie było problemów..

Za to takowe były przy innych stołach, gdzie nie było wiadomo:
1.Co sie dzieje kiedy dwych graczy trzyma młodzika?
2.Czy mozna go przesówać z czarów?
3.Czy mozna do niego strzelać?
4.Kiedy jest wrogiem a kiedy modelem neutralnym?
5.Czy tyczy się go zasada strzelasz do najblizszego modelu, czy moza go ignorować?
itd itd..

Naszczeście tych błedów juz tym razem unikniemy :)

I nie odchodzimy od tematu. Poruszamy kwestje scenariuszy :)
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 10, 2006, 08:31:34 am »
Dobra... wszystkie, poza 1 pytaniem, wynikają z braku znajomości scenariusza. :P

To jednak nie temat na takie rozmowy. Kamilu - jakieś konkretne uwagi do WM?

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 10, 2006, 09:28:21 am »
Tak jak mówiłem poprzednio te pytania byłu aktualne (niedopracowany scenariusz) teraz juzsie zdeaktualizowały :).

Współczyniki się kumulują:
Czy oznacza to, ze jesli dany model 6 cali od młodzika był ogłuszony a następnie zabity to nalerzy dodac +2 do tabelki przebudzenia??
(Ogłuszony w turze jdengo gracza a dobity turze drugiego)
Czy nalerzy uznać że modele liczą się albo jako ogłszone albo jako o.o.a.

Może jeszcze jaśniej (dosadny przykład)
Pierwszą ture ma banda beastmenów.. Nacierając na zellote ogłuszają go w swojej turze. Następnie nadchodzi tura WH. Podbiegoa ksiądz i leczy zellotę z healing heand.. Zelotta walcząc jednak z dwoma wrogami ma pecha i najpierw (pierwszy przeciwnik)zostaje ogłuszony a nastepnie (dugi przeciwnik) dobity.
Wszystko to działo się w największym wirze walki 6 cali od wampira.
Czy oznacza to że przy nadejściu tury młodzika/wampira przebudza się on z modyfikatorem +3?. Zellota od jego ostatniej tury był 2 razy ogłuszony i raz o.o.a!


Drugie pytanie.
Kto będzie oceniał i przyznawał punkty hobbistyczne??

Trzecie pytanie:
Jak będa dobierane pary w pierwszej grze. Rating.. Czy moze losujemy koszykami tak jak na ostatnim oMTH?
I co to są małe pynkty. Ostatnio byly o to sprzeczki. W regulamninie nie ma nic na ten temat. :(
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 10, 2006, 10:42:27 am »
Cytuj
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USTALANIE PAR TURNIEJOWYCH
· Pary ustalane będą na podstawie całkowitej ilości punktów „z gry”, posiadanych przez
graczy po ostatniej bitwie (I), a następnie na podstawie ratingu (II). Malejąco. Podczas
ustalania par nie będą brane pod uwagę tzw. „małe punkty” [Punkty Dodatkowe] w
celu jeszcze bardziej uczciwego doboru band [zbliżona wielkość ratingów].
* w pierwszej bitwie nie mogą grać ze sobą osoby z tego samego klubu.


Jak widać ustalanie PAR to suma punktów i rating. W 1 grze każdy ma 0 pkt... więc decyduje TYLKO rating.

Małe punkty to punkty DODATKOWE. Prosiłem o pytania PO lekturze regulaminu.

O tym, kto będzie oceniał hobby zdecyduje sędzia.


Tak. Bonusy się kumulują ... jednym słowem - im więcej krwi się leje tym  jej zapach intensywniej przebudza Wampira.

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 10, 2006, 04:05:46 pm »
Pierwsze zgłoszenie - link w 1 poście. Będę regularnie dodawał kolejnych zgłoszonych.

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 10, 2006, 05:18:19 pm »
Regulamin dokładnie przeczytałem..i jestem dwa razy PO jego studiowaniu.
I na jego podstawie nie da se jasno odpowiedziec na te pytania Michale.

Dotychczaswo była notka że w pierwszej grze ustalamy pary ratingami.
Na ostatnim oMTH przy tym regulaminie nagle okazało się ze losujemy koszykami. Nie mam do tego zastrzeżeń. Chciałem tylko wiedzieć jaki jest tym razem ostateczny pomysł, a nie snuc domysły.

Słowo dodatkowe nadal jest tajemnicze.. Sa to tylko dodatkowe punkty za scenariuszy czy tez te wynikające z różnicy w stratach (25% strat).
Jeśli oba to znaczy że dzielimy graczy na przegranych i wygranych ew. remisowych.

I kolejne pytanie. Jakże nurtujace. Nie ma nigdzie zapisu ze nie mozna grac dwa razy pod rząd z tą sama osobą. Co jest jak najbardziej mozliwe jesli dani gracze z soba zremisują.. Wpadają automatycznie przy nieparzystej liczbie par na siebie. :(
Kamil. (miszczu)

Offline Dwalthrim

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2006, 05:33:41 pm »
Z Komo stawimy się pewnie +\- w liczbie 2-4ch, jakoś tak. Postaramy się jak dobrze pójdzie o duży samchód i jak najwięcej naszych terenów tzn. ile wlezie na pake ;)
Jest jakieś wpisowe czy coś w tym stylu?
Mam nadzieję że uda mi się pomalować figurki, a jeśli nie to zagram standardowo tym czym grałem na wcześniejszych turniejach.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2006, 05:42:57 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
...Dotychczaswo była notka że w pierwszej grze ustalamy pary ratingami.
Na ostatnim oMTH przy tym regulaminie nagle okazało się ze losujemy koszykami. Nie mam do tego zastrzeżeń. Chciałem tylko wiedzieć jaki jest tym razem ostateczny pomysł, a nie snuc domysły.
...
I kolejne pytanie. Jakże nurtujace. Nie ma nigdzie zapisu ze nie mozna grac dwa razy pod rząd z tą sama osobą. Co jest jak najbardziej mozliwe jesli dani gracze z soba zremisują.. Wpadają automatycznie przy nieparzystej liczbie par na siebie. :(


Ale są to oczywiste sprawy, i bynajmniej nie ma nic dziwnego, że nie jest to wprost napisane w regulaminie. Dla początkujących graczy nie ma to żadnego znaczenia, a dla każdego kto zaliczly pare turniejów nie bedzie ździwienia jak sie dowie, że w pierwszej grze pary dobierane są ratingami, a do kolejnych gier sędziowie staraj się tak dobierać pary, żeby te same osoby nie grały ze sobą dwa razy pod rząd. Już prędzej należałoby napisać gdyby tak nie było:P
Także jeśli ktoś chce się czepiać (oczywiście w pozytywnym znaczeniu, bo lepiej przed turniejem wprowadzać ewentualne korekty) to prosze czegoś konkretnego.
Nie przesadzajcie z tą jasnością regulaminu, bo wszystko jest dla ludzi i pisane przez ludzi ;)

A co do dodatkowych punktów to musimy poczekać na Misia.


p.s. Misio wiesz coś kiedy ruszy jakaś oficjalna strona młotka?????

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 10, 2006, 05:53:17 pm »
Po takim zapewnieniu sędziego nie mam wiecej pytan w tej sprawie.. :)

Choc koszyki mi się bardzo podobały :)

Do Dwalthrim:
Super chłopaki. Dawno was nie wiedzieliśmy i z checią znów wam usciśniemy dłoń. Bo co by niepowiedzieć nie ma wiekszego klimaciarza nad "Pana Jamajkę" :)

Jest też juz 2 zgłoszenie do Turnieju. Jak narazie WM jest zdominowany przaez beastmeny (no może prawie beastmeny-w moim przypadku) :).
Kamil. (miszczu)

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 10, 2006, 06:05:47 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"
Misio wiesz coś kiedy ruszy jakaś oficjalna strona młotka?????


Nie jestem co prawda Misiem, ale przeczytałem na jakimś forum (GT, czy jakoś tak) wypowiedź trolla z GW, że ruszy w tym tygodniu (choć jest też gdzieś wypowiedź wcześniejsza, że ruszy bodajże w czerwcu :badgrin:).

Innymi słowy, nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiła się w przeddzień Młotka ;).

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 10, 2006, 06:15:17 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"

Super chłopaki. Dawno was nie wiedzieliśmy i z checią znów wam usciśniemy dłoń. Bo co by niepowiedzieć nie ma wiekszego klimaciarza nad "Pana Jamajkę" :)


O przepraszam, ja widziałem się z chłopakami na zeszłorocznym WM w niedziele podczas pokazów, jak sobie przypominam walczyli o zwycięstwo w konkursie związanym ze Starym Światem ;)
Bombowo, że zbiera się fajna ekipa-Komorów,Lublin,Wawa, no i Kraków;) Niestety Łódź dała sobie spokój z Mordheim, ale kto wie może uda się z nimi skontaktować. Może ktoś ze Śląska też przybędzie, kurcze będzie fajnie :lol:

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 13, 2006, 02:59:08 pm »
Oficjalna stronka młotka:

http://www.gtpl.hg.pl/index.php

"Nie ma możliwości przebywania na terenie hali w godzinach nocnych.
"
To mnie zmiażdżyło:/

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 13, 2006, 03:55:56 pm »
Chyba sobie w @#$% lecą!!
Przepraszam nie mogłem sie powstrzymać.

Wygląda na to że frekwencja znacznie spadnie :(. A i ja musze poważnie zastanowić sie nad wyjazdem. W Mdk-u trzeba bedzie zapłaic z 10 zł. Czyli marzenia o darmowej wejściówce rozmyły się jak poranna mgła :(.
Kamil. (miszczu)

 

anything