trawa

Autor Wątek: Wojenny Młot 2006 - Mordheim  (Przeczytany 28554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nahar

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 13, 2006, 04:13:06 pm »
No da za darmo masz wejscie - czyli za 50 pln.

Ale powiem tak mnie tez to mocno zdenerwowalo. Tylko ze to jest standard w UK ze nie ma spania w sali do grania.

Choć szkoda ze tak szybko zamykają - nici z pogrania towarzyskiego z osobami z innych miast.
paweł

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 13, 2006, 04:14:17 pm »
Pomijam juz cene, ale rozwala kwestia, że po turnieju trzeba bedzie zapakować 3 pudła z powrotem do auta i bujać sie w inne miejsce, nie wiadomo czy bedzie gdzie zostawić samochów...a co z nocnym graniem...no kolejne utrudnienie ze strony organizatorów młotka, a czy nie powinno byc na odwrót:/

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 13, 2006, 04:56:31 pm »
Szczerze powiedziawszy mam w dupie.. to jak jest w UK.

A jeśli nawet tego się trzymać.. to poprosze o podobne nagrody do wygrania. Jak dostanę pudło modeli za 100 zł to mi się przynajmniej podróż wróci.

Panowie a moze zaszalejemy i wynajmiemy sobie jakiś hotel w centrum. No wiecie dżakuzji, stóły do mordheima z marmuru. Do tego pełen wybór band na terenach wartości 2000 zł (takie jak teraz chodza na allegro :badgrin: ). Takie małe nocne granie :)

Dobrze że jeszcze zachowuję ksztynę humoru i nie poddaje się angileskiej mgle, która juz nad europę zawitała!!
Kamil. (miszczu)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 13, 2006, 06:21:05 pm »
Jeśli zamówicie też dziewczęta, to bym się wstępnie pisał na to.

Offline Ludwik

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 13, 2006, 06:55:11 pm »
ooo :shock:
 też miałem nadzieję towrzysko pograć sobie przez nocke :evil:
 a tak wychodzi, że będzie jednodniowa wyprawa !! :? !

Offline Wojtek_Krz

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 13, 2006, 09:02:43 pm »
Cytat: "Musley"
Jeśli zamówicie też dziewczęta, to bym się wstępnie pisał na to.


i szampan!

Offline Ludwik

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 13, 2006, 09:36:47 pm »
Cytat: "Wojtek_Krz"
Cytat: "Musley"
Jeśli zamówicie też dziewczęta, to bym się wstępnie pisał na to.


i szampan!

 
i kawior!

Offline Dwalthrim

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 13, 2006, 09:58:04 pm »
Niezła popylina :/! Tym którzy organizują pokazy i turnieje organizator powinien jakiś nocleg zapewnić! Ale chamówa... Troche Was chłopaki załatwili ;[ ;(
Jakby ktoś szukał noclegu w wawie to pamiętajcie o hostelach gdzie jest tanieo + sa zniżki na legitymacje studenckie typu Isic i Euro26. Np. tu na starym mieście http://kanonia.pl nocka w pokoju zbiorowym kosztuje 40 zeta + ew.zniżka. Ale i tak uważam że powinien to przysponsorować orgnizator...
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Azaghal

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 14, 2006, 05:20:40 pm »
Mam pytanie, jako że nigdy wcześniej nie brałem udziału w turniejach mordheima, proszę o wyrozumiałość.

W regulaminie jest napisane:
"wysiwyg będzie oceniany w przerwie turnieju podczas oceny malowania. Gracze będą mieli czas, podczas trwania turnieju, aby uzupełnić ekwipunek członkom swojej bandy"

tzn, że robiąc figurki do gangu (równocześnie chcąc zdobyć max pts za wysiwyg) musze ich tak wyposażyć, jak bedą wyglądali po 3 grach?
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 14, 2006, 05:49:45 pm »
Pamiętaj o bardzo ważnej zasadzie:


*UWAGA!! Model może posiadać więcej ekwipunku, niż ma
wykupionego, ale nigdy na odwrót!! Wykupienie ekwipunku nie
odzwierciedlonego na modelu, to naruszenie zasady WYSIWYG!


Innymi słowy (o ile ja to dobrze rozumiem ;)), możesz teoretycznie zrobić z ludzików "choinki", oblepione sprzętem i bronią (choć tu trzeba uważać, by nie wyszła nam karykatura wojownika z toną wyposażenia na plecach). Np. masz figurkę kapitana Marienburga z dwoma pistoletami, ale w rozpisce ma on tylko 1 pistolet - jest OK. Temu samemu kapitanowi kupujesz rusznicę, której na figurce nie ma - naruszenie zasady WYSIWYG.

Innym rozwiązaniem jest posiadanie kilku alternatywnych wersji figurek.

Niektórzy stosują też rozmaite patenty w rodzaju wymienne łapki lub przyczepiane-odczepiane plecaki/bronie, by figurka "nadążała" za zmianami w rozpisce.

Nie chcę Cię zniechęcać do WYSIWGU, ale czasami warto zastanowić się nad wyborem, czy zrezygnować z tego 1 pkt. (można przecież dostać też 0,5:)), czy stawać na głowie, by sprostać wymaganiom.

Generalnie jednak WYSYWIG jest klimatyczny i mile widziany, a ponadto ułatwia grę (no i jest fair wobec przeciwnika, bo nie okazuje się nagle, że ludek z kijem ma rusznicę i parę pistoletów...). Jeżeli masz możliwość grania zgodnie z nim, warto z niej skorzystać. Jeżeli nie masz - nikt Ci nie powinien robić z tego powodu wyrzutów (pamiętam, że na Bazyliszku dość często widywałem mniejsze lub większe braki WYSIWGU i nikt nikomu nie czynił z tego powodu wstrętów).

Offline Azaghal

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 14, 2006, 06:25:40 pm »
No i właśnie tu pies pogrzebany... Rozumiem, że inaczej chyba sie nie da rozwiązać tego problemu ale to strasznie mnie wkurza. Nie przyjade przecież na turniej z wszystkimi herosami w heavy armorach, z parą pistoletów każdy itp, bo a nóż zarobie dużo kasy. Osobiście (jeśli w ogóle uda mi sie zagrać) zrobię chyba tak jak mówisz, wysiwig tak jak wystawiam na początku i może kilka figurek zamiennie.

No albo przez te 3 gry nie bede w ogóle kupował ekwipunku  ;)
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Skavenblight

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 14, 2006, 06:29:15 pm »
Dlatego właśnie ja gwiżdżę na WYSIWYG. Moi skaveni będą absolutnie niewysiwgowi.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Azaghal

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 14, 2006, 06:31:52 pm »
a i jeszcze jedno; jak gram, to osobiście wole, żeby figurka przeciwnika nie miała jakiegoś sprzetu w realu (bo i tak sie pytam w co jest uzbrojona) niż zawierzam jego wysiwig. Wtedy dochodzi do takiej sytuacji, że widze na figurce heavy armor bądź kusze i wydaje mi sie że jest tak wyposażona. Ale to już tylko przyzwyczajenie z gry z moimi kolegami w domu. Pozdrawiam
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 14, 2006, 06:46:21 pm »
Z tego co pamiętam nie ma wymogu w stosunku do zbroi.

Z czasem się przekonasz że nie trzeba oblepiać modeli jak choinki.
Ja np. mam 13 łowców(z psami) i uzbroiłem je tak jak gram od początku do samego końca. mają po jednej broni do combatu i po jednej do Strzelania. Stronnicy nie mają broni strzeleckich.
Nie mialem jeszcze problemu z WYSiWYG-em.

Natomiast jest niezmiernie meczącym faktem gry battlowi hundgunerzy robią za wszelkiej maści marksmenów z łukami russznicami kuszami itp.
A różnią się od siebie np. czerwoną zieloną i niebieską plamką na kapeluszu. Można dostać szału!!
Kamil. (miszczu)

Offline Kapitan_Hak

Wojenny Młot 2006 - Mordheim
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 14, 2006, 07:01:47 pm »
Cytat: "Skavenblight"
Dlatego właśnie ja gwiżdżę na WYSIWYG. Moi skaveni będą absolutnie niewysiwgowi.


Nie będzie aż tak źle ;P - w przypadku paru figurek WYSIWYG będzie jednak zachowany. W przypadku paru innych WYSIWYG jest "docelowy", czyli figurki mają to, co ma mieć bohater/stronnik w przyszłości, gdy uzbierają się pieniążki/przybędą nowe umiejętności (np. bitewne pazury dla jednego z Black Skavenów).

A ponadto wiadomo dokładnie, kto jest kim - i to jest najważniejsze. Zresztą, jak słusznie zauważył Azaghal, i tak gracze przed grą - obojętnie czy jest WYSIWYG, czy go nie ma - wymieniają, co dokładnie posiadają dane figurki w bandzie.