Gildia Star Wars (www.starwars.gildia.pl) > Forum Star Wars

Star Wars Wikipedia - Biblioteka Ossus

(1/2) > >>

Ribald:
Najpierw wklejam z IC:


--- Cytuj ---W piątkowy wieczór, na odbywającym się właśnie konwencie fanów Gwiezdnych wojen - CorusConie, miała miejsce premiera nowego projektu, przygotowywanego od paru miesięcy w tajemnicy przez największe polskie portale o Star Wars (w tym ICO), warszawski fanklub Outlander oraz grupę fanów niezrzeszonych.

Biblioteka Ossus, bo o niej mowa, to w zamierzeniu największa i najpełniejsza polska encyklopedia poświęcona Gwiezdnym wojnom. Oparta została na mechanizmie MediaWiki, co sprawia, że każdy może stać się jej współtwórcą - tworzyć i uzupełniać artykuły, poprawiać ewentualne błędy, decydować o jej ostatecznym kształcie. Ta w pełni hipertekstowa encyklopedia ma szansę stać się jednym z ważniejszych dokonań fanów w ostatnim czasie.
--- Koniec cytatu ---Na pierwszy rzut oka świetna sprawa i sam z chęcią będę Ossus współtworzył do czego innych zachęcam :)
Na chwilę obecną 673 artykuły.

http://www.ossus.pl

Anonimowy Grzybiarz:
A sławnych kumpli.  :D Maj best frend pisze tam :badgrin:

OT:
Panowie i Panie (lepiej by było, gdybym napisał to odwrotnie...) - polecam przeglądanie tej encyklopedii i współtworzenie jej (choć ja tego drugiego nie czynię bojąc się, że spapram całą robotę :roll: ). Jeśli chodzi o Star Wars to polecam zamienić Wikipedię i wszystkie portale o SW na tą właśnie Bibliotekę Ossus - jest tam najwięcej informacji o Star Wars w necie i jest to najlepsze źródło informacji o SW (z drobnymi uchybieniami np. autor artykułu o Bobie Fecie zbierał w dyskusji tęgie baty, a artykuły o Yodzie i takim R2 powinny być troszeńkę dłuższe). Jednakże w tym temacie nie mogę powiedzieć nic innego jak - POLECAM.

Ribald:
A Bastion informuje o rzeczy miłej :)


--- Cytuj ---Miło nam zakomunikować, że Biblioteka Ossus, z którą współpracujemy, przekroczyła właśnie 2500 haseł i znajduje się na trzecim miejscu wśród starwarsowych wikii, ustępując tylko amerykańskiej Wookieepedii i niemieckiej Jedipedii.

Ale Ossus to nie tylko hasła encyklopedyczne. To także tematyczny słownik angielsko-polski, gdzie zawarte są tłumaczenia nazw i słów związanych bezpośrednio z Gwiezdnymi wojnami.

Zapraszamy zatem do Biblioteki Ossus - encyklopedii opartej o mechanizm wiki, którą każdy może edytować.
--- Koniec cytatu ---


jak to się mówi - jedz i rośnij Ossusie :D

OT:
Ze swej strony powiem jeno, że 2500 - tny artykuł to http://www.ossus.pl/biblioteka/Crys_Taanzer

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej