trawa

Autor Wątek: 4 nowe FAQ  (Przeczytany 7714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yedli

4 nowe FAQ
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 03, 2006, 01:41:51 pm »
Widzisz Doom, z sędziowaniem to jest tak, że zawsze będzie ktoś, kogo do końca nie przekonasz. W takiej sytuacji trzeba niestety dać pokaz odrobiny stanowczości, na zasadzie bo ja tak powiedziałem. Oczywiście, nie należy z tym przesadzać.

Co do blastów, to kładąc wzronik de facto deklarujesz cel w który strzelasz. W dwa cele na raz strzelać nie możesz. Oczywiście, jeżeli celu nie można przykryć tak, żeby kogoś przy okazji nie zaczepić, to taka jednostka obrywa, ale to jest wyjątek.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline LuinThorondor

4 nowe FAQ
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 03, 2006, 02:31:47 pm »
No to ja juz sie pogubilem. Czyli placek przylozony tak, zeby center byl na krawedzi pojazdu zaslaniajacego jakis oddzial i tym samym czesciowo przykrywal ten oddzial, moge trafic tylko pojazd (jezeli wypadnie HIT)? A jezeli placek zniesie o 1" za pojazd, tak ze przykrywa nawet wieksza czesc oddzialu niz w przypadku HITa, to dalej trafiony jest tylko pojazd, bo w niego deklarowany byl strzal? A jezeli placek zniesie 6" ale pokryje czesciowo 2 calkiem inne oddzialy, to ktory jest trafiony?
Ja mam swoj poglad na ta sprawe, ale wolalbym jednak grac zgodnie z zasadami uznawanymi przez sedziow.

Offline Yedli

4 nowe FAQ
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 03, 2006, 02:35:28 pm »
Jest tak:

1. Blasta kładziesz tak, żeby w miarę możliwości nie przykrywać innych jednostek.
2. Obrywa to co jest przykryte.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline rhion

4 nowe FAQ
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 04, 2006, 08:05:53 am »
Ja mam takie pytanie odnośnie placków stoi sobie predator za nim stoi pare marynat i czy koleś strzelający może polożyć placek na tył i tu nie chodzi o to że chce pokryć moich marines , tylko chce walnąć po tylniej strefie cząłgu bo tam jest niższy pancerz, ale nie może tak ustawić placka bo zachaczał by piechote a więc czy w takiej sytuacji musi walnąc na przedni pancerz bo to jest jedyna strefa w jakiej nie zachaczy piechoty, ale zarazem ma najmniejsze szanse rozbicia cząłgu?
Jak sytuacja ta ma sie z indirectem tz tak samo jedyne miejsce żeby nie zachaczyć drugiego oddziału to przód to czy indirekt też musi bić w przód, czy może jednak na tył zachaczając piechociarzy?

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Asmodean

4 nowe FAQ
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 04, 2006, 08:26:53 am »
jedyny sposób w jaki z dowolnego Ordnance'a możesz trafic tył czołgu stojącego do ciebie przodem, to jak ci blast zescatteruje tak, że dziura jest za tyłem czołgu a wzornik obejmuje model, i wtedy jest to hit z połową siły
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline rhion

4 nowe FAQ
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 04, 2006, 08:56:38 am »
Cytat: "Asmodean"
jedyny sposób w jaki z dowolnego Ordnance'a możesz trafic tył czołgu stojącego do ciebie przodem, to jak ci blast zescatteruje tak, że dziura jest za tyłem czołgu a wzornik obejmuje model, i wtedy jest to hit z połową siły
Ok
A jak jest z indirektem który stoi za lasem i nie widzi czy w tej sytuacji może walić na tylni pancerz <czy jak predek jest do niego przodem to tylko w przedni>?

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Eman

  • Gość
4 nowe FAQ
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 04, 2006, 09:06:24 am »
Heyka !!!
Cytat: "rhion"
Ok
A jak jest z indirektem który stoi za lasem i nie widzi czy w tej sytuacji może walić na tylni pancerz <czy jak predek jest do niego przodem to tylko w przedni>?

rhion

Nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo. Indirect jezeli trafi pojazd "dziura", to liczony jest ten pancerz, z ktorego kierunku nadszedl strzal (wiec jak np. Predator stoi przodem do Bazyla, to dostaje w przedni pancerz), jezeli "dziura" jest poza pojazdem, to liczony jest pancerz od strony srodka templatki (ale za to z polowa sily, wiec jakby w powyzszym przykladzie placek z Bazyla wyladowal z boku Preda, to dostalby on na boczny pancerz hit z sila 4).
Cze !!!

Offline rhion

4 nowe FAQ
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 04, 2006, 09:13:36 am »
Dzieki to troche wyjaśnia <koniec tracenia predków w pierwszej turze  :lol: >

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Eman

  • Gość
4 nowe FAQ
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 04, 2006, 09:17:19 am »
Heyka !!!
Cytat: "rhion"
Dzieki to troche wyjaśnia <koniec tracenia predków w pierwszej turze  :lol: >

rhion

No wiesz ... jak dostaniesz z S9 i dwoma koscmi za Ordinance, to nawet pancerz 13 nie wydaje sie byc az taka rewelacja ;)
Cze !!!

Offline rhion

4 nowe FAQ
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 04, 2006, 09:23:31 am »
Cytat: "Eman"
No wiesz ... jak dostaniesz z S9 i dwoma koscmi za Ordinance, to nawet pancerz 13 nie wydaje sie byc az taka rewelacja ;)
Cze !!!
no wiesz rewalacja to nie jest ale lepiej z s9 na 13 pancerza niż na 10 ;)

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Eman

  • Gość
4 nowe FAQ
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 04, 2006, 09:45:40 am »
Heyka !!!
Cytat: "rhion"
no wiesz rewalacja to nie jest ale lepiej z s9 na 13 pancerza niż na 10 ;)
rhion

True true ...
Cze !!!