Autor Wątek: Czego Wam brakuje w NGE??  (Przeczytany 20257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

Czego Wam brakuje w NGE??
« dnia: Sierpień 17, 2006, 05:33:47 am »
Tak jak w temacie.
Mi brakuje takiej moze wiekszej ludzkosci. Mogli by pokazac wiecej zycie szkolnego, perypetie bohaterow,  jakies wyjscia du klubow, moim zdaniem to by moglo byc niezle, a nie pogorszylo by popularnosci anime, a moze nawet polepszylo  :lol:

A wiec zapraszam do dyskusji  :lol:  8)  :D

Offline Garond

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2006, 07:24:35 am »
Shinji prawdopodobnie by w domku tylko siedział... i słuchał muzyki  :)
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline @

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2006, 09:05:00 am »
Za mało Misato w domu :o

Offline Faith

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2006, 10:23:58 am »
mi mimo wszystko brakuje tutaj wieksze ilosci dynamicznych scen typu berserki :P No i brakuje mi sporej czesci wyjsnień niektorych spraw w nge xD
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2006, 11:05:28 am »
Większej ilości muzyki klasycznej, bardziej rozwiniętego życia postaci drugoplanowych, większej ilości Pana2.

A że jestem w sekcie, to jeszcze dodam: pięknych mangowych panienek, im młodszych tym lepszych, które cierpią a potem umierają, bo to takie smutne.

:lol:
Kto pamięta skąd to?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2006, 07:04:31 pm »
Mnie brakuje odcinkow..., tak z jeszcze paręnascie by uszczęśliwiło mnie bardzo... No i brakuje mi tego co jest w mandze i IM/GoS czyli lepszego ukazania postaci (tak Dread, wiem że Tobie to by się nie spodobało). Uważam że więcej muzyki klasycznej też by sie przydało...
Cytuj
Shinji prawdopodobnie by w domku tylko siedział... i słuchał muzyki

 :lol:  :lol:  :lol: Naprawdę uważasz że Asuka by mu pozwoliła na to?! Oooo..., naiwności ludzka... ;)

Offline Szuki

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2006, 07:18:23 pm »
Pod koniec serii zaczynał mi doskwierać brak humoru tak eksponowanego do mniej więcej połowy serialu (tak samo jak w np. Trigunie). No i brakowało mi jeszcze dobrej muzyki. Opening to nie wszystko... Przydał by się też jakiś komentaż na koniec dwóch ostatnich odcinków pt. ,,O co w tym chodziło''(ale od czego jest End...).
,Never knows best...'' BEZCENNE!

Offline Miyamoto Hachimaro

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2006, 07:27:00 pm »
Z jednej strony, bardzo bym chciał, by pokazano w NGE 'więcej wszystkiego', czyli dano większą liczbę odcinków, prezentujących uniwersum anime z punktu widzenia każdej postaci. Tak jak teraz, byłoby w nim coś dla teologa (cała quasireligijna otoczka), psychologa (analiza wszystkich postaci, od Gendou poczynając, a na Asuce kończąc), seksuologa (bez komentarza ^_^ ), naukowca (opowieści o paniach Akagi), hentaiowca (pikantne sceny z Misato i Kajim), romantyka (Shinji i Asuka obok siebie, patrzący na zachód Słońca...) oraz praktycznie każdego innego człowieka, w tym i zwykłego szaraczka (pozdrowienia dla Szaraka ^_^ ), czyli codzienne życie i dorastanie wszystkich bohaterów.

Jest tylko jeden problem... Przebrnąć przez takiego molocha chcieliby tylko maniacy, więc mniej ludzi interesowałoby się NGE. Byłoby też mniej niedopowiedzeń, mniej tajemnic... mniej dyskusji. Czyli IMHO dobrze jest, jak jest, a jeżeli ktoś uważa jakiś wątek za zbyt krótki lub mało rozbudowany, zawsze może zrobić / przeczytać doujinshina ^_^ Tyle ich przecież jest...

Ale o jedno mam do NGE żal. Wspomnieli już o tym moi poprzednicy... Dlaczego, do diabła, jest tak mało muzyki klasycznej?! Przecież niektóre fragmenty aż proszą się o akompaniament np. requiem d-moll Mozarta (zwłaszcza trzy ostatnie odcinki). Poważnie zastanawiam się nad amatorskim wkomponowaniem fragmentów lacrimosy w niektóre sceny 24. epka... Zwłaszcza, kiedy Shogouki trzyma w łapie Kaworu, a Shinji przeżywa największe chyba cierpienie w swym krótkim życiu*...

*Świetna scena, doskonale opracowana i wyreżyserowana. Chociaż wiedziałem, że Tabris musi zginąć, patrząc na jego uśmiechniętą twarz miałem łzy w oczach... Zwłaszcza, gdy w tle puściłem wspomniane rekwiem.

EDIT po chwili:

Cytat: "Szuki"
Pod koniec serii zaczynał mi doskwierać brak humoru tak eksponowanego do mniej więcej połowy serialu (tak samo jak w np. Trigunie). No i brakowało mi jeszcze dobrej muzyki. Opening to nie wszystko...

Mi takie przemiany w miarę upływu odcinków bardzo się podobają ^_^ Zresztą, teksty Asuki do Shinjiego śmieszyły mnie nawet w ostatnim epizodzie. Niemniej, co kto lubi - jeden komedie, drugi tragedie, trzeci dramaty...

Cytat: "Szuki"
Przydał by się też jakiś komentaż na koniec dwóch ostatnich odcinków pt. ,,O co w tym chodziło''(ale od czego jest End...).

... i Dread ^_^

Pozdrawiam serdecznie, odchodząc od komputera...
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2006, 08:15:19 pm »
Jeśli brakuje Wam ukazania postaci, to polecam fanarty. (Wpsać "Asuka Langley" czy "Rei Ayanami" w googlach.) http://www.geocities.com/missrei_ayanami/ - na przykład.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Miyamoto Hachimaro

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2006, 09:16:51 pm »
... a jak brakuje dyskusji, to zapraszamy na to forum ^_^

Nie musisz mi tego powtarzać, Ijonie. Przy okazji doboru obrazków nadających się do wykorzystania w userbarze, zgromadziłem całkiem sporą i, co ważniejsze, ładną galerię z NGE i Naruto ^_^ Inna sprawa, że zajęło mi to pięć godzin i mojego przyjaciela-grafika mało szlag nie trafił (pozdrowienia i podziękowania dla Krystiana ^_^ ). Niemniej, prócz Google'i mogę jeszcze śmiało polecić przynajmniej trzy dobre i sprawdzone źródła obrazków, nie bojąc się o podanie chałtury:

Yahoo!
photobucket
Anime Galeries

Natomiast doujinshinów w klimatach NGE, które by mnie zadowoliły, niestety nie znalazłem*. Tylko parę galerii z Kaworu razem z Shinjim lub Rei, bardzo różnej jakości. Jak ktoś chce, mogę podać linki.

*w końcu pewnie sam coś napiszę ^_^

< kryptoreklama >Znam również pewną stronkę z doujinshi shounen-ai i yaoi z Naruto. Jakości yaoi nie gwarantuję, ponieważ ich nie czytałem, natomiast shounen-ai mają przyjemne, acz momentami nieco kiczowate i najwyżej średnio związane z oryginałem fabuły. Kreska pozostawia sporo do życzenia... ale jako lekkie opowiastki o przyjaźni nadaje się to doskonale ^_^ Polecam fanom gatunku (shounen-ai, nie yaoi!).< /kryptoreklama >

Pozdrawiam serdecznie
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2006, 09:48:47 pm »
Dzięki za to Anime Galeries- jakoś mi umkło. I zdałem sobie sprawę że zdało by sie dokleić mi do userbara jakieś Rei addict czy lover... (ale nie znalazłem takiego- bede musiał sam skołować :/, a leń jestem...)

(I proszę: nie pisz tą minimalną czcionką- ciężko to czytam.)

EDIT:
Ha! jednak udało się znalzałem! "Rei Ayanami fan", no ale zawsze coś...
Objetość obrazków z Rei na kompie rośnie...
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Miyamoto Hachimaro

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2006, 10:17:21 pm »
Nie ma za co ^_^ Cieszę się, że mogłem pomóc.

Mój userbar jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Nawet jedna klatka nie została skopiowana z czyjegoś podpisu. A wszystko to dzięki Krystianowi (świeżo zarejestrowanemu na tym forum pod nickiem Vidoqu), jednemu z moich najlepszych przyjaciół i grafikowi-amatorowi w jednej osobie. Tylko obrazki mam z Internetu (ich źródła wymieniłem w całości w poprzednim moim poście). Teraz próbuję jakoś go podejść, by zrobił mi dwa kolejne barsy, o RPG-ach i grach komputerowych ^_^ (w takiej właśnie kolejności). Niestety, robienie tego zajęło nam pięć godzin (najgorzej było z doborem obrazków), lecz podejrzewam, że gdyby ktoś podał mu gotowe arty i zaoferował coś ładnego jako zapłatę (np. wskazał najlepsze torrenty z Bleachem, którego aktualnie ogląda i, co tu dużo kryć, po prostu uwielbia), dałby się namówić na zrobienie userbara (lub innej sygnatury) albo avatara ^_^

Minimalnej czcionki używam, kiedy piszę adnotacje ważne w bardzo niewielkim lub ograniczonym stopniu. Małej - kiedy piszę adnotacje uzupełniające lub krótkie erraty do postów. Czasami wykorzystuję je przy post scriptum. Jeśli nie możesz ich odczytać, skopiuj je do notepada ^_^ Tam automatycznie nada im odpowiednie rozmiary. Przynajmniej ja stosuję tę metodę i to z niezłym skutkiem (chociaż napisy o czcionce nie mniejszej od 7 odczytać z monitora potrafię ^_^ ).

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Tym razem przedrostek krypto- sobie darowałem i reklama usług mojego przyjaciela jest całkiem jawna ^_^ Mam nadzieję, że się za nią nie obrazi.

P.P.S. Kurczę, offtop się zrobił. Sorry, Dread ^_^


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline obik

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2007, 04:41:26 pm »
mi w NGE brakuje mi tego jak ktoś juz wczesniej napisał szerzej ujętego ich normalnego życia ale tylko to  8)  i dobrze ze w Nge wszytkiego nie opisali bo by było nudno. wiekszosc ludzi odkryła by tylko tajemnice i to by było na tyle  :? i zostawili by nge w spokoju.a ze jest tyle nie wyjasnien fanowie maja sie o co kłucic  :D

Offline Col. Frost

Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2007, 05:27:19 pm »
Mi w NGE brakuje przede wszystkim dobrego zakończenia, bo to co zaprezentowali nam autorzy moim zdaniem jest nieco dziwne i w pewnej części niezrozumiałe (End of Evangelion) oraz bezsensowne i niepotrzebne (dwa ostatnie epy serii).

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Czego Wam brakuje w NGE??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2007, 05:39:40 pm »
No coź... "cięcia budżetowe". :P
Ale jak dla mnie dobrze wyszło. A zrozumiec się da.
(A jak ma brakować to tylko Rei. :P)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)