Autor Wątek: RAC / Oi! / street punk  (Przeczytany 24202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pepper

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 21, 2006, 07:54:56 pm »
Cytat: "Mezmerize"
nie lubię, jak sie muzykę traktuje jak machinę do propagandy swoich poglądów.


ej, a lubisz system of a down?

Cytat: "Mezmerize"
i nie przepadam, jak ktoś pisze na 3/4 strony i wciąz przewija się tam to samo.


a ja nie lubię lodów czekoladowych
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline Mezmerize

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 22, 2006, 03:15:00 pm »
Cytat: "Pepper"
ej, a lubisz system of a down?


nie wydaje mi się, żeby ich głównym celem w muzyce była propaganda. Chyba, że nie dostrzegam czegoś waznego - uświadom mnie.


Cytat: "Pepper"
a ja nie lubię lodów czekoladowych


Nie znasz sie na lodach...
Jedną z większych wad życia jest to, że nie ma podkładu muzycznego." E.A.Proulx

Offline Pepper

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2006, 07:14:07 pm »
Cytat: "Mezmerize"
Cytat: "Pepper"
ej, a lubisz system of a down?


nie wydaje mi się, żeby ich głównym celem w muzyce była propaganda. Chyba, że nie dostrzegam czegoś waznego - uświadom mnie.


aha, ale że głównym celem kapeli RAC jest propaganda to wiesz?
wytłumacz mi więc, gdzie jest różnica między sposobem nawoływania antywojennego SOAD a rasistowskimi śpiewami RAC, dlaczego to pierwsze to nie propaganda, a to drugie już tak

Cytat: "Mezmerize"
Cytat: "Pepper"
a ja nie lubię lodów czekoladowych


Nie znasz sie na lodach...


nie muszę
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline Mezmerize

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 23, 2006, 06:15:11 pm »
Ależ ja nie bronie SOAD. (Ty) podałeś taki przykład, więc piszę: nie rzuca mi sie w oczy aż tak bardzo propaganda System i już.
Masz swoje odczucia - ogromnie sie cieszę.
I nie prowokuj, bo mnie to nie rusza.
Jedną z większych wad życia jest to, że nie ma podkładu muzycznego." E.A.Proulx

Offline riggael

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 24, 2006, 08:59:55 am »
Cytat: "Pepper"
gdzie jest różnica między sposobem nawoływania antywojennego SOAD a rasistowskimi śpiewami RAC, dlaczego to pierwsze to nie propaganda, a to drugie już tak

no sorry, jak nie zauważasz różnicy...i nie ważne na ile szczery jest przekaz SOAD, ale mówić, że głoszenie poglądów antywojennych to propaganda, to lekkie przegięcie.
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline śmigło

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 24, 2006, 10:45:03 am »
Cytuj
no sorry, jak nie zauważasz różnicy...i nie ważne na ile szczery jest przekaz SOAD, ale mówić, że głoszenie poglądów antywojennych to propaganda, to lekkie przegięcie.

kapela "pacyfistyczna" glosi swoja propagande, kapela rasistowska swoja. w czym problem?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline papiesz

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:13:36 pm »
Cytat: "wikipedia"
Propaganda to rozpowszechnianie (czasem przedstawianych jednostronnie lub nawet całkowicie fałszywych) informacji celem przekonania do czegoś odbiorców.


zatem rozpowszechnianie poglądów antywojennych również jest propagandą, nie ma to tamto!
nothing positive only negative

Offline Idaan

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:19:08 pm »
W tym, że Polakom propaganda kojarzy się jako coś "be", termin, którym nie można określać (uważanej za szlachetną) działalności SOAD.

Offline śmigło

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 24, 2006, 03:37:30 pm »
Cytuj
W tym, że Polakom propaganda kojarzy się jako coś "be", termin, którym nie można określać (uważanej za szlachetną) działalności SOAD.

ja tam znam ich raczej z glupich teledyskow nadawanych przez mtv niz ze szlachetnej dzialalnosci. mozesz przyblizyc na czym ta dzialalnosc polega?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Zibi

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 24, 2006, 04:35:40 pm »
Smiglo, jesli faktycznie Cie to interesuje to poczytaj np. o Axis of Justice ;]

Offline Idaan

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 24, 2006, 05:14:18 pm »
Cytuj
ja tam znam ich raczej z glupich teledyskow nadawanych przez mtv niz ze szlachetnej dzialalnosci. mozesz przyblizyc na czym ta dzialalnosc polega?
Chyba wyszło niechcący na to, że ich słucham :roll: Ogólnie chyba są dosyć antywojenni, o to mi głównie chodziło.

Offline lopolik

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 28, 2006, 12:21:23 pm »
Taa... To wy dalej się kłóćcie o bzdury, a ja w tym czasie  sobie popolecam zespoły. Ogólnie jestem tępakiem więc bym się w temacie antywojennego/rasistowskiego/wszelakiego aspektu RAC nie wypowiadał :D

Taki zespoł jak Oxymoron (http://www.oxys.de) polecam. Bardzo fajny streetpunk, tylko ze ostatnio chłopaki się opieprzają i mało tworzą a wcale nie koncertują.

Jak mi się coś przypomni innego, to napiszę kolejnego posta :-)

Offline Angron

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 06, 2006, 08:12:10 pm »
Cytat: "ThunderCracker"

 
Cytuj
ot wesołe piosenki o piwie, dupach, laniu hippisów i dobrej zabawie, ale zupełnie nie moje gusta. za mało o walce w imię idei!


nedzne bym powiedzaial straszne to monotonne, nie zbyt odkrywcze, kazda kapela spiewa o tym samym... poza tym poziom muzyczny jest zenujacy - debilny wokal goscia co nie umie spiewac, chyba ze do kotleta, albo odrazu caly chorek takich gamoniow, mysla ze w w teamie tkwi sila(LOL)... ot taka biesiada, nie dziwie sie ze zadna z takich kapel nie odnosi sukcesu  :badgrin:

Cytuj
Hahah, kojarzę taką kasetę, kumpel mi w podstawówce pożyczył. Zespół zwał się Podwórkowi Chuligani i obracał się w takiej właśnie tematyce. Owszem, przyjemnie mi się tego wówczas słuchało, ale dziś pewnie bym nie strzymał!

slyszalem, straszna zenada - nie wiem kto w ogule dal im glos?
do tego taki z nich huligani ze ja pierdykam... ale co sie dziwic, ich muza jest adresowana do 10 letnich holiganow z podworka... wole juz Pidzame, jakis poziom trzyma  :)



To ja Ci powiem tyle: może i to jest muzyka głupia, wręcz dla debili, ale wg. mnie nie ma lepszej rzecy niż pójść na koncert i sie pobawić przy takiej muzyce. A Podwórkowi Chuligani to bardo "dobry"  zespół - przynajmniej można się przy nich pobawić, a nie jakieś ultrapowazne blekmetale... oi!
Was told that brother Lurg from my squad died last night from wounds sustained at the killing-grounds yesterday. Unfortuately no one noticed how he was wounded. Although Lurg probably did, it was hard for him to explain without his jaw."

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 07, 2006, 04:27:39 pm »
Cytat: "Angron"
przynajmniej można się przy nich pobawić, a nie jakieś ultrapowazne blekmetale... oi!


mnie jako ultrapowaznego blekmetala  :badgrin:  bawi danie komus, albo dostanie od kogos, po ryju, w mlynie, na koncercie IW czy inkszego KSM i co??

axis of justice pffffffffff dziekuje - postoje
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Nilgar

RAC / Oi! / street punk
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 14, 2006, 01:08:43 am »
Uwielbiałem RAC dopóki nie zaczęto mieszać do niego country, do dziś lubię od czasu do czasu sięgnąć po stare kapele jak English Rose, Indecent Exposure, czy wczesny Bohse Onkelz i mniejsza o teksty w tej muzyce, jak zresztą w każdej, najważniejsze są emocje  ;)
Stuart pisał zajebiste teksty, szczególnie w czasach gdy Skrewdriver grał punkrocka i bardzo pozytywnie wypowiadał się o Polakach ...właśnie za walkę z komuną, a co do polskich bandów to można zarzucać niektórym braki warsztatowe ale nie Honorowi, który jest po prostu niesamowity, czy Konkwiście, której nie lubię i nie cenię (może z wyjątkiem pojedynczych utworów), ale której warsztatu odmówić nie można.
PS. Przy okazji: czy "towarzysze" wiedzą, że w nagaraniu pierwszej oficjalnej płyty Konkwisty brał czynny udział któryś z tych narkomanów z dżemu?!
PS 2. Czy apolityczny streetpunk to np. Midgard Soner, Triglav, Jinx, Awantura, Exploited i Steelcapped Strength?  :D
PS 3. Nie jestem rasistą, faszystą ani nic w tym rodzaju, żeby nie zaczynać durnych dyskusji  :evil: