Autor Wątek: Natura pola AT  (Przeczytany 124540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • Total likes: 1
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 01, 2006, 09:35:56 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Odnośnie czego?

Odnośnie pola AT oczywiście...

Może bardziej szczegółowo? Jakoś nikt nie zmienił zdania odnośnie tego, że ATF trzyma ciało w kupie. Ty twierdziłeś, że tak nie jest. Niedawno nawet zapytałeś jak to sobie wyobrażamy:

Swoją drogą napiszcie jak wyobrażacie sobie to trzymania ciała razem bo chyba tu tkwi problem dla mnie pole AT nie opasuje ciała jak np. worek pełen wody, tylko znajduje sie wewnątrz tego ciała.

i odpowiedzieliśmy Ci, że dobrze nas zrozumiałeś, bo tak właśnie sobie to wyobrażamy.

To Ty stwierdziłeś kiedyś, że ATF to światło duszy i że dusza to S2. Pomijając drugą część, od pierwszej też zaczęliśmy odchodzić na rzecz uczuć jako źródła ATF.

Więc przestań używać słów w stylu "po raz kolejny" lub "oczywiście" i przedstaw nam wyczerpująco gdzie, Twoim zdaniem, z naszych wywodów wynika, że masz rację i odnośnie czego (w szczególe).

Jak na razie podsumowanie moich wywodów sprowadza się do:
1. źródłem ATF są uczucia (lub siła woli) ale na pewno nie dusza (w serieskach duszy nie było, tylko Dummy Plug, a ATF miały - to chyba wystarczający dowód, że dusza z ATF nie ma nic wspólnego).
2. jeżeli ATF zostanie zdjęte (lub osłabione) z żywego człowieka, rozpływa się on.
3. ATF nie jest polem powierzchniowym. Przenika ciało i może być dowolnie formowane.
4. kształt ciała jest formowany przez ATF (gdy Shin rozpłynął się w 01 odzyskał potem swą postać - ciekawym faktem jest to, że po rozpłynięciu nie została z niego krwawa breja; wszystkie komórki jego ciała zamieniły się w LCL, a potem z LCL na powrót w ciało. Poza tym jak chyba Dread stwierdził, cała regeneracja jest możliwa dzięki ATF więc prostym wnioskiem z tego jest, iż nadaje ono kształt ciału)
5. Włócznia posiada AATF o nieznanym pochodzeniu.

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 01, 2006, 11:56:27 am »
kształt ciała jest formowany przez ATF (gdy Shin rozpłynął się w 01 odzyskał potem swą postać - ciekawym faktem jest to, że po rozpłynięciu nie została z niego krwawa breja; wszystkie komórki jego ciała zamieniły się w LCL, a potem z LCL na powrót w ciało.

Lepszy przykład - Rei obcina łapę Gendo (razem z Adamem), a następnie odtwarza z niej swoją własną rękę, dodatkowo asymilując Adama. Analogicznie zrobiła Eva 01 z "łapą" Zeruela.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Natura pola AT
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 02, 2007, 08:27:06 pm »
Taka moja chwilowa refleksja. Kaworu wcale nie powiedział, że AT jest "światłem duszy". On użył tam słówka kokoro, które literalnie oznacza "serce", ale ma nieco szersze znaczenie. Tego samego słówka użyła Rei 002, zanim się zabiła.
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 07, 2007, 02:03:12 pm »
Mógł powiedzieć światło duszy...
dusza/serce/umysł - kokoro...

Apropo, Tichy, ty miałeś podobny do Freya pogląd, ale nie bronisz go... To co, po refreshu serii w ferie, wracamy do dyskusji? :badgrin:

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 07, 2007, 02:36:56 pm »
Kiedyś serce było uważane za źródło uczuć, woli, duszy czy czego tam. Nie wiem jak jest w Japonii.

Patrząc z perspektywy na temat ja już nie wiem co jest źródłem tego ATF :)

- Mają je ludzie, serieski, Evy i anioły.
- Dowolnie formować ATF potrafią sierieski i anioły. Ludzie nie potrafią, a Evy potrafią tylko gdy siedzi w nich pilot.
- S2 mają anioły i serieski.

Czy Dummy plugi mają jako takie uczucia? To zapis samej osobowości, a uczucia, szczególnie te żywiołowe, to jednak chemia. Więc uczucia raczej nie są źródłem ATF.

Wydaje mi się, że sama nazwa wskazuje na pochodzenie pola - źródłem musi być świadomość własnej odrębnościosoby, włąsnej osoby. Gdy zatracasz ATF łączysz się z innymi, otwierasz się na nich. Gdy nie chcesz się otworzyć - chcesz "prywatności" - daje ci to ATF właśnie.

Offline Niuniek

Natura pola AT
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 07, 2007, 07:05:32 pm »
A ja mam pewien pogląd, nad którym myślałem trochę ostatnio - Do AT (mówiąc dokładniej, do jego użycia jako tarczy/broni) jest potrzebny S2. Serieski i anioły to oczywiste, prawda?

Evy Natoiast, potrzebują pilota, który uzupełnia silnik elektryczny Evy, o duszę i w pełni świadomy rozum, oraz uczucia, co daje w sumie "udawany" S2 (w sensie, że S2 składa się z pych elementów, lub czegoś w tym rodzaju).

Ludzie natomiast nie mają wystarczającej mocy, aby posługiwać się ATF-em (w postaci tarczy/broni). Jedynie Mogą odgrodzić od siebie dusze/rozumy innych ludzi.

Co o tym sądzicie?

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 07, 2007, 07:07:38 pm »
Raczej nie, bo przecież Eva mogła mieć S2 normalnie jako organ, i jako organ było opisywane.

Offline Kaworu Nagisa

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • Total likes: 0
  • Mistrz Rozpierduchy
Natura pola AT
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 07, 2007, 07:12:35 pm »
S2 jest jak serce, człowieka bez serca też da się utrzymać przy życiu dzięki technice. Te urządzenia też mają baterie i kable do kontaktu.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Ijon Tichy

• Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
Natura pola AT
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 07, 2007, 09:42:02 pm »
Odrazu mówię, że tylko ten temat ruszyłem.

Cytat: "@"
po refreshu serii w ferie, wracamy do dyskusji? :badgrin:

Yes ofkors!

Cytat: "Wilk Stepowy"

Czy Dummy plugi mają jako takie uczucia? To zapis samej osobowości, a uczucia, szczególnie te żywiołowe, to jednak chemia. Więc uczucia raczej nie są źródłem ATF.

Wydaje mi się, że sama nazwa wskazuje na pochodzenie pola - źródłem musi być świadomość własnej odrębnościosoby, włąsnej osoby.

No Asuka jak się "połączyła" z tym co uznała sa matkę w Evie-02, to (chyba) jej siadł ATF, więc to się trzyma kupy.
A Dummy plugi to coś jak boty, więc jakies udawane uczucia mieć mogą, zwłaszcza, że oszukują Evę, że siedzi w niej żywy pilot. A chęć oddzielenia się od innych to też jakieś uczucie czy myśl.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Natura pola AT
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 07, 2007, 09:57:23 pm »
Cytat: "@"
Mógł powiedzieć światło duszy...
dusza/serce/umysł - kokoro...

Gdy w NGE była mowa o duszy w takim rozumieniu jak my to pojmujemy używali słowa tamashi. Gdy mówili o "sercu" używali kokoro. Rei w 14 odcinku mówi że kokoro jest jej własnym "entry plugiem", który jest tamashi no za.

Niuniek, rozgraniczasz za bardzo sposób użycia AT.

Cytat: "Ijon"
No Asuka jak się "połączyła" z tym co uznała sa matkę w Evie-02, to (chyba) jej siadł ATF, więc to się trzyma kupy

Siadł? Asuka po tym wydarzeniu jeszcze bardziej wzmocniła swoje pole AT. Dla Asu "prawdziwe znaczenie pola AT" znaczy tyle, że matka zawsze ją chroniła i zawsze na nią patrzyła. To są dla niej najdroższe rzeczy jakie ma i w żaden sposób nie chciała z tego zrezygnować. Na tym polega różnica między nią a Rei i Shinem - że Rei chce się rozpłynąć, a Asuka zrobi wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Dla Asu pole AT jest jedną z najważniejszych rzeczy. O ile Shin otworzył się, gdy zobaczył GNK wzbogaconego o doświadczenie miłości matczynej, o tyle Asuce trzeba było rozwalić oko, przerąbać rękę i zabić. O ile Shinji wahał się czy wracać, o tyle Asu wróciła od razu.

Offline haael

• Asesor
  • Total likes: 4
  • Polska polska nie ciapolska.
Natura pola AT
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 08, 2007, 05:08:31 pm »

Tak, dummy plugi mają uczucia. Maya mówi coś o współczynnikach uczuciowych dummy plugu. Może to nie są prawdziwe uczucia, ale do generacji AT wystarczą.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 08, 2007, 05:15:41 pm »
Czyli jednak uczucia? Hmmm, trochę mi nie pasują anioły z uczuciami.

Offline Ijon Tichy

• Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
Natura pola AT
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 08, 2007, 06:48:09 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Siadł?

Fakt, moja pomyłka. Nie sprawdzałem, ale chyba siadł po przerwaniu kabla, bo wtedy (Asuka) mówi, że i tak ma jeszcze ileś-tam pancerza.

Dummy plugi tylko udają- to naprawde nie są uczucia. (Ma je tak jak Chii* ;) & inne "tostery" :P ) Pogadajcie z jakimś chatbotem- niby Ci odpisze, że wie o co chodzi, ale tak naprawdę tylko wypełnia algorytm.

*- Temacik o Chii i "jej" kochaniu olewam (moze tylko na razie, bo filozofowanie o robotyce to jest jedna_z_tych_rzeczy_o_których_fajni e_mi_się_mysli).
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline haael

• Asesor
  • Total likes: 4
  • Polska polska nie ciapolska.
Natura pola AT
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 09, 2007, 12:24:56 pm »
Czyli jednak uczucia? Hmmm, trochę mi nie pasują anioły z uczuciami.

Anioły mają uczucia i to jest jeden z najważniejszych motywów w Evangelionie. Koronnym przykładem jest Armisael i Tabris. (O Tabrisie można się kłócić, bo on stał się człowiekiem i umarł zmiażdżony przez Shinjiego dla naszego zbawienia.) Rei również można policzyć za anioła, a chyba nikt nie wątpi, że ma uczucia. No dobrze, niektórzy mogą wątpić :).

Anioły mają uczucia, ale ich nie rozumieją. Armisael przekazał Rei coś, co nazwał bólem, ale Rei wyczuła to jako samotność. Sam również zapuścił żurawia w Rei i stwierdził, że jej dusza jest pełna smutku. Czyli anioły mają mają uczucia.

Dodam, że ludzie wcale nie są lepsi w rozumieniu własnych uczuć :).
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Faith

Natura pola AT
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 15, 2007, 08:14:28 pm »
a nie jest tak, ze uczucia sa narzucane duszy anioła przez ludzki organizm?

[offtop]strasznie cicho sie zaczelo robic[/offtop]
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]