trawa

Autor Wątek: Natura pola AT  (Przeczytany 120916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 23, 2006, 02:49:02 pm »
Cytuj
Człowiek też mógłby zrobić z pola taką osłone jak aniołki... ale trza umieć.

Rei umie. Stawia tarczę lepszą nawet od tej co zrobił Kaworu. Ale Rei to nie jest zwykły człowiek, a poza tym i tak nie uchroniło to jej przed utratą kończyny, gdy jej pole osłabło.

Cytuj
Zauważ, że to zrobienie kuku ciału, a nie zniesienie pola AT zabija. (I ludzi i anioły.)

Jedno i drugie zabija. nie widze podstawy, by twierdzić, że skoro jedno zabija to drugie nie, to tak jakbym udowadniał, że nie można zginąć od kuli karabinowej, bo można od noża :roll:.

Cytuj
Ale prostrze nie znaczy leprze

Nie znaczy leprze, tylko lepsze ;)
Lepsze jest takie twierdzenie, które powołuje mniej bytów, które nie wynikaja wprost z serii.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 23, 2006, 06:56:57 pm »
No więc zaczne od tego małego cytatu z dzisiejszej lekcji religii:

Cytat: "Ksiądz"
Ciała są granicami między duszami, barrierami, dzięki którym można ukryć swoje wnętrze.

Lets rock

 ;)

    Cytat: "Frey"
    I błędne...

    Ja tam błędu nie widzę, jak widzisz, to może podasz?

    Cytat: "Frey"
    Hahahahahaaha..., ale dżołk..., ech.., przepraszam Monkey ale nie mogę..., to po prostu jest zbyt zabawne...

    Nie wiedziałem że seria NGE była aż tak zabawna :roll:
      Cytat: "Frey"
      No dobra konkrety, Pole AT trzyma ciało w całości...-tak?

      Taaak, nawet jest to powiedziane, Twoje Pole AT nie może juz utrzymać twego ciała w całości. [Ikari do Rei, jak odpada ręka]


      Cytat: "Frey"
      Skoro ciało jest utrzymywane przez pole AT to każdy tam jest równy aniołom i jest prawie że nieśmiertelny

      Szkoda tylko, że ludzie nie mają S2, który jest podstawą nieśmiertelności :roll:

      Cytat: "Frey"
      Każdy człowiek ma pole AT, to pole ma oddzielać jego duszę od dusz innych ludzi, ma bronić miejsca do którego żaden obcy człowiek nie powinien mieć dostępu, tylko dusza jest takim miejscem. Ciało można spenetrować z łatwością gdzie jest więc ta obrona...??

      Patrz cytat z lekcji religii, zresztą, co to za porównywanie do obrony przed pociskiem... Przecież ciało oddziela nas od innych, człowiek nie jest po to by zabijać innych, nie o taką obronę chodzi... :roll:

      Cytat: "Frey"
      To nie są nowe teorie tylko fakty z NGE.

      To są teorie, nie przedstawiłeś chyba na razie żadnych dowodów potwierdzających te tezy[/list]

      Cytat: "Tichy"
      Ale prostrze nie znaczy leprze.

      W tym przypadku tak - brzytwa.
      Cytat: "Tichy"
      Człowiek też mógłby zrobić z pola taką osłonę jak aniołki... ale trza umieć. Zauważ, że to zrobienie kuku ciału, a nie zniesienie pola AT zabija. (I ludzi i anioły.)

      Jakoś zauważam coś innego ;)
      Człowiek nie ma S2, brakuje mocy do postawienia silnego ATF,
      Oby dwa przypadki zabijają, widać w przypadku np II Impactu, czy III :roll:
      [/list]

      Offline Dreadorus Maximus

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #62 dnia: Październik 23, 2006, 07:23:56 pm »
      Cytuj
      Szkoda tylko, że ludzie nie mają S2, który jest podstawą nieśmiertelności

      Frey uważa, że ludzie mają S2, bo dla niego S2 to dusza.
      Cytat: ryceros
      Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

      Offline Ryba

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #63 dnia: Październik 23, 2006, 07:25:56 pm »
      Cytat: "Dreadorus Maximus"
      Cytuj
      Szkoda tylko, że ludzie nie mają S2, który jest podstawą nieśmiertelności

      Frey uważa, że ludzie mają S2, bo dla niego S2 to dusza.

      To zle uważa, po przecież ludzie nie żyją wiecznie,i jego teoria jest obalona  :lol:

      Offline @

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #64 dnia: Październik 23, 2006, 09:45:52 pm »
      Cytat: "Ryba"
      Cytat: "Dreadorus Maximus"
      Cytuj
      Szkoda tylko, że ludzie nie mają S2, który jest podstawą nieśmiertelności

      Frey uważa, że ludzie mają S2, bo dla niego S2 to dusza.

      To zle uważa, po przecież ludzie nie żyją wiecznie,i jego teoria jest obalona  :lol:

      Dusza teoretyczne żyje wiecznie, ale w serii nikt nie mówi, że człowiek ma S2, ani że s2 to dusza...

      Offline Frey Ikari

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #65 dnia: Październik 23, 2006, 10:18:16 pm »
      Cytuj
      Freyu drogi, nie stawiaj znaku równości między mistrzami w posługiwaniu się polem (aniołkami) a lokalnymi słabiakami w tym względzie (ludźmi). Ludzkie pole AT jedyne co robi, to:

      Pole AT jest polem AT NIE MA żadnych rozrożnień.
      Cytuj
      Powiedz wprost dlaczego pole AT nie może trzymac ciała w kupie?

      Ależ napisałem post wyżej od twojego... :?
      Cytuj
      Czemu w takim razie nie może utrzymywać obu, skoro w przypadku aniołów oprócz trzymania dusz umie także chronić przed bombami?

       Anioły zwyczajnie rozszerzyły zasięg działania pola.
      Cytuj
      No i co Gendo miał na mysli, gdy mówił, że osłabione pole Rei nie jest już w stanie utrzymać jej w kupie

      Napisz moze w ktorym momencie dochodzi do kolizji pomiędzy tym co napisałem a jego słowami.
      Cytuj
      Wpływ pola AT na kształt ciała widać bardzo wiele razy, przykładem może być regeneracja Ev, Aniołów i Rei a także wielokrotne zmiany kształtu Aniołów oraz Ev seryjnych. Kształt ciała wynika z wyobrażenia jednostki o swoim ciele, dlatego Lilith przyjęła piękne kształty Rei. A siłą zmieniającą kształ ciała jest właśnie pole AT.

      Dobra to może napisz gdzie ten wpływ widać wieley.
      Cytuj
      Ksiądz napisał:
      Ciała są granicami między duszami, barrierami, dzięki którym można ukryć swoje wnętrze.

      Lets rock

      Ksiądż pisze to co musi ale bardzo łatwo załamac jego słowa i doprowadzić do momentu że nie będzie wiedział co powiedzić.
      Cytuj
      Ja tam błędu nie widzę, jak widzisz, to może podasz?

      Podałem w dalszej części postu...
      Cytuj
      Nie wiedziałem że seria NGE była aż tak zabawna

      To nie seria NGE jest taka zabawna ale to co Ty napisałeś a co przeczy temu co w serii zostało pokazane.
      Cytuj
      Patrz cytat z lekcji religii, zresztą, co to za porównywanie do obrony przed pociskiem... Przecież ciało oddziela nas od innych, człowiek nie jest po to by zabijać innych, nie o taką obronę chodzi...

      A jaką obronę według Ciebie??
      Cytuj
      To są teorie, nie przedstawiłeś chyba na razie żadnych dowodów potwierdzających te tezy

      W tym momencie proponuje byś obejrzał jeszcze raz serię NGE. Te wiadomości wynikają z niej czyżbyś negował to co widziałeś??
      Cytuj
      Tichy napisał:
      Ale prostrze nie znaczy leprze.

      W tym przypadku tak - brzytwa.

      Czyli wszystko zależy czy Tobie coś odpowiada czy nie bez względu na to czy jest zgodne. Brzytwa...- jest tarczą za ktorą chowają się osoby bez zbytnich predyspozycji w myśleniu abstrakcyjnym, ja mogę  przy pomocy brzytwy obalić wszystko..., ale nie o to tutaj chodzi.
      Cytuj
      Oby dwa przypadki zabijają, widać w przypadku np II Impactu, czy III

      Napisz prosze coś wiecej o ty II impakcie bo raczej nie kojarze o czym piszesz...
      Cytuj
      To zle uważa, po przecież ludzie nie żyją wiecznie,i jego teoria jest obalona

      Jeśli ludzka dusza jest wieczna to człowiek zaprawdę żyje wiecznie...

      Offline @

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #66 dnia: Październik 24, 2006, 04:34:57 pm »
      Klocimy sie o to , czy pole AT trzyma ciialo w kupie , taaa?


      Cytuj
      Pole AT jest polem AT NIE MA żadnych rozrożnień.

      -.- Dreadowi nie chodzilo o rozne rodzaje pola, tylko o ich sile....


      Ależ napisałem post wyżej od twojego...

      O to chodzi?
      Cytuj
      No to ja się pytam jak to możliwe że ktoś tam w NGE umarł... Skoro ciało jest utrzymywane przez pole AT to każdy tam jest rowny aniołom i jest prawie że nieśmiertelny bo można pole albo zneutralizować albo przebić włócznia Longinusa, potężna wiązka energii tez jest dobra.

      Tyle ze tu jest blad - czlowiek jest smiertelny, do przebicia pola AT wystarczy zwykly noz - pole jest slabe, poniewaz nie mamy s2...
      +To co napisal dread, o porownywaniu mocy pola do aniolkow...


      Napisz moze w ktorym momencie dochodzi do kolizji pomiędzy tym co napisałem a jego słowami.
      No naprzyklad o tutaj:
      Twierdzisz ze czlowieka pole AT nie trzyma w kupie, a gento twierdzi inaczej -.-


      Dobra to może napisz gdzie ten wpływ widać
      Cytuj
      Wpływ pola AT na kształt ciała widać bardzo wiele razy, przykładem może być regeneracja Ev, Aniołów i Rei a także wielokrotne zmiany kształtu Aniołów oraz Ev seryjnych. Kształt ciała wynika z wyobrażenia jednostki o swoim ciele, dlatego Lilith przyjęła piękne kształty Rei. A siłą zmieniającą kształ ciała jest właśnie pole AT.



      Ksiądż pisze to co musi ale bardzo łatwo załamac jego słowa i doprowadzić do momentu że nie będzie wiedział co powiedzić.
      Krotka odp: Nie znasz ksiedza ;)


      To nie seria NGE jest taka zabawna ale to co Ty napisałeś a co przeczy temu co w serii zostało pokazane.
      Tyle ze moja wypowiedz byla podparta na tym co widzac w serii, a nie domyslach...


      A jaką obronę według Ciebie??
      Cialo ma chronic inne dusze przed  wgladaniem w nasza dusze, nie przed pociskami...

      W tym momencie proponuje byś obejrzał jeszcze raz serię NGE. Te wiadomości wynikają z niej czyżbyś negował to co widziałeś??

      Taaa, chyba 3 razy cos pominolem w serii, bo ja nie wiem, gdzie te twoje tezy sie pojawiaja, moze napiszesz?


      Czyli wszystko zależy czy Tobie coś odpowiada czy nie bez względu na to czy jest zgodne. Brzytwa...- jest tarczą za ktorą chowają się osoby bez zbytnich predyspozycji w myśleniu abstrakcyjnym, ja mogę przy pomocy brzytwy obalić wszystko..., ale nie o to tutaj chodzi.
      Nie czy mi odpowiada, tylko czy jest prostrze...
      A brzytwa nie poto zostala stworzona, by sie za nia chowac, tylko po to zeby nie tworzyc nowych ogniw...

      Napisz prosze coś wiecej o ty II impakcie bo raczej nie kojarze o czym piszesz...
      No np, wszyscy w okolicy sie rozpuszczaja, a to nie jest HCP...

      Jeśli ludzka dusza jest wieczna to człowiek zaprawdę żyje wiecznie...
      Wiecznosc duszy nie zalezy od jakiegos pola AT czy S2, bo ona poprosty jest wieczna, dostala ta wiecznosc od boga?

      Pisalem z nie-domu, za bledy/brak znakow, przepraszam

      Offline Niuniek

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #67 dnia: Październik 24, 2006, 07:01:20 pm »
      Ja tem uważam, że ATF ma każdy. Anioły mają je śilniejsze, a ludzie takie słabe, że ledwo ciało mogą utrzymać w kupie. Ludzkie AT ma poprostu nie wpuścić innych dusz do naszej duszy. (przecież właśnie na "zlaniu dusz" miał polegać HCP, prawda?)

      Podsumowując - AT trzyma nasze ciało w całości i nie jest osłoną przed materią, bo jest za słabe, może jedynie "ochraniać" nas przed duszami innych.

      Offline Ijon Tichy

      • Słynny gwiazdokrążca.
      • Moderator
      • Radca bracki
      • *
      • Wiadomości: 3 730
      • Total likes: 0
      • Płeć: Mężczyzna
      Natura pola AT
      « Odpowiedź #68 dnia: Październik 24, 2006, 09:17:45 pm »
      Co do księdza:
      O ile wiem, to Kościół Katolicki nie uznaje istnienia pola AT, a NGE za podstawę wiary, więc nie rozumiem po co mieszasz w to klechę.

      W tym przypadku tak - brzytwa.
      :/ Czyli lepsza (bo łatwiejsza) jest fizyka wg Newtona a nie Einsteina?

      Jakoś zauważam coś innego
      O ile pamiętam Aniołki rozwalali wykanując kolejno:
      - zniesienie mu pola AT
      - skopanie dupy aniołowi
      Czyli SAMO zniesienie pola nie zabija.


      Reszta to chyba do Frey'a, lub już Frey odpowiedział. Oczywiście poproszony o konkretną kwestię- wyjaśnię.
      Uśmiechaj się, zawsze! ;)

      Offline @

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #69 dnia: Październik 24, 2006, 09:24:12 pm »
      @Tichy
      O ile wiem, to Kościół Katolicki nie uznaje istnienia pola AT, a NGE za podstawę wiary, więc nie rozumiem po co mieszasz w to klechę.

      Bo w normalnym świecie, tzn aktualnym, barierą jest ciało.
      Tak samo w NGE, i tam nie tworze czegoś , co nie jest powiedziane w serii.

      :/ Czyli lepsza (bo łatwiejsza) jest fizyka wg Newtona a nie Einsteina?
      Głupi przykład.
      Cytuj
      Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć, tłumaczyć fakty jak najprościej.

      Albo
      Cytuj
      proste rozwiązanie jest najlepsze albo nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie.



      Cytuj
      O ile pamiętam Aniołki rozwalali wykanując kolejno:
      - zniesienie mu pola AT
      - skopanie dupy aniołowi
      Czyli SAMO zniesienie pola nie zabija.

      Ad1, zniesienie AT F jako tarczy, czyli bardzo mocnego ATF d którego potrzeba dużo energi.

      Ale Czyli SAMO zniesienie pola nie zabija. nie jest prawdą - popatrz na III impact .

      Offline Ijon Tichy

      • Słynny gwiazdokrążca.
      • Moderator
      • Radca bracki
      • *
      • Wiadomości: 3 730
      • Total likes: 0
      • Płeć: Mężczyzna
      Natura pola AT
      « Odpowiedź #70 dnia: Październik 24, 2006, 09:42:45 pm »
      w normalnym świecie...
      No, ale my o NGE chyba gadamy.

      popatrz na III impact
      No i co? Ciała się porozlewały, duszyczki zlały w jedną papkę... i?
      Uśmiechaj się, zawsze! ;)

      Offline Frey Ikari

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #71 dnia: Październik 24, 2006, 09:47:41 pm »
      Czemu nie zapytasz swego Księdza dlaczego dusza ludzka jest wieczna??
      Napisałeś że wszyscy wkoło II imapct się rozpusczają ale ja jakoś nic takiego nie słyszałem w serii TV, mogli co najwyżej wyparować.
      Gdyby nie tworzono nowych ogniw to technika jużdawno by sięzatrzymała a komputerow by nie było, całe szczęście że osoby światłe tamtych epok miały gdzieś taki pierd jak rzeczona brzytwa.
      Czyli wedłog Ciebie ciało powstrzymuje dusze przed wglądem do innej duszy?? Ciekawe jest jak to sobie wyobrażasz... Przez ciało przepuszczam rentgena i widzę wszystko jak na dłoni a co dobiero żeby miało powstrzymać duszę.
      W serii widać że pole AT jest prawie nie do przebicia a Ty mi tutaj piszesz że ciało ludzkie trzyma w kupie takie pole a ludzie padają od byle strzału z karabinu...
      Gendo nie twierdzi inaczej niż ja...
      Pole AT jest jedno.
      Podczas III impactu ludzie nie tyle umierają co uwalniają sie od ciała.

      Offline @

      Natura pola AT
      « Odpowiedź #72 dnia: Październik 24, 2006, 09:50:47 pm »
      No i co? Ciała się porozlewały, duszyczki zlały w jedną papkę... i?
      Wytłumaczę krok, po kroku ;)

      Pojawia się AATF, neutralizuje AAF --> Ciała się porozlewały,  ---> Śmierć
      Tak więc pozbawienie ATF powoduje śmierć.
      To jest teoria, obalisz, ok, ale zrób to najpierw ;)

      No, ale my o NGE chyba gadamy.
      Ale NGE dzieje się w świecie podobnym do naszego, zresztą, nieważne.

      Oto argumenty potwierdzające tezę, że AT Field utrzymuje ciało w kupie:

      -Twoje Pole AT nie może juz utrzymać twego ciała w całości. - cytat, tego nie obalisz.
      -Działanie pola AAT na pola ludzi, i jego skutki [rozpłynięcie]
      -
      Cytuj
      Wpływ pola AT na kształt ciała widać bardzo wiele razy, przykładem może być regeneracja Ev, Aniołów i Rei a także wielokrotne zmiany kształtu Aniołów oraz Ev seryjnych. Kształt ciała wynika z wyobrażenia jednostki o swoim ciele, dlatego Lilith przyjęła piękne kształty Rei. A siłą zmieniającą kształ ciała jest właśnie pole AT.



      Obal, postaw kontargumenty, wykaż sprzeczność z serią, pokaż, że coś dodałem, czego w serii nie było.

      Offline Ijon Tichy

      • Słynny gwiazdokrążca.
      • Moderator
      • Radca bracki
      • *
      • Wiadomości: 3 730
      • Total likes: 0
      • Płeć: Mężczyzna
      Natura pola AT
      « Odpowiedź #73 dnia: Październik 24, 2006, 10:04:50 pm »
      Cytat: "Frey Ikari"
      Podczas III impactu ludzie nie tyle umierają co uwalniają sie od ciała.

      Nie wiem czy jest tu co dodawać. Ale masz, @:
      Pojawia się AATF --> Znosi ATF --> Duszyczki zlewają się w jeden byt (brak bariery- ATF, a ciała się porozlewały).

      NGE dzieje się w świecie podobnym do naszego
      No podobnym
      nieważne
      OK, ale to Ty się poddałeś- czemu? ;)

      cytat, tego nie obalisz
       :roll: Nie muszę.

      Działanie pola AAT na pola ludzi, i jego skutki [rozpłynięcie]
      A jeśli to brak duszy, a nie pola AT powoduje rozpłynięcie się ciała?
      Uśmiechaj się, zawsze! ;)

      Offline Wilk Stepowy

      • Starszy Gildii
      • *******
      • Wiadomości: 13 885
      • Total likes: 1
      • Płeć: Mężczyzna
      • wilk bez zębów
      Natura pola AT
      « Odpowiedź #74 dnia: Październik 25, 2006, 05:55:54 am »
      Jak człowiek umiera to też jego dusza opuszcza ciało, a to ciało się nie rozpływa :)

      A neutralizacja pola AT nie powoduje śmierci - Shin przecież nie zginął w 01 gdy się rozpuścił. Starczyło mu siły by stworzyć ATF na nowo. Wychodzi więc na to, że to jednak AT utrzymuje ciało w kupie i nadaje mu nawet kształt. Przegryźcie się przez to :p