trawa

Autor Wątek: Natura pola AT  (Przeczytany 120904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Natura pola AT
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 18, 2006, 08:25:42 pm »
Cytuj
Owszem, ludzie rozpływają się gdy działa AAT na AT i pole zwyczajnie i nagle znika. W przypadku zaniku pola AT człowiek rozpada się, odlatują ręce, głowy itp., tak jak w przypadku Rei i GNR.

Jest niemożliwością by pole AAT rozpuszczało ciało ludzkie tak samo jak by pole AT łączyło je razem. Kaworu powiedział wyraźnie że pole AT jest "światłem duszy".

Offline Devik Crazystar

Natura pola AT
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 18, 2006, 09:40:20 pm »
Masz może jakąś teorię tłumaczącą, co się w takim razie wydarzyło podczas 3I, że ludzi się rozpłynęli, akurat w czasie, kiedy GNR wytworzyła supersilne pole AAT? W jaki sposób Shinji i jego mamusia się rozpłynęli w LCLu? Czemu Rei odpadła ręka? Czy po prostu znowu czemuś przeczysz, zupełnie bez refleksji na temat swojego stanowiska?

Offline Frey Ikari

Natura pola AT
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2006, 07:10:14 pm »
Cytuj
Czy po prostu znowu czemuś przeczysz, zupełnie bez refleksji na temat swojego stanowiska?

Ciekawe słowo padło "znowu"..., wskaż moment gdy nie miałem własnego zdania. :idea:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2006, 07:32:39 pm »
Nie chodzi o to, że nie posiadasz własnego zdania. Chyba źle zrozumiałeś Devik'a :)

No i niestety zamiast postarać się odpowiedzieć na meritum jego postu, dałeś się złapać na zaczepkę ;) A z chęcią posłuchałbym odpowiedzi na zadane przez Devik'a pytania.

Proszę Was obu, Panowie, o niewycieczkowanie :)

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2006, 08:00:16 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Czy po prostu znowu czemuś przeczysz, zupełnie bez refleksji na temat swojego stanowiska?

Ciekawe słowo padło "znowu"..., wskaż moment gdy nie miałem własnego zdania. :idea:

Wskaż moment gdzie Devik napisał o braku własnego stanowiska ;)

Albo nie wskazuj nic, tylko odpowiedz na zadane pytania.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Garond

Natura pola AT
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 20, 2006, 08:34:56 am »
"Światło duszy" to raczej określenie, a nie nazwa czy też właściwość.
Kawory miał na myśli(według mnie) to, że ludzie używają określenia "Pole AT", a anioły "światło duszy".
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 20, 2006, 09:37:49 am »
Też się skłaniam ku twierdzeniu, że termin "światło duszy" to poezja. Kaworu cały czas mówił zawile i poetycko, dbając by zdania były ładne i okrągłe.
Związku AT z duszą wielkiego nie ma, do tego stopnia, by obecność pola zależała od obecności duszy, co wiele już razy poruszane na tym forum było.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Natura pola AT
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 20, 2006, 09:37:00 pm »
Cytuj
Kawory miał na myśli(według mnie) to, że ludzie używają określenia "Pole AT", a anioły "światło duszy".

Jak to powiedział "homo boy" "Pole AT jest światłem duszy"  z tego stwierdzenia nie wynika ze anioły używają określenia "światło duszy" na nazwanie pola AT, jest to wyjaśnienie czym jest pole AT.

Każdy człowiek ma pole AT, to pole ma oddzielac jego duszę od dusz innych ludzi, ma bronić miejsca do ktorego żaden obcy człowiek nie powinien mieć dostępu, tylko dusza jest takim miejscem. Pole At jest ścianą oddzielająca dusze i w 3I chodzi o to by te ściany "ściągnąć" by ludzie zlali się w jedno, połączyli swe dusze. Ten wywod ma bezposrednie powiązanie z pytaniami Devika:
Cytuj
Masz może jakąś teorię tłumaczącą, co się w takim razie wydarzyło podczas 3I, że ludzi się rozpłynęli, akurat w czasie, kiedy GNR wytworzyła supersilne pole AAT? W jaki sposób Shinji i jego mamusia się rozpłynęli w LCLu? Czemu Rei odpadła ręka?

W momencie gdy Rei wytworzyła pole AAT znikły bariery odzielające ludzkie dusze ktore opuściły ciała, te z kolej nie posiadając duszy rozpuściły się bo były już zbędne. Dlaczego Shinji i Yui rozpuściły się w LCL?? Bo dusze opuściły ich ciała, podczas obydwu wypadkow nie działało żadne pole AAT. Dlaczego Rei odpadła ręka..., bo jej pole AT zaczeła znikać i jej dusza dążyła już do zjednoczenia się z ciałem Lilith, jednakże Rei wzmocniła swoja wieź że światem i zrekonstruowała swoja rękę a potem odmieniła ciało Lilith by przybrało formę Rei.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Natura pola AT
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 21, 2006, 12:19:57 am »
Odpowiedź nawet logiczna, ale płytka.

Cytuj
pole ma oddzielac jego duszę od dusz innych ludzi, ma bronić miejsca do ktorego żaden obcy człowiek nie powinien mieć dostępu, tylko dusza jest takim miejscem

Uważam, że to nawiązanie do jakiejś ostatecznej samotności, która drzemie w każdym z nas. Mówiąc inaczej - posiadanie AT jest złe a nie dobre.

Cytuj
W momencie gdy Rei wytworzyła pole AAT znikły bariery odzielające ludzkie dusze ktore opuściły ciała, te z kolej nie posiadając duszy rozpuściły się bo były już zbędne.

Dlaczego w takim razie nie rozpuścił się Kaji, kiedy jego dusza uleciała przez dziurę po pocisku?

Cytuj
Dlaczego Shinji i Yui rozpuściły się w LCL??

Bo się "otworzyli"; zrobili to, co Shinji zrobił dla GNK[*] w Endzie i to, czego nie chciała zrobić Asuka, kiedy miała problemy z synchronizacją. Żeby zsynchronizować się z Evą, trzeba się "otworzyć". Jeżeli "otworzysz" się za bardzo, to się rozpływasz.

Ludzie w Endzie się nie otworzyli. Oni zostali do tego zmuszeni siłą.

Cytuj
Dlaczego Rei odpadła ręka..., bo jej pole AT zaczeła znikać i jej dusza dążyła już do zjednoczenia się z ciałem Lilith

Czyli "ręka duszy" Rei już z niej wyszła, ale reszta została? Z resztą, sam napisałeś, że wyjście duszy poprzedza rozpłynięcie ciała a nie na odwrót.

Cytuj
potem odmieniła ciało Lilith by przybrało formę Rei

To raczej odbicie znanego faktu, że jesteś taki, jakim wyobrażasz sobie, że jesteś. Ludzie w LCL-u też mogli się zrekonstuować dopiero wtedy, kiedy dokładnie wyobrazili sobie siebie samych.

[*] Giant Naked Kaworu
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 21, 2006, 01:00:06 am »
Cytat: "haael"
Odpowiedź nawet logiczna, ale płytka.

Tzn? Wartość logiczna zdania nie może być 0,5.

Cytat: "haael"
to nawiązanie do jakiejś ostatecznej samotności, która drzemie w każdym z nas.

<tak>

Cytat: "haael"
Mówiąc inaczej - posiadanie AT jest złe a nie dobre.

<nie> Ja tam czuję się sobą i nie chcę być zmiksowany w jedną papkę z reszą ludzi. Nawet jeśli to ma oznaczać, że będę czasami płakał, czy nie potrafił dogadać się z matką, bo tak już jest czasami- ludzi nie zawsze się zrozumieją.

Cytat: "haael"
Ludzie w Endzie się nie otworzyli. Oni zostali do tego zmuszeni siłą.

Ee... no tak... i? (Bo chyba czegoś nie czaję.)

Cytat: "haael"
Czyli "ręka duszy" Rei już z niej wyszła, ale reszta została? Z resztą, sam napisałeś, że wyjście duszy poprzedza rozpłynięcie ciała a nie na odwrót.

:/ Czepiasz się, nawet nie wiem specjalnie czego- ręka odpadła, ale ruszała się => żyła => duszę miała w ciele => ... :?:
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Devik Crazystar

Natura pola AT
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 21, 2006, 04:51:06 am »
Frey - zmieniłeś teorię "ciało w całości utrzymuje pole AT" na "ciało w całości utrzymuje obecność duszy". Pomijając w tej chwili słuszność którejkolwiek z nich, przeczysz sam sobie zupełnie. Na Dreada naskoczyłeś, że żadne mistyczne pole nie może utrzymywać ciała w całości, a czym dusza się tutaj różni? Każdy zarzut, który podniosłem wobec teorii z AT ma też zastosowanie do Twojej teorii. Choćby kwestia, czemu ciała się rozpływają, zamiast rozpaść?
Dalej, czemu niby ciało ma się rozpuszczać, bo jest już niepotrzebne? Czemu ciała ludzi, którzy normalnie umarli się nie rozpuszczają? Czemu rozpuściły się trupy w GF, skoro ich dusze już dawno opuściły ciała?
No i piękne zdanie: "Dlaczego Rei odpadła ręka..., bo jej pole AT zaczeła znikać i jej dusza dążyła już do zjednoczenia się z ciałem Lilith,", które obrazuje, że nawet jeśli masz rację i pole AT robi jakieś cosie z duszami (znaczy, w Twojej wersji), to i tak, de facto, utrzymuje ciało w całości. Sam to napisałeś.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 21, 2006, 11:41:01 am »
Cytat: "Devik Crazystar"
Frey - ble... ble... ble...

Mam trochę wątów do wypowiedzi Devika, ale z większością poczekam na Frey'a, bo to do niego właściwie.

Cytat: "Devik Crazystar"
pole AT robi jakieś cosie z duszami (znaczy, w Twojej wersji)

Jeśli "robić cosie z duszami" znaczy tyle co "oddzielać je od siebie, by nie zlały się w jedną papkę", to się zgadam- wg mnie tak jest, a że

Cytat: "Devik Crazystar"
de facto, [pole AT] utrzymuje ciało w całości.

No a nie?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Devik Crazystar

Natura pola AT
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 21, 2006, 03:04:22 pm »
Cytat: "Ijon Tichy"
Jeśli "robić cosie z duszami" znaczy tyle co "oddzielać je od siebie, by nie zlały się w jedną papkę", to się zgadam- wg mnie tak jest
To było takie "jeśli to działa tak, jak napisał Frey". Nie przeczę, że pole AT oddziela od siebie dusze, bo przecież to robi.
Cytat: "Ijon Tichy"
No a nie?
Schwaa? Frey przecież twierdzi, że właśnie nie i cała jego teoria ma wyjaśnić fakty, których wytłumaczenie zakładało, że AT utrzymuje ciała w całości. W rezultacie stworzył teorię, w której AT zastąpił duszą i sam napisał, że AT, pośrednio, trzyma ciało w jednym kawałku.

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 21, 2006, 07:06:27 pm »
Cytuj
W rezultacie stworzył teorię, w której AT zastąpił duszą


S2 też zamienił w duszę, niedługo w duszę zamieni Penpena.

Frey,
Nadal nie uzupełniłeś podstawowej luki w wywodzie - nadal wiążesz obecność AT z obecnością duszy, a przecież pole od duszy zależne nie jest - 00 generuje pole bez udziału żadnej duszy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 21, 2006, 09:13:26 pm »
Cytat: "Devik Crazystar"
Cytat: "Ijon Tichy"
No a nie?
Schwaa? Frey przecież twierdzi, że właśnie nie...

Sry, ale nie znalazłem gdzie Frey to napisał.

To jako, że dyskusja się już zaczeła, nadrabiam zaległości:
móje wyjściowe zdanie/ pogląd popiera w 100% niżej cytowaną wypowiedź Frey'a
Cytat: "Frey Ikari"
W momencie gdy Rei wytworzyła pole AAT znikły bariery odzielające ludzkie dusze ktore opuściły ciała, te z kolej nie posiadając duszy rozpuściły się bo były już zbędne. Dlaczego Shinji i Yui rozpuściły się w LCL?? Bo dusze opuściły ich ciała, podczas obydwu wypadkow nie działało żadne pole AAT. Dlaczego Rei odpadła ręka..., bo jej pole AT zaczeła znikać i jej dusza dążyła już do zjednoczenia się z ciałem Lilith, jednakże Rei wzmocniła swoja wieź że światem i zrekonstruowała swoja rękę a potem odmieniła ciało Lilith by przybrało formę Rei.


PS: Ja z Frey'em w jednej dróżynie, nawet nie pomyślałbym o tym jeszcze 5 dni temu. :)
(Chyba, że Frey mnie wykopie, bo w sumie to ja go popieram.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

 

anything