Autor Wątek: Natura pola AT  (Przeczytany 122169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pelios

Natura pola AT
« Odpowiedź #270 dnia: Grudzień 07, 2007, 09:15:10 pm »
Cytuj
Jak na to nie patrzeć w pewnym sensie odzięliła się od własnego ciała i znalazła sobie nowe-Eve


Czujesz różnicę między zjednoczeniem, a opuszczeniem ciała ? Twoim zdaniem Rei po wniknięciu w Lilith opuściła swoje dawne ciało ?


Dobra przyjmijmy coś takiego:

Ciało rozpływa się, jeśli zdjęty zostanie ATF istoty, w której nadal znajduje się dusza. Martwe ciała w Endzie nadal duszę posiadały gdyż komnata Gaff była zamknięta. Dusze nie mogły wywędrować w zaświaty, pozostały i otworzyły się przed Lilith.
Rei odpadała ręka, gdyż dusza dążyła do zjednoczenia się z dawnym ciałem.

Wszyscy się z tym zgadzają ?


Kwestię berserka Evy, rdzeni itp trzeba omówić osobno w stosownym temacie.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 08, 2007, 09:52:55 am »
Cytuj
Czujesz różnicę między zjednoczeniem, a opuszczeniem ciała ? Twoim zdaniem Rei po wniknięciu w Lilith opuściła swoje dawne ciało ?

Ja właśnie czuję różnicę, bo dusza nie przebywa w 2 ciałach na raz, a przechodzi z jednego do drugiego, zostawiając po shinie kompot.

Offline Revan

Natura pola AT
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 08, 2007, 11:28:17 am »
Cytat: "Pelios"
Cytuj
Jak na to nie patrzeć w pewnym sensie odzięliła się od własnego ciała i znalazła sobie nowe-Eve


Czujesz różnicę między zjednoczeniem, a opuszczeniem ciała ? Twoim zdaniem Rei po wniknięciu w Lilith opuściła swoje dawne ciało ?


Ja nic nie mówiłem o Rei. Jej przypadek to połączenie dwóch ciał.

Cytuj
Ciało rozpływa się, jeśli zdjęty zostanie ATF istoty, w której nadal znajduje się dusza. Martwe ciała w Endzie nadal duszę posiadały gdyż komnata Gaff była zamknięta. Dusze nie mogły wywędrować w zaświaty, pozostały i otworzyły się przed Lilith.
Rei odpadała ręka, gdyż dusza dążyła do zjednoczenia się z dawnym ciałem.

Wszyscy się z tym zgadzają ?


Ja nic błędnego tu nie widzę, więc mógłbym się zgodzić, chyba, że ktoś coś wykaże.

Cytat: "obik"
miałem na myśli że nikomu nie udało sie zniszczyć żadnej evie specialnie rdzenia.


Więc to miałeś na myśli :D

Offline Pelios

Natura pola AT
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 08, 2007, 04:34:38 pm »
Cytuj
Ja nic nie mówiłem o Rei. Jej przypadek to połączenie dwóch ciał.


A rozpuszczenie się Shina w Evie to nie jest połączenie dwóch ciał ? O.o
Przecież z Entry Pluga wypłynęły same ubrania i LCL. Shinji razem ze swoim ciałem został oddzielony i wypluty dużo później. Przez cały ten czas był zjednoczony z Evą.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Natura pola AT
« Odpowiedź #274 dnia: Grudzień 08, 2007, 05:34:22 pm »
Cytat: "Pelios"
A rozpuszczenie się Shina w Evie to nie jest połączenie dwóch ciał ? O.o
Przecież z Entry Pluga wypłynęły same ubrania i LCL. Shinji razem ze swoim ciałem został oddzielony i wypluty dużo później. Przez cały ten czas był zjednoczony z Evą.


Oj raczej nie. Shinji rozpuszcził się, a to co zostało z jego ciała wylało się na podłogę. Kiedy go wypluło to było to już nowe ciało, które na wzór starego stworzył z pomocą Evy (skądś musiał mieć materiał budulcowy na nie). W pewnym sensie można powiedzieć, że to ciało to był klon w, którym usadowiła sie dusza Shinjiego.

Offline obik

Natura pola AT
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 08, 2007, 07:46:23 pm »
i na dodatek Maya powiedziała że skład LCL sie zmienił... ciekawe dlaczego?

Offline Pelios

Natura pola AT
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 09, 2007, 12:44:11 pm »
Eva wykreowała ciało Shinjiego z własnych komórek ? XD
Fajnie, nie wiedziałem, ze jest do tego zdolna. Zatem Owoc z Drzewa Wiedzy też mu tak wczepiła ? Tak sobie z kosmosu wzięła pewnie. A może Shin po wypluciu nie miał już Owocu z Drzewa Wiedzy. Też fajnie.
Takie pytanko, czy Wy się dobrze czujecie ? ^^"
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Natura pola AT
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 09, 2007, 01:49:06 pm »
Cytat: "Pelios"
Eva wykreowała ciało Shinjiego z własnych komórek ? XD
Fajnie, nie wiedziałem, ze jest do tego zdolna. Zatem Owoc z Drzewa Wiedzy też mu tak wczepiła ? Tak sobie z kosmosu wzięła pewnie. A może Shin po wypluciu nie miał już Owocu z Drzewa Wiedzy. Też fajnie.
Takie pytanko, czy Wy się dobrze czujecie ? ^^"


Z nieba materiału na nowe ciało nie wzięła. Eva nie musiała mu wczepiać owocu wiedzy, gdyż:
1) Jeśli jest związany z duszą to Shinji nie może go utracić.
2) Jeśli owoc jest związany z ciałem to jest dziedziczony w genotypie (inaczej nie byłby by przekazywany następnym pokolenią), więc Shinji odtworzył swoje ciało (przy pomocy Evy, która dała m.in materiał na to) takim jakie było czyli z owocem wiedzy. W najgorszym wypadku Shinji byłby bez Owocu Wiedzy w sensie materialnym, ale wiedz już pozostaje (Shinji będąc rozpuszczonym w Evie nie wyglądał na kogoś pozbawionego rozumu).

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #278 dnia: Grudzień 09, 2007, 02:53:26 pm »
lol, a zasada zachowania masy? Wszystko z czego był shin zmieniło się w LCL zeby potem zamienic sie w Shina. Proste

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #279 dnia: Grudzień 09, 2007, 03:49:02 pm »
Cytat: "@"
lol, a zasada zachowania masy?

Zachowana. :) Był z atomów i został z atomów. Mnie martwi ptanie: z kąd się wzła energia na to jego poskładanie?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Revan

Natura pola AT
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 09, 2007, 08:59:45 pm »
Cytat: "@"
lol, a zasada zachowania masy? Wszystko z czego był shin zmieniło się w LCL zeby potem zamienic sie w Shina. Proste


Tylko, że LCL się wylało, a nie zmieniło sie w Shinjiego.

Cytat: "Ijon Tichy"
Zachowana. :) Był z atomów i został z atomów. Mnie martwi ptanie: z kąd się wzła energia na to jego poskładanie?


IMO od Evy. Albo energia pochodziła z S2 (mało prawdopodobne, nie ma wspomnienia w serii o aktywności organu), albo z zewnętrznego źródła do którego była podpięta Eva.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #281 dnia: Grudzień 09, 2007, 09:55:07 pm »
Cytat: "Revan"
IMO od Evy. Albo energia pochodziła z S2 (mało prawdopodobne, nie ma wspomnienia w serii o aktywności organu), albo z zewnętrznego źródła do którego była podpięta Eva.

No to miałoby sens.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #282 dnia: Grudzień 09, 2007, 10:00:32 pm »
Cytuj
ylko, że LCL się wylało, a nie zmieniło sie w Shinjiego.

Ta jego część LCL się zamieniła w niego, a to co zawsze wypełnia entypluga się wylało :)
A energia wziełą się z cząstek k%.

Offline Revan

Natura pola AT
« Odpowiedź #283 dnia: Grudzień 10, 2007, 02:01:02 pm »
Cytat: "@"
Cytuj
ylko, że LCL się wylało, a nie zmieniło sie w Shinjiego.

Ta jego część LCL się zamieniła w niego, a to co zawsze wypełnia entypluga się wylało :)
A energia wziełą się z cząstek k%.


Problem w tym, że to co sie wylało to nie był czysty LCL z pluga. Skład LCL uległ zmianie po rozpuszczeniu Shina, to co było z Shinjiego wymieszało się z LCL, wiec po otwarciu nawet jeśli coś z LCL zostało w plugu to reszta sie wylała, wiec Shinjimu brakowałoby np. ręki, płuca albo głowy, więc tak czy siak skądś musiałby wziąć brakujące materiały. Poza tym wedle twojego pomysłu dusza Shin opuściła by ciało Evy, wróciła do resztek LCL w entry plugu i tam odtworzyła swoje ciało, tymczasem jego dusza opuściła Eve już z nowym ciałem (dla ścisłości "wypluta" przez rdzeń).

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #284 dnia: Grudzień 10, 2007, 03:23:16 pm »
Czy to co teraz ustalamy jest az tak wazne zeby sie tak rozdrabniac? :/