Autor Wątek: Organ S2  (Przeczytany 55398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 31, 2006, 10:30:21 am »
Z tym pytaniem to do tematu o Evach. Jest przecież.

Offline Faith

Organ S2
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 31, 2006, 11:41:07 am »
no ale oni sie tam caly czas kluca w tym temacie :P
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Miyamoto Hachimaro

Organ S2
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 31, 2006, 12:04:12 pm »
Cytat: "Devik Crazystar"
Czekaj, czekaj. Czyżby ktoś, kto notorycznie odsyła ludzi do Tematu_Of_Which_We_Shall_Not_Speak zapomniał, co w nim było? Teorie, że S2 może być np. we krwi? [Ciekawe czy można po tym prowadzić?]

A były tam takie?... Nie czytałem, ale muszę przyznać, że sam o tym myślałem :lol: Core odpowiednikiem serca, S2 odpowiednikiem duszy znajdującej się we krwi. Żydzi byliby dumni.

Cytat: "Wilk Stepowy"
Lepiej, by Frey polemizował spokojnie z postami jak najmniejszej liczby osób.

Jeżeli polemizowałby tylko z Dreadem, to i tak by się pewnie gubił. I do tego twierdził, że Wielki Banator nie ma poparcia. Ja tam lubię grać w komediach. Nawet role epizodyczne i mało śmieszne.

Cytat: "Faith"
a co do tego z eva jest organizmem lub cybrgiem to wy uwazacie ze jest kim?(pytanie do wszystkich)

Cyborg też jest organizmem. Jedno nie wyklucza drugiego. Wynika to zresztą z postów powyżej.

Cytat: "Wilk Stepowy"
Z tym pytaniem to do tematu o Evach. Jest przecież.

Dread nas nie zabije. Jak się wkurzy, to to przeniesie. Jak szybki EOT zrobimy, to może nawet nie.

Cytat: "Faith"
no ale oni sie tam caly czas kluca w tym temacie :P

Nie kłócą, ale kulturalnie wymieniają opinie. Polemizują.

Pozdrawiam serdecznie
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 31, 2006, 07:20:13 pm »
W ramach akcji antyofftop odpowiedziałem w temacie o Evangelionach.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 31, 2006, 10:38:00 pm »
Cytuj
Wskrzeszają ciało Evy. Jest to proste, bo Eva nie ma duszy.

Jeśli by to było takie proste to by można było wskrzesić 3 godzinnego trupa a jakoś nikt nie twierdzi że to jest mozliwe (pomijając że nie ma w zasadzie po co to robić).
Cytuj
Więc potrzeba ATP. A skoro potrzeba ATP, to znaczy, że Eva ma metabolizm. Ma przemianę materii.

A efekty uboczne przemiany materii, no i z czego by ona miała powstać eva nie je.
Cytuj
Żeby czternastolatka mogła rozwalać miasta? Nawet jeśli, to systemy samozniszcznia powinny iść z MAGI, a nie z Evy.

Nie byle jaka czternastolatka no i Eva może zablokować sygnał z MAGI.
Cytuj
Zachowaj się jak tonący i chwyć się Brzytwy. Albo udowodnij wprost z serii.

Dobrze wiesz że jest to problematyczne...
Ale nic innego nie masz (żadnego własnego tłumaczenia), nie udowodnisz że tak nie jest więc możemy odrzucić włucznię i zapomniećo niej...
Cytuj
Chyba od tego zaczałem, że nie ma nigdzie w serii powiedziane, że S2 to core, albo że S2 to dusza.

Ale są przesłanki świadczące o tym że to może być prawda.
Cytuj
Nie ten temat.

A powod dlaczego??
Cytuj
A to z tego, że takie działanie nie ma sensu. Jest zupełnie nieekonomiczne i nieuzasadnione - za każdym razem, jak skończy się bateria, zabijać Evę. Eva nie jest bezmózgim zombie i ma swój umysł, działający OUN. Skoro ma, do czegoś jest to potrzebne, mniejsza do czego (czy do DS, czy technologia nie pozwala efektywnie kierować bezmózgim zombie, nieważne). Więc po każdym rozładowaniu baterii cały OUN Evy nadawałby się do wymiany, a to jakieś hop siup nie jest.

Eva wielokrotnie była pozbawiona energi przez BARDZO DŁUGO a nie i nic się jej nie stało, dlatego że taka była konwencja tworcow.
Cytuj
Ja dopasowuję teorię do faktów, nie ma odwrót,

Efekt jest taki sam...
Cytuj
Więc, czemu ograniczniki są na barkach, skoro mają robić coś z S2 wewnątrz core? W mojej teorii sprawa prosta - ograniczniki muszą być blisko OUN, w miejscu w miarę mało prawdopodobnym jako kandydat do poważnych uszkodzeń. Barki pasują. .

A dlaczego mają byc nieskuteczne będąc na barkach?? Ni i barki można uszkodzić tak samo jak inne partie ciała takie jak głowa, ręce, tłow...
Cytuj
Czyli ponawiam pytanie – cóż to za pole?

Nie wiem co to może być za pole.
Cytuj
Na jaką?

Na tą o duszy.
Cytuj
1) jak Eva ryczy, skoro nie oddycha, 2) nie napisałeś jakie to konkretnie masz wątpliwości co do faktu, że Eva ma płuca w klatce piersiowej, 3) nie wyjaśniłeś, po co zakładali 01 ograniczniki, skoro już miała S2, 4) nie odpisałeś, czemu Evy nie poszły na piwo, skoro mają działający, acz w tajemniczy sposób nierozwinięty i wadliwy S2

1. Bo tak tworcy stweirdzili że będzie efektowniej, no i nie wiem po co eva by miała oddychać...
2. gdyż wydaje mi się że nie ma tam dla nich miejsca
3. może myślel że uda się im jakoś ograniczyć evę, w każdym bądź razie Gendo uznał że tak mam być...
Cytuj
Rzeczywiście, wszedłby w opcje zaawansowane. Bo system kontroli ciśnienia LCLu, dość wyraźnie służący m.in. do powstrzymania zbuntowanego pilota, można wyłączyć z Evy

Skoro mogł zablokować sygnał katapultacji to czemu nie mogłby i tego?? Ciśnienie LCL "dość wyrażnie" nie służy do "usypiania" pilota, ale jest to możliwe.
Cytuj
Twoja ostatnia teoria coś tam mówiła o Evach, które S2 nie mają, ale AT jakoś się u nich trafia

Duszą Evy jest pilot, a jeśli nie to co Twoim zdaniem jest odpowiedzialne za powstawanie pola AT, pamiętając o tym że Kaworu powiedział że At jest Światłem duszy.
Cytuj
Teorie, że S2 może być np. we krwi?

A jesteś w stanie to jakoś udowodnić??
Cytuj
Jeżeli polemizowałby tylko z Dreadem, to i tak by się pewnie gubił. I do tego twierdził, że Wielki Banator nie ma poparcia.

Prowadziłem rozmowe z Dreadem dopuki inni nie napisali byśmy przestali.
Cytuj
Pokaż mi jedną (słownie: 1), swoją, zamieszczoną na tym forum, teorię, która tłumaczy cokolwiek, czego nie tłumaczą inne.

Cytuj
naszła mnie myśl że skoro AT jest światłem duszy i wszyscy ludzie posiadają je to dusza jest S2 a core służy tylko do ochrony. Tłumaczyło by to słowa Kaworu o tym że ludzie mają AT. Było by to też odpowidzią na to dlaczego Evy nie mają S2, nie mają go gdyż nie posiadają duszy. No i kolejnym wytłumaczaniem byłoby dlaczego Adam w miejscy gdzie powinno być S2 i core ma czarną dziurę. Jest to też odopwiedź na to dlaczego nie wszystkie anioły mają Core ale mają S2.

Piszesz-masz.

No i gdzie wasze teorie dotyczące S2 i pola AT?? Jak to jest że zaprzeczacie mojej a nie macie własnej??

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 31, 2006, 11:11:31 pm »
Cytuj
Cytuj
Wskrzeszają ciało Evy. Jest to proste, bo Eva nie ma duszy.

Jeśli by to było takie proste to by można było wskrzesić 3 godzinnego trupa a jakoś nikt nie twierdzi że to jest mozliwe (pomijając że nie ma w zasadzie po co to robić).


Po śmierci DUSZA OPUSZCZA CIAŁO A EVA NIE MA DUSZY, już to ktoś pisał, czas na wizytę u okulisty...

Cytuj

Cytuj
Więc potrzeba ATP. A skoro potrzeba ATP, to znaczy, że Eva ma metabolizm. Ma przemianę materii.

A efekty uboczne przemiany materii, no i z czego by ona miała powstać eva nie je.


Tu chyba zacytuję ambitną rozmowę z Dreadem po godzinach

Cytuj

[2006-08-29 23:01:11] <@>
No i chyba także dlatego jest zasilana kablem, a nie żarciem.  
[2006-08-29 23:01:13] <@>
...  
[2006-08-29 23:01:28] <@>
wiesz że i tak by musiała kiedyś klocka postawić,  
[2006-08-29 23:01:44] <@>
przecież jak zamieniasz energię...  
[2006-08-29 23:02:48] <@>
...  
[2006-08-29 23:02:53] <Dreadorus Maximus>
a co do klocka  
[2006-08-29 23:03:35] <@>
-.-'  
[2006-08-29 23:03:38] <Dreadorus Maximus>
a co do kloca, to kloc jest zbędnym produktem przemiany materii  
[2006-08-29 23:04:40] <@>
:P  
[2006-08-29 23:05:17] <@>
co do tego klocka  
[2006-08-29 23:05:34] <@>
to nawet jak kablem, to musi jakos wydalac efekty przemiany materii  
[2006-08-29 23:05:55] <Dreadorus Maximus>
co do klocka to prądem nie ma zbędnych  
[2006-08-29 23:06:12] <@>
może...  
[2006-08-29 23:06:17] <@>
skąd wiesz?  
[2006-08-29 23:06:22] <Dreadorus Maximus>
wydalasz samą energię poprzez ruch, ciepło itp  
[2006-08-29 23:06:23] <@>
masz w domu ładowarkę dla brata?  
[2006-08-29 23:06:33] <@>
no i to jest wydalanie  
[2006-08-29 23:07:06] <Dreadorus Maximus>
wydalenie jest to pozbywanie się zbędnych produktów przemiany materii, czyli tego, czego przetworzyć się nie da  
[2006-08-29 23:07:13] <@>
no tak  
[2006-08-29 23:07:21] <Dreadorus Maximus>
a z prądu to wszystko się da przetworzyć  
[2006-08-29 23:07:38] <@>
nie.. prąd to nie czysta energia :P  
[2006-08-29 23:08:01] <Dreadorus Maximus>
nawet jeśli to filtry są na kablu, a nie na Evie  
[2006-08-29 23:08:09] <@>
no tak.  
[2006-08-29 23:08:22] <Dreadorus Maximus>
no i nie ma jakis niestrawnych rzeczy  
[2006-08-29 23:08:37] <@>
S^2 ?  
[2006-08-29 23:08:38] <@>
xD  
[2006-08-29 23:08:56] <Dreadorus Maximus>
kloc z owocu życia?  
[2006-08-29 23:09:09] <Dreadorus Maximus>
hehe  
[2006-08-29 23:09:17] <@>
no jakoś to jabłko trza strwić :P  



Cytuj
Cytuj
Chyba od tego zaczałem, że nie ma nigdzie w serii powiedziane, że S2 to core, albo że S2 to dusza.


Ale są przesłanki świadczące o tym że to może być prawda.


Dobre, :lol:

Cytuj

Cytuj
Ja dopasowuję teorię do faktów, nie ma odwrót,

Efekt jest taki sam...


:lol:


Cytuj
Cytuj
Czyli ponawiam pytanie – cóż to za pole?

Nie wiem co to może być za pole.


Wymyśliłeś je, może wiesz co to jest... :lol:

Cytuj
Cytuj
1) jak Eva ryczy, skoro nie oddycha, 2) nie napisałeś jakie to konkretnie masz wątpliwości co do faktu, że Eva ma płuca w klatce piersiowej, 3) nie wyjaśniłeś, po co zakładali 01 ograniczniki, skoro już miała S2, 4) nie odpisałeś, czemu Evy nie poszły na piwo, skoro mają działający, acz w tajemniczy sposób nierozwinięty i wadliwy S2


1. Bo tak tworcy stweirdzili że będzie efektowniej, no i nie wiem po co eva by miała oddychać...


domyśl się... po co człowiek oddycha?

Cytuj
2. gdyż wydaje mi się że nie ma tam dla nich miejsca

A może nie ma tam miejsca na pilota? skąd wiesz? nie wiesz...
Cytuj

3. może myślel że uda się im jakoś ograniczyć evę, w każdym bądź razie Gendo uznał że tak mam być...

Kolejna nowa już teoria do piramidki...
Cytuj

Cytuj
Teorie, że S2 może być np. we krwi?

A jesteś w stanie to jakoś udowodnić??


Ale to chyba ty ją wymyśliłeś?


No i gdzie wasze teorie dotyczące S2 i pola AT?? Jak to jest że zaprzeczacie mojej a nie macie własnej?? ;)
Cytuj
:lol:
:lol:

Offline Miyamoto Hachimaro

Organ S2
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 01, 2006, 12:03:44 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Wskrzeszają ciało Evy. Jest to proste, bo Eva nie ma duszy.

Jeśli by to było takie proste to by można było wskrzesić 3 godzinnego trupa a jakoś nikt nie twierdzi że to jest mozliwe (pomijając że nie ma w zasadzie po co to robić).

Brawo. Sam odpowiedziałeś na własne pytanie. Nie ma po co to robić i nie ma po co o tym mówić. Mogliby nawet wskrzesić trzygodzinnego trupa, ale po co? Człowiek jest wrażliwy, trzeba by go poskładać do kupy, wymienić sporo części... Koszta i ryzyko niepowodzenia byłyby spore. A i tak powstałby bezmózgi zombie. A dla takiego ja osobiście zastosowania nie widzę. Na pilotów klony nadają się równie dobrze, a mniej jest z nimi roboty. Wystarczające wytłumaczenie?

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Więc potrzeba ATP. A skoro potrzeba ATP, to znaczy, że Eva ma metabolizm. Ma przemianę materii.

A efekty uboczne przemiany materii, no i z czego by ona miała powstać eva nie je.

A co powiesz na obieg zamknięty? Eva przyjmuje energię i oddaje energię. Zresztą, w razie czego wydalać mogłaby chociażby przez skórę. Myją ją w końcu, nie?

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Żeby czternastolatka mogła rozwalać miasta? Nawet jeśli, to systemy samozniszcznia powinny iść z MAGI, a nie z Evy.

Nie byle jaka czternastolatka no i Eva może zablokować sygnał z MAGI.

Frey, miastu naprawdę nie robi różnicy, jaka czternastolatka je rozwala. A zablokowanie sygnału z MAGI za długo by trwało. Eva byłaby już w kawałeczkach. Razem z pilotem.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Zachowaj się jak tonący i chwyć się Brzytwy. Albo udowodnij wprost z serii.

Dobrze wiesz że jest to problematyczne... Ale nic innego nie masz (żadnego własnego tłumaczenia), nie udowodnisz że tak nie jest więc możemy odrzucić włucznię i zapomniećo niej...

Ktoś coś mówił o tezach pozytywnych i negatywnych? A odrzucaj sobie tę swoją włócznię. Możesz nawet odrzucać LL, jeśli starczy Ci siły. Ale lepiej zakop topór wojenny i daj się oskalpować.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Chyba od tego zaczałem, że nie ma nigdzie w serii powiedziane, że S2 to core, albo że S2 to dusza.

Ale są przesłanki świadczące o tym że to może być prawda.

Ale są argumenty świadczące o tym, że na pewno to nie jest prawda.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Nie ten temat.

A powod dlaczego??
Cytuj
A to z tego, że takie działanie nie ma sensu. Jest zupełnie nieekonomiczne i nieuzasadnione - za każdym razem, jak skończy się bateria, zabijać Evę. Eva nie jest bezmózgim zombie i ma swój umysł, działający OUN. Skoro ma, do czegoś jest to potrzebne, mniejsza do czego (czy do DS, czy technologia nie pozwala efektywnie kierować bezmózgim zombie, nieważne). Więc po każdym rozładowaniu baterii cały OUN Evy nadawałby się do wymiany, a to jakieś hop siup nie jest.

Eva wielokrotnie była pozbawiona energi przez BARDZO DŁUGO a nie i nic się jej nie stało, dlatego że taka była konwencja tworcow.

Zaleciało dyskusją o prawie zachowania pędu, gdzie też usprawiedliwiałeś wszystko słowami "bo tak fajniej wygląda". Nie nauczyłeś się jeszcze, że mizerne to tłumaczenie?

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Ja dopasowuję teorię do faktów, nie ma odwrót,

Efekt jest taki sam...

Dałem już do Nocnych schiz. Zgwałcenie logiki przez uszy. Zupełnie jak u Gombrowicza. Gratuluję.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Więc, czemu ograniczniki są na barkach, skoro mają robić coś z S2 wewnątrz core? W mojej teorii sprawa prosta - ograniczniki muszą być blisko OUN, w miejscu w miarę mało prawdopodobnym jako kandydat do poważnych uszkodzeń. Barki pasują. .

A dlaczego mają byc nieskuteczne będąc na barkach?? Ni i barki można uszkodzić tak samo jak inne partie ciała takie jak głowa, ręce, tłow...

Trochę koślawo to napisałeś, Frey :P Jednakże, nie próbuj udowadniać, że wszystkie części ciała tak samo łatwo / trudno trafić, bo to wierutna bzdura.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Czyli ponawiam pytanie – cóż to za pole?

Nie wiem co to może być za pole.

Tym samym przyznajesz się, że Twoja teoria jest dziurawa jak przeciętny durszlak i niewarta funta kłaków.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Na jaką?

Na tą o duszy.

Historia lubi się powtarzać.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
1) jak Eva ryczy, skoro nie oddycha, 2) nie napisałeś jakie to konkretnie masz wątpliwości co do faktu, że Eva ma płuca w klatce piersiowej, 3) nie wyjaśniłeś, po co zakładali 01 ograniczniki, skoro już miała S2, 4) nie odpisałeś, czemu Evy nie poszły na piwo, skoro mają działający, acz w tajemniczy sposób nierozwinięty i wadliwy S2

1. Bo tak tworcy stweirdzili że będzie efektowniej, no i nie wiem po co eva by miała oddychać...
2. gdyż wydaje mi się że nie ma tam dla nich miejsca
3. może myślel że uda się im jakoś ograniczyć evę, w każdym bądź razie Gendo uznał że tak mam być...

1) Kolejne tłumaczenie a'la pewien sławetny temat. A oddychać miała pewnie z tego samego powodu, co Ty. 2) Masz rację. Wydaje Ci się. 3) Brawo. O argumentach, logice i pewnej brzytwie niech przypomni ktoś inny. Dread? Chętnyś?

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Rzeczywiście, wszedłby w opcje zaawansowane. Bo system kontroli ciśnienia LCLu, dość wyraźnie służący m.in. do powstrzymania zbuntowanego pilota, można wyłączyć z Evy

Skoro mogł zablokować sygnał katapultacji to czemu nie mogłby i tego??

Bo nie wiedział o takiej opcji?

Cytat: "Frey Ikari"
Ciśnienie LCL "dość wyrażnie" nie służy do "usypiania" pilota, ale jest to możliwe.

Podaj dość wyraźne argumenty.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Twoja ostatnia teoria coś tam mówiła o Evach, które S2 nie mają, ale AT jakoś się u nich trafia

Duszą Evy jest pilot, a jeśli nie to co Twoim zdaniem jest odpowiedzialne za powstawanie pola AT, pamiętając o tym że Kaworu powiedział że At jest Światłem duszy.

Dread to chyba już tłumaczył. Osłona, nie aura. Chociaż... mam co do jego teorii coraz większe wątpliwości.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Teorie, że S2 może być np. we krwi?

A jesteś w stanie to jakoś udowodnić??

Ech, i kto to mówi? Nie, nie jestem w stanie. To tylko hipoteza.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Jeżeli polemizowałby tylko z Dreadem, to i tak by się pewnie gubił. I do tego twierdził, że Wielki Banator nie ma poparcia.

Prowadziłem rozmowe z Dreadem dopuki inni nie napisali byśmy przestali.

Dread, aż tak Cię to bawi?

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Pokaż mi jedną (słownie: 1), swoją, zamieszczoną na tym forum, teorię, która tłumaczy cokolwiek, czego nie tłumaczą inne.

Cytuj
naszła mnie myśl że skoro AT jest światłem duszy i wszyscy ludzie posiadają je to dusza jest S2 a core służy tylko do ochrony. Tłumaczyło by to słowa Kaworu o tym że ludzie mają AT. Było by to też odpowidzią na to dlaczego Evy nie mają S2, nie mają go gdyż nie posiadają duszy. No i kolejnym wytłumaczaniem byłoby dlaczego Adam w miejscy gdzie powinno być S2 i core ma czarną dziurę. Jest to też odopwiedź na to dlaczego nie wszystkie anioły mają Core ale mają S2.

Piszesz-masz.

Podstawowa luka siedzi przy wyjątku wśród Ev, czyli 01, która posiada duszę. Powinieneś wytłumaczyć, jak ma się sprawa z nią. Zresztą, wszystkie wymienione fakty doskonale tłumaczą teorię Dreada. Poczytaj je uważnie. Nie są tak... "rewolucyjne" jak Twoje, są prostsze i zgodniejsze z brzywą Ockhama. I nie mają luk.

Cytat: "Frey Ikari"
No i gdzie wasze teorie dotyczące S2 i pola AT?? Jak to jest że zaprzeczacie mojej a nie macie własnej??

Ech... Ujmę to tak... Mam teorię, że babka Asuki po kądzieli była półkrwi Polką. Obal ją. To teoria pozytywna, więc wymaga argumentów, ale Ty argumenty zawsze olewasz, to ja wezmę sobie z Ciebie przykład. Widzisz? Mam własną teorię. Jest bez sensu i nie da się jej obronić. Ale co z tego? Jest moja własna ^_^

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Chyba daruję sobie udział w tej dyskusji, bo powoli robi mi ona wodę z mózgu...


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:50:07 am »
W kwestii usypiania pilota Frey ma rację. Zmiana kompresji lclu nie służy do powstrzymywania/usypiania pilota. Przede wszystkim raczej nikt nie zakłada, że pilot może się zbuntować (w końcu jest "nasz"). To tak jakby kazdemu żołnierzowi zakładali ładunek C4 na plecy sterowany sztabem na wypadek buntu. Po prostu buntu sięnie zakłada. To było wtórne zastosowanie możliwości lcl'u. Pisałem o tym w temacie o Evach.

Co do układu oddechowego to widac go w Endzie. Jest jedna serieska, którą Asuka cięła po barku przez klatę, ukośnie. Widać ją w momencie, gdy Evy uwalniają organy S2 i tworzą Systema Sephiroticum na niebie. Widać wyraźnie żebra, mięśnie międzyżebrowe i coś pomiędzy nimi, co może być z powodzeniem płucem. Z faktami się nie polemizuje - Eva ma układ oddechowy.

Cytuj
Jeśli by to było takie proste to by można było wskrzesić 3 godzinnego trupa

Zadałem wcześniej pytanie co to są necrosis o których mówią NERVowcy. Odpowiem sam, jest to poziom martwych komórek, których wskrzesić się nie da. A skoro są komórki, których nie wskrzesisz, to są też takie, które wskrzesić się da. Czyli Evy mogą umrzeć i zostać wskrzeszone.

Cytuj
A efekty uboczne przemiany materii, no i z czego by ona miała powstać eva nie je.

Kupy Eva nie robi, bo ktoś wpadł na genialny pomysł, by zamiast karmić tonami żarcia, z którego Eva i tak strawi tylko część, a resztę wys*a (jak każdy człowiek) można dawać jej czystą energię, którą całą jest w stanie przetworzyć.

Cytuj
Ale są przesłanki świadczące o tym że to może być prawda.

Freyu! Toż po to załozyłem ten temat! Chce i pragnę, byś w końcu podał i uzasadnił argumentami te przesłanki, które mówią, że S2 to core, albo dusza.
To, że AT field jest Światłem Duszy nie przejdzie, bo dotyczy czegoś innego. AT ma chronić duszę przed stopieniem się z innymi duszami. Tyle, nie jest powiedziane, że AT jest wytworem duszy, czy że jest zasilany duszą.

Cytuj
Eva wielokrotnie była pozbawiona energi przez BARDZO DŁUGO a nie i nic się jej nie stało, dlatego że taka była konwencja tworcow.

Licentia poetica my ass! Eva jest pozbawiona energii, ale tylko tej, która jest jej potrzebna do poruszania się i walki. Chyba zgodzisz się, że jak śpisz to potrzebujesz mnmiej energii, niż jak robisz maraton. Shinji w Lelielu czekał kilka godzin. Było wyraźnie powiedziane, że włączył tryb podtrzymywania życia. Analogicznie było z Evą - też weszła w taki tryb. Wiecznie to trwać nie mogło, stąd pośpiech NERVowców.

Cytuj
No i gdzie wasze teorie dotyczące S2 i pola AT?? Jak to jest że zaprzeczacie mojej a nie macie własnej?

Na temat pola AT to masz temat "Natura pola" gdzie teorię przedstawił haael. Ja się podpisałem pod tą teorią obunóż. Teorię na temat S2 masz w tym temacie. Napisałem że na pewno nie jest to Core i uzasadniłem. Przedstawiłem zasadę współdziałania S2 z EIP. Owszem, nie napisałem czym jest dokładnie S2, jak wygląda i gdzie się znajduje, bo tego z serii nie wydobędziemy. Nie ma takich informacji. Mogę sobie mówić, że jest w lewej, czy prawej nodze, w głowie, zadzie, czy mackach, ale żadnej lokacji nie potwierdzę na sto procent, bo informacji nie ma. Jest pewien limit poznania, które oferuje nam NGE. Reszta jest spekulacją.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:05:33 pm »
Mały Prolog.
Monkey twój post tak konkretnie niczego nie wniósł do tematu poza enigmatycznymi uśmieszkami ktore były przeważnie całą twoją wypowiedzią i zastanawiam się jaki był cel tego posta.
Miyamoto Hachimaro zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie też to do czego się odnosi.

I. Rozdział poświęcony Monkey'owi
Cytuj
Jeśli by to było takie proste to by można było wskrzesić 3 godzinnego trupa a jakoś nikt nie twierdzi że to jest mozliwe (pomijając że nie ma w zasadzie po co to robić).


Po śmierci DUSZA OPUSZCZA CIAŁO A EVA NIE MA DUSZY, już to ktoś pisał, czas na wizytę u okulisty...

A co ma opuszczająca ciało dusza do wskrzeszania ciała... W momencie wskrzeszenia obydwa obiekty nie miały by dusz czyli na jedno wychodzi.
Cytuj
Ale są przesłanki świadczące o tym że to może być prawda.


Dobre,  

A jakiś konkret??
Cytuj
1. Bo tak tworcy stweirdzili że będzie efektowniej, no i nie wiem po co eva by miała oddychać...


domyśl się... po co człowiek oddycha?

Eva nie jest człowiekiem.
Cytuj
Cytat:
2. gdyż wydaje mi się że nie ma tam dla nich miejsca

A może nie ma tam miejsca na pilota? skąd wiesz? nie wiesz...

Tam czyli gdzie?? A skoro pilot i EP się mieści to najwidoczniej miejsce jest.
Cytuj
Cytat:

3. może myślel że uda się im jakoś ograniczyć evę, w każdym bądź razie Gendo uznał że tak mam być...

Kolejna nowa już teoria do piramidki...

Jaka nowa teoria??
Cytuj
Cytat:
Teorie, że S2 może być np. we krwi?

A jesteś w stanie to jakoś udowodnić??


Ale to chyba ty ją wymyśliłeś?

Nie nie ja.

II. Rozdział poświęcony Miyamoto
Cytuj
Ech... Ujmę to tak... Mam teorię, że babka Asuki po kądzieli była półkrwi Polką. Obal ją. To teoria pozytywna, więc wymaga argumentów, ale Ty argumenty zawsze olewasz, to ja wezmę sobie z Ciebie przykład. Widzisz? Mam własną teorię. Jest bez sensu i nie da się jej obronić. Ale co z tego? Jest moja własna ^_^

Ja swoją bronie i każda teoria wymaga jakiegoś argumentu.
Cytuj
Podstawowa luka siedzi przy wyjątku wśród Ev, czyli 01, która posiada duszę. Powinieneś wytłumaczyć, jak ma się sprawa z nią. Zresztą, wszystkie wymienione fakty doskonale tłumaczą teorię Dreada. Poczytaj je uważnie. Nie są tak... "rewolucyjne" jak Twoje, są prostsze i zgodniejsze z brzywą Ockhama. I nie mają luk.

Ja uważam że oene luki są i piszęo swoich wątpliwościach. Powiadają żę wyjątek potwierdza regułę... Brzytwą Ockhama mogę podeprzeć i obalic każdą teorię, chociażby to z EIP i ATP, z brzytwy wynika że "rozmnożył byty" by podeprzeć swoją teorię o EIP. Brzytwa Ockhama jest z założenia błędna gdyż gdyby ludzie się jej trzymali to technika nie poszła by do przodu gdyż można by stwierdzić że naukowcy "mnożą byty" by podeprzeć coraz to fantazyjniejsze teorie, no i nadal ziemia byłaby płaska.
Cytuj
A jesteś w stanie to jakoś udowodnić??

Ech, i kto to mówi? Nie, nie jestem w stanie. To tylko hipoteza.

No i tutaj się różnimy bo ja nie piszę dla pusto słowia.
Cytuj
Trochę koślawo to napisałeś, Frey :P Jednakże, nie próbuj udowadniać, że wszystkie części ciała tak samo łatwo / trudno trafić, bo to wierutna bzdura.

Ależ łatwo w zależności skąd celujesz albo z czego...
Cytuj
Dałem już do Nocnych schiz. Zgwałcenie logiki przez uszy. Zupełnie jak u Gombrowicza. Gratuluję.

To może napisz czym rożni się efekt końcowy...
Cytuj
Zaleciało dyskusją o prawie zachowania pędu, gdzie też usprawiedliwiałeś wszystko słowami "bo tak fajniej wygląda". Nie nauczyłeś się jeszcze, że mizerne to tłumaczenie?

NIGDY NIE UŻYŁEM TAM TEGO STWIERDZENIA.
Cytuj
Ale są argumenty świadczące o tym, że na pewno to nie jest prawda.

Doprawdy?? No to mamy paradox.
Cytuj
Ktoś coś mówił o tezach pozytywnych i negatywnych? A odrzucaj sobie tę swoją włócznię. Możesz nawet odrzucać LL, jeśli starczy Ci siły. Ale lepiej zakop topór wojenny i daj się oskalpować.

W taki sam sposob odrzuciliśmy jeden z moich argumentow więc w analogiczny sposób odrzucam i ten.
Cytuj
A zablokowanie sygnału z MAGI za długo by trwało.

A to niby dlaczego?? No i ja piszę że Eva mogłaby zablokować sygnał samozniszczenia inicjonowany przez MAGI.
Cytuj
A co powiesz na obieg zamknięty? Eva przyjmuje energię i oddaje energię.

Obiek zamknięty uważam za niemożliwy gdyż eva mogła by się "zgrzać".

III. Rozdział poświęcony Dread'owi
Cytuj
Co do układu oddechowego to widac go w Endzie.

Skoro widać to dobrze ale uważam że są na takiej samej zasadzie jak system trawienny. Jakoś tak nie przypominam sobie momentu gdzie jest pokazana oddychająca eva.
Cytuj
a resztę wys*a (jak każdy człowiek) można dawać jej czystą energię, którą całą jest w stanie przetworzyć.

Ale jakiś produkty uboczne musiały by powstać.
Cytuj
Freyu! Toż po to załozyłem ten temat! Chce i pragnę, byś w końcu podał i uzasadnił argumentami te przesłanki, które mówią, że S2 to core, albo dusza.
To, że AT field jest Światłem Duszy nie przejdzie, bo dotyczy czegoś innego. AT ma chronić duszę przed stopieniem się z innymi duszami. Tyle, nie jest powiedziane, że AT jest wytworem duszy, czy że jest zasilany duszą.

Napisałem na samym początku tej teori dlaczego tak uważam i nic się nie zmieniłlo do tej pory. Zdefiniuj to coś innego. Skoro AT wymaga olbrzymiej energi to skąd człowiek ma ją wziąźć??
Cytuj
Analogicznie było z Evą - też weszła w taki tryb. Wiecznie to trwać nie mogło, stąd pośpiech NERVowców.

Statek z Asuką raczej krotko nie płynął. Tak samo jak Samolot z unitem 04 nie leciał krotko.
Cytuj
Jest pewien limit poznania, które oferuje nam NGE. Reszta jest spekulacją.

To dlaczego mówicie mi zdecydowanie: NIE?? Irytuje mnie to że zachowujecie się jakbyście mieli rozwiązanie, podczas gdy sami pewności nie macie.

Mały Epilog

Znowu skończyłem odpowiadać na posty i znowu zastanawiam się czy warto było poświęcić tyle czasu... Odpowiedź przychodzi natycmiast ,warto.  Dlaczego pomimo tego że sami nie znają rozwiazania tak mocno przeciwstawiają się moim rozważaniom. Ja się staram znaleźć rozwiązanie coś czego nie widzę u Nich, czy naprawde potrafią tylko zaprzeczać??Nachodzi mnie też jedna myśl...: it's an endless story.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:16:03 pm »
Zastanawiając się nad poborem mocy dla AT zacytuję sam siebie:

Cytuj
Poza tym Eva blokuje swoim AT praktycznie wszystko. Człowiek ma AT po to, by się przez przypadek nie rozpaść. Jest różnica w poborze mocy, prawda?


Zauważcie, że jak Eva nie jest podpięta pod sieć to też wytwarza AT (zachowuje swój kształt).

Uważam, że to rozsądne podejście tłumaczące, dlaczego człowiek nie musi mieć kabla w plecach, by wytwarzać AT ;)

ps. zastanawiałem się na Lancą. Ona nie wytwarza stałego pola AAT, więc nie może być "namagnesowana". Poza tym, czy gdzieś jest powiedziane albo choć zasugerowane jakie jest pochodzenie Lancy? Może mitologia przyjdzie nam z pomocą? Jak nie, to mam fajną hipotezę roboczą ;)

Offline Faith

Organ S2
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 02, 2006, 07:52:05 am »
Lanca Longinusa to lanca ktora przebiła bok jezusa na krzyżu czy cos w tym stylu :P

Cytat: "Frey Ikari"

Cytuj

 Co do układu oddechowego to widac go w Endzie.

Skoro widać to dobrze ale uważam że są na takiej samej zasadzie jak system trawienny.
1. Jakoś tak nie przypominam sobie momentu gdzie jest pokazana oddychająca eva.

Cytuj
a resztę wys*a (jak każdy człowiek) można dawać jej czystą energię, którą całą jest w stanie przetworzyć.

2. Ale jakiś produkty uboczne musiały by powstać.


1.Dred powiedzial, ze byl pokazany uklad oddechowy a nie ze serieska oddychala a 01 oddychala w 18 albo 19 odcinku :P

2.Człowieku a czy twoj telewizor za przeproszeniem sra??
przeciez musza byc jakies produkty uboczne -.-

"Lepiej glupio milczeć, niz cos powiedziec i rozwiac wszelkie watpliwosci"
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 02, 2006, 10:16:37 am »
Faith, nie cytuj z pamięci :|

"Lepiej milczeć i wydawać się głupcem, niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości"

To się tyczy też Ciebie.

Co do ATP.
Jeżeli Eva jest aż tak podobna do człowieka i ma tak dużą zgodność DNA, ma mięśnie i inne organy, to w komórkach ma takie coś jak mitochondria. Jednakże trzeba pamiętać, że w mitochondriach zachodzą normalnie procesy chemiczne. Eva nie ma dostarczanych związków chemicznych do podtrzymywania tych procesów. Karmienie energią tego nie zapewni. Dlatego uważam teorię o ATP za nietrafną.

A lanca to nieźle urosła od czasów Chrystusa ;) Widać wtedy nabyła swoich niezwykłych właściwiści.

Offline Faith

Organ S2
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 02, 2006, 12:34:37 pm »
nawet nie wiem skad ten cytat :p a znalazlem go w tej postaci w jakiej napisalem
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 02, 2006, 05:18:45 pm »
Cytuj
Cytat:
Poza tym Eva blokuje swoim AT praktycznie wszystko. Człowiek ma AT po to, by się przez przypadek nie rozpaść. Jest różnica w poborze mocy, prawda?


Zauważcie, że jak Eva nie jest podpięta pod sieć to też wytwarza AT (zachowuje swój kształt).

Uważam, że to rozsądne podejście tłumaczące, dlaczego człowiek nie musi mieć kabla w plecach, by wytwarzać AT  

Nie wiem co Cię skłoniło do tego wniosku ale jak zostało stwierdzone pole AT wymaga dużej energii i ludzkie ciało raczej tej energii nie dostarczy. Nie wiem też jak zamierzasz uzasadnić wniosek że eva cały czas wytwarza AT. Człowieka w całości nie trzyma żadne pole AT tylko elementy biologiczne takie jak np. mięśnie.
Cytuj
1.Dred powiedzial, ze byl pokazany uklad oddechowy a nie ze serieska oddychala a 01 oddychala w 18 albo 19 odcinku :P

Zapewne nie czytałeś wszystkich postow albo zapomniałes o tym. To tyczy się postu Devika i tego że Eva ryczy.
Cytuj
2.Człowieku a czy twoj telewizor za przeproszeniem sra??
przeciez musza byc jakies produkty uboczne -.-

Nie, nie robi mi kupy na szafce ale za to wytwarza ciepło tak samo jak procek czy dysk twardy w kompie.
Jak sam to jeszcze nie w pełnej formie podałeś:
Cytuj
"Lepiej glupio milczeć, niz cos powiedziec i rozwiac wszelkie watpliwosci"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 02, 2006, 07:15:11 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Cytat:
Poza tym Eva blokuje swoim AT praktycznie wszystko. Człowiek ma AT po to, by się przez przypadek nie rozpaść. Jest różnica w poborze mocy, prawda?


Zauważcie, że jak Eva nie jest podpięta pod sieć to też wytwarza AT (zachowuje swój kształt).

Uważam, że to rozsądne podejście tłumaczące, dlaczego człowiek nie musi mieć kabla w plecach, by wytwarzać AT  


Nie wiem co Cię skłoniło do tego wniosku ale jak zostało stwierdzone pole AT wymaga dużej energii i ludzkie ciało raczej tej energii nie dostarczy. Nie wiem też jak zamierzasz uzasadnić wniosek że eva cały czas wytwarza AT. Człowieka w całości nie trzyma żadne pole AT tylko elementy biologiczne takie jak np. mięśnie.


To dlaczego gdy AAT zadziało na ludzi w End'zie to się oni rozpływali, hmm? Dla mnie to wyraźny znak, że to pola AT utrzymuje człowieka w jego kształcie. Zresztą chyba w End'zie też było wspomniane, że to AT sprawia, że ludzie utrzymują swój kształt i odrębność (proszę speców o podparcie lub obalenie tego, bo End'a oglądałem raz i to ileśtam lat temu).  

Poza tym dziwią mnie Twoje zastrzeżenia... Przecież sam stwierdziłeś, że ludzie mają pole AT  :?

Cytuj
Wiecie dzisiaj rano wstałem i naszła mnie myśl że skoro AT jest światłem duszy i wszyscy ludzie posiadają je (...).
użyłeś to jako argumentu, że ludzie mają S2.

A że Eva jest w prostej linii klonem Adama (który był kiedyś człowiekiem) to i ona ma pole AT, by utrzymać swój kształt jak i ludzie. To jest akurat hipoteza robocza i poza ciągiem myślowym nie mam na nią argumentów. W każdym razie uważam, że moje rozumowanie jest logiczne.

Pominąłeś też różnicę w mocy AT, o której wspomniałem. Przecież ludzkie pole AT nie powstrzyma praktycznie niczego, a Eva blokuje polem AT wszystkie fizyczne ataki.

 

anything