Autor Wątek: Organ S2  (Przeczytany 54260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 26, 2006, 10:11:11 pm »
Cytuj
Fray, czemu powołujesz kolejną tezę żeby utrzymać się na tej tonącej łodzi?

Ponieważ ta "tonącxa łodź" wcale ne "tonie"...
Cytuj
Powołujemy nową teorię, by uzasadnić teorię już istniejącą. Brzytwa się kłania.

Ż też Tobie ta brzytwa się nie pokłoniła gdy wymyśliłeś tą terię z innitate power i jedzeniem...
Cytuj
i że wybucha wyzwolone pole AT

Dziwne jest to że podczas walk też jest wyzwalane pole AT i nie wybucha...
Cytuj
Sachiela kula pękła, bo mu ją Eva rozbiła żebrem. Samshelowi Shinji wraził nóż w kulę po rekojeść, a u Sandalphona Asuka najpierw nie mogła użyć noża w tej temperaturze, a następnie rurą schłodziła kulę, którą potem przebiła nożykiem Shinjiego.

W tych przypadkach kula popekała ale nie roleciała się.
Cytuj
Eva to żywy organizm, a nie komputer (komputery Evy mają alternatywne zasilanie) i do żywego organizmu go porównuj. Jak przestajesz jeść to wstajesz od stołu i idziesz dalej, a jeśli nie jesz dłuższy czas to padasz na pysk. U Evy ten "dłuższy czas" jest inny niż u człowieka, bo metabolizm jest o wiele szybszy.

I eva i komputer użuwają energi elektrycznej do działania, jeśli się je odetnie to przestajądziałac natychmiastowo, Eva nie magazynuje energi bo jest przyzwyczajona do tego że nie musi. No i dlaczego uważasz że eva ma inny metabolizm??
Cytuj
ograniczeń czerpać ze swojego EIP, co jest dla niej niebezpieczne, gdyż nie am S2,

Czyli przyznajesz że to Twoje EIP to S2??
Cytuj
Eva w berserku je i oddycha. Zjada anioła i leci jej para z gęby.
To że leci para nie aznacza że oddycha, no i gdzie ma płuca??
Cytuj
To po co jest tam dalej, skoro swe zadanie spełnił? Nie mów, że po to, by organ nie rozwinął się dalej, albo utrzymał w takim stanie jaki jest bo sam mówiłeś, że z upośledzonego organu nie rozwinie się w pełni sprawny.

A po co usuwać?? Kto wie czy się nie zregeneruje, po pewnym czasie.
Cytuj
Tego się można spodziewać po osobie, która nie czyta postów, tylko je przegląda, zarzucając to samo innym. Co ja niby napisałem posta wczesniej?

Jedna jaskołka wiosny nie czyni... Ty za to zawsze żądasz argumęntow od innych ale sam nie zawsze je dajesz, tak sam o jak z brzytwą sam jej nie przewstrzegasz.
Cytuj
Potem nastąpiło moje wyśmianie, bo parodiując Ciebie powiedziałem, że dla mnie jest to kapsel Pivangeliona i po rozbiciu popłynie piwo.

I rozmowa potoczyła się dalej, bo ten Twoj wyskok nic nie dał i nie zmienił...
Cytuj
Ja na te argumenty odpowiedziałem, więc powinieneś albo przedstawić kontrargumenty dla moich kontrargumentów, albo jeden drugiemu musi przyznać rację i żyć długo i szczęśliwie.

I tez to zrobiłem, a wnaszych rozmowach jeszcze nigdy nie przyznaliśmy sobie racji. Szczerze, dopuszczam wariant że mi ja przyznasz, ale jest to jedna z ostatnich rzeczy jaki się spodziewam.
Cytuj
Eva ma anatomię bardzo zbliżoną do ludzkiej. Ma układ pokarmowy - ma paszczę, zęby, język, jelita, ma nawet coś co wygląda mi jak żołądek i wątroba. Chyba nie służy jej to do ozdoby

W końcu to klon Adama i musi mieć cechy wspolne z nami.

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 26, 2006, 11:11:57 pm »
Cytuj
Ż też Tobie ta brzytwa się nie pokłoniła gdy wymyśliłeś tą terię z innitate power i jedzeniem...

Oglądam film. Słyszę jak Ritsuko mówi o innate power. Widzę, że Eva ma układ pokarmowy i nawet z niego korzysta. Widzę, że Eva jest podobna do człowieka. Widze kabel przypięty do Evy, nazywany "pepowiną" Idę tym tokiem rozumowania i nie wymyślam nic ponadto. Gdybym chciał wymyslić, że na przykład jelita służą do wytwarzania pola AT, to bym się zastanowił, czy czasem nie sięgnąć po brzytwę.

Cytuj
Dziwne jest to że podczas walk też jest wyzwalane pole AT i nie wybucha...

A 12 odcinek? Jak Shin postawił pole, to poszła fala uderzeniowa.
Co w takim razie wybucha, jesli nie AT? Dynamit? Bomba N2 na pokładzie kżdej Evy? Podpowiem, że one nie wybuchają na kształt krzyża.

Cytuj
W tych przypadkach kula popekała ale nie roleciała się

Kula Ramiela została przebita na wylot i nie wybuchła. Sachielowi tylko popękała i było wielkie bum.

Cytuj
I eva i komputer użuwają energi elektrycznej do działania, jeśli się je odetnie to przestajądziałac natychmiastowo, Eva nie magazynuje energi bo jest przyzwyczajona do tego że nie musi. No i dlaczego uważasz że eva ma inny metabolizm?

Komp jest maszyną, a Eva organizmem. Evie bliżej do człowieka, więc do takiego ją przyrównuję. Eva nie czerpie energii bezpośrednio, tylko prąd przekształcany jest na energię dla żywego organizmu (biologiem nie jestem, ale wiem, że energia jest w organizmach magazynowana w ATP). Eva, dlatego że jest przyzwyczajona do nieskonczonej energii nie jest w stanie zmagazynować energii, która wystarczyłaby człowiekowi. O ile człowiek na głodnego wytrzyma parę dni o tyle Eva może pół godziny, może dłużej, może krócej. W każdym razie na pewno nie tyle co człowiek. Zakładam, że Eva ma inny metabolizm bo jest ogromna. Pójdź do zoo i spytaj ile żre dziennie słoń. A zauważ, że słoń jest o wiele mniejszy i nie ma pola AT, które też wymaga sporej energii.

Cytuj
Czyli przyznajesz że to Twoje EIP to S2?

Nie. Napisałem czym jest EIP. Pisząc zdanie które zacytowałeś miałem na myśli to, że nie można korzystać bezpiecznie ze zmagazynowanej energii, jeśli ta energia nie ma jakiegoś źródła, z którego da się na bieżąco uzupełnić straty. Jak powiedziałeś Eva jest przyzwyczajona do posiadania S2, więc nie zna umiaru w korzystaniu z EIP i może "zagłodzić" się na śmierć.

Cytuj
To że leci para nie aznacza że oddycha, no i gdzie ma płuca?

A co niby ma oznaczać? Do tego nawet słychać jak dyszy.

Cytuj
Ty za to zawsze żądasz argumęntow od innych ale sam nie zawsze je dajesz, tak sam o jak z brzytwą sam jej nie przewstrzegasz.

Nie zawsze daję, bo nie chcę walić klocków jakie pisze Hachi, ale gdy ktoś spyta to zawsze jestem w stanie uargumentować swoją wypowiedź.

Cytuj
I rozmowa potoczyła się dalej, bo ten Twoj wyskok nic nie dał i nie zmienił...

Nie, zmienił wiele, bo to była ostatnia wypowiedź w tej dyskusji. Zaraz potem przenieśliśmy się na "Symbole religijne w NGE". Pamiętam też, że zapisałem Twoją ksywę w temacie "Użytkownicy źli i niegrzeczni" na moderatorskim.
Więc nie mów, że nic nie zmienił ;)

Cytuj
W końcu to klon Adama i musi mieć cechy wspolne z nami.

Trochę więcej, niż tylko klon Adama. Idąc za symboliką zastanówmy się czym jest ów "Owoc z Drzew Życia". To było coś, co sprawiało, ze ludzie mogli być nieśmiertelni. Z definicji człowiek jest śmiertelny, musi jeść i spać, bo inaczej się wykończy. W chwili, gdy posiądzie owoc staje się nieśmiertelny. Pozostałości śmiertelności jednak widac, nie traci układów pokarmowego, trawiennego, czy oddechowego, nadal ma konieczne dla śmiertelnego życia organy.
Fakt posiadania przez Evę organów wewnętrznych jest kolejnym dowodem na to, że nie może ona mieć organu S2 "z definicji". Eva teoretycznie jest przystosowana do "śmiertelnego" życia, co jednak byłoby ciężkie w naszych warunkach. Posiadając S2 Eva nie potrzebuje już jeść, by zdobywać energię. No, chyba, że jest to atawizm.
Reasumując: S2 nie jest "wykształcony", lecz "zdobyty".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Devik Crazystar

Organ S2
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 27, 2006, 12:28:37 am »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:34:01 am wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Organ S2
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 27, 2006, 12:54:50 am »
Cytuj
Ale po co wymyślać fakty, jeżeli mamy wersję z NGE, w której to był wypadek?


Niepowiedziano, ze wybuch s2 04 to wypadek było pare tysięcy możliwości od błędów w fazie startowej, az po niedobur energi niewykluczjąc sabotazu.
Niepowiedzieli, że to był 100% wypadek przy pracy.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 27, 2006, 08:37:56 am »
Znowu mnie Frey olał. Dlaczego Ty zawsze reagujesz na głupie zaczepki, a potem ignorujesz sensowne fragmenty?

Więc jeszecze raz pytam:

Któraś tam Eva miała S2. Dlaczego mówili, że ma go zamontowanego? Dlaczego ciągle miała ograniczniki? Po co one jej były? Dla ozdoby? I po co najpierw powstrzymywać rozwój czegoś ogranicznikiem, by potem to samo zamontować?

I proszę nie tworzyć teorii, że naturalne S2 różni się od montowanych...

Ale, żeby nie było, że tylko we Frey'a łupię.

Dread. Evy są klonem Adama, jeśli dobrze zrozumiałem. Adam miał chyba S2? Więc dlaczego klon nie powinien go mieć?...

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 27, 2006, 10:14:47 am »
Cytuj
Evy są klonem Adama, jeśli dobrze zrozumiałem. Adam miał chyba S2? Więc dlaczego klon nie powinien go mieć?


Ze względu na obecność organów wewnętrznych wywnioskowałem, że S2 jest organem "nabytym", a nie wykształconym. To tak, jakbym był zwykłym człowiekiem z na przykład bionicznym okiem. Jak mnie sklonujesz, to będzie drugi Dread, ale już bez wszczepów, baypasów, czy co tam miałem zainstalowane. Adam nie urodził się z S2, dlatego w jego genach nie jest zapisana jego obecność.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 27, 2006, 10:24:37 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Adam nie urodził się z S2, dlatego w jego genach nie jest zapisana jego obecność.


A tu się Brzytwa kłania. Nie przypominam sobie, by gdziekolwiek było powiedziane czy S2 jest naturalny czy nie. Wątpię by ktokolwiek majstrował przy Adamie na tyle, by mu coś wszczepiać. Chyba że Second Impact był spowodowany wszczepieniem Adamowi S2 (zgaduję - nie znam na tyle dobrze NGE, by poprzeć to jakimkolwiek argumentem).

Poza tym sama obecność normalnych (dla ludzi) organów w Evie nie powinna wylkuczać możliwości istnienia innych organów - pamiętaj o różnicach między Evą a ludźmi, było ich sporo.

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 27, 2006, 10:47:48 am »
Cytuj
Nie przypominam sobie, by gdziekolwiek było powiedziane czy S2 jest naturalny czy nie.

To wiemy z mitologii. S2 to Owoc z Drzewa Życia.

Cytuj
Wątpię by ktokolwiek majstrował przy Adamie na tyle, by mu coś wszczepiać.

Według legendy (nie biblii) Adam był kiedyś człowiekiem, ale zeżarł Owoc z Drzewa Życia i został aniołem. Czyli "z bazy" jest człowiekiem i nie ma natury nieśmiertelnej.
W teologii człowiek jest nieśmiertelny, ale nie sam z siebie, tylko z łaski Boga, który udziela nieśmiertelności. Łaska Boga została zobrazowana w różny sposób, ale najczęściej jako Drzewo Życia, którego liście leczą wszystkie choroby, owoce dają nieśmiertelność, a spod korzeni wypływa woda, po wypiciu której nie odczuwa się już więcej pragnienia. W legendach łaskę Boga mozna nawet "ukraść" poprzez zerwanie i zjedzenie owocu i to własnie zrobił Adam, gdy został awansowany na anioła.
Reasumując, Adam dawno temu był człowiekiem (stworzonym przez Boga) a stał się aniołem, gdy zjadł Owoc. Potwierdza to Misato mówiąc, że "anioły są ludźmi, którzy porzucili swe ludzkie formy".

Cytuj
Poza tym sama obecność normalnych (dla ludzi) organów w Evie nie powinna wylkuczać możliwości istnienia innych organów - pamiętaj o różnicach między Evą a ludźmi, było ich sporo.

Organy wewnętrzne w Evie są atawizmem. Normalnie nie są potrzebne do niczego. Ich obecność nie wyklucza wcale obecności innych organów, ale należy pamiętać, że S2 jest narządem "obcym" a nie naturalnym. Gdyby był naturalny, to wewnętrzne organy (które w przypadku posiadania S2 nie są już do niczego potrzebne) powinne być w zaniku. Jednak S2 nie jest jakimś tam wynikiem ewolucji.
A różnice? Poza gigantycznym wzrostem i możliwością generowania pola AT nie jest ich wiele. To, że ma jedno, cztery, czy pięć oczu to mało istotne, ot, mutant sowiecki i tyle! ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 27, 2006, 11:14:52 am »
Nie wiem, szczerze mówiąc, czy treść NGE aż tak daje się wytłumaczyć mitologią (twórcy jakoś się wypowiedzieli?). Jeżeli występują w NGE rzeczy występujące w mitologii i nie mające w serii innego wytłumaczenia, można (jeżeli nie ma wyraźnych przeciwskazań) przyjąć takie tłumaczenia jakie podałeś.

To co napisałeś jest spójne, więc jeśli założenia u podstawy (że autorzy czerpali w takim stopniu z mitologii) nie są błędne, przyjmuję wszystko do wiadomości :)

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Organ S2
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 27, 2006, 11:45:21 am »
Adam był aniołem, więc posiadał S2, ale został cofniety do stadium embronalnego i to dlatego nieposiadał juz S2. To własnie w stadium embionalnym mogli go bez ryzyka sklonować i to dlatego EVANGELIONY nieposiadają S2. To jest tak jak cofnąc człowieka do stadium embrionalnego pobrac od niego komurki. Klon bedzie starszy bo będzie posiadał stare komurki i niebedzie posiadał organów, kture się nie rozwineły w osobniku orginalnym.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 27, 2006, 11:54:38 am »
Cytat: "Kaworu Nagisa"
Adam był aniołem, więc posiadał S2, ale został cofniety do stadium embronalnego i to dlatego nieposiadał juz S2. To własnie w stadium embionalnym mogli go bez ryzyka sklonować i to dlatego EVANGELIONY nieposiadają S2. To jest tak jak cofnąc człowieka do stadium embrionalnego pobrac od niego komurki. Klon bedzie starszy bo będzie posiadał stare komurki i niebedzie posiadał organów, kture się nie rozwineły w osobniku orginalnym.


Awwwww.... mówimy o genotypie >< On jest taki sam tak u embrionu jak i u dorosłego organizmu. Dreadowi chodziło o to, że Adam S2 posiadł (nie miał go od urodzenia) dlatego nie ma S2 w jego genotypie i klony też nie będą go posiadały.

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 27, 2006, 12:14:42 pm »
Adam nie został cofnięty do embrionu. Mówiliśmy już o tym, poczytaj trochę forum.

Co do tłumaczenia mitologią, to jest wprost powiedziane, że S2 to Owoc z Drzewa Życia. Drzewo Życia nawet jest kilka razy pokazane (Systema Sephiroticum).
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 27, 2006, 12:36:45 pm »
Podsumowując:

Adam był człowiekiem, posiadł S2 i stał się aniołem. Nie zmieniło to jednak jego genotypu. Evy są klonami, więc nie posiadają S2, trzeba go im zainstalować.

ps. skąd w ogóle ludzie znali konstrukcję S2? Wyciągnęli to z Adama czy z jakiegoś anioła? Czy może było o tym gdzieś indziej?

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 27, 2006, 12:52:47 pm »
Cytuj
ps. skąd w ogóle ludzie znali konstrukcję S2? Wyciągnęli to z Adama czy z jakiegoś anioła? Czy może było o tym gdzieś indziej?

Zasady działania S2 opisał Stary Katsuragi w swojej teorii Super Solenoidu (SS Theory, albo S² Theory).Sposób zdobycia organu był prosty, sama Eva wiedziała jak to zrobić - Owoc trzeba było po prostu zjeść. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 27, 2006, 08:20:17 pm »
Tak się zastanawiałem czy "innitate power" może być wytworem jakiegoś niekompletnego S2. Gdyby tak było, to raczej byłaby to moc stała, a nie zmienna i o ograniczonym zasobie.

Ale faktem jest, że Eva stale posiada jakiś zapas mocy. Przecież Shinji w Nerv'ie został osłonięty przed spadającym gruzem przez Eve niepodpiętą pod kabel.