trawa

Autor Wątek: Organ S2  (Przeczytany 55405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 12, 2007, 01:18:24 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"

1. Adam nie przekazał Kaworu części duszy, tylko całą duszę. Dusza jest bytem niepodzielnym.

To tym lepiej. Chociaż nie wiem czemu w takim razie Kaworu nie ma wspomnień Adama. Yui zachowała swoje wspomnienia w Evie.

Cytuj

2. Gdzie jest powiedziane, że Adam był formą wyjściową? Anioły pochodzą od Adama, owszem, ale ich kształt nie jest wynikiem ewolucji. Anioły jako mistrzowie w posługiwaniu się polem AT mogą przyjąć dowolny kształt. Różne formy jakie mają anioły są wynikiem ich wyboru.


24 odcinek moment rozmowy Shina z Kaworu. Anioły są i owszem mistrzami w posługiwaniu się AT jednak nie każdy potrafi wykorzystywać AT tak jak jego poprzednicy. ( Teoria która mówi, że potrafią ale tego nie robia dla celów filmu jakoś do mnie nie przemawia )

Cytuj
3. Co do boga, to @ powiedział, jakie warunki muszą zaistnieć. Na Antarktydzie znaleziono "boga", a nie Boga, a to jest spora różnica.

Ja nie mówiłem o Bogu tylko o "bogu" istocie posiadającej wiedze ( owoc z drzewa mądrość ) oraz moc ( S2 ) ani słowa nie ma o stwórcy.

Cytuj

Sedno:
Kaworu jest bytowo zwykłym człowiekiem. Aniołem jest funkcjonalnie. Tłumaczyłem to chyba w temacie "Anioły". Podstawowa różnica między aniołem i człowiekiem jest w ciele.

Zaraz zaraz twierdzisz najpierw, że anioł dowolnie potrafi używać pola AT czego nie potrafi człowiek. Pole AT trzyma człowieka tylko w kupie. Po czym za chwile twierdzisz, że Kaworu to człowieko-anioł. Nie zgodzę się z tym Kaworu to anioł, który przy pomocy AT przybrał ludzką formę. Kaworu był aniołem czemu nie zaprzeczysz tak jak i temu że anioł musi posiadać S2.

Cytuj
które jak już udowodnione jest tą czerwoną kulką - rdzeniem odpowiedzialnym za czynności życiowe aniołów

To jest bzdura. Nigdzie nie zostało udowodnione, że core to dusza. Dusza w NGE jest przedstawiona jako kulka, ale jest to coś zupełnie innego od core.[/quote] Powiedz mi w którym momencie przyrównuje core do duszy ?

Cytuj
A czemu u Adama nie świeci? Bo nie zawsze świeci. U Evy też tylko czasem świeci. Adam se świeci cały, a core nie.

Czekam na argumenty które obalą moją tezę. Póki co nic takiego nie przedstawiłeś, a starasz się ją obalić bo ? Bo właśnie co ?

Wybacz Dred jesteś tutaj autorytetem jednak zdecydowanie zbyt nachalnie nażucasz swoje zdanie innym. Czasami to wygląda tak jakbyś był nauczycielem i jeśli powiesz że 2 + 2 = 5 to tak ma być. Szanuje to co robisz dla tego forum jednak powinieneś bardziej doceniać tych którzy też się tutaj wypowiadają. Każdy ma swoje zdanie, z którym może się tu podzielić. Możesz się zgadzać bądź nie jednak często twoje posty przypominają nakaz nawrócenia pod groźbą wydalenia.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 12, 2007, 03:39:39 pm »
Cytuj
Adam podczas przebudzenia przekazuje część swej duszy Kaworu

Całą duszę, jak to napisał Dread

Cytuj
Teoria która mówi, że potrafią ale tego nie robia dla celów filmu jakoś do mnie nie przemawia

Potrafią, bo to AT trzyma ciało [anioła także] w kupie, a ponieważ anioł w posługiwaniu się AT rox. . .

Cytuj
Powiedz mi w którym momencie przyrównuje core do duszy ?

Ooo tu:
sama dusza nie wystarcza ( które jak już udowodnione jest tą czerwoną kulką - rdzeniem odpowiedzialnym za czynności życiowe aniołów. Ponieważ Adam nie posiada możliwości dzielenia core jest zmuszony oddać swój rdzeń sztucznie podkreślam jeszcze raz sztucznie wytworzonemu aniołowi przez ludzi.
 :roll:
edit: widzę mój błąd, gomenasai!

Cytuj
Czekam na argumenty które obalą moją tezę.

A czy świecenie się Core jest związane z czymś? Czasem się swieci czasem nie :roll:

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 12, 2007, 03:45:49 pm »
Cytuj
Chociaż nie wiem czemu w takim razie Kaworu nie ma wspomnień Adama.

Odpowiem w temacie "O Kaworu".

Cytuj
24 odcinek moment rozmowy Shina z Kaworu. Anioły są i owszem mistrzami w posługiwaniu się AT jednak...

Odpowiem w temacie "Anioły". ;)

Cytuj
Zaraz zaraz twierdzisz najpierw, że anioł dowolnie potrafi używać pola AT czego nie potrafi człowiek.

Odpowiem w temacie "Anioły". :)

Cytuj
Po czym za chwile twierdzisz, że Kaworu to człowieko-anioł. Nie zgodzę się z tym Kaworu to anioł, który przy pomocy AT przybrał ludzką formę.

Odpowiem w temacie "O Kaworu" :D

Cytuj
tak jak i temu że anioł musi posiadać S2.

Odpowiem tutaj. :lol:
Anioły owszem, mają S2. Kaworu S2 nie miał. Kaworu nie był stricte aniołem, tylko człowiekiem z duszą Adama, który funkcjonalnie stał się Tabrisem. Troszkę to zawiłe, ale w temacie "Anioły" tłumaczę jaka jest różnica pomiędzy aniołem ontycznie a funkcjonalnie.

Cytuj
Powiedz mi w którym momencie przyrównuje core do duszy ?

Wybacz, mój błąd. Przeczytałem która, zamiast które i wydawało mi się, że zdanie o kulce odnosiło się do duszy, a nie do owocu. Przepraszam :oops:

Cytuj
Czekam na argumenty które obalą moją tezę.

Adam nie przekazał Kaworu swego rdzenia, bo Kaworu nie miał S2 później. Kaworu miał zwykłe ludzkie ciało, tak samo jak Rei. Kaworu sam mówi, że jest przeznaczony do życia wiecznego (dlatego chciał się zjednoczyć z ciałem Adama), a nie, że jest nieśmiertelny sam z siebie. Twoja teza opiera się na stwierdzeniu, że Kaw miał S2, a on zwyczajnie go nie miał (ale zdobyć chciał ;)).


Co do mojego "autorytetu", to od razu chcę obalić wszystko to, co jest zbudowane na nieprawdzie (jak np. w Twoim przypadku - na stwierdzeniu, że Kaworu miał S2). Jeżeli teoria nie pasuje do faktów, a ja o tym wiem, to grzechem byłoby nie podzielić się rozwiązaniem z współforumowiczami.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

Organ S2
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 12, 2007, 07:04:50 pm »
ja nie wiem nawet z kąt wam przyszło do głowy że kaworu może miec silnik s2?? przeciesz wiadomo że ma ciało człowieka tylko umysł i dusze  ma od anioła!! dlatego panuje nad polem at:]dlatego chciał zdobyc go łącząc sie z adamem a następnie rozwalić ludzi ,ale sie opamientał i dał szanse ludziom na przetrwanie. To jest moje zdanie o nim i o silniku s2 a krytykujcie se je chetnie sie zapoznam z innymi opiniami XD
Pozdro

Offline Setsuna Mudo

Organ S2
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 12, 2007, 07:17:02 pm »
Cytuj
Potrafią, bo to AT trzyma ciało [anioła także] w kupie, a ponieważ anioł w posługiwaniu się AT rox. . .

A tutaj cały czas jakieś ciekawostki, pole AT jakoś tak nie może trzymać ciała razem bo gdy anioł kozysta z niego jak  z tarczy to jego forma się nie zmienia. Gdy Evy się chłodzą też nie mają uruchomionego pola AT a zaden sięnie rozpuszcza, więc do kitu jest to twierdzenie że pole AT trzyma ciało razem.
img]http://xs210.xs.to/xs210/06525/syg2AS.jpg[/img]

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 12, 2007, 07:32:58 pm »
Chce abyścię spojrzeli na te trzy zdjęcia
1 ) http://www.krazyforanime.com/End%20of%20Eva/end%20of%20eva.jpg ( nie pamiętam czy pochodzi z EOE ponieważ nie mam chwilowo dostępu do płyty. Naprowadzenie - proszę spojrzeć na uda Rei
2 ) http://www.marvaweb.it/images/evangelion_episodi240008.jpg Na pewno z NGE wiecie jak to by wyglądało z przodu ? Jeśli dobrze pamiętam jest to kulka LCL-u
3 ) http://www.eva-armageddon.com/Galerie/Andere/Andere312.jpg

Przypominam że w czasie 3I ludzie rozpuścili się w LCL, który uformował się w kulkę. Przypominam również, że to pod Antarktydą odnaleziono ogromną jaskinie do złudzenia przypominającą tą w której znajduje się Geofront i która jest zarazem czarnym księżycem.
Pewne analogie do 3I ? Co o tym sądzicie ? : ) Czyżby nie świecący core nie był wcale corem ?

Na fotki natrafiłem podczas szukania tapety ( proszę o pomoc w jej odnalezieniu w dziale linki ostatni post )
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 12, 2007, 07:57:14 pm »
Cytat: "Setsuna Mudo"
Cytuj
Potrafią, bo to AT trzyma ciało [anioła także] w kupie, a ponieważ anioł w posługiwaniu się AT rox. . .

A tutaj cały czas jakieś ciekawostki, pole AT jakoś tak nie może trzymać ciała razem bo gdy anioł kozysta z niego jak  z tarczy to jego forma się nie zmienia. Gdy Evy się chłodzą też nie mają uruchomionego pola AT a zaden sięnie rozpuszcza, więc do kitu jest to twierdzenie że pole AT trzyma ciało razem.


Już to chyba przerabialiśmy, prawda? Po co wałkować to jeszcze raz?

Offline obik

Organ S2
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 12, 2007, 09:00:59 pm »
Powiem tak napewno juz był jakiś temat o polu at na tej stronie www wiec "po co wałkować to jeszcze raz??"  [sorka ale jestem tu odniedawna i niewiem jak zabardzo cytowac ] to jest dyskusja o silniku s2 a nie o polu at!!
Pole at człowieka trzyma nas w kupie ze tak powiem, a evy i anioły po prostu umieją ja lepiej wykorzystywac! Evy potrafią wykorzystac pole at do obrony przed obrazeniami z daleka [z bliska sie nawzajem neutralizuja] ale mozna je przelamac ! Ludzkie pole at nie jest takie silne ale trzyma nas i potrafi chronic przed innymi ludzmi[w sensie psychicznym] bo przy bliskich kontaktach zanika albo zostaje zneutralizowane... anioły i evy poprostu potrafią pole at bardziej wykorzystywac... ! Dlatego ze nie dosc trzyma ich w całości to jeszcze chroni przed obrazeniami że tak powiem . Nie piszcie juz o polu at w tym temacie chyba ze jest to cos waznego ale nie piszcie o jego naturze! po co ?? napewno jest temat o polu at !! Wiec tam piszcie albo poprostu przeczytajcie go uważnie ze tak powiem. :?
Pozdro

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 12, 2007, 09:37:47 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Cytat: "Setsuna Mudo"
Cytuj
Potrafią, bo to AT trzyma ciało [anioła także] w kupie, a ponieważ anioł w posługiwaniu się AT rox. . .

A tutaj cały czas jakieś ciekawostki, pole AT jakoś tak nie może trzymać ciała razem bo gdy anioł kozysta z niego jak  z tarczy to jego forma się nie zmienia. Gdy Evy się chłodzą też nie mają uruchomionego pola AT a zaden sięnie rozpuszcza, więc do kitu jest to twierdzenie że pole AT trzyma ciało razem.


Już to chyba przerabialiśmy, prawda? Po co wałkować to jeszcze raz?

To jest powiedziane wyraźnie w Serii, niestety Frey [chyba nie twierdzisz nadal, że go nie znasz?] jak zwykle ma inne zdanie :idea:

Offline obik

Organ S2
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 13, 2007, 02:36:45 pm »
Teraz juz go znam chyba i wiem co sie ponim spodziewac 8), on chyba to specialnie robi albo nie wiem. Po co on to w ogole robi ?? Przecież można np przeczytać jakiś temat na tej stronie o polu at bo napewno jest  odpowiedz na nurtujące go pytania.heh :? A jeśli nie ma to dlaczego pisze to on w silnikach s2 co?? Pozdro for all

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 13, 2007, 09:39:19 pm »
Cytuj
Czyżby nie świecący core nie był wcale corem ?

Core nie jest kulą.
Wystarczy?

I skąd niby wiadomo, że te kulki są z lclu?

obik, proszę zwracać baczniejszą uwagę na pisownię. Żadne dysgrafie nie są tu usprawiedliwieniem - są tu Wordy i Firefoxy z opcją sprawdzania pisowni
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 13, 2007, 09:55:59 pm »
Fakt nie jest zupełnie kulą jednak gdy się na niego patrzy od przodu i gdy jest zasłonięty w pewnym stopniu przypomina on kule.
Nie mam pewności czy to LCL gdzieś mi się o uszy obiło ale nie dam sobie głowy uciąć. Jednak jest taka teoria że to z tej kulki jest brany LCL do napełniania pluga.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 13, 2007, 10:00:30 pm »
Nie widzę analogii między core a kulkami. Jak się popatrzy z przodu to widać coś o kształcie zbliżonym do kopniętej kuli i dwie mniejsze kulki u dołu.

Teoria o lclu jest taka, że to z tego jeziorka czerpie się krew Lilith do pluga.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 13, 2007, 10:02:49 pm »
Em zaraz to czym jest czerwona kulka u pierwszego anioła zaczynam się gubić. Wg mnie to z tej kulki unoszącej się przed lilth bierze się LCL który spływa do jeziorka.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 13, 2007, 10:14:36 pm »
Czerwona sfera na klacie anioła i Evy to core, albo po naszemu rdzeń. Nie ma żadnego dowodu na to, że jest to organ S2, czynny czy nieczynny. Rdzeń to inaczej "serce" anioła, jego własny i prywatny tamashi no za.

Lcl spływa po krzyżu z samej Lilith, a nie z kulki. A to co Ty uważasz za kulkę, to jakieś otwory/ornamenty w ścianie. Są trzy takie (mowa o Lilith w Terminal Dogma). Przez GNR znajduje się cały Black Moon, przez który Lilith zbiera dusze ludzi do siebie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.