trawa

Autor Wątek: Organ S2  (Przeczytany 55392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Revan

Organ S2
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 05, 2007, 09:03:16 pm »
Warto wiedzieć. Ale swoją droga dodałem nowe argumenty, których nie widziałem w temacie. Aha, żeby nie było to podaje moje stanowisko co do S2: S2 to nie to samo co czerwona kulka, może znajdować się w kulce, ale jako odzielny element, ale może być też w innym miejscu/lub paru (w tym kulce) np. Iruel, Armisael, Leliel, Arael, Bardiel, Shamshel.

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 06, 2007, 02:06:03 pm »
Cytuj
nic właśnie nie daje, co najwyżej wkurzysz Freya, ale ten i tak nie doda Cię do uber listy, więc nie dołączysz do tego elitarnego klubu 7 osób bodajże

Tylko spojrzałem pobieżnie i nie zagłębiałem się w szczegóły. Kurcze nie liczyłem nawet osob w exlusivie. :?

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 06, 2007, 05:22:37 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
nic właśnie nie daje, co najwyżej wkurzysz Freya, ale ten i tak nie doda Cię do uber listy, więc nie dołączysz do tego elitarnego klubu 7 osób bodajże

Tylko spojrzałem pobieżnie i nie zagłębiałem się w szczegóły. Kurcze nie liczyłem nawet osob w exlusivie. :?

Ja też nie, ale chyba 7 było, tak na oko ;)

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:39:58 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
W kablu nie ma nic poza prądem. Widać to wyraźnie, gdy JSSDF odcina kabel Evy 02 w Endzie.

Cytuj
Nadal źródłem jest bądź energia mechaniczna, bądź "paliwo".

Albo jakieś metafizyczne bzdety, które siedzą tam i robią za paliwo. To w końcu "Owoc z Drzewa Życia".


S2 to chomiki, które się nie męczą zamknięte w kółku które ciągle obracają wytwarzając prąd. Teraz trochę poważniej. Czy Anioły posiadały duszę ?
Mimo wszystko wydaje mi się, że S2 nie jest czymś nie materialnym - tą tezę podpiera wypowiedź Ritsuko na temat sposobu pozyskania przez Eve 01 S2.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline Wloczykij

Organ S2
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 17, 2007, 01:12:41 pm »
Cytuj
Mimo wszystko wydaje mi się, że S2 nie jest czymś nie materialnym - tą tezę podpiera wypowiedź Ritsuko na temat sposobu pozyskania przez Eve 01 S2.


Oto fragment napisów, końcówka 19 odcinka, anioł 'pożeranym' jest...

00:20:51:Pożera Anioła ?                                  
00:20:59:Zabiera jego S2 do siebie ?                

przełożone z angielskiego:

- It's eating the angel...
- Is Eva01 trying to take the S2 organ into itself...?

Pierwsza wypowiedź należy do Misato, druga do Ritsuko gwoli ścisłości ;]

Nie wiem jak wy, ale ja staram się jeść materialne 'rzeczy' i nie wydaje mi się by Eva czyniła inaczej ;]

Nie widzę związku między 'czerwoną kulką' a organem S2. Jak bodaj Revan zaznaczył - nie każdy anioł posiadał (widoczny) core.

To co pisał Haael na temat solitonu brzmi bardzo rozsądnie. Ciekawe ino czy twórcy NGE tak dokładnie rozpatrywali zagadnienia fizyczne związane z S2, i jeśli tak, to dlaczego S2 byłby "super solenoidem"?

Moje zdanie:
- Organ S2 winien być czymś materialnym.
- Niekoniecznie musi być widocznym organem
- Możliwe że wpływa na budowę wewnętrzną Evy, może nawet na bardzo elementarnym stopniu np. komórki, i stąd brak jego fizycznej manifestacji w postaci widocznego organu ( np. jak niektórzy by chcieli - czerwonej kulki)

A wniosek z tego : lepiej zostańmy przy 'teorii chomików' Sachiela ;]

I kilka niezrozumiałych dla mnie spraw poniekąd związanych ze zdobyciem organu S2:
Ritsuko mówi o (zniszczonych) ogranicznikach, które kontrolowały moc Evy. Jak NERV mógł więc z powrotem ujarzmić Evę, która wpadła w berserk(tzw. zapędzić ją spowrotem do klatki etc.)? Z organem S2, odcięcie od źródła energii nie miało już znaczenia, więc odpada opcja, że przywlekli do klatki gdy bateria padła.
Poza tym, w Evie01 obecna była dusza Yui. Czy dusza nie jest   symbolicznie owocem z drzewa wiedzy? Gdy tak, czemu Eva posiadająca oba owoce nie stała się istotą boską?

PS
Chyba kończe z NGE, im więcej się tego naoglądam, tym głupszy się robie :P

Pozdrawiam

Offline Dino

Organ S2
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 17, 2007, 07:29:27 pm »
Dusza a wiedza to raczej co innego...

Co do tego jak ujarzmili Evuśkę to muszę przyznać że sam się nad tym zastanawiałem. W mandze jest to wyjaśnione ale to akurat nie może być brane pod uwagę.

Cytat: "Wloczykij"
Chyba kończe z NGE, im więcej się tego naoglądam, tym głupszy się robie :P


Zamiast kończyć możesz oglądać bez wnikania w szczegóły jak na przykład to gdzie jest S2 ^_^

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 17, 2007, 08:41:11 pm »
Jak została zatrzymana w mandze ?
Skłaniał bym się do wersji, że sama się zatrzymała z własnej woli a raczej z woli Yui, która raczej nie chciała zniszczyć Tokio-III bo to jedyna szansa dla jego syna, aby znalazł szczęście na Ziemi.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline Revan

Organ S2
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 18, 2007, 07:37:30 pm »
Cytat: "Sachiel"
Czy Anioły posiadały duszę ?

Tak.
Cytat: "Wloczykij"

Nie widzę związku między 'czerwoną kulką' a organem S2. Jak bodaj Revan zaznaczył - nie każdy anioł posiadał (widoczny) core.

Ściślej nie każdy anioł ma core, Ramiel miał - Shinji w niego celował i core wyparowało/uległo zniszczeniu jak stwierdził Frey z czym sie zgadzam, natomiast taki Iruel czy Armisael nie mieli fizycznej możliwości posiadania czerwonej kulki, że względu na budowę ich ciała.

Cytuj
To co pisał Haael na temat solitonu brzmi bardzo rozsądnie. Ciekawe ino czy twórcy NGE tak dokładnie rozpatrywali zagadnienia fizyczne związane z S2, i jeśli tak, to dlaczego S2 byłby "super solenoidem"?

Musze siew to wczytać lepiej, z fizyki orłem nie jestem, a w wakacje wiedza mi wyparowuje z głowy z powodu temp.

Cytuj
I kilka niezrozumiałych dla mnie spraw poniekąd związanych ze zdobyciem organu S2:
Ritsuko mówi o (zniszczonych) ogranicznikach, które kontrolowały moc Evy. Jak NERV mógł więc z powrotem ujarzmić Evę, która wpadła w berserk(tzw. zapędzić ją spowrotem do klatki etc.)? Z organem S2,  odcięcie od źródła energii nie miało już znaczenia, więc odpada opcja, że przywlekli do klatki gdy bateria padła.

Musiała się uspokoić jak stwierdził Sachiel

Cytuj
Poza tym, w Evie01 obecna była dusza Yui. Czy dusza nie jest   symbolicznie owocem z drzewa wiedzy? Gdy tak, czemu Eva posiadająca oba owoce nie stała się istotą boską?

To jest ciekawe. Istnieje możliwość, ze jest to błąd w serii, ale na serio.
Obejrzałem moment kiedy Eva zdobywa drugi owoc. Pierwsze co mnie naszło to Owoc z Drzewa Wiedzy znajduje sie w włóczni bądź jest ona fragmentem drzewa z owocem (nie wiadomo z czego jest włócznia), ale wtedy utworzyłoby sie raczej Drzewo Wiedzy nie Życia, chyba, że znaczenie miało utworzenie jego wizerunku na niebie przez Evy i serieski wtedy włócznia mogła mieć ów owoc.
Cytuj
Dusza a wiedza to raczej co innego...

Coś w tym jest klony Rei nie miały duszy, ale posiadały owoc wiedzy, Rei/Lilith posiadła go po usadowieniu sie swojej duszy w jednym z nich.
Owoc z Drzewa Życia nie jest dziedziczony w genotypie, Owoc z Drzewa Wiedzy tak, ale jest prawdopodobnie związany z ciałem i umieszczenie duszy istoty która go posiadła w bezdusznym ciele pozbawionego Owocu wiedzy nie przekazuje owocu do tego ciała. Nowe ciało może posiadać niektóre profity gdyż dusza jest świadoma pewnych możliwości, ale owocu nie ma np. Rei i Kaworu umieją używać w jakimś zakresie pola AT, ale nie są nieśmiertelni bo nie mają S2 ich dusze nie zawierają go, ich anielskie ciała tak, więc podobnie może być z Owocem Wiedzy, Eva dostaje niektóre możliwości, ale nie ma owocu i musi go skądś zdobyć pytanie skąd. Jeśli nie z włóczni to może w jakiś sposób od Shinjiego czemu nie dostała go za pierwszym razem lub od Yui... ano ich ciała zamieniły sie w LCL i sie wylały z Entry Plugów, być może gdy Shinji za drugim razem się rozpuścił Eva wchłoneła LCL z Plugu, co prawda LCL to nie ciało, ale możliwe, ze uległo ono odtworzeniu przez Eve tak jak to chcieli zrobić w 20 ep. i połączeniu z nią tak jak ciało Rei zawierające Owoc z Lilith lub z jakiegoś nieznanego nam źródła albo jest to po prostu błąd w serii i to spory. Czekam na inne propozycje w tej kwestii. Jeśli coś pokręciłem i jest nie jasne to pytać.

Offline obik

Organ S2
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 18, 2007, 09:11:11 pm »
Cytat: "Revan"

Coś w tym jest klony Rei nie miały duszy, ale posiadały owoc wiedzy
Bo zostały stworzone przez człowieka i były czymś ludzkim
Cytuj
Owoc z Drzewa Wiedzy tak, ale jest prawdopodobnie związany z ciałem i umieszczenie duszy istoty która go posiadła w bezdusznym ciele pozbawionego Owocu wiedzy nie przekazuje owocu do tego ciała.

z tego co zauważyłem to owoc wiedzy posiadaja ludzie i rzeczy stworzone przez nich [np eva ]  
Cytuj
Nowe ciało może posiadać niektóre profity gdyż dusza jest świadoma pewnych możliwości
w serii powiedziane jest że człowiek też posiada pole at . Ale moim zdaniem poprostu nie zdaje sobie sprawy że coś takiego jest lub nie wie jak tego używać...  
Cytuj
więc podobnie może być z Owocem Wiedzy, Eva dostaje niektóre możliwości, ale nie ma owocu i musi go skądś zdobyć pytanie skąd
powiem tak owoc  z drzewa wiedzy eva posiadła wtedy gdy zdobyła dusze Yui i że została stworzona z drzewa wiedzy [eva 01]
a czy było gdzieś powiedziane że dopiero podczas impaktu go zdobyłą ??  bo moim zdaniem Owoc z drzewa wiedzy miała juz od dawna a z drzewa życia w ep 19 i dopiero go użyła podczas impaktu
Cytuj
  Czekam na inne propozycje w tej kwestii. Jeśli coś pokręciłem i jest nie jasne to pytać.

troche pokręciłeś ale kija z tym :]

Offline Revan

Organ S2
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:50:50 am »
Cytat: "obik"
Cytat: "Revan"

Coś w tym jest klony Rei nie miały duszy, ale posiadały owoc wiedzy
Bo zostały stworzone przez człowieka i były czymś ludzkim

Chodziło mi o to, że niektóre ciała nie posiadające duszy mogą mieć owoc z drzewa wiedzy, dokładniej ciała które pochodzą od istot posiadających ten owoc, dlatego Eva go nie może mieć

Cytuj
Cytuj
Owoc z Drzewa Wiedzy tak, ale jest prawdopodobnie związany z ciałem i umieszczenie duszy istoty która go posiadła w bezdusznym ciele pozbawionego Owocu wiedzy nie przekazuje owocu do tego ciała.

z tego co zauważyłem to owoc wiedzy posiadaja ludzie i rzeczy stworzone przez nich [np eva ]

Co do Evy patrz wyżej :)

Cytuj
Cytuj
Nowe ciało może posiadać niektóre profity gdyż dusza jest świadoma pewnych możliwości
w serii powiedziane jest że człowiek też posiada pole at . Ale moim zdaniem poprostu nie zdaje sobie sprawy że coś takiego jest lub nie wie jak tego używać...

Chodziło mi o to, że kiedyś Rei i Kaworu byli w innych ciałach posiadających S2 i mieli wszelkie umiejętności płynące z jego posiadania, po usadowieniu się ich dusz w ludzkich ciałach pozbawionych S2 a tym samym życia wiecznego mieli już tylko świadomość niektórych umiejętności nie ograniczonych przez jego brak w ich ciele, podobnie jest moim zdaniem z drugim owocem, dusza przenosi sie z ludzkiego ciała do innego ale nie zabiera ze sobą owocu wiedzy tylko umiejętności (przy czym tu raczej może przenieść wszystkie umiejętności, gdyż są niezależne od ograniczeń ciała nie posiadającego owocu wiedzy)

Cytuj
Cytuj
więc podobnie może być z Owocem Wiedzy, Eva dostaje niektóre możliwości, ale nie ma owocu i musi go skądś zdobyć pytanie skąd
powiem tak owoc  z drzewa wiedzy eva posiadła wtedy gdy zdobyła dusze Yui i że została stworzona z drzewa życia [eva 01]
a czy było gdzieś powiedziane że dopiero podczas impaktu go zdobyłą ??  bo moim zdaniem Owoc z drzewa wiedzy miała juz od dawna a z drzewa życia w ep 19 i dopiero go użyła podczas impaktu

O co Ci chodzi w pogrubionym przeze mnie fragmencie? Jak dla mnie liczy sie fakt posiadania owocu, a nie użycia (Eva nie używała S2 często a go posiadała, chyba, ze sie mylę). Fuyutsuki mówi, ze Eva teraz posiada oba owoce, czyli musiała go zdobyć gdzieś podczas Impactu, a nie przy wypadku z Yui lub 19 ep. z Shinjim.

Offline obik

Organ S2
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 19, 2007, 06:00:57 pm »
Cytat: "Revan"

Fuyutsuki mówi, ze Eva teraz posiada oba owoce, czyli musiała go zdobyć gdzieś podczas Impactu, a nie przy wypadku z Yui lub 19 ep. z Shinjim.

ale nie jest napisane że wcześniej tego nie mogła zdobyć ... to w takim razie czym jest ten owoc??

Offline Pelios

Organ S2
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 21, 2007, 05:42:52 pm »
Evy nie miały owocu z drzewa wiedzy O.o. Skąd takie przypuszczenia.
Mądrość ludzka jest owym owocem i jedynie ludzie go posiadają.
Anioły są alternatywą. Tak wyglądaliby ludzie, gdyby miast owocu z drzewa wiedzy, zebrali owoc z drzewa życia.
Evy natomiast...cóż są to nie do końca wierne kopie ciała Lilith, nic więcej. Jako, że S2 jest nabyte, klony go nie posiadają.

Jest jednak moment w którym Eva posiadła zdaje się owoc z drzewa wiedzy. Gdy pochłonęła Shinjiego.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dino

Organ S2
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 21, 2007, 07:08:39 pm »
Ze wszytkim się zgadzam oprócz jednej rzeczy...

Cytat: "Pelios"
Evy natomiast...cóż są to nie do końca wierne kopie ciała Lilith, nic więcej.


Tylko Shougoki jest kopią Lilith. Cała reszta to kopie Adama.

Offline Revan

Organ S2
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 23, 2007, 06:45:15 pm »
Cytat: "Pelios"
Evy nie miały owocu z drzewa wiedzy O.o. Skąd takie przypuszczenia.

Właśnie, inaczej serieski byłby niczym bóg, a nic takiego się nie stało.
Cytuj
Mądrość ludzka jest owym owocem i jedynie ludzie go posiadają.

Zgadzam się i powtórzę jeszcze raz, że jest on dziedziczony w porównaniu do S2 i związany jakoś z ciałem (patrz klony Rei)

Cytuj
Jest jednak moment w którym Eva posiadła zdaje się owoc z drzewa wiedzy. Gdy pochłonęła Shinjiego.

Chodzi Ci o 19 odc. czy Enda? Jeśli odcinek to wypowiedź Fuyutsukiego w Endzie jest trochę dziwna, jeśli zaś o Enda to w takim razie trzeba znaleść różnice miedzy tym co w Endzie a 19 odc. którą moim zdaniem jest pochłonięcie LCL-u z plugu, jak na to nie patrzeć ciało Shinjiego zamieniło sie w LCL.

Offline Pelios

Organ S2
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 23, 2007, 06:51:58 pm »
Niekoniecznie. Eva posiadała ten owoc jedynie gdy Shinji w niej pływał. Gdy go wypluła, wypluła także owoc.
Chociaż może w Endzie był trochę inny rodzaj "zjednoczenia". W końcu owoc z drzewa wiedzy nie już czymś w pełni materialnym. Jest to raczej symbol czegoś nabytego dawno temu (wykształcenia umysłu).
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

 

anything