trawa

Autor Wątek: Organ S2  (Przeczytany 54264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obik

Organ S2
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 23, 2007, 07:05:12 pm »
Cytat: "Pelios"
Niekoniecznie. Eva posiadała ten owoc jedynie gdy Shinji w niej pływał. Gdy go wypluła, wypluła także owoc.
Chociaż może w Endzie był trochę inny rodzaj "zjednoczenia". W końcu owoc z drzewa wiedzy nie już czymś w pełni materialnym. Jest to raczej symbol czegoś nabytego dawno temu (wykształcenia umysłu).

i tu jest pies pogrzebany  :?  dlaczego eva 01 po wchłonieciu Yui nie ma owocu z drzewa wiedzy :/ dlatego tak byłem uparty
ze eva 01 miala przed impaktem juz te rzeczy

Offline Revan

Organ S2
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 23, 2007, 07:27:04 pm »
Tylko, ze w ten sposób wypowiedź Fuyutsukiego w Endzie wciąż trochę dziwnie koliduje z tym faktem. Zgadzam się, że Eva może jest mądra po połączeniu z Yui jednak wciąz nie ma owocu, IMO owoc jest związany z ciałem, a to było w plugu i się wylało (aczkolwiek jest dziedziczony w porównaniu do S2).

Offline Pelios

Organ S2
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 23, 2007, 11:14:01 pm »
Cytuj
i tu jest pies pogrzebany Confused dlaczego eva 01 po wchłonieciu Yui nie ma owocu z drzewa wiedzy :/


Good point. To niweczy wszelkie założenia impactu. Może błąd w serii, niedopracowanie ? :D
Innego wytłumaczenia nie widzę.
Martwi mnie tylko, że byłby to bardzo poważny błąd.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 24, 2007, 05:38:15 am »
Możliwe, iż dusza człowieka nie mogła w pełni połączyć się z aniołem. Została wchłonięta, ale nie zasymilowana, a przynajmniej nie w pełni.

Offline obik

Organ S2
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 24, 2007, 09:58:29 am »
i chyba mam na to dowód :] poprostu gdyby dusza Yui była w pełni przyjęta to by mogła kierować evą jak własnym ciałem a tak nie jest jak widać  ;)

Offline Revan

Organ S2
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 24, 2007, 02:20:02 pm »
Wilk Stepowy bardzo ciekawy pomysł warty zastanowienia
Cytat: "obik"
i chyba mam na to dowód :] poprostu gdyby dusza Yui była w pełni przyjęta to by mogła kierować evą jak własnym ciałem a tak nie jest jak widać  ;)

Możliwe, chociaż moim zdaniem przede wszystkim siedziała cicho, aby dziadki z SEELE nie pokapowały się, że jest taka Eva z dusza i może ona pokrzyżować im plany tylko aby wyglądało to jak zwykły wyrwanie sie Evy spod kontroli jak w przypadku Unitu 00 (z dodatnim skutkiem w postaci martwego anioła)
Pelios co do pomysłu z wypluciem owocu też dobry działałby w przypadku Shinjiego. Problem z Yui rozwiązałbym, moim pomysłem powiązania owocu z ciałem i że dusza nie ma go w sobie a wiedza i wszelkie zdolności umysłu człowieka wynika już z faktu bycia świadomym, że posiadało sie ciało z owocem wiedzy, tak jak Rei i Kaworu umieli kontrolować w jakimś zakresie pole AT bo kiedyś posiadali Owoc życia. Gdyby owoc był związany z duszą to Rei po przeniesieniu z Lilith do klonu Yui nie miałaby owocu wiedzy, bo klon byłby go pozbawiony z powodu braku duszy a tak nie jest no chyba, że ktoś twierdzi, że gdzieś w Geofroncie (np. obok arbuzów Kajiego) rosło sobie drzewo wiedzy i karmili nim klony. W takim przypadku po wchłonięciu duszy Yui i Shinjiego w 19 odc. Eva nie uzyskuje wiedzy bo nie wchłania ciała, które się wylało na podłogę; Shinji niby powinien w takim wypadku powrócić z Evy bez owocu, ale on z pomocą Evy (skądś musiał wziąć budulec na nowe ciało) odtwarza swoje ciało tak jak je zapamiętał czyli także z Owocem Wiedzy, który Eva musiała zdobyć już podczas Impactu.

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 16, 2007, 04:25:36 pm »
Oglądałem właśnie EoE i w 1 min 47 sek części drugiej EoE mnie olśniło gdzie znajduje się organ S2 w Evach. Wydaje mi się to najbardziej odpowiednią lokalizacją a czemu chyba wyjaśniać nie muszę.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline Dino

Organ S2
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 16, 2007, 05:43:58 pm »
O to chodzi? To jest 1 min. 47 sek. drugiego członu EoE:



Chodzi Ci o to że włócznie wskazuje miejsce gdzie jest S2? Czy to nie ta scena?

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 16, 2007, 07:19:07 pm »
Jabłko Adama.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline Amarant

Organ S2
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 16, 2007, 08:42:55 pm »
Przyznam, że i mnie zastanowiła ta scena, ale wyjaśnienie, że koniec włóczni wskazuje na organ SS jest trochę naciągane jakby.... Hmm....
 Dlatego właśnie byłoby dobrze, gdyby wszyscy umarli... "
http://going-nowhere.blog.onet.pl/

Offline Dino

Organ S2
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 16, 2007, 08:54:07 pm »
To jeśli można daj jakieś wyjaśnienie dlaczego Twoim zdaniem tam jest S2 bo samo powiedzenie że tam jest to trochę mało.

Offline Sachiel

Organ S2
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 16, 2007, 09:44:39 pm »
Wiedziałem, że o to poprosicie i nie przygotowałem, jeszcze do tego czasu odpowiedniej obrony, ale postaram się jak mogę.

1. Dopóki Eva 01 nie pozyskała S2 wszystkie anioły próbowały dobrać się do rdzenia Evy / bądź kabla tak aby unieruchomić unit.

2. Wiemy wszyscy na czym polega teoria AAT i AT, przyciągają sie jak magnesy. Tam gdzie będzie największe pole magnetyczne tam magnes będzie zmierzać. S2 wytwarza energię dla Evy więc tworzy również pole AT oczywiście Core współpracuje z S2 przy wytwarzaniu AT field jednak zamiast S2 mamy jak narazie zasilanie z gniazdka, dlatego wydaje mi się, że w momencie pozyskania przez Evę S2 to właśnie S2 stało się najsilniejszym "magnesem"

3. Jabłko Adama, jest symbolem grzechu pierworodnego zatracenia przez ludzi życia wiecznego to takie nasze znamię po tym co się stało, więc po raz kolejny symbolika i to dość istotna bo cały wątek kręci się wokół życia wiecznego.

To obrona napisana na szybko i chcę abyście się z nią zapoznali oczywiście moje wywody mogą być błędne co zapewne będzie się starać udowodnić Dred jednak wg mnie to nie był przypadek, że włócznia celuje właśnie w jabłko Adama nie wierzę w przypadku w Evangelionie a to chyba najlepszy dowód ; )

Później rozwinę swój dowód aby stał się czytelniejszy.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 16, 2007, 09:57:44 pm »
Cytuj
Wiemy wszyscy na czym polega teoria AAT i AT, przyciągają sie jak magnesy. Tam gdzie będzie największe pole magnetyczne tam magnes będzie zmierzać. S2 wytwarza energię dla Evy więc tworzy również pole AT oczywiście Core współpracuje z S2 przy wytwarzaniu AT field jednak zamiast S2 mamy jak narazie zasilanie z gniazdka, dlatego wydaje mi się, że w momencie pozyskania przez Evę S2 to właśnie S2 stało się najsilniejszym "magnesem"

Źródłem AT nie jest Core ani kabel ani nawet S2, źródłem są uczucia, tamte 3 rzeczy dostarczają tylko energii do obróbki pola

Offline Amarant

Organ S2
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 16, 2007, 10:09:22 pm »
Cytat: "Sachiel"
2. Wiemy wszyscy na czym polega teoria AAT i AT, przyciągają sie jak magnesy. Tam gdzie będzie największe pole magnetyczne tam magnes będzie zmierzać. S2 wytwarza energię dla Evy więc tworzy również pole AT oczywiście Core współpracuje z S2 przy wytwarzaniu AT field jednak zamiast S2 mamy jak narazie zasilanie z gniazdka, dlatego wydaje mi się, że w momencie pozyskania przez Evę S2 to właśnie S2 stało się najsilniejszym "magnesem"

Ciekawe, ciekawe... jednak to tylko ta jedna scena na poparcie tego- myślę, że gdyby SS znajdował się tam, gdzie mówisz, zostałoby to wyjaśnione wcześniej, lub bardziej dane do zrozumienia. Mi to bardziej przypomina coś takiego- EvaO1 ukrzyżowana jak Jezus, a więc włócznia miała zadać ostateczny cios, stąd gardło. Nie wiem, trudno jakoś dopatrywać mi się tu związku z organem S2...
 Dlatego właśnie byłoby dobrze, gdyby wszyscy umarli... "
http://going-nowhere.blog.onet.pl/

Offline Dino

Organ S2
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 16, 2007, 11:48:43 pm »
@ ma rację.

A co do tego dlaczego Włócznia celuje w gardło to jak dla mnie to po prostu fajnie wygląda i tyle. Robi to świetny efekt kiedy prująca Włócznia zatrzymuje się nagle w takim miejscu ^_^