trawa

Autor Wątek: Dark Messiah of Might and Magic  (Przeczytany 6285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Dark Messiah of Might and Magic
« dnia: Sierpień 22, 2006, 02:10:30 pm »
Dawno nie było takiej gry, na którą czekałbym z takim zniecierpliwieniem jak na ten tytuł – Dark Messiah of Might and Magic. Nowe dziecko ze stajni Ubisoftu ukaże się już wkrótce, pokazując świat Might & Magic z trochę innej perspektywy. Od niedawna można przetestować Dark Messiah na własną rękę i ja właśnie to dla Was uczyniłem. Oto demotest.

Zapraszam do lektury tekstu popełnionego przez Gavaina, oraz do dyskusji o grze (na razie o wersji demo, a potem o pełnej)

Offline Nehan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2006, 02:21:48 pm »
Mam nadzieję, że po HoMM5, który (oprócz jednego zdania) fabularnie nie miał nic wspólnego z dziewięcioma M&M i czteroma HoMMami, Mesjasz okaże się grą naprawdę w świecie M&M.
Może za parę lat mi pójdzie. :o

Offline fin

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2006, 02:52:58 pm »
Nie okaze się bo gry z M&M które wychodzą od Ubi mają zupełnie nowy świat - Ashan i zupełnie nową fabułe :P Nie mają praktycznie żadnego związku z poprzednikami.A ta gra to Hack'n Slash a nie RPG jeśli na to liczyłeś :P

Offline Dziex

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2006, 03:12:16 pm »
Widziałem filmik na Hyperze. Nie wiem jak z resztą, ale system walki w tej grze wymiata.

Offline Nehan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2006, 07:03:10 pm »
Cytat: "fin"
Nie okaze się bo gry z M&M które wychodzą od Ubi mają zupełnie nowy świat - Ashan i zupełnie nową fabułe :P Nie mają praktycznie żadnego związku z poprzednikami.A ta gra to Hack'n Slash a nie RPG jeśli na to liczyłeś :P

MM1, MM2, MM3, Xeen, MM6, MM9 - każdy z tych gier toczyła się w innym 'Świecie' (tzn. innej planecie), a jednak ciągłość została zachowana. I tu mnie boli, bo nie oprócz, jak wspomniałem, jednej linijki dialogowej w HoMM5, nie widzę przedłużenia tej ciągłości.
I wiem, że to H&S:p

Offline VegoSayan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2006, 10:44:14 pm »
Moze dlatego nie jest powiazana ze soba fabula (mowa o serii Heroes - nie o M&M!) bo to gra GŁÓWNIE strategiczna, a z RPG ma niewiele wspolnego.

Offline Nehan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2006, 10:45:39 pm »
HoMM 1-4 były jak najbardziej powiązane. :roll:

Offline VegoSayan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2006, 10:47:38 pm »
Powiazane moga sobie byc, dla mnie to nie ma zadnej roznicy. Lubie poprostu strategie, a Heroes i AoE, czy AoM wymiataja. Mozna by tez zagrac w WarCraft'a ale jest znacznie gorsza.

Offline Vekhr

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2006, 10:55:45 pm »
Hm, gierka ma niestety byc z tego co zrozumialem nieco nowszym, i bardziej rozbudowanym Crusaders of Might and Magic...:/ Wiec nie liczylbm nawet i na HnSa;)
Poza tym bodajze o motywach futurysycznych, czyli elemencie odrozniajacym serie M&M od "zwyklych RPGow" nie bedzie raczej mowy... Szkoda, wielka szkoda. Szykuje sie raczej cos dla wiekszego grona odbiorcow, latwostrawnego, w stylu "kup, zagraj, zapomnij". Blee;)
Pozostaje zas wiec tlyko i wylacznie liczyc, ze tworcom uda sie z zcasem stworzyc serie gier tak powiazanych, i z fabula tak pogmatwana, gdy ja polaczyc, jak poprzednie gry z "M&M" w tytule. Ew mozna liczyc, ze tworcom zechce sie zapoznac lepiej z dokonaniami przeswietnych poprzednikow, ktorzy wszak tylko przy HoMM4 i MM9 (ktory mial potencjal, do diabla!) zbladzili (no chyba, zebysmy sie czepiali tego, ze wymiekli, i nie wprowadzili zamku Forge w HoMM3: AB:P) ;)
A nawiazan bylo chyba wiecej, tylko bardziej dyskretnych.
You know what killed off the dinosaurs? We did. In one barbecue."
                                            Great Cthulhu

Offline Nehan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2006, 10:59:06 pm »
Cytuj

Poza tym, jesli dobrze rozumiem, o motywach futurysycznych, czyli elemencie odrozniajacym serie M&M od "zwyklych RPgow" nie bedzie raczej mowy... Szkoda, wielka szkoda. Szykuje sie raczej cos dla wiekszego grona odbiorcow, latwostrawnego, w stylu "kup, zagraj, zapomnij". Blee;)

O to mi właśnie chodziło, i tego się obawiam.
Ale mam nadzieję jednocześnie, że przynajmniej h&s będzie niezły.
Cytuj
Powiazane moga sobie byc, dla mnie to nie ma zadnej roznicy.

Wychodzi Twój brak doświadczenia. (ach te noce przy Tomb of VARN! Zgroza! :o )

Cytuj

A nawiazan bylo chyba wiecej, tylko bardziej dyskretnych.

Czołg? :badgrin:

Offline Vekhr

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:02:48 pm »
Nie, nie czolg;) Ale wole wierzyc, ze imie Sandro nadane mistrzowi Markala, i pewnej bohaterki - wampirzycy nie bylo przypadkowe dla przykladu;)
You know what killed off the dinosaurs? We did. In one barbecue."
                                            Great Cthulhu

Offline Nehan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:06:29 pm »
Właśnie o tym Sandro wspominałem. Mój ulubiony bohater to był :)

Cytuj
Myslalem, ze mowiels o zdaniu "Bedziemy uciekac tak szybko, jakby sam Crag Hack deptalby nam po pietach"

Ach, to mi się pomieszało. Myślałem o jednym połączonym z drugim, tzn. "Bedziemy uciekac tak szybko, jakby sam Sandro deptalby nam po pietach" :o

Offline Vekhr

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:13:09 pm »
Myslalem, ze mowiels o zdaniu "Bedziemy uciekac tak szybko, jakby sam Crag Hack deptalby nam po pietach" czy cos takiego. A Sandra tez uwielbialem;) Chociaz teraz Markal tez trzyma klimat:D No ale off sie maly zrobil;)
Naprawde watpie ejdnak, by w kolejnych grach spod znaku M&M moglibysmy sie doszukac innych nawiazan, niz takie jak powyzej... Sadze, ze tworcy nie odwaza sie na cos takiego... Wszak jak pamietamy wilu fanom blastery w swiecie fantasy sie nie pofdobaly... No ale co kto lubi;)
Chociaz - skoro panowie od HoMM5 robili wczesniej Etherlordsow, gdzie odwazyli sie dodac frakcje technologow, Syntetykow, to moze i w serii M&M sie cos takiego pojawi? Nie sadze jednak, by stalo sie to juz w "Mesjaszu". Zbyt wczesnie. Conajwyzej jak sadze zrobia grunt, pare niedomowien pod futurystyczne elementy w kolejnych grach z serii.
You know what killed off the dinosaurs? We did. In one barbecue."
                                            Great Cthulhu

Offline VegoSayan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:30:34 pm »
Cytat: "Nehan"
Wychodzi Twój brak doświadczenia. (ach te noce przy Tomb of VARN! Zgroza! :o )


lol, to moze mi powiesz co tu ma do rzeczy doswiadczenie? Chciales zablysnac trafnym stwierdzeniem ale chyba Ci za bardzo nie wyszlo.

Offline Nehan

Dark Messiah of Might and Magic
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:34:46 pm »
No, popatrz, mam podobne zdanie o tym właśnie Twoim poście, który przed chwilą napisałeś.

Niech ktoś da mu ostrzeżenie! zanim puszczą mi nerwy i sam dostanę :x

 

anything