Gildia Literatury (www.literatura.gildia.pl) > Forum Literatury

pismo FENIX

(1/2) > >>

piotrekh93:
Już kilka lat minęło od upadku Fenixa, a mi wciąż trudno sie z tym pogodzić.  Chyba sporo osób może przyznać mi rację, że było to świetne pisemko. Miało  wspaniały klimat. Fenix to kult!!! Piąte Piwo Oramusa, z Ansibla, pierwsze potyczki polskich fantastów po upadku komuny... Do dzisiaj zdarza mi się jeździć autobusem z jakimś starym numerem i przypominać sobie niektóre opowiadania. Dopada mnie nostalgia i niezbyt mi się to podoba. Czy ktoś na tym forum, ma jakieś - że się tak naiwnie wyrażę - "wtyki" i powie, czy ludzie z redakcji knują może reaktywację??  Miała być, a zamiast tego widzę w kioskach co miesiąc jakieś frajerskie pismo Feniks dla wróżbiarzy i niedopieszczonych astrolożek. Chcę powrotu Fenixa!!! Wiwat Fenix!!!

Seifu:
Po tym co sie teraz dzieje z Nowa Fantastyka wnioskuje, ze takiego pisma jak Fenix nie zobaczymy juz nigdy. A szkoda, dla samego Piatego Piwa warto bylo poczytac ;)

Wilk Stepowy:
Ah, te felietony (nie tylko Oramusa) to było coś cudownego. Też brakuje mi FENIX'a.

SkeezaPhrenyak:
Grzędowicz nie wyklucza odnowienia pisma, ale "jeszcze się taki wydawca nie znalazł", który by się zgodził wydawać "Fenixa" w formie, w jakiej chcielibyśmy go oglądać. A Grzędowicz nie zamierza reaktywacji po to, by wydawać kolorowe pisemko z płytami (vide Fantasy). Więc raczej "Fenix" już nie wróci (a szkoda). Ja odnalazłem echa świeżości "Feniksa" w "Science-fiction Fantasy i Horror".

Ramen!

andp84:
Mam tylko kilka numerów z 2000 i 2001, ale również bardzo miło wspominam Fenixa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej