trawa

Autor Wątek: pismo FENIX  (Przeczytany 6430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrekh93

pismo FENIX
« dnia: Sierpień 22, 2006, 10:49:46 pm »
Już kilka lat minęło od upadku Fenixa, a mi wciąż trudno sie z tym pogodzić.  Chyba sporo osób może przyznać mi rację, że było to świetne pisemko. Miało  wspaniały klimat. Fenix to kult!!! Piąte Piwo Oramusa, z Ansibla, pierwsze potyczki polskich fantastów po upadku komuny... Do dzisiaj zdarza mi się jeździć autobusem z jakimś starym numerem i przypominać sobie niektóre opowiadania. Dopada mnie nostalgia i niezbyt mi się to podoba. Czy ktoś na tym forum, ma jakieś - że się tak naiwnie wyrażę - "wtyki" i powie, czy ludzie z redakcji knują może reaktywację??  Miała być, a zamiast tego widzę w kioskach co miesiąc jakieś frajerskie pismo Feniks dla wróżbiarzy i niedopieszczonych astrolożek. Chcę powrotu Fenixa!!! Wiwat Fenix!!!

Offline Seifu

pismo FENIX
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2006, 08:14:06 am »
Po tym co sie teraz dzieje z Nowa Fantastyka wnioskuje, ze takiego pisma jak Fenix nie zobaczymy juz nigdy. A szkoda, dla samego Piatego Piwa warto bylo poczytac ;)
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
pismo FENIX
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2006, 11:20:22 am »
Ah, te felietony (nie tylko Oramusa) to było coś cudownego. Też brakuje mi FENIX'a.

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
pismo FENIX
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2006, 09:46:17 pm »
Grzędowicz nie wyklucza odnowienia pisma, ale "jeszcze się taki wydawca nie znalazł", który by się zgodził wydawać "Fenixa" w formie, w jakiej chcielibyśmy go oglądać. A Grzędowicz nie zamierza reaktywacji po to, by wydawać kolorowe pisemko z płytami (vide Fantasy). Więc raczej "Fenix" już nie wróci (a szkoda). Ja odnalazłem echa świeżości "Feniksa" w "Science-fiction Fantasy i Horror".

Ramen!

Offline andp84

pismo FENIX
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2006, 11:23:52 pm »
Mam tylko kilka numerów z 2000 i 2001, ale również bardzo miło wspominam Fenixa.

Offline piotrekh93

pismo FENIX
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2006, 08:37:55 pm »
uważam, że mieli najlepszy dział recenzji i jeszcze nikt w tym Fenixa nie przebił.  Bardzo ostro, krótko, treściwie i na temat.  Od razu było widać, że recenzję pisze obeznany w wartości literatury człowiek. Nigdzie nie widziałem lepszego działu z recenzjami niż w Fenixie.

Offline Seifu

pismo FENIX
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2006, 08:03:07 am »
"W kolejnym, 63cim tomie przygod Conan (zabojca, asasyn, lupiezca, awanturnik, bibliotekarz, etc, etc)..."

Hehe, dzieki ze mi to przypomniales :D
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
pismo FENIX
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2006, 09:08:09 am »
A ja nie zapomnę "Raport z pola bitwy, czyli CYBERPAUAKOSZMAR". Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić takiego felietonu w innej gazecie ;)

A na podstawie recenzji z FENIX'a kupowałem w ciemno i nigdy się nie zawiodłem.

Offline suite

pismo FENIX
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2006, 08:55:34 am »
Jak każde pismo miał swoje wzloty i upadki. Wspominam jednak miło "Fenixa" bo miał wygodny format i porządne klejenie. Wszystkie w mojej kolekcji są całe, żaden się nie rozpadł. Opowiadania były bardziej rozrywkowe niż w Fantastyce, także pod tym względem jest rzeczywiscie pewne podobieństwo do Science Fiction. Tylko, że w Fenixie nie upychano samych polskich opowiadań, co owocowało lepsza ich jakoscią (bo w SF to niestety takie koszmarki się zdarzają że głowa boli przy czytaniu). Mówiąc krótko, lepiej byłoby mieć w kioskach Fenixa niż SF. Ale to tylko marzenie...
uite

Offline turucorp

Odp: pismo FENIX
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2019, 08:41:01 pm »
Może niekoniecznie w kioskach, ale, jak przystało na ten gatunek ;) Fenix odrodził się jakiś czas temu i spokojnie rozwija skrzydła. Szczegóły pod linkiem: https://fenix-antologia.pl/