Autor Wątek: Możliwości szarży i jej skutki  (Przeczytany 1343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krispos

Możliwości szarży i jej skutki
« dnia: Sierpień 23, 2006, 05:20:41 pm »
1) Czy nadal istnieje zasada, że regiment który znajdzie się w kontakcie lub odległości mniejszej niż pół cala od wrogiego oddziału automatycznie wchodzi z nim w walkę (o ile oczywiście nie ma możliwości odsunąć się przynajmniej na ten cal)? (np. podczas szarży na wrogi oddział, po której szarzujący oddział znalazł się w bliskim kontakcie z bokiem drugiego, wrogiego regimentu stojącego obok, a jendoczęśnie nie miał miejsca, aby się przesunąć).

2) Drugie pytanie dotyczy możliwości "skrętu" jaki daje szarża. Przykładem jest tu np. regiment jazdy, obok którego (po obu stronach stoją przyjacielskie regimenty piechoty. Jeden z podanych w przykładzie oddziałów piechoty zostaje zaszarżowany przez wrogi oddział. Następnie oddział jazdy chce przeprowadzić atak na oddział przeciwnika, który zaszarżował przyjacielski regimet. Jazda z ledowścią widzi tył podstawki jednego z modeli przeciwnika, ale jednocześnie nie może przeprowadzić szarży w bok, bo oddział piechoty z lewej strony mu przeszkadza (tyłkiem na niego najedzie, i najprawdopodobniej się nie zmieści). Czy zatem może wyjechać do przodu, ostro zakręcić i wjechać w przeciwnika jeśli mu starczy ruchu po takim obrocie?


PPPPPP KKKK WWWW
PPPPPP KKKK PPPPP
PPPPPP KKKK PPPPP

P - Piechota
K - Kawaleria
W - Wrogi oddział

Offline QUASSIMODO

Możliwości szarży i jej skutki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2006, 07:34:09 pm »
1)tutaj sa boje...mam nadzieje ze 7 ed bedzie to jasno opisywac
2)jest to szarza niemozliwa do wykonania,musisz miec mozliwosc wykonania wheela,jezeli nie masz  jest to blad przy wystawieniu...
a to troche jest gra bledow ;)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Krispos

Możliwości szarży i jej skutki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2006, 10:45:46 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"
1)tutaj sa boje...mam nadzieje ze 7 ed bedzie to jasno opisywac


Wiem, że ta zasada tyle razy się zmieniała, że już straciłem rachubę jak to teraz wygląda :). A wiesz może jak wygląda obecnie szarża jednym regimentem na dwa oddziały przeciwnika?

Cytuj
2)jest to szarza niemozliwa do wykonania,musisz miec mozliwosc wykonania wheela,jezeli nie masz  jest to blad przy wystawieniu...
a to troche jest gra bledow ;)


Znaczy wheela nie mogę wykonać z miejsca, ale jadać do przodu te dwa cale (lub coś koło tego) na wheela starcza miejsca. No chyba, że wheel można zrobić tylko z miejsca, wtedy faktycznie błąd przy wystawianiu. A i przykład ten dotyczy w zasadzie pierwszego pytania, bo szarżujący oddział "W" styka się jednocześnie z bokiem oddziału "K". Natomiast jeśli będzie chciał się dostawić tak żeby się z nim nie stykał to zetknie się z oddziałem stojącym po prawej oddziału "P" (nie został w przykładzie zaznaczony).

1) Dla jasności dam rozszerzenie przykładu (dotyczy oczywiście sprawy tego wheela)

 PPPPP KKK WWW
 PPPPP KKK PPPP

2) Tu oddział "K" wyjeżdza do przodu (wcześniej widział oddział W) i stara się zrobić tego wheela uzyskując na to miejsce. Łatwiej jest oczywiście z pivotem np. dla rydwanu (zakładając, że nie ma miejsce na obrót miedzy tymi regimentami, to chyba nadal może nieco wyjechać i zrobić pivota po wyjechaniu - czy raczej nie może?). Oczywiście chodzi mi o kawalerię w tym przykładzie, a nie rydwan (rydwan tak przy okazji) :).  

       KKK
       KKK
PPPP      WWW
PPPP      PPPP

JJ

  • Gość
Możliwości szarży i jej skutki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2006, 12:01:44 am »
Chodzi ci o stan obecny czy o 7 edycję?

Offline Krispos

Możliwości szarży i jej skutki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2006, 11:11:03 am »
Cytat: "JJ"
Chodzi ci o stan obecny czy o 7 edycję?


Obecną :). Ale bynajmniej nie pogardzę informacją jak to wygląda w 7 edycji ;).