Autor Wątek: O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.  (Przeczytany 6015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aerandir

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« dnia: Sierpień 23, 2006, 10:04:28 pm »
Wiem, że ludzi takich jak ja (a właściwie ekip tworzących gry karciane) bywało wiele i wielu zostało po prostu wyśmianych. Prosiłbym jednak o wysłuchanie.

Prace nad naszym projektem trwają od około roku (w sumie od dwóch lat, ale po odliczeniu czasu zabranego przez szanownych panów profesorów został rok:). Ideą przewodnią, dzięki której w ogóle doszło do stworzenia czegokolwiek było stworzenie czegoś nowego, a jednocześnie nawiązującego i korzystającego ze znanych i lubianych schematów wielkich CCG.

Trigard: Ostrze Wojny (nazwa wersji do v1.2), bo tak nazywa się projekt, jest grą karcianą stworzoną w dzięki założeniu, że można z powodzeniem połączyć grę karcianą i bitewną. Do gry używa się tylko i wyłącznie kart (nie licząc znaczników tzw. counterów :P). Nie zabrakło tu wyszczególnienia na Istoty, Czary, Czary Bitewne, Uroki i jeszcze kilka podtypów.

Świat gry to szeroko rozumiany świat fantasy sprecyzowany w nasz, specyficzny sposób, dzięki czemu nie zabraknie tu Minotaurów czy innych mitologicznych stworzeń.

Nowością (niewątpliwie będącą odważnym posunięciem) jest zastosowanie "równoczesnych tur". Zasady tej niestety nie zamierzam tutaj podawać z różnych przyczyn m.in. możliwości łatwej kradzieży pomysłu, nad którym zespół spędził sporo czasu.
To tylko jedna z innowacyjności, która wyróżnia projekt spośród wielu.

Mimo braku potwierdzenia z mojej strony jakimś dowodem odważę się stwierdzić, że łącząc wszystkie pomysły w całość udało się stworzyć naprawdę grywalną i DYNAMICZNĄ grę.

I w tym miejscu zawiera się sens tej wiadomości. Niewątpliwie potrzebujemy "świeżej pary oczu", czyli osoby, która trzeźwym okiem zerknie na projekt i wyrazi swoją opinię, że tak powiem "co i jak". Nie ukrywam, że wsparcie w postaci kolejnej pary rąk (a właściwie umysłu) do pracy bardzo się przyda :)

W razie zainteresowania proszę o kontakt (nie będę tu zamieszczał strony www, która jest w budowie aczkolwiek już na serwerze, bo nie zamierzam wysłuchiwać mnóstwa złośliwych komentarzy z tym związanych) najlepiej mailowy bądź polskim zwyczajem GG:

Krzysztof Wojciechowski (Aerandir) aerandiran@gmail.com gg:3255337
Kazimierz Świtalski (Laucamort) laucamort@gmail.com gg:5437459

Offline aerandir

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2006, 08:05:25 pm »
Nie zaobserwowałem jakiegokolwiek zainteresowania. W takim razie mogę zdradzić kilka szczegółów:
1. Wedle zamyśleń autorów gra ma odbywać się na niewielkiej (3x5pól) planszy, bez której da się obejść, aczkolwiek zuboży to grę.
2. Stworzenia mają możliwość poruszania się po planszy (ukłon w stronę gier bitewnych), co naszym zdaniem (i zdaniem testerów) przyłożyło dość dużą wagę do strategii rozgrywki (aczkolwiek to wciąż karcianka:)
3. Na planszy występują tzw. miasta, z których Twoje stworzenia mogą się wydostawać.
4. Istoty cec**je Atak, Obrona (standard:), Limit, Inicjatywa. Inicjatywa, jak się zapewne domyślacie służy do wyznaczania kolejności Istot (nie, nie, to nie kwintesencja "równoczesnych tur", które dotyczą zupełnie innych rzeczy)
5. Rozdzielenie tur na tzw. fazy (inspiracja z LotRa, a już napewno nie z Magica)
6. Brak tzw. "stosu" bądź co bądź obecnego w wielu grach karcianych. Jak? Umiejętne rozdzielenie tur na fazy, których jest intuicyjnie mało!

Na koniec dodam link do karty (proszę nie zwracać na ich jakość, arty itp. gdyż karta ta to tylko wersja dla autorów, którzy chcą możliwie jak najlepiej T:OW testować: http://i5.photobucket.com/albums/y187/aerandiran/zgnilizna1.jpg

Tyle informacji wystarczy dla niezainteresowanych. Jeżeli kogoś projekt zainteresował to proszę o kontakt (szczegóły - post nr.1). Takiemu potencjalnemu pomocnikowi zostanie zdradzona instrukcja i karty.

Offline aerandir

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2006, 07:15:53 pm »
Zapraszam do odwiedzenia www.trigard.xt.pl . A dla lubiących cieszyć oko:


Offline Dabi

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2006, 03:48:48 pm »
Mail został wysłany
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline cadaver

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2006, 08:41:47 pm »
"Gnomi despota - istota" :) Mam nadzieję, że to tylko propozycja, a nie ostateczna nazwa. W obecnej postaci nie brzmi zbyt dobrze. Mam nadzieję,że ta karianka to będzie coś lepszego, niż "Kartazma" - na to nie da się patrzeć... Pozdrawiam i gratuluję ambicji - teraz karcianki to raczej zmierzch niż radosny poranek...

Offline cadaver

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2006, 08:41:47 pm »
"Gnomi despota - istota" :) Mam nadzieję, że to tylko propozycja, a nie ostateczna nazwa. W obecnej postaci nie brzmi zbyt dobrze. Mam nadzieję,że ta karcianka to będzie coś lepszego, niż "Kartazma" - na to nie da się patrzeć... Pozdrawiam i gratuluję ambicji - teraz karcianki to raczej zmierzch niż radosny poranek...

Offline cadaver

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2006, 08:42:17 pm »
"Gnomi despota - istota" :) Mam nadzieję, że to tylko propozycja, a nie ostateczna nazwa. W obecnej postaci nie brzmi zbyt dobrze. Mam nadzieję,że ta karcianka to będzie coś lepszego, niż "Kartazma" - na to nie da się patrzeć... Pozdrawiam i gratuluję ambicji - teraz karcianki to raczej zmierzch niż radosny poranek...

Offline cadaver

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2006, 08:43:37 pm »
"Gnomi despota - istota" :) Mam nadzieję, że to tylko propozycja, a nie ostateczna nazwa. W obecnej postaci nie brzmi zbyt dobrze. Mam nadzieję,że ta karcianka to będzie coś lepszego, niż "Kartazma" - na to nie da się patrzeć... Pozdrawiam i gratuluję ambicji - teraz karcianki to raczej zmierzch niż radosny poranek...

Offline aerandir

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2006, 02:15:44 pm »
Oczywiście, to póki co przykładowa karta. Sam projekt  graficzny to też tylko przykład, gdyż na oprawę graficzną liczymy ze strony wydawnictwa. Sieszę się, że ktoś nas popiera :)

Mamy olbyrzmie nadzieje na wydanie naszego projektu, jednak nie ukrywał, że przed nami jeszcze długa droga, i to ciężka droga.

Offline nekhomanta

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2006, 07:02:24 pm »
A ja do Was pisalem i odpowiedzi sie nie doczekalem.

Offline aerandir

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2006, 07:30:20 pm »
Lepiej późno niż wcale :) Dziękujemy za zainteresowanie się projektem i cały czas poszukujemy pomocnych rąk i umysłów przy tworzeniu.

Offline Quake

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2007, 01:53:21 pm »
fajnie że coś robicie. ciekawy pomysł.

Offline aerandir

O karciance słów kilka :) Zapraszam doświadczonych graczy.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2007, 05:28:11 pm »
Już w tej chwili można pobrać gotowy PROJEKT Trigardu :) (dostęp do pełnej wersji proszę pytać na aerandiran@gmail.com )
Oto linki do:
- instrukcji http://rpgdnd.gtmserver.eu/tow/inst.pdf

Oraz kilka kart ;)