Autor Wątek: Kwestia kanoniczności  (Przeczytany 23545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2006, 08:46:48 pm »
Napisałem przecież, że N.O. Nie miałem intencji obrazić. Jak było za mocno, to przepraszam. No i chodziło o wartość merytoryczną wypowiedzi.

No i napisałeś czemu niby się mylę, ale po zabiciu Kaworu Shinji nie wsiadł z własnej woli do Evy. Mi chodziło, że gdyby naprawdę zabił Toujiego, to by wpadł w megadepresję. Siedziałby tylko nad bajorem i chciał umrzeć.
Zachowania Shinjiego w mandze i anime są różne i z tym musisz się zgodzić.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 30, 2006, 09:22:27 pm »
Cytuj
No i napisałeś czemu niby się mylę, ale po zabiciu Kaworu Shinji nie wsiadł z własnej woli do Evy.

Tego nie możesz stwierdzić napewno, faktem jest że nikt go tam nie wepchnął.
Cytuj
Mi chodziło, że gdyby naprawdę zabił Toujiego, to by wpadł w megadepresję. Siedziałby tylko nad bajorem i chciał umrzeć.

Uważam że gdyby zaszła takasytuacja jak w mandze że "zabił" Tojiego, a rozmowa z Kajim była by taka jak w anime to by znowu pilotował jednostkę 01. Wielokrotnie Shinji zadaje sobie pytanie dlaczego znowu pilotuje, odpowiedz jest zawsze taka sama: bo nie mam nic innego. Uważam że jest duże prawdopodobieństwo że po zabiciu Tojiego było by tak samo.

Offline Dreadorus Maximus

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 30, 2006, 09:40:51 pm »
Cytuj
Uważam że gdyby zaszła takasytuacja jak w mandze że "zabił" Tojiego, a rozmowa z Kajim była by taka jak w anime to by znowu pilotował jednostkę 01

Ja nie widzę takiej możliwości. Zobacz, że nawet śmierć Misato i jej gadka-szmatka nie zmusiła go, by znów zasiadł za sterami. Zrobiła to dopiero mama. ale szczegółowo o Shinjim, to w innym temacie.

Cytuj
Tego nie możesz stwierdzić napewno, faktem jest że nikt go tam nie wepchnął.

Mam ciekawą koncepcję, że jednak wepchnął. Żeby nie śmiecić napisze w temacie O Shinjim.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2006, 09:29:30 pm »
Cytuj
Żeby nie śmiecić napisze w temacie O Shinjim

No to przenieśliśmy się do tematu O Shinjim...

Offline Dreadorus Maximus

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 31, 2006, 10:25:15 pm »
Więc jakie jest Twoje ostateczne stanowisko? Jak dla Ciebie ewidentne różnice pomiędzy ukazaniem postaci nie stoją na przeszkodzie, by "się uzupełniało"? Lepszym od Shinjiego przykładem jest Kaworu. W anime jest pełen miłości dla stworzenia, a w mandze dusi kotka. W anime jego osobowość i zachowanie automatycznie zjednują Shinjiego, a w mandze odrzucają. W jaki sposób te dwa przeciwstawne ukazania mogą się uzupełnić? Na podkreślone pytanie spróbuj odpowiedzieć uniwersalnie, nie konkretnie o Kaworu, ale tak ogólnie, żeby stworzyć zasade stosującą się do kazdej postaci.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2006, 09:17:27 pm »
Cytuj
W jaki sposób te dwa przeciwstawne ukazania mogą się uzupełnić? Na podkreślone pytanie spróbuj odpowiedzieć uniwersalnie, nie konkretnie o Kaworu, ale tak ogólnie, żeby stworzyć zasade stosującą się do kazdej postaci.

W uniwersalny sposob...??? Zdajesz sobie chyba sprawę z tego jak to jest trudne z powdu odmienności każdej postaci. Kaworu w mandze był ukazany z tej bardziej "anielskiej" strony, tak jak w Rei w mandze z bardziej uczuciowej... Te dwa obrazy uzupełniają się gdyż np. Koworu jest i człowiekiem(anime) i aniołem(manga). Razem te dwie "połowki" tworzą jedną postać i to od reżysera zależy jaką część chce ukazać...

Offline Dreadorus Maximus

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 03, 2006, 01:39:37 pm »
Anielskość i człowiekowatość Rei i Kawa się uzupełniają, a nie przeciwstawiają. To nie jest tak, że Kaworu-człowiek kocha wszystkich, a Kaworu-anioł morduje. Zarówno on jak i Rei są jednością cielesno-duchową i nie można tego przeciwstawiać.

Cytuj
W uniwersalny sposob...??? Zdajesz sobie chyba sprawę z tego jak to jest trudne z powdu odmienności każdej postaci.

Dlatego uważam, że pogodzić się nie da. Trzeba stwierdzić, ze są to różne ukazania, odmienne interpretacje postaci i historii. I dlatego nie można uznać mangi (i innych pozakanonicznych) za równoprawne dzieło pomocne w analizie NGE.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2006, 08:57:55 pm »
Cytuj
Anielskość i człowiekowatość Rei i Kawa się uzupełniają, a nie przeciwstawiają. To nie jest tak, że Kaworu-człowiek kocha wszystkich, a Kaworu-anioł morduje. Zarówno on jak i Rei są jednością cielesno-duchową i nie można tego przeciwstawiać.

Doprawdy...?? Skoro zostało to tak przedstawione w anime i mandze to najwidoczniej można... Nie chodzi mi o to że morduje wszystkich ale zachowuje się bardziej jak anioł niż człowiek. No dobra, taka Asuka z anime to wredna panienka ktora raczej nie daje Shinjiemu poznać co czuje względem niego, podczas gdy w GoS/IM nadal zachowuje się wrednie (zazdrość) ale też w "lepszy" sposob ukazuje swoje uczucia względem Shinjiego. Uważam że tak jest lepiej bo dzięki temu naprawdę pokochałem Asukę. Uważam że nie ma sensu roździelać ją na Asukę z GoS/IM, Asuke z anime, Asukę z GoS 2nd itp.
Cytuj
I dlatego nie można uznać mangi (i innych pozakanonicznych) za równoprawne dzieło pomocne w analizie NGE.

Nigdy nie chodziło mi o całe NGE tylko o same postacie.

Offline Dreadorus Maximus

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2006, 09:30:18 pm »
Cytuj
Doprawdy...?? Skoro zostało to tak przedstawione w anime i mandze to najwidoczniej można...

"Dowód przez założenie tezy", by Frey Ikari.

Cytuj
Nigdy nie chodziło mi o całe NGE tylko o same postacie.

Za dużo jest rozbieżności pomiedzy mangą, grami i anime, żeby móc mówić o tych samych postaciach. Asuka z mangi nie jest tą samą Asuką z anime. Tak samo z każdą inną postacią, chyba poza Mayą.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 03, 2006, 09:44:15 pm »
Cytuj
Doprawdy...?? Skoro zostało to tak przedstawione w anime i mandze to najwidoczniej można...

"Dowód przez założenie tezy", by Frey Ikari.

Stwierdzenie faktu, Dread.
Cytuj
Asuka z mangi nie jest tą samą Asuką z anime.

Doprawdy...?? A mogłbym przysiąc że zachowuje się tak samo...

Offline Dreadorus Maximus

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 03, 2006, 10:33:34 pm »
Cytuj
zostało to tak przedstawione w anime i mandze


Powyższe zdanie jest stwierdzeniem faktu. Z faktami nie polemizuję.

Cytuj
Skoro zostało to tak przedstawione w anime i mandze to najwidoczniej można


Pogrubione fragmenty są juz konkluzją. Wnioskujesz coś, próbujesz udowadniać. To już nie jest stwierdzenie faktu, tylko wyrażenie swojego zdania. Moje zdanie jest takie, że nie można.

Cytuj
Doprawdy...?? A mogłbym przysiąc że zachowuje się tak samo...

Stojący pod drzewem samochód i samo drezewo też zachowują się tak samo (stoją sobie), ale tym samym nie są.
Mógłbym teraz wymienić Ci różnice, gdzie Asuka zachowuje się zupełnie inaczej, ale znów zapędzimy się w szczegóły, zamiast dotknąć sedna.

Spytam tak - dlaczego hentaj według ciebie kanonem być nie może? W końcu tam też przedstawiono postać. Historia również jest inna niż w anime, a postacie często zachowują się podobnie do swoich pierwowzorów (Rei skryta, Asuka sado-maso, a Kaworu romantyczny i uśmiechnięty gejowsko). Dlaczego hentai nie może być uzupełnieniem wizerunku postaci o jej sferę erotyczną?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:13:12 pm »
Cytuj
Spytam tak - dlaczego hentaj według ciebie kanonem być nie może? W końcu tam też przedstawiono postać. Historia również jest inna niż w anime, a postacie często zachowują się podobnie do swoich pierwowzorów (Rei skryta, Asuka sado-maso, a Kaworu romantyczny i uśmiechnięty gejowsko). Dlaczego hentai nie może być uzupełnieniem wizerunku postaci o jej sferę erotyczną?

Ponieważ jest sprzeczny (hentai) ze wszystkimi pozostałymi ktore mają logo Gainaxu. Osobowość z hentai nie jest podobna do tych ktore wykrystaklizowały się z tych produkcji firmowanych przez tworcow anime.

Offline Dreadorus Maximus

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 05, 2006, 02:12:27 pm »
Czyli kryterium jest Gainax jako twórca?

A jeśli Gainax zrobi kiedyś hentaja? I co powiesz o filmie live, który też jest pod patronatem Gainaxu?

Cytuj
Osobowość z hentai nie jest podobna do tych ktore wykrystaklizowały się z tych produkcji firmowanych przez tworcow anime.

Dlatego też powiedziałem o hentajach, gdzie postacie zachowują się w miarę "naturalnie". Shinji się wstydzi, a Gendo mówi "idź do domu". W hentaju do którego linka masz w odpowiednim temacie (ten animowany) Gendo zachowuje się jak najbardziej poprawnie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 05, 2006, 09:19:14 pm »
Cytuj
A jeśli Gainax zrobi kiedyś hentaja? I co powiesz o filmie live, który też jest pod patronatem Gainaxu?

Gainax zrobi hentaia o na podstawie NGE..., Dread ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Anno by na to nie pozwolił, że nie wspomne o fanach... No chyba że to byłby DOBRY hentai... :lol:  ;) Co do filmu live nie ma tam Asuki i zapewne reszty też "nie będzie".
Cytuj
Dlatego też powiedziałem o hentajach, gdzie postacie zachowują się w miarę "naturalnie".

Ech cały czas udziwniasz a przecież wiesz o co mi chodzi, linka zobacze, ocenię.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Kwestia kanoniczności
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 06, 2006, 06:26:11 am »
Wiemy o co chodzi, Frey, tyle że my linię, między tym co w kanonie a tym co nie, stawiamy gdzie indziej niż Ty. Poprostu jesteśmy dużo bardziej konserwatywni ;)

 

anything