trawa

Autor Wątek: O Kaworu  (Przeczytany 32700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dino

O Kaworu
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 05, 2007, 09:55:31 pm »
Moje słowa nie były skierowane do Ciebie Frey. Mówiłem ogólnie. Jednak najmocniej przepraszam jeśli Cię uraziłem.
Mi też nie podobał się taki pomysł żeby wparował jakiś nowy typ i próbował zająć miejsce Asuki i innych ale jednak polubiłem Kaworu. Poza tym gdyby patrzeć z perspektywy Shinji'ego to pojawienie się kogoś takiego jak homo boy (^_^) było mu potrzebne. Kaworu go oszukał, to fakt ale nie nazwałbym tego zdradą. Ostatecznie pozwolił przeżyć Shinji'emu i całej ludzkości. Poświęcił się. Inną sprawą jest to że pozwalając się zabić doprowadził Shina do stanu apatii ale chłopak przeżył. Kaworu ma taką osobowość, która jednym przypadnie do gustu a innych zrazi i ja jestem tym pierwszym przypadkiem.

Offline Kaileena

O co w tym wszystkim chodzi?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 03, 2007, 07:27:33 am »
Jeju, jakich rzeczy ja się tu naczytałam. Że niby Kaworu jest klonem i ma w sobie dusze Adama? A czyim klonem, może Gendo, ha ha. Poza tym embrion, którego ma Gendo w dłoni to Adam i jest żywy, czyli też posiada duszę. Więc są dwie dusze Adama? A co to wogole za gadka, że Rei czy Kaworu mają umysł tak słabo rozwinięty jak na poziomie małego dziecka czy embrionu? Pzecież mówią, czują, oni są ludźmi. I to nawet lepszymi od innych. A co do Asuki to nie znoszę jej, ale nie o niej tu mowa. Jest wredna i basta. Skoro Arael nie mógł pojąć dlaczego ludzie są tacy samotni, mimo iż jest ich tak wielu, to czy jest w związku z tym głupi? Nie. Ja też tego nie rozumiem, a jestem człowiekiem. No sama nie wiem, zaraz uznacie mnie za dzięwietnastego Anioła... Wogóle to tyle tu mieszacie, że aż niedobrze mi się robi. Kropka. :roll:

Offline obik

Re: O co w tym wszystkim chodzi?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 03, 2007, 08:02:56 am »
Cytat: "Kaileena"
jest żywy, czyli też posiada duszę.

A Reiki w akwarium to też mają dusze no nie ?/ :badgrin:
To był pomniejszony Adam ale bez duszy, rozwój ciała nie jest zależny od duszy Kaworu miał ciało normalnego człowieka [ dlatego był przecież 15 latkiem] ale dusze Adama . Człowiek zawsze czuje się samotny ale próbuje to zatrzeć ale nie którzy zamykają się w sobie i nie otwierają się przez co są jeszcze bardziej samotni ... trafiło na Rei ona była bardzo samotna wiec co anioł miał powiedzieć? Nie masz silnego At fielda nie masz zdolności psychokinetycznych i nie umiesz latać :P Asuka nie musi być tą ulubioną ale bez niej seria była by inna też ma w nim swoją role to tak samo jak Rei  ;)

Offline Pelios

O Kaworu
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 03, 2007, 12:04:33 pm »
Cytuj
Że niby Kaworu jest klonem i ma w sobie dusze Adama? A czyim klonem, może Gendo, ha ha.


Czyim nie wiemy, bo to staruszkowie z SEELE go wykreowali. Ma duszę Adama, szuka jedności z jego ciałem. Dlatego rezygnuje z 3'rd impact, gdy okazuje się, że przybita na krzyżu jest Lilith, nie Adam.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dino

O Kaworu
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 03, 2007, 02:25:49 pm »
Nie wiemy? Jak na mnie to chyba Adama nie?

Offline @

Re: O co w tym wszystkim chodzi?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:16:50 pm »
Cytat: "Kaileena"
Że niby Kaworu jest klonem i ma w sobie dusze Adama? A czyim klonem, może Gendo, ha ha.

Jest klonem, bo efektem ibocznym klonowania, jak widać na Rei, jest np albinizm.
Cytat: "Kaileena"
Poza tym embrion, którego ma Gendo w dłoni to Adam i jest żywy, czyli też posiada duszę.

Nie wszystko co jest żywe ma duszę, przykład - EVA. Poza tym, czy jakbyś sklonował np Shina, to obydwoje miało by duszę Shina? Nie, tylko 1.
 
Cytat: "Kaileena"
Więc są dwie dusze Adama?

Jedna.
Cytat: "Kaileena"

Wogóle to tyle tu mieszacie, że aż niedobrze mi się robi. Kropka. :roll:

:bereroll:

Offline Pelios

O Kaworu
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 04, 2007, 02:02:45 pm »
Cytat: "Dino"
Nie wiemy? Jak na mnie to chyba Adama nie?


Raczej chodziło mi o ludzki podkład do klona (jak Yui u Rei). Ale trochę pokręciłem i teraz piszę co innego :] :

Właśnie przejrzałem po raz kolejny Red Cross Book i piszą (jako przypuszczenie), ża Kaworu mógł być Aniołem wychowywanym i skorumpowanym przez SEELE od młodzieńczych lat. Czyli nie był żadnym klonem, a normalnym aniołem. Pytanie tylko czemu akurat ten anioł został wybrany, jako schowek dla duszy Adama, która uciekła po śmierci giganta.
Jeśli zaś jest on aniołem takim jak inne, posiada ciało Adama.
SEELE być może wmówiło mu to i owo.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Frey Ikari

O Kaworu
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 04, 2007, 08:43:45 pm »
Cytuj
Nie wszystko co jest żywe ma duszę, przykład - EVA. Poza tym, czy jakbyś sklonował np Shina, to obydwoje miało by duszę Shina? Nie, tylko 1.

Uważam że pwinniśmy się zdecydowac albo dusza jest i każde żywe stworzenie je ma (inaczej byc nie może), albo jej nie ma i pozostaje tylko świadomośc.

Offline @

O Kaworu
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 04, 2007, 10:51:05 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Nie wszystko co jest żywe ma duszę, przykład - EVA. Poza tym, czy jakbyś sklonował np Shina, to obydwoje miało by duszę Shina? Nie, tylko 1.

Uważam że pwinniśmy się zdecydowac albo dusza jest i każde żywe stworzenie je ma (inaczej byc nie może), albo jej nie ma i pozostaje tylko świadomośc.

Uważam że pwinniśmy się zdecydowac albo dusza jest i każde żywe stworzenie je ma (inaczej byc nie może) --> fałsz - EVA jest żywa a nie ma duszy

albo jej nie ma i pozostaje tylko świadomośc. --> także fałsz, bo dusza Yui jest w evie.
Jakaś trzecia opcja? :idea:

Offline Frey Ikari

O Kaworu
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 05, 2007, 06:11:33 pm »
Cytuj
Uważam że pwinniśmy się zdecydowac albo dusza jest i każde żywe stworzenie je ma (inaczej byc nie może) --> fałsz - EVA jest żywa a nie ma duszy

albo jej nie ma i pozostaje tylko świadomośc. --> także fałsz, bo dusza Yui jest w evie

Fałsz to ty piszesz, no to odpowiedz mi czym rożni się człowiek od zwierzęcia poza zdolnościami umysłowymi?

Offline wyspa

O Kaworu
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 05, 2007, 08:17:44 pm »
Hmm Człowiek z biologicznego punktu widzenia jest zwierzęciem tak samo jak jest ssakiem czy kręgowcem, a co nas różni od innych ssaków... Przede wszystkim świadomość własnej osoby (widząc się w lustrze zdajemy sobie sprawę iż to my reszta zwierząt tego nie rozróżnia*), oraz zdolność empatii i logicznego myślenia.

*Humaniści się obrażą ale u szympansów także wykryto te zdolności tylko niejako nie są tak rozwinięte... posiadają zdolność empatii i świadomość własnej osoby, rozwiązują proste zagadki logiczne (był cykl pewnych eksperymentów udowadniających to...)

...Cheers

Offline @

O Kaworu
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 05, 2007, 08:35:21 pm »
Cytuj
Fałsz to ty piszesz, no to odpowiedz mi czym rożni się człowiek od zwierzęcia poza zdolnościami umysłowymi?

Niczym?
Wyfarciliśmy, i tyle.
Frey, wykaż gdzie jest fałsz w tym co piszę, a nie se walniesz ot tak, bo "ot tak" to mogę powiedzieć że jesteś wielbłądem [pozdro dla anfana i poka ;)]

Offline Kaileena

O Kaworu
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:01:41 am »
Ludzie, a skąd wy takie rzeczy wymyślacie? Głowa mi od tego pęka... Dla mnie Kaworu czy Rei zawsze będą ludźmi, nawet lepszymi od reszty tej hołoty z anime  :badgrin:

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
O Kaworu
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:36:50 am »
Cytat: "Kaileena"
Dla mnie Kaworu czy Rei zawsze będą ludźmi, nawet lepszymi od reszty tej hołoty z anime  :badgrin:

No bez jaj...
Ludźmi tak, ale skoro Ayanami nie rozumie nawet nie tyle co czuje, ale że MA jakieś uczucia, no to nie wg mnie nie jest "lepsza". Oczywiście można jej to wytłumaczyć, ale taka jaka jest w animcu, to "lepsza" od innych nie jest. Z Kaworu podobnie.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Kaileena

O Kaworu
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:39:57 am »
Za kogo ty się uważasz, za znawcę? Skoro z ciebie taki fanatyk Rei, to czemu masz wąty? Dziwne to jest...