Autor Wątek: Jaka karcianke wybrac?  (Przeczytany 7883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kulza

Jaka karcianke wybrac?
« dnia: Sierpień 24, 2006, 11:16:30 pm »
Witam, niedawno u kumpla zagralem z nim pare razy z M:tg i tak mi sie spodobalo, ze mysle o kupnie wlasnych kart. Problem polega na tym, ze nie wiem ktora karcianke najlepiej wybrac. Nie chcialbym zebym zaczal zbierac a za jakis rok, gdy skompletuje juz troche kart, zmieni sie edycja i wszystko bedzie trzeba zaczac od nowa  :?. Mam nadzieje, ze ktos mi doradzi, z gory dzieki.
Ps. Moj pierwszy post na forum, wiec witam wszystkich.  :D

Offline Slayer_Lublin

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:15:55 am »
Jeżeli chcesz grać z kumplem w domu w magica to kup sobie starter i graj ale... ta turnieje z takim czymś to pewnie nawet nie bęzdiesz miał wstępu a jeżeli chodzi o skompletowanie dobrej talii to masz rację że zanim ją skompletujesz to będzie niaktualna... ;)
Proponuje ci zorientować się w okolicy kto w co gra i jaki z 'młodszych' i mniej komercyjnych systemów jest dobrze rozkręcony w okolicy [mówie o Dark Millenium, WarCryu - chociaż już nie jest taki młody, CoC itp...]

A skąd jesteś? Bo może coś dla Ciebie znajdziemy ;)

Offline Kulza

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2006, 10:40:33 am »
Mieszkam w okolicy Warszawy i Legionowa, wiec tutaj raczej problemow z graczami nie bedzie.  :D Mysle narazie nad WarCry'em bo przy moich funnduszach nigdy nie zebralbym odpowiedniej talii. :roll:

Offline Slayer_Lublin

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2006, 09:26:33 pm »
Z tego co wiem to w wawie nie ma zbyt dużej ilości graczy WarCrya a pzoa tym karcianka ta jest już na tyle rozwinięta że trydno by ci było złożyć deck żeby powalczyć na poważniejszych turniejach

Jeżeli chciałbyś spróbować gry w dark millenium [warhammer 40k] to moge ci zaoferować naprawde dobrze rozwiniętą grupę graczy grających w tę karciankę [małe turnieje odbywają się średnio raz w tygodniu]... mógłbyś też liczyć na początku na talie demo...

Jeżeli byłbyś zainteresowany to: http://www.darkmillenium.fora.pl

Offline pretorianstalker

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2006, 12:29:19 pm »
Ja proponuję Doom Trooper'a ;) Świetna karcianka, chociaż już się nie ukazuje :) Wciąż można jednak zdobyć karty - na allegro jest ciągle masa aukcji, ale jeżeli ktoś uzna, że zbyt drogo to można dostać taniej karty od innych graczy. Nic nowego już się nie ukażę, więc zawsze wszystko będzie aktualne :D
ww.doomtrooper.pl

Offline wojo_kamil

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2006, 02:22:25 pm »
ja również zapraszam do grania w dmm.. ;) Sam gram i złożenie dobrej talii nie jest specjalnie kosztowne, a z racji tego, zę jest to dosyć nowa karcianka, nie będzie sie zacofanym... :P :P
ORZA JUVE!!!!
AVE MOTOR!!!!

Offline pretorianstalker

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2006, 08:49:30 pm »
dmm? :) A co to? Znaczy chodziło Ci o DT czy o Duel masters? :D Jeżeli chodziło o DT, to z ciekawości zapytam czy słyszałeś o turnieju na polconie? :) Bo widzę, że z Lublina jesteś.
ww.doomtrooper.pl

Offline cadaver

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2006, 08:05:22 am »
chyba raczej chodziło o dark millenium :)

Offline pretorianstalker

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2006, 11:28:02 am »
Nie zwróciłem uwagi na poprzedni post :D
Ale mi ulzyło, że nie ma tu fanów DM i nikt nie namaiwa do grania właśnie w tą grę ;) Osobiście znam się tylko na karciankach Target Games i z nimi mi się wszystko kojarzy ;) Inne albo zbyt szybku umierały, albo mają badziewną mechanikę, bo niektóre kontakty z grami ograniczałem do przeczytania instrukcji i zarzucałem pomysł grania. MtG nie toleruję, a wszystkie inne karcianki WotC to jego pochodna, więc mam podobne nastawienie.
ww.doomtrooper.pl

Offline Pudel

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2006, 01:53:43 am »
Cytat: "Kulza"
Mieszkam w okolicy Warszawy i Legionowa, wiec tutaj raczej problemow z graczami nie bedzie.  :D Mysle narazie nad WarCry'em bo przy moich funnduszach nigdy nie zebralbym odpowiedniej talii. :roll:


Looknij w temat o WarCry - tam ci napisalem co zrobic. :)
logoslawiony niech bedzie czlowiek, ktory nie majac nic do powiedzenia nie daje nam slownego dowodu na to.

Offline R3615

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2006, 08:29:53 pm »
Jeżeli bardzo pragniesz grać w Magica, a w okolicy nie ma chętnych, albo brak kart powoduje pewne znane problemy, polecam dwa rozwiązania. Pierwsze polega na znalezieniu w necie klubu graczy w MtG przez klienta Magic Workstation. Drugi sposób, z wielu względów lepszy, lecz kosztowniejszy, polega na zakupieniu nie tyle pudełkowego startera, co zalogowaniu się do serwisu www.wizards.com/magic do działu MTGO, ściągnięciu i zainstalowaniu programu Magic Online. Potem, na loginie MTGO możesz w sklepie za niecałe 10 dolarów kupić wirtualny starter. Wszelkich operacji finansowych można dokonywać kartą Visa Electron jakiegoś banku internetowego. Te 10 dolarów to nie jest wpisowe, lecz możesz za nie kupić interesujący Cię zestaw kart (nie koniecznie starter, może jakąś talię, a najlepiej kilka ticketów - biletów wstępu na rozgrywki - po dolarze za sztukę). W programie jest specjalna sekcja zwana targiem (widok zaawansowany), tam każdy ticket wymienisz na karty: rary są od 1/2 ticketa do kilku, uncommony kupujesz w grupach (grywalność!) po 2 do 16 (czasem lepiej), commony w ilościach przerażających (nawet po ok. 100 za ticksa). Są tam do kupienia chyba wszystkie możliwe karty. To najlepsza droga do stworzenia swojej pierwszej "mistrzowskiej" talii i grania nią (cudzysłów dotyczy tzw. braku umiejętności grania taką talią). Szczegóły na podanej stronie.
Pierwsze kroki w wirtualnym graniu można zrobić bez żadnych własnych kart. Jest tam szkółka, w której gra się jedną z talii startera (aktualnie 9 edycja).
Dodatkowo, po zgromadzeniu całej kolekcji kart z jakiegoś wydania bądź rozszerzenia. Istnieje możliwość dokonania ich zamiany na karty fizyczne (Redeem), ale tylko na adres w stanach lub Kanadzie. Podobno wtedy przysyłają tego seta.
W Internecie znajdziesz też sklepy oferujące (nie tak jak nasze Allegro) możliwość kupna, wymiany lub sprzedaży kart wirtualnych i fizycznych. Praktycznie rzecz biorąc, jeśli się nie szarżuje i czasem zainwestuje w bustery, nie można na tym interesie stracić.
lteri vivas oportet, si vis tibi vivere.
Docendo discimus.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Jak to jaka???
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2007, 08:27:23 am »
Wiadomo, że pisana polskim słowem. Czego uczymy się w szkołach, angielksiego jako pierwsezgo, czy polskiego?? aaa, zapomniałem, co niektórzy jarają się ładnymi obrazkami i dobrą ceną (im wyższa tym lepiej się czują :lol: ) pozdrawiam wszystkich, którzy nie umieją chodzić, a chcą biegać

ps w Poznaniu dla młodzieży rozdaję za darmo polski system karciany, info rollarena@o2.pl
pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline franzini

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2007, 11:46:03 am »
No nieźle.
Jeżeli podstawowym kryterium wyboru miałby być język, to nie wychodzimy poza skromne grono gier rodzimych albo tłumaczonych, jak gdzieś zauważył Kempy, z lepszym lub gorszym skutkiem.

Daj spokój [rollerboy] thorgal ;]. Masz jakąś misję niesienia kaganka Thorgala przez świat?? Polski rynek karcianek jest zaściankowy i naprawdę sporo dobrych systemów nigdy nie doczeka się translacji. A cenowo niejednokrotnie Thorgal przebija wycofane z produkcji systemy zachodnie. I gdzie tu Twój pęd do taniej karcianki?

Grafika - a co ma być przyjemniejszego w karcie niż ładna szata graficzna? Spędzając godziny nad kartami, chcesz gapić się na bazgroły od których robi się niedobrze?

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Jaka karcianke wybrac?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2007, 08:36:39 am »
Cytat: "franzini"
No nieźle.
Jeżeli podstawowym kryterium wyboru miałby być język, to nie wychodzimy poza skromne grono gier rodzimych albo tłumaczonych, jak gdzieś zauważył Kempy, z lepszym lub gorszym skutkiem.

Daj spokój [rollerboy] thorgal ;]. Masz jakąś misję niesienia kaganka Thorgala przez świat?? Polski rynek karcianek jest zaściankowy i naprawdę sporo dobrych systemów nigdy nie doczeka się translacji. A cenowo niejednokrotnie Thorgal przebija wycofane z produkcji systemy zachodnie. I gdzie tu Twój pęd do taniej karcianki?

Grafika - a co ma być przyjemniejszego w karcie niż ładna szata graficzna? Spędzając godziny nad kartami, chcesz gapić się na bazgroły, od których robi się niedobrze?


spoko, spoko bez cisnienia  8) zaczalem grac przez przypadek gdyby wczesniej ktos zapytal mi sie czy wyobrazam sobie, jak kartami wykonuje sie misje to bym nazwal go deb.. wiekszosc ludzi tak reaguje to nie zart  :shock:  musze zawsze pokazac im rozgrywke bo inaczej krenca nosem i pukaja sie w czolo  :D pewnie teraz nie sprawilo by mi chrupniecie kolejnego systemu, bo mam jakis poglad czaje sie na aliena 8)

bazgroly?  ROSIŃSKI hmmm, nawet na cyprze kupilem jego komiks  :D ok niektore systemy maja swietna kreske ale wszystkiego do jednego wora to sie nie da, kazdy jara sie czyms innym do niektorych rzeczy trzeba dojzewac latami

co do misji to masz racje ciezki kawal chleba  :(  wszyscy mnie tyraja  :lol: za THORGiego no coz moze zmienie nick na meczennik  :lol:  pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9