Autor Wątek: Broń w NGE  (Przeczytany 42334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

Broń w NGE
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 26, 2006, 02:19:31 pm »
Wystarczy jeden dowód żeby obalić tezę, tak więc jest możliwość kontrolowania EVY w berserku.

PS, trenowałem szermierkę, więc jakoś nie widzi mi się EVA z białą bronią :roll:

Offline Krzyż na droge

Broń w NGE
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 26, 2006, 02:27:54 pm »
Kaworu podoba mi sie pomysł z gatlingiem, przydał by się w 19 odcinku zamiast tych słabych karabinów, więcej ammo i obrażenia, a szybkostrzelność dała by jej większą szanse na pokonanie anioła.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 26, 2006, 02:42:10 pm »
Link niżej może wam wytłumaczyć dlaczego gatlin bardziej by sie przydał evangelionom w walce dystansowej.

A broni białej jest tyle ile potrzeba.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline DarkStar

Broń w NGE
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 27, 2006, 07:54:09 pm »
Cytuj
więcej ammo i obrażenia, a szybkostrzelność dała by jej większą szanse na pokonanie anioła.

Owszem, szybkostrzelność i siła ognia, ale wciąż pozostaje problem :
1. Konieczności taskania ogromnej ilości amunicji dużego kalibru,
2. W jaki sposób nie dopuścić do przegrzania się gatlinga takich rozmiarów?
3. Skoro już przy standardowym karabinie Evangelionów mieli problem z gazami wylotowymi i dymem wywołanym przez pociski, to co by było w przypadku bronii o takiej szybkostrzelności?

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 28, 2006, 11:37:57 am »
Cytat: "Monkey10_PL"
Wystarczy jeden dowód żeby obalić tezę, tak więc jest możliwość kontrolowania EVY w berserku.

Pozostaje jeszcze pytanie której EVY? Nie zapominajcie o tym, że one się różnią między sobą.

Co do gartlinga, to nie ma takiej potrzeby, bo walka strzelecka nie jest podstawowym zadaniem Evy. Nie ma potrzeby posiadania dużej szybkostrzelności. Po prostu nie pasuje to do założeń konstrukcyjnych unitów.

Bazooka była obecna w serii, Asuka jej używała w 18 i 19 odcinku.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Broń w NGE
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 28, 2006, 02:48:31 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"

Bazooka była obecna w serii, Asuka jej używała w 18 i 19 odcinku.
A racja, ale w 19 miala dwie  :D Ale moglyby byc wieksze  :lol:

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 28, 2006, 05:30:24 pm »
Taaa, rura o kalibrze przekraczającym wysokość mojego pokoju i strzelająca pociskami wielkości ciężarówki jest niby mała, co?

Evy nie potrzebują jakiejś porządnej broni strzeleckiej, albowiem operują w Tokio3, które samo w sobie jest bronią. Wsparcie ogniowe zawsze można wezwać, bez konieczności przeznaczania całej Evy na ruchomą platformę strzelecką.

To, ze walka strzelecka jest mało skuteczna nawet nie wspominam.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 28, 2006, 06:20:38 pm »
Nie jest mało skuteczna, tylko złe uzbrojenie, a w przypadku evy ilość amunicji nie ma znaczenia, potrafi unieść okręt wojenny. A bazooka evangelionów była by na pewno skuteczniejsza gdyby miały jeden wielki pocisk, a nie kilkadziesiąt małych. A kaliber tej broni wynosi 300mm bo na pewno nie są większe, a na pewno nie mają wielkości ciężarówki. A gatlingi mogą być przenoszone przez evy tak samo jak XM214 przez piechotę.
A amunicja mogła by być z rdzeniem uranowym, przebijało by wszystko, a AT by padło pod takim ostrzałem.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline DarkStar

Broń w NGE
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 28, 2006, 06:58:09 pm »
Cytuj
A amunicja mogła by być z rdzeniem uranowym, przebijało by wszystko, a AT by padło pod takim ostrzałem.

Pociski N2 o mocy zbliżonej do broni atomowej nie są w stanie przebić pola AT, które nie zostało uprzednio zneautralizowane przez innego evangeliona, więc nie wiem co pomoże rdzeń uranowy. Pole At nie jest stalową płytą pancerną i przebijanlość pocisku nie ma większego znaczenia. Do bezpośredniego przebicia pola potrzeba ogromnej energii.
W przypadku Ramiela Misato mówi o 180 mln kW = 1800gW. Łączna moc wszystkich istniejących przemysłowych reaktorów jądrowych to około 370gW :D

I jescze taka ciekawostka :
Słyszałem , że wytworzenie pocisku przeciwpancernenego kal 120mm ze zubożałym uranem to koszt 1000-1500$. Pocisk kal. 300 mm potrzebowałby znacznie więcej uranu, a więc załóżmy, że za pocisk 300 mm zapłacimy 2500$
Szybkostrzelność Gatlinga wynośi 3000-4000 pocisków na minutę.

A więc teraz trochę matematyki:
Obliczymy koszt trwającego 30s ostrzału :
1600 x 2500 = 4 000 000 $
 
Wiem, że NERV dysponuje ogromnym budżetem, ale jednka zawsze te 4 mln pójdą na wątpliwej skuteczności ogień zaporowy. Evangelion NIE ZOSTAŁ skonstruowany do walki dystansowej. Nawet Misato w 8 odcinku mówi, że najlepszym sposobem na pokonanie anioła jest walka wręcz.

Offline Krzyż na droge

Broń w NGE
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 28, 2006, 07:03:30 pm »
O znawca się znalazł, może i XM214 jest bronią ręczną, ale w plutonach marines je używają jeden na pluton. 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)
Ale masz racje EVA taka silna, a  mówią o tym, że eva z gatlingiem musiała by stać na stanowisku CKM'a.
Tokio3 nie jest bronią tylko fortecą, ostatnim bastionem ludzi.

Kaworu wiem, że rysujesz EVY, widziałem tą twoja zielona. Narysuj zobaczymy jak będzie wyglądała EVA z gatlingiem.

Offline DarkStar

Broń w NGE
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 28, 2006, 07:38:48 pm »
Cytuj
EDIT. Nóż progresywny, nie jest taki potężny a tnie pole AT, więc czemu Ammo z rdzeniem uranowym nie może przebić pola AT jak to jest wielka temp. coś jakby rzucany nóż progresywny. Eeeeeeeee lub coś w tym stylu.


Nóż progresywny wykorzystuje drgania o bardzo wysokiej częstotliwości do rozbijania cząteczek na poziomie molekularnym, natomiast rdzeń uranowy spala się powodując powstanie wysokiej temperatury. A więc teoretycznie można powiedzieć , że efekt jest podobny ponieważ o ile mi wiadomo to temperatura danego ciała zależy od częstotliwości drgania jego cząsteczek. W razie czego mnie poprawicie :). Jednak energia noża jest stała i możliwa do skoncrentowania na niewielkim obszarze, czego nie można powiedzieć o pocisku z gatlinga. Po zderzeniu z polem AT rozleciałby się na kawałki, a energia rdzenia uległaby rozproszeniu.

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 28, 2006, 08:12:03 pm »
Luuudzie. Który raz mam tłumaczyc, że nożem nie rozkrawa się pól AT? To jest tylko efekt wizualny, gdy EVA łączy swoje pole z polem anioła. Wyrzutnie noży nic nie dadzą.
A jedynym "pociskiem" zdolnym fizycznie przebic pole jest włócznia, bo tylko ona ma pole AAT, które przebija się przez pole.

Zobaczczcie sobie w temacie "natura pola AT" czym ono jest, a potem się zastanawiajcie jak je niszczyć.

Głowice uranowe nie są dobrym pomysłem. Pamiętaj, że to Japonia i oni mają fobię jeśli chodzi o broń jądrową.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline DarkStar

Broń w NGE
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 28, 2006, 09:35:17 pm »
Cytuj
Luuudzie. Który raz mam tłumaczyc, że nożem nie rozkrawa się pól AT? To jest tylko efekt wizualny, gdy EVA łączy swoje pole z polem anioła. Wyrzutnie noży nic nie dadzą.
A jedynym "pociskiem" zdolnym fizycznie przebic pole jest włócznia, bo tylko ona ma pole AAT, które przebija się przez pole.


Amen. I na tym proponuje skończyć dyskusję na temat zdolności penetracji pola AT przez standardowe pociski :P
NIE MOŻNA fizycznie przebić pola anioła. Może ono zostać zneutralizowane przez pole Evy, lance, lub strumień pozytronów.

Cytuj
Głowice uranowe nie są dobrym pomysłem. Pamiętaj, że to Japonia i oni mają fobię jeśli chodzi o broń jądrową.

Promieniowanie wydzielane przez zubożały uran jest co prawda o wiele mniejsze niż to pochodzące od uranu283, czy 285 ale jednak.
Cytuj
A kaliber tej broni wynosi 300mm bo na pewno nie są większe, a na pewno nie mają wielkości ciężarówki.


zawłaszcza przy ostrzale takim kalibrem...



[/quote]

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 28, 2006, 09:36:26 pm »
To dziwne kiedy nabój z moździerza leci na ramiela niema wokół niego evangeliona, a at widać, no jak to wytłumaczysz skoro według ciebie AT widać dopiero wtedy gdy się zetkną.



A tak w ogóle to włócznia longinusa nie tworzy pola Anty-AT tylko rozrywa je siłą uderzenia, bo jak EVA-00 rzuca w anioła, to włócznia skręca się i rozprężna przebijając pole AT i przeciągając anioła za sobą. Bo gdyby włócznia posiadała owe pole anty-AT to Genduło nie przewoził by włóczni bo sam by się rozpuścił w jej pobliżu.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 28, 2006, 09:54:21 pm »
A kto mówił o tym, że AT widać, gdy się stykają? AT jest neutralizowane w kontakcie, inaczej to nic nie da mu rady, żadne gartlingi, czy inne noże.
Posłuchaj co mówią Miasto i Hyuga, gdy oglądają filmik z Ramielem.

Włócznia generuje pole AAT, jest to wprost powiedziane w serii. Jak myslisz po co była potrzebna włócznia do HCP? Radzę uzupełnić wiadomości ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything