Autor Wątek: Broń w NGE  (Przeczytany 42347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 30, 2006, 03:01:28 pm »
Cytuj
Bym zapomniał Dread Ramiela zniszczono działem jonowym, a nie pozytronowym (ION CANNON jest w C&C Generals)

Co na ten temat mówi seria?
Cytat: "Szósty odcinek, czas 06:56"
our positron rifle won't be able to witchstand that much power


Cytat: "07:16 Misato mówi o ustrojstwie JSSDF "
this automatic positron cannon

 
Cytat: "Potem, już w walce, 18:31"
all energy to the positron cannon


Teraz Ty mi znajdź, gdzie jest mowa o jakimś Ion cannon. W serii, bo jakieś C&C mnie nie interesuje. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Broń w NGE
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 30, 2006, 06:34:07 pm »
Cytuj
Ghagiel - Eva siedząca w paszczęce neutralizowała pole, a okręty waliły.

Eva nie znajduje się w paszczy gdy okręty zaczeły ostrzał wnetrza anioła, co spowodowało rozerwanie go na strzępy.

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 30, 2006, 06:45:38 pm »
Nie widać gdzie jest Eva w momencie wystrzału.

Gdyby Evy tam nie było, to statki nie weszłyby do paszczy, tylko rozbiły się na AT. Okręty były w środku anioła, gdy strzelały. To tak jak z Zeruelem - z tą różnicą, że Gagiel miał otwartą "osłonę" core.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Krzyż na droge

Broń w NGE
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 30, 2006, 07:50:32 pm »
Działo pozytronowe strzela świetlistymi kulami, a jonowe wiązka, jest różnica, tak to jest jak się ENG_DUB ogląda zamiast z napisami i czytać mangę bo mowa jest o broni jonowej. Gdyby to wielkie działo było bronią pozytronową to EVA 00 zamiast sie rozpuszczać od ataku ramiela powinna zniknąć (anioł używa podobnej broni), ta jej tarcza powinna jej nic nie dać.
Anglicy więcej błędów robią w tłumaczeniu niż polacy, a skąd wiem bo mój kumpel jest na studiach gdzie uczą się japońskiego i tłumaczą bajki i mangi, a jego wykładowca tłumaczył EVANGELIONA i tłumaczy Shin-chan'a i mówił ile błędów robią angielsko-języczni w japońskim.

Offline DarkStar

Broń w NGE
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 30, 2006, 07:53:47 pm »
Cytuj
Tak jak to robi się to z powodzeniem od kilkudziesięciu lat - polem elektromagnetycznym.

Ale nie na taką skalę jak w NGE i naprawdę nie wiem jak zachowałby się strumień pozytronów wystrzelony z działa o mocy 1000gW. Na razie możemy wytworzyć tylko śladowe ilości antymaterii.

Cytuj
A pole elektromagnetyczne nie może działać na antymaterie bo jest ona odwrotnością do materii. A jak się zderzają to się rozpadają, ale nie wybuchają.
Materia to protony, elektrony i neutrony, a antymateria jest zupełnie inaczej zbudowana, i nie posiada ładunku.

Polecam zapoznać się z definicją antymaterii
Antymateria- jest to układ antycząstek. Antycząstki to cząstki elementarne podobne do występujących w materii, ale ich ładunki elektryczne mają przeciwne znaki wraz z wszystkimi pozostałymi liczbami kwantowymi (np. izospin, dziwność, parzystość).
W momencie kontaktu antymaterii z materią (zwykłą) obie ulegają anihilacji, czyli zamianie na energię promieniowania elektromagnetycznego.

Cytuj
(anioł używa podobnej broni)

Skąd ta pewność? Bo niby też widać wiązke światła?

Cytuj
Działo pozytronowe strzela świetlistymi kulami, a jonowe wiązka

Skąd czerpiesz tą wiedzę? Widziałeś kiedyś taką broń? Dlaczego akurat kulami?


Cytuj
ENG_DUB ogląda zamiast z napisami i czytać mangę bo mowa jest o broni jonowej

A w moich subach kilkakrotnie mówią o dziale POZYTRONOWYM.
a konkretnie ich standardowe działo to Cyclotron prototype 20 -  Eva Special Positron Rifle. W 23 epie także mówią o rozproszeniu pozytronów. A działo z 6 epa to także prototyp działa pozytronowego.
I nie martw się nie posiadam amatorskich subów, kupując NGE dostaniesz takie same.

Może wypowie się ktoś znający japoński?

Offline Krzyż na droge

Broń w NGE
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 30, 2006, 08:12:42 pm »
W 22 odc. działo pozytronowe które obsługuje 02 strzela kulami, a jonowe z 6 odc. wiązką.
 Dlaczego sugeruje, że są to podobne bronie, ponieważ gdy anioł i 01 chybiają efekt trafienia w podłoże jest taki sam w obu przypadkach.

Offline DarkStar

Broń w NGE
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 30, 2006, 08:17:35 pm »
Cytuj
a jonowe z 6 odc. wiązką

EP 6 - 7:17 , 18:30
I o jakim dziale oni mówią?

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 30, 2006, 08:22:42 pm »
O tym, co strzela kulami mówią positron rifle, a o tym, co wali wiązką mówią positron cannon. Nigdzie nie ma ani słowa o dziale jonowym. Accept the facts.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 30, 2006, 08:33:50 pm »
Krzyż na droge Dread ma racje broń pozytronowa, zamknijmy juz temat pozytronów, jak dla mnie to mogło równie dobrze być broń warpowa.
Jest błąd w tłumaczeniu na HYPER, ale podobno to naprawili.

Musze se odświeżyć serie bo nie pamiętam juz połowy rzeczy. Tobie tez to radze Krzyż.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline DarkStar

Broń w NGE
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 30, 2006, 08:36:08 pm »
Cytuj
O tym, co strzela kulami mówią positron rifle, a o tym, co wali wiązką mówią positron cannon. Accept the facts.

Mówią tak bo jedno jest uzbrojeniem Evangeliona przeznaczonym do walki, natomiast dugie jak mówi Misiato nie jest działem polowym tylko bronią eksperymentalną. Oba działają na tej samej zasadzie, różnią się jednak mocą. W serii natomiast ani razu nie usłyszałem o dziale jonowym. Jednak niektórzy wyraźnie je dostrzegają. Dlatego proszę ich o podanie konkretnego dowodu. Gdzie i kiedy mówią o dziale jonowym?

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 30, 2006, 08:41:01 pm »
Może być faktycznie błąd w tłumaczeniu. Posłuchałem co mówią po japońsku i za kazdym razem jest positronu raiflu (positron rifle w engrishu).

Definitywny koniec kwestii. Żadne działo jonowe i kropka.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:00:22 pm »
Ale jedno jest dziwne, mają taką technologię, broń pozytronową, a nie potrafią zrobić generatora tarcz. Łatwiej jest wytworzyć plazme i generator tarcz plazmowych niż broń opartą na antymaterii.
Bynajmniej tak mi się wydaje bo dziś wytwarzają plazme w jedynym na świecie reaktorze fuzji.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Duże Zwierze

Broń w NGE
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 01, 2006, 11:54:24 am »
a na co im tarcze skoro EVY mają pole AT?

Offline Rhobaak

Broń w NGE
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 01, 2006, 12:53:56 pm »
Cytat: "DarkStar"
Cytuj
Tak jak to robi się to z powodzeniem od kilkudziesięciu lat - polem elektromagnetycznym.

Ale nie na taką skalę jak w NGE i naprawdę nie wiem jak zachowałby się strumień pozytronów wystrzelony z działa o mocy 1000gW. Na razie możemy wytworzyć tylko śladowe ilości antymaterii.

Jasne, że nie na taką skalę, ale chodzi o zasadę działania. Zresztą, te 1000 GW nie jest jakąś astronomiczną liczbą, przecież Fermilab zużywa ok. 150 MW, a jego możliwości ograniczają się do niszczenia dużo mniejszych celi, niż Anioły;)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 01, 2006, 08:40:38 pm »
Cytuj
Duże Zwierze
a na co im tarcze skoro EVY mają pole AT?


Nie dla EVANGELIONÓW tylko dla geofrontu, dla ochrony chyba mogli by w geofrońcie zrobić taką tarcze energetyczną nad piramidką.
Wy to byście wszystko dawali EVANGELIONOM.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.