trawa

Autor Wątek: Broń w NGE  (Przeczytany 42327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Astaroth

Broń w NGE
« dnia: Czerwiec 13, 2006, 08:24:06 pm »
Wydzielono z tematu o skrótach. Rozpisaliśmy się o bombie N2, ale temacik wydzieliłem o broni ogólnie. Zarówno o broni konwencjonalnej, jak i broni Evangelionów. Wszystkie prog knife, topory, bazooki i tym podobne są mile widziane w tym temacie. Możemy sobie porozmawiać o pistolecie Misato i o czołgach JSSDF.

Wybacz Dread, ale w Endzie nie użyto atomówki, tylko N2. Przejrzałem przed chwilę swoją kopię i wyraźnie przed zrzutem jest mowa o bombie N2
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Ryba

Broń w NGE
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2006, 08:47:12 pm »
Tak, zgadzam się z Tobą.

Offline Ktoś

Broń w NGE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2006, 09:02:49 pm »
Fakt to była bomba N2 ...xD pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Devik Crazystar

Broń w NGE
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2006, 06:36:06 am »
Tak, przed zrzutem jest mowa o bombie N2, ale mówił to bodajże Shigeru Aoba, w formie przypuszczenia, że będzie źle, jeśli zrzucą N2. Nie może wiedzieć, co naprawdę zrzucili.
O ile wybuch wygląda na znacznie potężniejszy, niż jakiekolwiek N2 wcześniej w serii, to jednak nie widać "grzybka" i w HQ ciągle jest zasilanie, a EMP z atomówki raczej usmażyłby wszystkie obwody.

Offline Ktoś

Broń w NGE
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2006, 01:09:39 pm »
No fakt o tym nie pomuslalem więc co to w takim razie mogło być ??? być moze byla to silniejsza wersja N2 lub coś podobnego jak myslicie??... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Ryba

Broń w NGE
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2006, 01:13:19 pm »
Nie, poprostu może z wyższej wysokości spadło i dało lepszy efekt.

Offline Ktoś

Broń w NGE
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2006, 01:18:31 pm »
tez mozliwe szczeze nie mam kompletnego pojecia co to moglo spać chociaz mysle że wysokośc nie ma tu nic do znaczenia... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Astaroth

Broń w NGE
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2006, 04:47:09 pm »
Cóż, dla wszystkich którzy mają wątpliwości co do użytego typu głowicy - odsyłam państwa do pierwszego odcinka serii.
Łatwo zauwazyć podobieństwa miedzy tym, czym potraktowali anioła, a atakiem na NERV. W obu przypadkach mamy do czynienia z silną falą uderzeniową i oraz wyładowaniem EMP (widać N2, pomimo bycia typu non-nuclear również ją  wytwarza). A poza tym, z taktyczneg punku widzenia, użycie N2 stanowiło by najlepsze wyjście, bo po kiego mieli używać  głowicy atomowej i skazić, teren który zamierzali zająć, jak wystarczyło użyć czegoś co zrobi BUUM i nie zostanie po tym nic więcej.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2006, 06:32:04 pm »
Makoto i Aoba gadają o N2, po chwili leci na nich ów pocisk. N2 zrzucili kilka razy, ale efekt nie był taki, jak w przypadku Enda. Po chwili w biurze premiera ktoś mówi
Cytuj
Odnotowalismy eksplozję nuklearną 3 minuty temu.

Chcą też zapieczętować wszystko na 20 lat, jak Stare Tokio. Pierwsze Tokio zostało zniszczone właśnie bombą atomową.

Zauważcie, że End ma inny stopień cenzury, niż seria. W serii nie uświadczymy wyraźnych scen zabijania ludzi, widoku nagich piersi (bez zaciemnienia sutków) itp. end jest "mocniejszy" od serii.
Japończycy jako jedyna nacja doświadczyli ataku nuklearnego i lęk przed bombą atomową jest u nich naprawdę wyraźny (nawet w takiej Love Hina widać tego ślady), dlatego w serii nie używają nigdy bomby atomowej. W Endzie pokazanie jej już było możliwe.

W Endzie jest też mowa o skażeniu terenu, poza tym oni nie chcą wcale przejęcia NERVu, chcą tylko zabrać Evy (bo chce ich SEELE) i zalać wszystko betonem, albo czymś podobnym ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Devik Crazystar

Broń w NGE
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2006, 06:38:18 pm »
Jakbym widział podobieństwa, to nie miałbym wątpliwości. Owszem, brak wyraźnego skażenia radioaktywnego i potężnego EMP (jakieś tam jest, ale niewielkie), co wskazuje na N2, ale właśnie obie eksplozje są IMO dość różne. Wygladają całkiem inaczej (ta z pierwszego odcinka wygląda bardziej na wybuch atomówki) i ta z Enda wydaje się znacznie silniejsza (chyba że zwyczajnie przeceniam siłę pancerza GF, tudzież wybuch Unitu 00 poważnie go uszkodził).

Do notki wyżej: W moich subach jest "ballistic missiles". Ah, te tłumaczenia.

Offline Astaroth

Broń w NGE
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2006, 07:23:13 pm »
Wybuch pierwszej N2 w serii obserwujemy z dosć dużej odległości i w dodatku Sinji i Misato ( z ich perspektywy to widzimy) znajdują się za naturalną barierą w posiaci gór. Nie widzimy zatem wybuchu z tak bliska, jak w Endzie.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Ktoś

Broń w NGE
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:23:56 pm »
no ale z tego co zauwarzylem po wybuchu w endzie spadł jakby świetlisty deszc co spowodowało chybajeszcze większe uszkodzenia. Po bombie atomowej nie ma nic podobnego a chcieli zamknąć obiekt n 20 lat chyba dlatego aby zatuszować ślady nie jestem pewien tego w 100% ale o ile pamiętam tak mi sie wydaje... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Astaroth

Broń w NGE
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:31:03 pm »
Ten świetlisty deszcz nosi wszelkie znamiona zmasowanego ostrzału artyleryjskiego.  :)
N2 zrobiła swoje - odsłoniła cel, więc zabrali się do częstowania NERVu wszystkim co mieli.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2006, 11:40:25 pm »
Jedna N2 kiedyś wybuchła wewnątrz GF i nic większego się raczej nie stało. Wątpliwe jest także to, by N2 miały różną moc, bo przecież chcieli do Leliela wrzucić wszystkie bomby jakie mają.
Z kolei ta z Enda rozwala wszystkie pancerze GF, powoduje zeszklenie drzew, zniszczenie zewnętrznej warstwy piramidy, ogólnie całkiem niezły bałagan robi.
Po ataku żołnierze mówią, że radiacja i temperatura zmniejszają się.

Dlaczego aż tak trudno uwierzyć, że była to atomówka?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ktoś

Broń w NGE
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2006, 10:57:41 am »
Możliwe że to nie była ani N2 Ani atomówka być może była to jakaś nowa zupełnie nie znana bomba wyprodukoqwana przez seele bo wątpie zeby po wybuchu Bomby atomowej drzewa się zeszkliły a zwykła N2 dokonała takich zniszczeń... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...