trawa

Autor Wątek: Liber Chaotica Ankieta!  (Przeczytany 4050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slide

Liber Chaotica Ankieta!
« dnia: Sierpień 29, 2006, 10:19:32 pm »
Na stronie Wydawnictwa Copernicus jest zamieszczona ankieta dotyczaca wydania Liber Chaotica w Polsce, a mianowicie czy fani będą w stanie ponieść koszty około 150 zł za tą książke i co najważniejsze czy w ogóle będą chcieli ją kupić.

Ankieta na stronie:
http://strefa51.home.pl/forum/viewtopic.php?t=307&start=15

Niżej zamieszczam opis i kilka fotek wydania angielskiego.


Cytuj
Liber Chaotica to zbiór zakazanej wiedzy o Chaosie we wszelkich jego przejawach: zaczynając od demonów, przez wyznawców mrocznych bogów, kultystów, zwierzoludzi, mutacji aż do magii i magicznych artefaktów. 416 bogato ilustrowanych stron wypełnionych jest opowieściami, pośpiesznymi notatkami, uczonymi wykładami, szkicami i rysunkami. Dają one żywy obraz świata Warhammera a jednocześnie tworzą niesamowity klimat - strony są umazane krwią, na marginesach są odręczne komentarze a cytowane dzieła obejrzeć można na ich własnych postrzępionych kartach.


Po prostu popatrzcie na to










Offline Saladyn

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2006, 11:01:20 pm »
Książka jest niesamowita.
Jest gruba, i świetnie wydana. Jeśli podręcznik do WFRP2, czy Królestwa Magii kosztują tą stówę, a są dużo chudsze, to 150 za Liber Chaotica to istny bargejn!
A ja mam na avatarku Mangekyou Sharingana którego osiągnął Itachi"

Jestem cyckami Genesisa P-Orridga

Offline Mafi

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2006, 11:59:39 pm »
hmm Ksiazka z tego co widac bedzie niezla, warta wydania tych 150 zlotych. Zawsze mozna z kims sie zlozyc na nia :D

A kiedy jest planowane wydanie jej na polski rynek z Polskim przekładem?
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline Drachu

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2006, 12:35:20 am »
Ha, ja jestem na nie.
Jakby to ująć:
Primo - Copernicus ma obsuwy. Wolałbym regularne dodatki do WFRP.
Secundo - to duże ryzyko - duży koszt wydania, odstraszająca cena... nie chcę by Copernicus wtopił, bo jak wtopi za mocno to może zamknąc linię młotka.
Tetrio - Kupa ludzi zawsze deklaruje się, że kupi. A jak przychodzi zo do czego, to nie kupuje. Tak jak z np. Królestwami Magii. Ja jestem ucziciwy - uczciwie uprzedzam, że nie kupię.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Ituriel

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2006, 09:12:48 am »
Książka wydaje się fajna i mówiąc szczeże gdybym miał 15o zł do przepuszczenia to bym ją kupił, ale wątpie abym miał taką sumke :? . Pozatym uważam, że copernicus powinien pomyśleć o wydaniu całej serii warhammer w miękkiej oprawie i na gorszym papierze żeby był tańszy i więcej osób mogło te książki kupic.
Pozdro

Offline Slide

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2006, 11:39:55 am »
Cytat: "Ituriel"
Książka wydaje się fajna i mówiąc szczeże gdybym miał 15o zł do przepuszczenia to bym ją kupił, ale wątpie abym miał taką sumke :? . Pozatym uważam, że copernicus powinien pomyśleć o wydaniu całej serii warhammer w miękkiej oprawie i na gorszym papierze żeby był tańszy i więcej osób mogło te książki kupic.
Pozdro



Kurcze rozumię, że trudno z kasą u co niektórych, ale mnie osobiście nie bawi kupowania rzeczy, które się rozpadną po kilku miesiącach, a po drugie będą gorsze jakościowo. Po trzecie cena 150 zł to w cena przeliczona z funtów, wersja PL może być tańsza, choćby analogicznie do Księgi Zasad - wersja angielska 160, wersja polska 105.

Offline Ituriel

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2006, 12:04:12 pm »
Cytat: "Slide"

wersja PL może być tańsza, choćby analogicznie do Księgi Zasad - wersja angielska 160, wersja polska 105.

Ogólnie rzecz ujmując moim zdaniem ceny podreczników są zbyt wysokie i niewydaje mi się, że jeśli zostały by wypuszczone w miękkiej oprawię to byt były bardziej podatne na zniszczenia. Wręcz przeciwnie, twarde oprawy się łamią, rozpadają się itd. Niestety Copernicus nie wydaje w miękkiej oprawie więc jedyną rozsądną opcją jest się złożyć na podrecznik

Offline Mafi

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2006, 04:30:18 pm »
Cytat: "Slide"
Cytat: "Ituriel"
Książka wydaje się fajna i mówiąc szczeże gdybym miał 15o zł do przepuszczenia to bym ją kupił, ale wątpie abym miał taką sumke :? . Pozatym uważam, że copernicus powinien pomyśleć o wydaniu całej serii warhammer w miękkiej oprawie i na gorszym papierze żeby był tańszy i więcej osób mogło te książki kupic.
Pozdro



Kurcze rozumię, że trudno z kasą u co niektórych, ale mnie osobiście nie bawi kupowania rzeczy, które się rozpadną po kilku miesiącach, a po drugie będą gorsze jakościowo. Po trzecie cena 150 zł to w cena przeliczona z funtów, wersja PL może być tańsza, choćby analogicznie do Księgi Zasad - wersja angielska 160, wersja polska 105.




Hmm ogolnie rzec biorac zalezy to od tego kto jak cos szanuje. ja mam Zbrojownie od kilku miesiecy i nie jest zniszczona, Krolestwo Magi od kilku miesiecy i nie widac na niej zadnych sladow uzytkowania. A nie sadze zeby ksiazki wydawane w miekkiej okładce szybciej sie niszczyly. Szczerze mowiac to jest to tak jak napisał Ituriel ze wtedy sie nie łamia itd.

Pozdrawiam
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline Idaan

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2006, 06:54:45 pm »
Ja bym wolał, żeby najpierw dogonili trochę BI z podręcznikami, a dopiero potem zabrali się za wydawanie backgroundbooków. Jeśli ktoś jest tym naprawdę zainteresowany, może kupić angielską wersję - różnica w cenie naprawdę nie jest aż tak duża.

Offline Caern

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2006, 07:37:03 pm »
A jednak nawet najbardziej sanowane książki w miękkiej oprawie szybciej marnieją niż te w twardej, zwłaszcza gdy są często używane.

co do książki - rzeczywiście wygląda to reqwelacyjnie - widziałem wersję angielską - naprawdę kopalnia wiedzy i koncepcji do rpg'a. A jeżeli chodzi o cenę - nie ma co porównywać cen zachodnich i naszych. W Polsce 150 pln to niejednokrotnie 1/4 dochodu rpg'owca (lub jego rodzica ;) ). Natomiast na Wyspach wydatek takiego rzędu, nawet nieco więcej nie powoduje załamania domowego budżetu.
I tyle.

na koniec - osobiście kupiłbym bez zastanowienia gdybym miał. Ale nie mam.
:/
ądź trzciną, nie dębem

Offline Ituriel

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2006, 09:38:02 am »
Cytat: "Caern"
osobiście kupiłbym bez zastanowienia gdybym miał. Ale nie mam.
:/


I z tym się zgodzę w 100 % i muśle, że większość warhammerowców również by przytaknęła

Offline Drachu

Liber Chaotica Ankieta!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2006, 12:16:45 pm »
Cytat: "Ituriel"
Cytat: "Caern"
osobiście kupiłbym bez zastanowienia gdybym miał. Ale nie mam.
:/


I z tym się zgodzę w 100 % i muśle, że większość warhammerowców również by przytaknęła


Ja bym nie przytaknął. Z tego co pamiętam, to CC przygotowuje sie już do rozpoczecia prac nad Tome of Corruption. To dodatek do WFRP poświęcony Chaosowi. Nie mam ochoty drugi raz kupować tego samego.

Dla mnie ważne jest, jakiego rodzaju informacje znajdą sie w Liber Chaotica. Bo zagadnienia w stylu "Jakaż to jest Chaosu natura?", "Jaki jest rozmiar miseczki demonetki?", "Co Krwiopijec je na śniadanie?" itd. nie są interesujące z punktu widzenia mojej gry w WFRP.
To znaczy - jako MG nie potrzebuję ich do prowadzenia, a wiedzieć tak żeby wiedzieć... no cóż, SŚ nie istnieje, Chaos też nie - wiedza sama z siebie nie jest mi potrzebna, bo chaos to sztuczny twór i poza sesją do niczego tej wiedzy nie uzyję.
Liber Chaotica jest dla mnie potrzebna na tyle, na ile wykorzystam ja na sesjach. Ale mawiają, że Tome of corruption jest lepszym narzędziem sesyjnym.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

 

anything