trawa

Autor Wątek: Czy NGE to shounen?  (Przeczytany 22919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:52:28 am »
A według mnie zaplanowali wszystko od początku do końca. NGE jest zbyt dobrze dopracowany, żeby było to dzieło przpyadku, że film wyszedł im akurat tak.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Krova

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:52:37 am »
Elfen Lied będzie się wybijać nad Bleacha czy Naruto? Czym? Odciętymi kończynami wyglądającymi jak baleron?  :lol:
Tak, wiem, rozumiem jaki jest przekaz Twojej wypowiedzi i się z tym zgadzam.

  Zresztą klasyfikowanie anime pod jeden gatunek to głupota, chyba nie ma anime które należałopby tylko i wyłącznie do jednego gatunku.

 A Steelie zawsze się czepia Bleach'a, po prostu nie może pojąć jego...fajności (tak, wiem, offtop, zaraz wygrzebię topic o Bleachu).
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2006, 12:07:49 pm »
Cytuj
Elfen Lied będzie się wybijać nad Bleacha czy Naruto?

Nie postawiłem EL w szeregu z Bleachem i Naruto, tylko z LH, Ichigo i Shuffle.

Cytuj
Zresztą klasyfikowanie anime pod jeden gatunek to głupota, chyba nie ma anime które należałopby tylko i wyłącznie do jednego gatunku.

Jest i to cała masa.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Krova

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2006, 05:16:50 pm »
Jak na przykład?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2006, 05:24:39 pm »
Jak chociażby wspomniane Ichigo. Klasyczna do bólu komedia haremowa. Ale chyba nie miejsce i nie temat na tę dyskusję.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2006, 08:52:06 pm »
Wracając do mojego :rdzeniowego" tłumaczenia. Jeśli z NGE usunęlibyśmy elementy religijne, trudną i mroczną przeszłość bohaterów, uprościli psychikę to otrzymailibyśmy zwykłe shounen z wielkimi mechami, obroną Ziemi przed Kosmicznymi Najeźdźcami, trochę nietypowym, acz nastoletnim bohaterem i paroma laskami, aby było na czym zawiesić oko. Z kolei usuwając elementy shounen (mechy, walki, udoroślając bohatera lub zmieniając mu płeć) nie otrzymamy romansu, komedii szkolnej, komedii ogólnie, ecchi, bo tych gatunków jest tam za mało. Problem pojawia się przy dramacie, bo jego elementów jest w NGE bardzo dużo. Jednakże bez shounen nie mają podstawy fabularnej (w końcu fabuła to obrona ziemi za pomocą robotów i chęć zamienienia całej ludzkości w oranż dżus przez złowrogą organizację), a także sporo problemów, rozmów, zdarzeń dramatycznych nie miałoby szansy zaistnieć. Jednakże shounen jest, jak już napisałem, podstawą, a dramat w pewnym momencie wysuwa się na pierwszy plan. Ja uznałbym więc, że NGE jest przede wszystkim (zwracam uwagę na przede wszystkim) dramatem w konwencji shounen. Shounen z nazwy gatunku wywalić nie sposób, bo czysty dramat to nie jest.

Offline Frey Ikari

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2006, 09:25:16 pm »
Cytuj
Nie. NGE jest po prostu wpisany w konwencję. Podstawowo to jest dramatem, a nie shounenem.

Od siebie tylko dodam że Maya w jednym z MC określiła NGE słowem shounen...
Osobiście nie lubię sztywnych barier i uważam że każdy sam określa sobie gatunek/gatunki.

Offline Krova

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2006, 09:53:18 pm »
Cytat: "steelie"
(w końcu fabuła to obrona ziemi za pomocą robotów i chęć zamienienia całej ludzkości w oranż dżus przez złowrogą organizację)


 Po obejrzeniu Enda, uznałem, że zamiana ludzi w orandż dżus...TFU! Wprowadzenie ich na wyższy poziom ewolucji było jak najbardziej pozytywne. Mówienie, że w NGE czarne jest czarne, a białe jest białe, jest na poziomie mojej siostry :P

 Ale z drugiej strony w Trigunie też nie było po prostu dobrych i złych decyzji, a to JEST Shounen (ale jaki wspaniały!).

 Wogóle to wydaje mi się, że dla naszego szanownego grona maniaków nazwanie NGE shonenem to obraza :D Tyle mojego, idę spać.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline steelie

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 02, 2006, 12:23:50 am »
Trigun to shounen? Nie powiedziałbym.
Cytat: "Krova"
Mówienie, że w NGE czarne jest czarne, a białe jest białe, jest na poziomie mojej siostry

Nikt mnie nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe! :P[/quote]

Offline Krova

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 02, 2006, 06:45:50 am »
Trigun na pewno jest większym shounenem niż NGE, w końcu jakby go okroić z tego wątku "przykrego i mrocznego", mamy dwóch bohaterów z wieeelkimi gunami którzy walczą z setkami wrogów naraz. Ponadto tak dobrze nam znany wątek amnezji - wiem że dokładnie to nie jest amnezja, ale dla oglądacza jest to właśnie tak przedstawione. Przy Trigunie mamy do czynienia z przedstawicielem gatunku, a NGE jest taką znakomitą sklejką, o!
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline steelie

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 02, 2006, 11:17:59 am »
Trigun jest równie nietypowym shouenen jak NGE.

Offline Radagajs

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 02, 2006, 01:49:09 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
No ale nie powiesz że Shin to "twardy" bohater? :lol:


A określisz tak głównych bohaterów Love Hiny , Urusei Yatsura czy Hikaru no Go , by wymienić tylko przykładowe pozycje z podanej listy?

Offline Ryba

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 02, 2006, 02:50:46 pm »
Cytat: "Radagajs"
Cytat: "Monkey10_PL"
No ale nie powiesz że Shin to "twardy" bohater? :lol:


A określisz tak głównych bohaterów Love Hiny , Urusei Yatsura czy Hikaru no Go , by wymienić tylko przykładowe pozycje z podanej listy?


Ciezko bedzie, bo NGE to nie Love Hina  ;)

Offline Beryl

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 03, 2006, 10:02:49 am »
No tak, Ikari ma tylko trzy panienki... Chyba, że wliczyć wszystkie Rei.^^
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline rysia15

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 03, 2006, 02:14:39 pm »
Cytuj
Nikt mnie nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe! :P

Jak mawia nasz prezydent "wychodzimy z błędnego założenia, że czarne jest czarne, a białe jest białe" (jak na ironię powiedział to na mównicy w Sejmie). Prawda życiowa. :badgrin:
róg Cię kusi Coca-Colą

 

anything