trawa

Autor Wątek: Czy NGE to shounen?  (Przeczytany 22926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 03, 2006, 02:27:44 pm »
Jakbym zabrał z NGE wielkie roboty i walki, to nadal byłby to NGE (vide 4, 15, 17, 25, czy 26 odcinek). Jakbym zabrał z NGE dramat, to byłby wtedy zwykły big mecha, ale już nie NGE.

Pytanie, co w takim razie stanowi o NGEowatości? Dramat, czy shounen? Czym NGE jest "przede wszystkim"?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 03, 2006, 02:39:41 pm »
Dramatem w konwencji shounen, jak już napisałem. Według mnie.

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 03, 2006, 02:42:46 pm »
A według mnie można wyrzucić cały shounen i nadal będzie to NGE. Może nie tak piękne, ale nadal.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 03, 2006, 02:54:24 pm »
To zależy od indywidualnych preferencji. Dla kogoś innego bez elementów shounen to już nie byłoby NGE.

Offline SeeMoon

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:17:59 pm »
IMO Evy nie da się zakwalifikować do żadnego gatunku. Leżeli ktoś poleciłby mi ją twierdząc, że to shounen seria zdecydowanie by mnie rozczarowała. Najistotniejszym elementem Evy jest niewątpliwie dramat, jak Dreadorus Maximus zauważył. Cała reszta służy temu, aby ten dramat pokazać.
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Frey Ikari

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 05, 2006, 08:55:53 pm »
Cytuj
IMO Evy nie da się zakwalifikować do żadnego gatunku.

W ojczystej Japoni NGE ma etykietkę shounen. Więc to my jako widzowie "wydziwiamy" twierdząc że nie można.

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 07, 2006, 09:37:51 am »
A u nas leży na półce z bajkami dla dzieci.

Jak już mówiłem, shounen nie jest podstawą na której NGE stoi. W większości odcinków nie ma żadnych walk i wielgachnych robotów. Sory, Frey, ja wierze temu, co widza moje własne oczy, a nie temu, co kto przykleił, żeby ładniej na półce leżało.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 08, 2006, 09:17:43 pm »
Cytuj
Sory, Frey, ja wierze temu, co widza moje własne oczy, a nie temu, co kto przykleił, żeby ładniej na półce leżało.

No coż skoro Gainax i cała japonia jest za shounen to najwidoczniej tak jest, co nie oznacza że trzeba się z tym zgadzać...

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 09, 2006, 08:39:12 pm »
Gdzie Gainax powiedział, że to shounen? Pytam, bo nie wiem.

Przypomniało mi się powiedzonko z milionem much. Jak na oleju napiszesz "piwo" to olej nie zamieni się w browarka. Olej nadal będzie olejem. Na tej samej zasadzie wziąłem do reki NGE, obejrzałem i stwierdziłem, że na shounen się to nie nadaje. Przede wszystkim ze względu na brak walk i akcji., które stanowią jedynie tło, a nie podstawę jak na shounen przystało.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 09, 2006, 10:03:45 pm »
Cytuj
Przede wszystkim ze względu na brak walk i akcji., które stanowią jedynie tło, a nie podstawę jak na shounen przystało.

To zależy jak na to spojrzysz Dread...

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 09, 2006, 10:25:02 pm »
Wyliczyć?
Walki w wykonianiu wielgachnych robotów bojowych nie było w odcinkach:
-pierwszym
-czwartym
-trzynastym
-czternastym
-pietnastym
-siedemnastym
-dwudziestym
-dwudziestym pierwszym
-dwudziestym piątym
-dwudziestym szóstym

i w "My Purest Heart For You"

Jeśli chodzi o pozostałe odcinki, to sporo z nich też trudno nazwać walką z prawdziwego zdarzenia, na przykład 22, czy 16 odcinek. Po shounen oczekuje się walki na miarę 19 odcinka, czy "Air", a nie czegoś takiego. Walka nawet jeśli jest, to stanowi jedynie tło. A w shounen tak być nie może.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 10, 2006, 10:03:10 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Walka nawet jeśli jest, to stanowi jedynie tło. A w shounen tak być nie może.

Chyba że mamy do czynienia z dramatem w konwencji shounen.

Offline Dreadorus Maximus

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 10, 2006, 11:41:49 am »
Z tym się zgodzę. Ale w związku z tym nie można powiedzieć, że "NGE to shounen". Bo takie EL też jest w konwencji "haremówy", a jakoś nikt tego haremówką nie nazywa.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Czy NGE to shounen?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 10, 2006, 12:24:59 pm »
Przez te 4 strony zmodyfikowałem swoją opinię i teraz twierdzę, że NGE to dramat w konwencji shounen. Ale shounen nadal pozostaje w nazwie, bo stanowi podstawę (bo na tym polega bycie w konwencji)

 

anything