trawa

Autor Wątek: Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji  (Przeczytany 15170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 29, 2006, 03:02:37 pm »
Cytat: "lorgoth"
Etherale wg rb maja t7 a jednak ciagle gram tak jak mam w ab.
Niechce sie klucic po prostu mowie jak mysle. Oczywiscie czlowiek omylny jest i moge niemiec racji. Mowie tylko ze opinia ludzi ktorzy juz wiele razy wyjasniali zasady (ktore napewno w wielu miejscach takiego wyjasnienia wymagaja), bardzo by rozjasnila obraz i uciela dyskusje.

EDIT:
Po ponownym przejrzeniu RB i AB jednak mysle ze niemialem racji i maja to +1.


zwróć uwage na zapis przy profilach jednostek na koncu RB - sa to przyklady dla poczatkujacch graczy nie majacych army booków jesli chca sobie zagrac, a nie jest to wyladnia zasad.

Gdyby te profile miały zastosowanie to ungory mialby 6 zamiast 5 ld, kierowca rydwnu bestii mialby 3 zamiast 4 ws, nie mowiac juz o tym ze np. welfy nie mialyby takiego lorda jak highbrn - w koncu nie ma go w rulebooku :P

Offline Kołata

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 29, 2006, 03:15:38 pm »
Co z Orc Boar Chariotem na którym jedzie Savage Orc? :)
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline Kołata

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 29, 2006, 03:22:00 pm »
cytat z RB:

"in case of mounted troops, Frenzy affects both riders and their steeds"

Z jednej strony chariot to nie steed, ale z drugiej hero jest mounted.    IMO chariot powinien dostać frenzy (tj. załoga i dziki), zwłaszcza że byłoby to całkiem logiczne.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline Asassello

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 29, 2006, 03:35:03 pm »
Cytat: "Kołata"
cytat z RB:

"in case of mounted troops, Frenzy affects both riders and their steeds"

Z jednej strony chariot to nie steed, ale z drugiej hero jest mounted.    IMO chariot powinien dostać frenzy (tj. załoga i dziki), zwłaszcza że byłoby to całkiem logiczne.

dla mnie tez to calkiem logiczne :)

jak dzik pod orkiem moze dostac frenzy to dzik metr przed orkiem (jako zaprzeg rydwanu) tez moze :D

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Guldur

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 02, 2006, 04:32:42 pm »
nie czytalem w calosci tego topicu w linku ktory na poczatku tematu JJ podal ale jak dla mnie to ani konie, anie smoki, ani zaloga rydwanow nie ma dodatkowe ataku

kluczowe sa tu zapisy rulebooka mowiace:

1. "Frenzied models fight with +1 extra Attack during close combat" p.32
2. "A cavalry model is treated in all respects as a single model" p.7
3. "A monster and its rider or riders count as a sinlge model in the same way as a cavalry model, although differetn rules apply" p.59
4. "a chariot, including its crew and its creatures pulling it, are considereb to be a single model in the same way as a cavalry or monster model" p.62


a zdania "Immunity to Psychology or Panic, Hatred, Frenzy, Stubborn, Unbreakable. If either the rider or the steed is subject to any of these rules, he whole combined model is. This means that all parts of the model (a monstrous mount, or the crew and steeds pulling a chariot) are affected by these rules" p.79

nalezy rozumiec, zi model jako calosc musi np szarzowac jak jest w zasiegu szarzy, zawsze gonic czy overrunowac

Offline MasterMonar

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 02, 2006, 05:50:06 pm »
Gdy jeden z "członków" modelu posiada wyżej wymienione zasady to cały model je ma. Czyli kucyki i załoga rydwanu jak hero są frenzy gdy hero jest frenzy lub gdy załoga lub konie są frenzy...
i]Fear me mortals, for I am the MasterMonar, the favoured Son of Chaos,
the Scourge of World. The armies of the gods rally behind me,
and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.[/i]

Offline Guldur

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 02, 2006, 05:52:35 pm »
czytasz tylko koncowke a nie calosc - niemniej jednak wciaz pozostaje to tylko model i model ma +1A a nie akzda czescmodelu bo nie jest napisane each parts of a model gets +1 A

Offline Zox

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 02, 2006, 08:13:07 pm »
każda ręka dostawałaby +1A, no i atak z dyńki  :lol:
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline MasterMonar

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 03, 2006, 03:34:23 pm »
czyli jeżeli hero ma frenzy dosiada rydwan to co się waszym zdaniem dzieje bo na ile ja rozumie angielski załoga jak i kuce stają się frenzy jako całość modelu który staje się frenzy (czytaj rydwanu), który jest traktowany jako (monster) mount...

ps. co masz namyśli pisząc że cały model ma tylko +1at??? że wbrew zasadzie gdy hero jest frenzy to jego kucyk już nie :shock:  (czytaj niżej...)
czy może chodziło ci o przypadek rydwanu gdzie model rydwanu dostaje +1At, to na czyich statystykach będzie on rozgrywany????
Idąc dalej dając mark khorna na rydwan, to cały model rydwanu ma +1At...??? a myślałem że kuce jak i załoga dostają frenzy, w przeciwieństwie do 6ed gdzie tylko załoga dostawała...

pss. Skoro ja czytam tylko końcówkę to wyjaśnij co pisze wcześniej co gryzie się z tym co napisałem...  

psss. Czy wy macie RB do 7ed w domciu??? czy bazuje cie na cytatach na forum???
i]Fear me mortals, for I am the MasterMonar, the favoured Son of Chaos,
the Scourge of World. The armies of the gods rally behind me,
and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.[/i]

Offline Guldur

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 03, 2006, 03:55:55 pm »
chodzilo mi o zapis, iz model dostaje jeden atak, a wszystko to jest traktowane jako jeden model

atak  dodatkowy rozstrzygany na statystykach tego co daje modelowi frenzy
nigdzie nie napisalem ze kuce czy inne mounty badz steedy nie maja frenzy, tylko jak interpretowac ich frenzy
bazuje na rulebooku, stad po kazdym cytacie jest strona z ktorej on pochodzi

mysle jednak ze jakis FAQ to rozstrzygnie

Offline MasterMonar

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 03, 2006, 04:00:08 pm »
Dołącz do tego:"Immunity to Psychology or Panic, Hatred, Frenzy, Stubborn, Unbreakable. If either the rider or the steed is subject to any of these rules, he whole combined model is. This means that all parts of the model (a monstrous mount, or the crew and steeds pulling a chariot) are affected by these rules" i nie wiem czego tu można nie rozumieć...
i]Fear me mortals, for I am the MasterMonar, the favoured Son of Chaos,
the Scourge of World. The armies of the gods rally behind me,
and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.[/i]

Offline MasterMonar

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 03, 2006, 04:02:27 pm »
To co z rydwanem khorna kto ma ten jeden atak...???????
i]Fear me mortals, for I am the MasterMonar, the favoured Son of Chaos,
the Scourge of World. The armies of the gods rally behind me,
and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.[/i]

Offline Guldur

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 03, 2006, 04:03:54 pm »
badz co badz nie rozwiazuje to kwestii zapisu o dodatkowym ataku dla modelu a nie dla wszystkiego
zapis jak najbardziej rozumiem - przeciez podaje jego (moja wlasna)nterpretacje

Offline Guldur

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 03, 2006, 04:04:58 pm »
ja bym optowal za zaloga

Offline Zox

Ilość ataków z modelu "frenzy" w 7 edycji
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 03, 2006, 05:29:47 pm »
"w przypadku jeźdźców frenzy obejmuje jeźdźca jak i jego wierzchowca"
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

 

anything