Autor Wątek: LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!  (Przeczytany 41190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kubbek1

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #360 dnia: Kwiecień 15, 2007, 04:53:46 pm »
No i po GT.
Jak zwykle dziękuję sędziom oraz moim przeciwnikom za rozegrane bitwy.

Pogratulować chciałbym również jakości stołów - były po prosu miodne i przyznam szczerze, że chciałbym na czymś takim grać codziennie. Chłopaki odwaliliście kawał dobrej roboty.

I parę treściwych uwag odnośnie bitew:
1. Scenariusze miały czasem schizowe metory rozdzielania zwycięstw (o różnicy między remisem a masakrę decydowało nieraz parę modeli -> ostatni scenariusz)
2. Sauron z pierścieniem jest nie do pokonania (bez przy obecności czarodzieja jeszcze jakoś ujdzie).
3. Shade to czysta moc (z orkami robi niezłą jazdę - co to będzie jak połączy się go ze spectrami)
4. Warto mieć dużo modeli szczególnie kiedy liczba własniych orków równa się ilości elfów przeciwnika.
5. Sauron z pierścieniem jast przegięty.
6. Czasem nie warto dążyć do wycięcia przeciwnika w pień (scenariusz drugi).
7. Bywają sytuacje kiedy kibicujesz swojemu wojakowi, aby NIE zabił wroga, zaś twój przeciwnik strzela do walk, aby zabić swoich (pozdrwiam Głowę z którym toczyłem drugi scenariusz)
8. I na koniec: Sauron z pierścieniem jest PG.
b]Padłeś? Powstań! Mitril[/b]

Offline isengard1

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 15, 2007, 05:14:05 pm »
A no po GT gratulacje zwycięzocom i dzięki wszytkim za bitwy.
Jak wspomniał Kubbek organizacja i stoły świetne.
Faktycznie sauron jest za mocny, ale LOME to dobra rzecz (tylko neiktóre scenarisuze są cienkie). IMO powinniśmy wprowadzić LOME ale z wyjatkami - bez pierscieniea (wtedy sauron jest miękki, z Balrogiem też są duże szanse na nap 700p), szara kompanai wcale nie jest przegięta widac to po wynikach moim i ugluka który wystawił max czyli 60 łuków. Nie powinny tez obowiązywać limity-75 modlei dla shire i morii to o wieeeeeele za mało. Pozatym nie mam nic przeciw LOME. Taki mały offtop.
Ogólnei jeszcze raz wszytkim dzięki (pzdr Kubbek za 3 okrazenai wokół stołu Gandalfa i Saurona :D ) :)
ontakt:
gg: 8262158  (pisać - często niewidoczny)
mail: isengard1@o2.pl

Offline Ezekiel-san

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #362 dnia: Kwiecień 16, 2007, 09:41:04 am »
Jako część ekipy GT chcę podziękować wszystkim, którzy przybyli na ten turniej mimo licznych przeciwności. Mimo wszystko staraliśmy się, żebyście byli jak najbardziej zadowoleni z tego turnieju i spróbowali czegoś nowego (tereny, LoME). Osobiście uważam, że się udało. Dzięki wielkie dla całej ekipy oraz naszych kochanych rezerwowych czyli Amandila, Trutena i Gabrysia, którzy poratowali w trudnej sytuacji.

Ma, nadzieję, że Gico załatwialiśmy wszystko na tyle sprawnie, że jesteście zadowoleni z sędziowania. ;)

A teraz moja opinia na temat samego LoME. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Armie, które był złożone na listach z tego dodatku prezentowały się bardzo fajnie, były dość różnorodne i zbalansowane. Oprócz Saurona z pierścieniem wszystko było jak najbardziej ok. Pierścień jest dla mnie jedyną rzeczą, która psuje tutaj zabawę. Bez niego Sauron robi się spokojnie do pokonania, a często nawet przeszkadza w wykonaniu niektórych scenariuszy. Teraz taka myśl - zauważcie, że o przegiętości niektórych armii LoME myślimy z perspektywy naszych army listów ligowych i scenariuszy używanych na co dzień. Jednakże scenariusze z LoME w ogromnym stopniu niwelują pewne kwestie i wyrównują poziom armii, a w grę zaczynają wchodzić ciekawe pomysły i zagrywki. Są dużo bardziej udziwnione od naszych, mają momentami bardzo ciekawe zasady zwycięstwa, ale całkowicie zmieniają obraz gry - nie zawsze warto wybić wszystko do nogi, itp.. Ja uważam, że są świetne. Ale należy pamiętać, że jak grać na LoME to tylko na tych scenariuszach, a broń Boże na innych. To by wypaczyło cały sens wprowadzania tego dodatku.

Co do przyszłości grania w lidze. Nie chcę jakoś wychodzić przed szereg, ale mamy kilka pomysłów jak by to wyglądało. Wprowadzenie LoME nastąpi prędzej czy później, może nawet ten turniej majowy będzie na tych listach. Skoro tak, to znaczy, że należy szykować się na granie Dobro v. Zło, co uważam teraz za świetny pomysł, bo to znacznie potęguje przyjemność z gry. Na początek może jakieś trochę mniejsze punkty, tak żeby każdy miał możliwość jakoś dozbierać drugą armię, albo chociaż z łatwością pożyczyć. Jestem za zostawienie limitów na jednostki. Shire wcale tak nie dostaje po dupie. A scenariusze powinny być losowane już w trakcie turnieju z tych, co są w LoME. To spowoduje, że naprawdę trzeba będzie kombinować na złożeniem armii uniwersalnej, która będzie miała szansę wygrać każdy scenariusz.

Dyskusję na ten temat toczmy dalej w temacie Lotra w Wawie.

Offline Kirdan

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 16, 2007, 05:34:14 pm »
Bilet na turniej- 60zł
Bilety na pociąg i takie tam- 100zł
Udział w super zorganizowanym turnieju i w przyjemnej atmosferze- bezcenne
Za wszystko nie zapłacisz choć byś chciał, jeśli nie masz VISY :badgrin:

A tak na serio to było naprawde fajnie. Niby tylko 15 osób, ale z gronem sędziowskim i ze wszystkimi na sali wcale się nie odczuwało jakby był to jakiś lokal na którym od biedy zjawiło się kilka osób. Stoły i scenerie świetne, przyjemnie się na nich grało :) Ja chcę więcej takich turniejów! :)

Dziękuje moim wszystkim przeciwnikom za rozegrane bitwy, gratuluje Kalinsowi za wygranie w wielkim stylu: I miejsce w turnieju i I miejsce za najładniejszą armię- należało Ci się ;) Dzięki Glorowi i GICO za przenocowanie, i w ogóle wszystkim!
Szkoda że mnie podium ominęło, czwarte miejsce troche boli ale i tak się jego nie spodziewałem :)

Pozdrawiam

Offline Pablo_von_kozlow

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 16, 2007, 07:01:52 pm »
Cytat: "Kirdan"

Za wszystko nie zapłacisz choć byś chciał, jeśli nie masz VISY :badgrin:

Nie prawda!! mastercard tez moze byc :P

jako że nie grałem ani nie byłem jakos inaczej z tym związany to powiem co mi sie rzuciło w oczy. zaczne moze od plusów:
   +
-kapitalnie zrobione tereny i stoły poprostu cudo makieta wygladała jak z raportów bitewnych WD
-kapitalna organizacja, mnóstwo obsługi (na sedziowce cały czas były 4 kompy)
- i wszystkie drobiazgi jak ksiazka ze scenariuszami itp.

    -
 -frekwencja
-frekwencja
-cena
-cena
-jest to impreza robiona przez GW a oni chyba mieli spięcie w inkubatorze  :?
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Viruk

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #365 dnia: Kwiecień 18, 2007, 01:03:11 am »
Zapraszam do lektury Relacji z Eastern European Grand Tournament autorstwa Kalinsa. Tekst jest opublikowany  na Śródziemiu pod tym adresem.

Pozdrawiam,
Viruk
Mitril nadchodzi

Offline khazad

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #366 dnia: Kwiecień 18, 2007, 06:27:22 pm »
Nie mam za wiele chęci, by komentować GT, głównie dlatego że nie mogłem się tam pojawić, ale są pewne rzeczy które trzeba docenić. ;)

Przede wszystkim, potrójne gratulacje dla Kalinsa!!! Za wygranie GT, za Best Painted Army i za napisanie tak świetnego raportu w tak krótkim czasie. Rządzisz i tyle! :D

Po drugie, duże gratulacje dla ekipy wykonującej tereny, mistrzostwo!

No i po trzecie, równie ważne co wcześniejsze, gratulacje dla tych co stawili się do boju reprezentując Lotra na oficjalnej imprezie GW! Można na Was polegać.

pozdrawiam
b]Mitril - that's all I have to say about that.[/b]
Mitril

Offline Ugluk

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 19, 2007, 01:32:15 pm »
Hmm, czemu w sekcji lotra nie ma wyników? :?

Offline Ezekiel-san

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 20, 2007, 05:58:30 pm »
Nie wiem czemu nie ma wyników, to nie zależy od nas. Ale są za to zdjęcia :D

Offline GICO

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:31:15 pm »
wyniki sekcji lotr już pojawiły się na stronce

www.eegt.eu

pozdrawiam GICO
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Offline Ezekiel-san

LOTR na Grand Tournamencie w Polsce!!!
« Odpowiedź #370 dnia: Kwiecień 23, 2007, 09:36:53 am »
Sporo fajnych zdjęć na Twierdzy.

 

anything