Autor Wątek: Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki  (Przeczytany 56924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Husiat

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2006, 02:55:41 pm »
Zdjęcia autorów... ;)  :lol:
Ciekawe jak dużo jest stron z duperelami? :?

Offline MKG

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 06, 2006, 02:59:41 pm »
Ogólnie podręcznik widziałem wczoraj. Zasady są zrobione o wiele lepiej - czytelniejsze, bardzie eleganckie i bez zbytniego mieszania fluffu do samych zasad. Wyszło krótcej i lepiej.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


Offline Remo

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2006, 03:01:30 pm »
Cytat: "adeon"
Cytat: "_Młody_"
Ale warto nadmienić że samych zasad tez jest tylko 100 stron z tych 300 ;p


 :?: To co jest na reszcie  :?:


Bzdury i to totalne. Takie jak np. tabelka charakterystyk wszystkich armii. Bo wg. tej tabelki to Grale mają ld 9 (cieszymy się) ale Pegasus Knights mają T3 i1W (nie cieszymy się).
Jako że rulebook święty jest i wydany po AB do Bretonni to moi Grale mają ld9? Obejdę się bez pegazów.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline adeon

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2006, 03:19:26 pm »
Czyli jak sadzicie - jest sens kupowania podrecznika solo ? Czy warto zainwestowac raczej w box'a i sprzedac figurki ?
url]www.adeon.livenet.pl[/url] - Polska Liga Warhammera

Offline QUASSIMODO

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2006, 03:39:12 pm »
i co ciekawe  pegazy nie ma -1 do trafienia z broni strzeleckiej...
ach ten US :badgrin:
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Christos

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:04:30 pm »
Ech...czasami się zastanawiam czy my o tej samej grze mówimy...

Zasady kończa sie na 122str (łącznie z magią). Potem 89 stron fluffu ( w tym opisy każdej z armii). Reszta (czyli jakies 60 stron) to Warhammer Hobby, malowanie, teren, konwersje, tabelki, itp (czyli jak ktoś juz stwierdził - pierdółki).

Charakterystyki z tyłu RB NA PEWNO nie są w żaden sposób wiążące!! Dopóki nie wyjdą poszczególne AB mozna je sobie wsadzić.... (a różnice są...wspomniani graile, pegazy, eteryki(z T 7!!) etc)
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Murmandamus

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:06:09 pm »
ale army book stanowi lex specjalis w stosunku do legi generali którym jest roolbook ;) więc (nie obowiązuje cie roolbook puki army book nowy nie wyjdzie) roolbook masz korzystac z zasad mechaniki gry nie statystyk jednostek
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Offline Christos

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:16:02 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"
i co ciekawe  pegazy nie ma -1 do trafienia z broni strzeleckiej...
ach ten US :badgrin:


Ciekawa teoria. A skąd to? W prawdzie nie mogę sprawdzić, bo cześć mojego rulebooka (ta z zasadami, czyli pierwsze 122 str) pojechała do UK (taki powrót do źródła ;) ) ale wydaje mi się że przy "Flying Cavalry" nic sie nie zmieniło. Nadal są skirmisherami.

Tak mi się wydaje, aczkolwiek moge się mylic.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Murmandamus

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:18:10 pm »
tak ale skirmishowa kara -1 obowiązuje tylko man sized , wszystko większe nie posiada tego przywileju czyli pegazy, baty itp są tu łatwiejsze do ustrzelenia.
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Offline thurion

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:19:30 pm »
Cytat: "Murmandamus"
tak ale skirmishowa kara -1 obowiązuje tylko man sized , wszystko większe nie posiada tego przywileju czyli pegazy, baty itp są tu łatwiejsze do ustrzelenia.


man sized US 1, nie wiem co ma US 2 z man sized ;) ale warto dodac :P

(scremaerki troche traca :( )

Offline Raistlin

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:22:27 pm »
Imo rulebook jest nowszy i do 7dmej edycji i zmiany w stosunku do kodexow zawarte w nim powinny byc traktowane jako uaktualnienie do ksiag armii.
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline Zafael

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:29:16 pm »
taaa
jasne
eteryk z 7T i eterycznoscią - puknij sie Raistlin w glowkę ;)
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Offline Christos

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:33:11 pm »
Cytat: "Raistlin"
Imo rulebook jest nowszy i do 7dmej edycji i zmiany w stosunku do kodexow zawarte w nim powinny byc traktowane jako uaktualnienie do ksiag armii.


O Jezu...Raist...prosze Cię...

Coś się obawiam, że wielu znajdzie sie popierających taką teorie :/ Zaraz usłysze, że trzeba to uściślić.


Co do skirmisherów...no patrzcie, umknęło mi to. No ale raptem raz zdążyłem przeczytac zasady ;)
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Remo

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:46:27 pm »
Cytat: "Christos"

Zasady kończa sie na 122str (łącznie z magią). Potem 89 stron fluffu


Z tego fluffu połowa to arty (ładne mimo,że większość jest stara) a reszta to informacje tak podstawowe, że nie ma się co łudzić na czytanie z wypiekami na twarzy.
A jeśli chodzi o dziwne obrazki przedstawiające Imperialne miasta i jakieś dziwne maszyny to zaprawdę brakuje tam tylko Space Marinów z bolterami, bo zarówno klimat, kreska, pozy postaci jak i ogólna kopncepcja tych rysunków jest żywcem wzięta z 40K i wcale nie oznacza to, że musi się podobać.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Varden

Podręcznik 7ed - jeszcze cieplutki
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:50:15 pm »
Cytat: "thurion"
Cytat: "Murmandamus"
tak ale skirmishowa kara -1 obowiązuje tylko man sized , wszystko większe nie posiada tego przywileju czyli pegazy, baty itp są tu łatwiejsze do ustrzelenia.


man sized US 1, nie wiem co ma US 2 z man sized ;) ale warto dodac :P

(scremaerki troche traca :( )


Tracą tylko pegazy i warhawki. Wszystko inne co ma US 1 zostaje (baty, terki itp.).