Autor Wątek: Bears angers, lore of beast  (Przeczytany 5870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline QUASSIMODO

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2006, 06:21:11 am »
Cytat: "szafa@poznań"


zły przyklad. nie ma 2 warbannerów, nie mozna miec. wyjatek to krsiowy run, ktory ma wpisane "multiple of this rune " wiadomo. czar nie ma "multiple of this spell has no effect"...gdzie ipisze ze bonusa sie nie kumuluje? Jak mam sword of battle (+1A) i frenzy (+1A) to mam tylko jeden z tych bonusów?


w parowce mozna miec juz 2x warbanner na strone
mozna miec 2x frenzy-nie kumuluja sie

zreszta podobnie jest z czarem doom of darkness->(nie pamietam zeby mial napisane ze tylko 1 raz moze byc rzucony na oddzial)
sam czar daje -3 do wartosci LD...np 9LD-3 da nam 6
kolejny czar doom of darknes daje wartosc -3LD... bierzemy nasz LD czyli 9 -3 ->6

identycznie jest w przypadku beast angera
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline sokles

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2006, 06:52:59 am »
Ano, w Bears Angerze jest wyraźnie napisane że dodaje do charakterystyk więć nie ma możliwości kumulowania efektu.

szafa@poznań

  • Gość
Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2006, 09:18:46 am »
@ shino: frenzy  jako cecha psychologiczna daje +1 atak. Nie ma roznicy ile razy je dostaniesz...tutaj nie ma nic o tym że tylko raz mozna to rzucic, anie ze efekt dwoch sie nie kumuluje - dostajesz bonus i nie widze problmu zeby bonus dostac jeszcze raz...


@quassimodo - parówka jest wymysłem graczy, zasady gw nie rozważają w ogole takiej opcji jak pary. To wszystko kwestia organizatora czy np. napisze sobie że sie kumuluja 2 warbanery, albo ze sie nie kumuluja, a ja np. zawsze pisze ze nie wolno powtarzac magic itemów. "home rules" parówki (bo na dobra sprawe tak należy je traktowac) traktujesz jako wyznacznik zasad? smieszne...

czemu doom and darkenss ma sie niby nie kumulowac? dostajesz -3 ld, masz 6, dostaniesz jeszcze raz to masz 3. Nie wiem jakiej matematyki was uczyli, ale u mnie 9-3-3=3, a nie 6...

@ sokles - argument "tak bo tak"  - rownie smieszne :P pisze ze dostajesz bonus. to to dostaje. Rzucam jeszcze raz - nie dostaje po raz kolejny. to logiczne i spojne - nie ma komendy break jak powiedialby  matematyk :P

Offline Ehx-ray

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2006, 11:47:22 am »
więc czemu jak skaveny mają podwójne frenzy (czar frenzy na plague monkach) to mają death frenzy (unit dostaje D3 woundów co ture...)
to inne mają mieć inaczej?

szafa@poznań

  • Gość
Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2006, 12:00:21 pm »
bo death frenzy ma w opisie wpisane wprost ze drugi raz rzucenie powoduje inny, specyficzny efekt. Zwykle frenyz tego nie ma - tylko sakvenski czar.

Offline Schtrasny

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2006, 04:15:43 pm »
Cytat: "Schtrasny"
a Ręka Prochu daje magiczny atak?
Cytat: "QUASSIMODO"
a nazwa orginalna...
bo po Dzidomiocie i Głazocisku mam zlasowany mozg...
tak samo jak po Nosorożniku

ale to bardziej kwestia przyzwyczajenia :oops:

Hand of Dust

Offline Zinczuk

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2006, 08:54:27 pm »
czytam i coraz większe mam oczy ze zdziwnienia, ale już gram wiele lat więc przywykłem do prób wkładania tak orginalnych wałów jak dwa razy ten sam czar na kolesia
to tak jak z magidznym mieczem z czeu fire, (rozumiem że na czerodzieja można rzucć dwa razy bo ma dwie ręce a na czerodzieja chaosu tyle razy ile ma rąk ?? )
ALFLINGI (WFB) - każdy model, każdą ilość kupię

Offline Zox

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2006, 08:58:21 pm »
A co to ma za znaczenie ile ma rąk?  :?  Jest to gdzieś w opisie czaru ze sie rzuca tyle razy ilema sie rąk? :P
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Zinczuk

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2006, 09:23:13 pm »
i do tego zmierzam kwestia podejścia do grania na zasadach zdrowego rozsądku, w sumie nie ma powiedziane że nie można dać magowi więcej mieczy niż ma rąk czyli kierując się logiką szafy można mu dać unlimited mieczy aż do osiągnięcia maxa w statystykach z tym że nie mam maxymalnej liczby ataków  i dalej jak ktoś już jest niedzwiedziem to kolejny czar powoduje że staje się on niedzwiedziem do kwadratu, i tak dalej :)gdzie tu zdrogy rozsądek, no tak nie jest napisane na czarze żę można być niedzwiedziem do kwadratu ....ale jak się bardzo chce nagiąć zasade to można....
kolejny przykład czy jak na jedostkę ze strachem rzucamy czar powodujący strach to sieje ona w sumei terror (cały czas biorąc logicznie) spotyka się jednostka z podwójnym strachem z jednostką ze zwykłym strachem ..
no i teraz matematyka jednen strach kasuje się z drugim no i zostaje strach magiczny, czyli jednostak z jednym strachem powinna testować strach od jednostki z podwójnym strachem
...też czysta matematyka skoro się już na to powołujemy a w podręczniku jest napisane że strachy się znoszą a co zrobić z dwaoma strachami ????

[/url]
ALFLINGI (WFB) - każdy model, każdą ilość kupię

Offline Zox

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2006, 09:28:17 pm »
Nie ma dwóch strachów, pytałem nawet kiedyś o to na forum.
Tzn: nie było :P

Poprostu jednostka zaczynała wzbudzać strach, jesli już wzbudzała to czar nie miał efektu bo dawał jej coś co już ma :P (tak jakby rzucić unbreakeable na jednostke z unbreakeable, przykład może nie trafny ale dobrze obrazujący).
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Zinczuk

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 11, 2006, 09:31:27 pm »
i tak samo jest z dwoma identycznymi czarami "pozostającymi w grze" chociażby przez analogię do historii ze strachem, ale patrząc matematycznie i logicznie na WFB można dojść do wszystkiego....
, to jak z pytaniem skąd bretończycy biorą lance do drugiej szarży :)
ALFLINGI (WFB) - każdy model, każdą ilość kupię

Shino

  • Gość
Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 11, 2006, 10:06:38 pm »
ale ze strache to nie jest dobry przyklad bo te czary w takim przypadku sprawiaja, ze jednostka wzbudza terror zazwyczaj...

ale rzucic taki czar na terroryste i zfearoutnumberowac smoka to by bylo cos :)

Offline QUASSIMODO

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 11, 2006, 10:10:14 pm »
Cytat: "Zox"
Nie ma dwóch strachów, pytałem nawet kiedyś o to na forum.
Tzn: nie było :P

Poprostu jednostka zaczynała wzbudzać strach, jesli już wzbudzała to czar nie miał efektu bo dawał jej coś co już ma :P (tak jakby rzucić unbreakeable na jednostke z unbreakeable, przykład może nie trafny ale dobrze obrazujący).


podobnie sie ma z tymi czarami,strach sie nie kumulowal,te bonusy tez nie
kazdy z tych czarow daje bonus do bazowych charakterystyk...a te sie nie zmieniaja nawet jakby byly pod wplywem kilkunastu czarow tego typu
tak sie ma sprawa chyba z wszystkimi czarami dodajacymi bonusy do charakterystyk
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

szafa@poznań

  • Gość
Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:09:59 pm »
Cytuj
kazdy z tych czarow daje bonus do bazowych charakterystyk...a te sie nie zmieniaja nawet jakby byly pod wplywem kilkunastu czarow tego typu
tak sie ma sprawa chyba z wszystkimi czarami dodajacymi bonusy do charakterystyk


gadasz jakies wymysły nie wiem skąd. Skad bazowe statystyki? skad ci sie wzielo ze sie nie zmienia? zmyslasz...

skad wiesz ze tak sie ma sprawa? pisze to gdzieś albo coś?

dlaczego dwa razy ten sam czar ma sie nie kumulowac, a wszystkie inne rzeczy mają sie kumulować, np. frenzy i dodattkowe ataki z innych czarow, np. popychaczki we, czy z sztandarow, np. banner of butchery? Savage majacy banner of butchery dostaja tylko jeden bonus do atakow (za fenzy)  a za sztandar juz nie?

Offline Kozisyn

Bears angers, lore of beast
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:35:43 pm »
zapodajcie opis z nowego angielskiego hardcover rulebooka

przeczytajcie opis czaru

zastosujcie zasade RAW

powodzenia ;)
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"