trawa

Autor Wątek: Nowe kinówki NGE  (Przeczytany 128115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obik

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 19, 2007, 09:21:22 pm »
Cytat: "Dino"
Socz1 - Ale ostatni Anioł cały czas był pośród bohaterów. Choćby w postaci Shinjiego, Asuki, Misato czy Fuyutsukiego bo ostatni Anioł to Lilim - wszyscy ludzie.

cholera miałem na myśli Rei ale dobra xD cóż też racja ^^

Offline Dino

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 19, 2007, 09:30:23 pm »
Cytat: "Błotnik"
A ja chciałbym wiedzieć, o jakie środowisko ci chodziło soczI.


Eee... chyba jasne że o środowisko fanów NGE. Mocno uogólniając bo nie wszyscy się rozhepili ale ogólnie fani się cieszą ^_^

Nie wiem czy aby na pewno dobrze interpretuję Twą wypowiedź Socz1. Jakby co proszę o poprawienie.

Offline Błotnik

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 20, 2007, 07:29:12 am »
Ja wiem na pewno, że pewne "środowisko" ucieszy się na widok Kaworu głaszczącego się z małymi chłopcami w szkole i nie nazwałbym tych ludzi fanami NGE.

Tak czy inaczej pomysł z Kaworu od samego początku wydaje mi się chybiony. Niech mi ktoś wyjaśni jaki jest tego cel i co to wniesie, bo oprócz wspomnianego przeze mnie "środowiska" i typowych dla niego zachowań, raczej nie widzę żadnych możliwości przypuszczalnych poczynań Kaworu podczas filmu. Boje się, że z tego powodu wszystko weźmie w łeb i filmidło będzie do bani (aczkolwiek "środowisko" będzie waliło drzwiami i oknami, żeby film obejrzeć)...

Jestem niezadowolony, ale skoro już kupiłem bilet, to umarł w butach :(
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 20, 2007, 08:01:54 am »
Błotniczku, na wstępie poprosze o odrobinę otwartości, oki? zanim odrzucisz to, co napisałam, przez trzy sekundy zaakceptuj to, co napiszę jakby było prawdą, i co by z tego wynikało, potem zrób sobie z tym co chcesz.

Evangelion opowiada o miłości. O różnych jej rodzajach, o aspektach psychicznych, cielesnych, między ludźmi tak ogólnie, a Shinji jest tylko osią wszystkich wydarzeń. Miłość to uczucie skomplikowane, obciążone naszymi bagażami życowymi i kalekie, gdyz nasze dusze są kalekie. O tym mówi Evangelion. Ludzie są ostatecznym aktem kreacji - najdoskonalszym i najbardziej kalekim równocześnie. Doskonałym, bo mimo indywidualności dzięki miłości potrafia stać się "jednym". miłość, ta prawdziwa wyzwala ludzi z ich cierpienia. Przykładem doskonałej miłości jest "amae" czyli związek matki z karmionym przez nią dzieckiem - pełne połączenie brania i dawania, wymiana ciepła psychicznego i fizycznego (jest w serii o tym wspomniane). Kalekim - bo równocześnie boją się tego uczucia.

Miłość nie zna granic. jako że wszyscy ludzie są jednym, to miłość może objawić się w każdym miejscu i czasie. I właśnie TO jest przyczyną zachwytu Kaworu. ta doskonałość, którą widzi w Shinjim, osobie zdolnej do wielkiej miłości, która boi się ją jednak wyrażać. Dla Kaworu, tworu niedoskonałego, Shinji jest czymś tak zachwycającym, że Anioł decyduje sie zaniechać misji.

Uwaga, tu trudny kawałek.
Kaworu zobaczył coś, co było piękne. nie wiedział za bardzo co to, ale go zachwyciło. mało tego - parę ciepłych słów, kontakt fizyczny czy po prostu wspólne siedzenie na ławce sprawiają, te to niezwykle piękne coś jest jeszcze piękniejsze. Bo Shinji mu zaufał. Zaczął otwierać się na uczucie innej osoby. nabrał pewności siebie. to było tak piękne, że Kaworu zadecydował, że musi to przetrwać, nawet za cenę jego życia... a równocześnie spowodowało wielki smutek - pomyśl, że on doskonale wiedział, zę nigdy sam tego nie osiągnie. nigdy nie bedzie piękny, bo jest przedostatni - prawie doskonały (a "prawie" to wiecie, robi dużą różnicę :P). Fakt, Kaworu jest gejowaty. Wynika to jednak z tego, że dwie baby już były a przedstawienie miłości w wykonaniu faceta jest o wiele bardzeij wyraziste, nie musi nawet się do drugiego faceta przytulać i łkać mu w ramionach, żeby wszyscy widzieli wyraźnie o co chodzi.

Jeśli Kaworu byłby dziewczyną, to pewnie fapfest miałby równie wielki jak Rei - delikatny, tragiczny, miły, spokojny... tyle, że facet. I właśnie za to cenię twórców, za odwagę przedstawienia MIŁOŚCI a nie jeszcze jednej ckliwej historyjki z gatunku "nie możemy być razem, sajonara mój ukochany powiedziała zamieniajac się w morską piankę". bo bym barfnęła, naprawdę. zdecydowanie by to obniżyło poziom serii, gdyby wbito taki sentymentalno-sztampowy kawałek, a tak mamy niestereotypowy, intrygujący, wzbudzający wiele emocji wątek.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline obik

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 20, 2007, 08:19:33 am »
Evangelion jest nietypowy dlatego tylu ludzi jest jego fanami ^^
Związek Shina i Kaworu miał coś przedstawic i teraz zapewne Kaworu też bedzie coś przedstawiał nie wiemy co ale coś napewno ^^
Powiem tyle Bedzie dobrze  :lol:  ;)

Offline Revan

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 20, 2007, 09:14:49 pm »
Zapowiada się ciekawie. Strona wizualna prezentuje się cudnie, a przecież ten trailer może być zrobiony w przeciętnej jakości co oznaczałoby, że moze być jeszcze lepiej :D
Cytat: "Pelios"
A teraz pytanie. Czy ktoś uważa, że tych kinówek nie można będzie zaliczyć do kanonu ? Bo według mnie nie ma powodu by tak twierdzić (tak samo jak nie ma powodu by twierdzić, że Death and Rebirth nie należy do kanonu, a jednak parę osób tak twierdziło)

Póki co nie, zależy co będzie z tym Kaworu, pojawi się czy nie jaka będzie wtedy jego rola, jeśli będzie tylko obserwował wydarzenia tak, aby nie spotkać sie z Shinjim i innymi to jest OK bo nie zakłóca znanego biegu wydarzeń (możliwe byłoby to nawet w serii TV, choć oczywiście nie ma dowodów, ale nie ma też nic co by to wykluczało).

Małe porównanie trailera z serią TV:
http://img236.imageshack.us/my.php?image=1184615399523ik3.jpg
http://img76.imageshack.us/my.php?image=1184615473865he2.jpg
http://img236.imageshack.us/my.php?image=1184615570182zx8.jpg

Offline Wloczykij

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:11:01 pm »
Temat 'co w duszy gra Kaworu' był już poruszany nieraz, wiele pojawiło się wypowiedzi podobnych do powyższej Szyszki, które ujmowały jego uczucie jako coś wiecej(a raczej coś innnego) niż zwykłą miłość partnerską, ale ...
w świadomości wielu fanów NGE nadal pierwszym skojarzeniem do słowa Kaworu bywa gej :P
Jak już w takich kategoriach się o tej postaci wypowiadacie, to przynajmniej po cichu prosze, bo jak minister Roman lub Wojciech W. "pogromca pederastyi" usłyszą to jeszcze zabronią emisji nge w kinach/ wydania na DVD
A skoro w temacie -> dysponuje ktoś może wiedzą jak długo przyjdzie nam czekać na obejrzenie nowej Evy w naszym rodzimym kraju <??>

Co do możliwości wystąpienia Kaworu już w pierwszej części remake'u - nie widze takiej możliwości bez jakiś zawirowań fabularnych. Może okaże się, że Kaworu znajdował się w tej samej klasie co Shinji ? ( na plakacie mamy bowiem pomijając Nagisę samych uczniów klasy Shina ).
Może, że twórcy zaserwują nam jakieś sceny związane z Second Impactem, odczas którego Kaworu miał powstać( czy też zyskać dusze Adama albo coś, skleroza nie boli ;] ). Kiepskie? Cóż burza mózgu.
Może macie jakieś inne koncepcje <??> Wiem, nie uprzedzajmy faktów, Gainax pewnie zaserwuje nam coś orginalnego na co nikt z nas i tak by nie wpadł, ale gdybanie jest faaajne ;]
Co zaś się tyczy nowego "Fly me to the Moon" - słyszałem wiele wersji tego utworu, niektóre mnie naprawde zachwyciły, jednak  ta prezentowana w trailerze jest IMHO najgorszą jaką znam :\

Pozdrawiam
ten co się gdzieś włóczy

Offline Dino

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:38:25 pm »
NGE w naszych kinach? Błagam. Rozumiem optymizm ale bez przesady.

Nie rozumiem czemu tak trudno znieść myśl że Tabris pojawi się juś w pierwszej części. Zawirowania fabularne? Tak! Bo ten film ma pokazywać NGE w nowy sposób! To nie ma być zlepek scen z serialu w lepszej jakości obrazu i dźwięku. Skoro historia ma być nowa to trudno by było żeby wszystko było jak w oryginale  :roll:  Ja nie mówię że Kaw na pewno będzie w pierwszej części bo to GAINAX jeden wie. Mówię tylko że jest to prawdopodobne więc radzę godzić się z tą myślą. Nie wiadomo jak będzie ale plakat pokazuje Piąte Dziecko więc nie widzę powodu by wykluczać jego udział w filmie.

Offline Błotnik

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:58:31 pm »
No dobra... Napiszę to inaczej, aby wszyscy dobrze zrozumieli.

Jesli Kaworu będzie na filmie dobierał się do nieletnich chłopców, to będzie to chore i niesmaczne.
Jeśli Kaworu nie będzie na filmie dobierał się do nieletnich chłopców, to wszystko będzie ok.

Tyle miałem do powiedzenia.


Dis miuzik rili saks.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline obik

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 21, 2007, 09:13:20 am »
Cytat: "Błotnik"

Jesli Kaworu będzie na filmie dobierał się do nieletnich chłopców, to będzie to chore i niesmaczne.
Jeśli Kaworu nie będzie na filmie dobierał się do nieletnich chłopców, to wszystko będzie ok.
Tyle miałem do powiedzenia
Dis miuzik rili saks.

Ten swoje a ten swoje :roll:

Offline Dino

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 21, 2007, 02:25:09 pm »
Cytat: "obik"
Ten swoje a ten swoje :roll:


Nie. Ja mówię jak jest (Kaworu prawdopodobnie będzie) a Błotnik jak chce żeby było (Kaworu ma nie być!).  :badgrin:  :lol:  :badgrin:

Offline obik

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 21, 2007, 03:47:11 pm »
no a co ja mówie ???  :roll:  :badgrin:  :lol:  nigdy nie widziałem zapowiedzi lub chodzby informacji że leci w kinie jakieś anime ... może kiedyś leciało ale to wtedy się tym nie interesowałem teraz nie sądze by puścili to na rynek :/

Offline Revan

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 21, 2007, 04:24:55 pm »
Cytat: "Dino"
Nie rozumiem czemu tak trudno znieść myśl że Tabris pojawi się juś w pierwszej części. Zawirowania fabularne? Tak! Bo ten film ma pokazywać NGE w nowy sposób!

Też tego nie rozumiem, ale jego pojawienie nie musi powodować zawirowań fabularnych tak jak juz pisałem.
Cytuj
To nie ma być zlepek scen z serialu w lepszej jakości obrazu i dźwięku. Skoro historia ma być nowa to trudno by było żeby wszystko było jak w oryginale

W sumie racja, ale wystarczy dodać parę nowych scen i inne uzupełnić o coś nowego (dodać ciąg dalszy po tym jak Rei policzkuje Shinjiego jakaś rozmowa, przemyślenia lub obserwacje jednej że stron), zmienić punkt widzenia w niektórych przypadkach i już jest całkiem inaczej :D

Offline Ginko

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 21, 2007, 04:39:24 pm »
Mam pytanko a mianowicie już się pogubiłem z tymi nowymi odcinkami NGE i filmami. Mógł by mi ktoś wytłumaczyć co w końcu wychodzi(czy film, czy anime? A może i to i to)? Był bym wdzięczny. Czytam forum i się już gubię, NGE Rebuild i jakiś NGE The movie- co z tego jest prawdą a co fikcją?

Wybaczcie że tak nagle nachodzę z takimi pytaniami ale moja mózgownica nie może rozwikłać tej zagadki  :cry: .
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Dino

Nowe kinówki NGE
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 21, 2007, 05:23:21 pm »
"Rebuil Of Evangelion" to cztery filmy kinowe robione przez GAINAX. Pierwsza część już 1 września w Japonii ^_^ Trzy pierwsze części Rebuilda będą na nowo przedstawiały wydarzenia z serii zmieniając ją a część czwarta ma być całkiem nowa.

A ten The Movie to film live robiony przez amerykanów (oby nigdy nie powstał!).

 

anything