Autor Wątek: Gwiezdne refleksje  (Przeczytany 264368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 04, 2008, 12:01:52 pm »
Cytuj
11-letni chłopiec wykazał się prawdziwą "mocą" pokonując 30-letniego mężczyznę za pomocą miecza świetlnego-zabawki.
30-letni mężczyzna napadł na matkę z synkiem przed piekarnią w Swardeston, w Anglii. Napastnik uderzył i wyzywał matkę, kiedy ta zbliżyła się do swojego samochodu.

Wtedy 11-letni synek zaczął uderzać mężczyznę zabawką-mieczem świetlnym, zmuszająć napastnika do ucieczki. Policja nadal poszukuje napastnika jak i świadków całego zdarzenia. - To niemożliwe żeby nikt tego nie widział - mówi miejscowa policja.


The FORCE is strong with that boy, it is.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Bere

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 04, 2008, 06:43:25 pm »
Po co świadków szukać, przecież nikt nic nie widział.
Mind Trick zawsze w cenie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 11, 2008, 09:59:08 pm »
Heh, odświeżyłem sobie właśnie starą Trylogię (remsterowana wersja). Pomimo tego, że widziałem ją już dobre trzydzieści razy to ciągle świetnie się przy tym bawię. Dlaczego już nie kręcą takich genialnych sf? Za przypomnienie sobie nowej trylogii zabieram się jak pies za jeża ;)

Do zagadek nawet na dłużej nie zaglądam. Starczy, że przeczytałem te z ostatniej strony, by wiedzieć, że nie mam tam czego szukać :(

Offline Manowar

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 12, 2008, 12:27:56 am »
Cytuj
Pomimo tego, że widziałem ją już dobre trzydzieści razy to ciągle świetnie się przy tym bawię

Ja wersję oryginalną na kasecie obejrzałem 100 parę razy. Wersji specjalnej już nie liczyłem bo wynikłoby, że jestem jakimś fanem Gwiezdnych Wojen. Choć muszę przyznać, że teraz oglądam Special Edition raz na rok, a oryginalnej wersji już nie oglądam... skąd wziąć wideo?! ;-) Co do Nowej Trylogii to obejrzałem tylko raz i to w kinie i na razie więcej nie zamierzam oglądać. Może gdyby nie Jar Jar Binks to jeszcze można byłoby to przełknąć. Stara Trylogia przeszła do historii i sagę tą można wciąż i wciąż oglądać, a co więcej jest ponadczasowa. Równie dobra była te trzydzieści lat temu jak i w obecnych czasach. Do Gwiezdnych mam aż tak wielki sentyment bo był to pierwszy film na jakim byłem w kinie choć nie potrafiłem jeszcze wtedy czytać :-) Ale co premiera to premiera. Wilku Steopowy teraz takich filmów już nie kręcą. Co do zagadek to ja zadaję bardzo łatwe  :D

Offline Stormcrow

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 12, 2008, 09:53:09 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"

Do zagadek nawet na dłużej nie zaglądam. Starczy, że przeczytałem te z ostatniej strony, by wiedzieć, że nie mam tam czego szukać :(

Nie mów żę nie wiedziałbyś jakimi brońmi posługiwał się Ham Solo?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 13, 2008, 04:44:48 pm »
To wiem, ale jak zaglądałem to musiałem przeoczyć to pytanie :)

A odnośnie pytań. Oglądnąłem sobie właśnie drugą część - imo najlepszą z nowych części - i nurtuje mnie, jako maniaka sprzętu latającego, natura tych przepięknych "niszczycieli" co pojawiły się przy okazji desantu armii klonów. Nie wyglądało to jak ISD (poza ogólnym kształtem i wielkością), a z tego co wiem ISD były pierwszymi statkami w swojej klasie.

ps. jeśli odpowiedź jest już gdzieś na forum to nie bijcie tylko wskażcie, bo szukanie cięgle nie działa :)

Offline Bere

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 13, 2008, 05:49:17 pm »
Wilk ^^

Cytat: "Wilk"
A odnośnie pytań. Oglądnąłem sobie właśnie drugą część - imo najlepszą z nowych części - i nurtuje mnie, jako maniaka sprzętu latającego, natura tych przepięknych "niszczycieli" co pojawiły się przy okazji desantu armii klonów. Nie wyglądało to jak ISD (poza ogólnym kształtem i wielkością), a z tego co wiem ISD były pierwszymi statkami w swojej klasie.


Nie wiem czy dobrze pamiętam, w każdym razie pojawienie się Star Destroyerów klasy Venator i Victory I w mniej-więcej tym samym czasie było wynikiem dwóch rywalizujących ze sobą producentów. [Na pewno Kuat Drive Yards i hmm... ...i Rendili StarDrive ?] Podobieństwa są efektem szpiegostwa gospodarczego.

Jak coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 13, 2008, 06:19:49 pm »
To nie to. Te "niszczyciele" to na pewno nie Venator. Przypomina bardziej klasę Victory, ale zbyt się różnią, by być jakąś ich wersją. O to cudo mi chodzi:

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 13, 2008, 06:35:02 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
To nie to. Te "niszczyciele" to na pewno nie Venator. Przypomina bardziej klasę Victory, ale zbyt się różnią, by być jakąś ich wersją. O to cudo mi chodzi:


To cudo to: Acclamator I-class assault ship:




To przodek Star Destroyerów

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 13, 2008, 06:39:56 pm »
Uhm, to to :D Ślicznie wyglądają :)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 13, 2008, 06:41:29 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Uhm, to to :D Ślicznie wyglądają :)


Od czegoś ta piękna linia musiała sie zacząć :)

Offline Bere

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 13, 2008, 07:42:26 pm »
Heh, poleciałem myślami do trzeciego epizodu.

Offline Hollow

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 15, 2008, 09:09:17 am »
Ale trzeba przyznać, że nic nie przebije wspaniałego niszczyciela klasy Imperial. Klasyszne cudeńko.  :D


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 15, 2008, 10:42:36 am »
Wolę jednak Acclamator'y. Szczególnie w filmie w tych sepiowych sceneriach i w hangarach na Coruscant wyglądały przecudownie.

A oglądnąłem sobie w końcu trzeci epizod - w kinie połowę przedrzemałem, nie wiem dlaczego, ale wtedy byłem wybitnie negatywnie nastawiony do tej części. Za to jak teraz na spokojnie oglądnąłem na dvd to wrażenia całkiem pozytywne. Nawet Anakin nie denerwował i to jego przejście na dark side wyglądało bardziej przekonywująco.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 21, 2008, 04:53:56 pm »
Cytuj
Jak już zapewne część z Was wie, na piątkowym Holochacie zadecydowano, iż sojusz stron internetowych o tematyce Gwiezdnych wojen, którego częścią jest Imperial City Online, nosić będzie nazwę Star Wars Outer Rim Alliance.

W związku z tą podniosłą okazją, wspólnie z innymi członkami SWORA ogłaszamy konkurs na logo naszego sojuszu. Oto ustalone wytyczne:


1. Logo powinno zawierać motywy związane z Gwiezdnymi wojnami - postacie, pojazdy, planety etc.

2. Logo powinno zawierać nazwę sojuszu - S.W.O.R.A. lub Star Wars Outer Rim Alliance.

3. Konkurs rozpoczyna się z dniem dzisiejszym (20 stycznia 2008 r.) i trwa zaledwie tydzień! Termin nadsyłania prac mija 27 stycznia 2008 r.

4. Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać na adres e-mail: miagi(at)ggff.rpg.pl; w temacie wiadomości należy wpisać "SWORA - konkurs na logo".

5. Wszystkie propozycje, łącznie z projektami zgłoszonymi przez naszych międzynarodowych współpracowników, zamieszczone zostaną na Holonecie po upłynięciu daty nadsyłania prac.

6. Zwycięzcę wyłoni Gerald Home. Zwycięska praca zostanie zaprezentowana 30 stycznia 2008 r. i stanie się oficjalnym logo SWORA.

7. Autor zwycięskiej pracy otrzyma w nagrodę zdjęcie z autografem Geralda Home'a.


Życzymy powodzenia!


ICO

 

anything