trawa

Autor Wątek: banner of ellyrion a obstacle  (Przeczytany 3039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoluS

banner of ellyrion a obstacle
« dnia: Wrzesień 09, 2006, 11:48:19 pm »
Banner of ellyrion: The unit treats all difficult ground as open ground for purposes of movement.

Czy pozwala on na jazde przez obstacle za darmo?

Mam wlasne zdanie i jestem jego pewny, ale ostatnio sporo osob sie ze mna nie zgadzalo, wiec zadaje to pytanie tutaj :).

pzdr
alo

Offline Lord Semi

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2006, 06:45:42 am »
ostacle to tez trudny teren i tez spowalnia o polowe ruch wiec  chyba mozna jezdzij bez przeszkod z tym bannerem...
-------------------------------"Klub Kult"-------------------------------
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Jankiel

  • Gość
banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2006, 10:12:56 am »
Obstacle nie jest difficultem...

Offline ELMALIER

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2006, 04:42:11 pm »
Gram HE i jednak jestem zdania ,że pokonywanie przeszkody za pomocą BoE byloby naginaniem reguł. Tak jak pisze Trocki:Trudny teren to trudny teren a przeszkoda to prszeszkoda. Fajny truizm mi wyszedł :lol: . BoE pozwala pokonywac tylko trudny teren bez kar.
ever underestimate pała of the dark side of de moc :D

Offline GoluS

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2006, 06:37:49 pm »
Dzieki za odpowiedzi, wiekszosc pokrywa sie z moim zdaniem :).
alo

Offline Kozisyn

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2006, 11:57:45 pm »
a czy murek drzewniany , krzaczasty jest dificultem?? ;)
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"

Offline ELMALIER

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2006, 08:44:07 am »
No oczywiście ,że tak... :lol:

Tylko taki ze skaveńskiego drutu kolczastego po kturym pełgają zielone wyładowania elektryczne jest pradziwym obstaclem :badgrin:
ever underestimate pała of the dark side of de moc :D

Offline Kozisyn

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:28:11 pm »
ale serio:

chodzi o to czy dzieki elyrionowi można przez krzaczasty murek przejechać bez minusów....a nie przez dowolnego obstacl :D
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"

Offline GoluS

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2006, 04:02:04 pm »
Krzaczasty murek jest obstaclem.
Obstacle nie jest difficultem.

Wiec wg mnie nie.

W ogole nie rozumiem na jakiej zasadzie opierac ma sie to, ze mozna jechac elyrianem po obstaclu. To tak jakby chciec przejechac elyrianem przez domek.
alo

Offline Kozisyn

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2006, 04:39:09 pm »
zasady obstacle murek dostaje pod warunkiem ze cosza nim sie kryje ;)

murek jest dificultem najpierw jezeli chodzi o teren

potem staje sie obstaclem
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"

Offline thurion

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2006, 04:59:20 pm »
Cytat: "Kozisyn"
zasady obstacle murek dostaje pod warunkiem ze cosza nim sie kryje ;)

murek jest dificultem najpierw jezeli chodzi o teren

potem staje sie obstaclem


najpierw jest obstaclem... potem staje sie defended obstaclem ;)

Offline Swordmaster

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2006, 06:35:45 pm »
Witam!

Rozumiem, ze tak wyglada to z punktu widzenia zasad. Jesli cos nie jest zakwalifikowane jako teren trudny (difficult terrain), a w opisie dzialania sztandaru stoi o trudnym terenie wlasnie, to i odpowiednio powinno sie go stosowac.

Zastanawia mnie jednak, ze to rozumowanie w ogole wyklucza wyobraznie i to w grze, ktora na wyobrazni sie wlasnie opiera. Jesli dobrze rozumiem chcecie powiedziec, ze zwykly zywoplot, ktory byle chabeta potrafi przesadzic i sie nie zadyszec (a co dopiero rumak elfow) jest przeszkoda rownorzedna do trzymetrowego muru, na ktory trzaba sie najpierw wspiac. Natomiast gesty las, albo teren, na ktorym wierzchowce z latwoscia polamia sobie nogi, nie jest zadnym problemem, tylko dlatego, ze w podreczniku jedno jest zakwalifikowane do trudnego terenu,a drugie teoretycznie nie jest? I to w kontekscie magii, ktora umozliwia rzeczy jakie sie filozofom nie snily?

Tak wiem, turnieje, przekrety, walowanie, no i przede wszystkim po to sa zasady, zeby ich sie trzymac, ale moze za bardzo holdujecie grze w zasady, zamiast grac w gre?

Offline Ataman

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:03:11 pm »
:roll: wogole nie rozumiem Twojej frustracji - zasady są zasadami i tyle. Swoje fantazje możesz przenieść na figurki, a nie w kwestie zasad. No offence  ;)

Offline Swordmaster

banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2006, 01:39:22 pm »
Witam!

O jakiej frustracji mowisz? Po prostu staram sie zrozumiec inne podejscie do kwestii zasad i gry w ogole. Moim zdaniem ten przyklad jest jednym z kilku pokazujacych brak logiki i konsekwencji.  Ale oczywiscie moge sie mylic.

Dlaczego brak logiki? Otoz wlasnie to probowalem przedstawic na podstwie tego, co mozna sobie latwo wyobrazic. Nielogiczne wydaje mi sie, ze cos co pozwala przenikac niemal przez lasy, nie dziala, gdy przeszkoda jest murek, czy zywoplot.

Co wiecej w podreczniku tekst dotyczacy "obstacles" zaczyna sie od stweirdzenia, ze to cos bardzo podobnego do trudnego terenu, z ta roznica, ze zwykly teren trudny rozciaga sie na jakiejs powierzchni, zas "obstacle" jest przeszkoda liniowa. Czy w takim razie nie mozna powiedziec, ze jest to specyficzny rodzaj terenu trudnego?

Brak konsekwencji natomiast widze w tym co nastepuje.  W tym przykladzie twierdzi sie, ze skoro "obstacle" nie jest wymieniony czarno na bialym w kategorii "difficult terrain" oznacza to, ze nim nie jest. Czesto spotkalem sie nastepnie z odwrotnym rozumowaniem w przypadku innej sytuacji. Na przyklad skoro nie jest napisane, ze do czegos nie moge strzelac, to znaczy, ze moge.

Wiem, ze konkluzja bedzie taka, ze wiekszosc osob, ktore uwaza, ze "obstacle" nie jest trudnym terenem bedzie dalej przekonana do swoich racji. Co zrobic, trudno dogadac sie z prawnikami, jak sie nie jest jednym z nich. :)

szafa@poznań

  • Gość
banner of ellyrion a obstacle
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2006, 01:48:01 pm »
Cytuj
Co zrobic, trudno dogadac sie z prawnikami, jak sie nie jest jednym z nich


znam mase prawników, z kazdym sie dogaduje, nawet jak gadaja zargonem, nie jestem prawnikiem. To łgarstwo :P

a logika...coz wszystko mozna logika wytlumaczyc. jadac przez las sztandar magicznie pozwala im przesmykiwac sie szybciutko miedzy drzewami, konie sa tak szybkie i bystre ze omijaja drzewa.

Ale ominac drzewo to co innego niz ominac 3 metrowy mur...zreszta - wiele lasów gdzieniegdzie (np. wpolsce - a chyba w polsce gramyw battla:P) jest rzadkich i drzewa sa lajtowo rozmieszczone :P

troche wyobrazi i wszystko mozna wytlumaczyc :D